PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید کولر پردازنده بادی یا آبی

david-ebi
12-10-15, 21:51
دوستان عزیز برای انتخاب کولر پردازنده به شدت به بن بست خوردم و سر دو راهی هستم.اول بگم که سیستم انتخابی پردازنده اش 5820k هستش .اورکلاک هم در حد کم انجام می دم.اما گیم و میکس و مونتاژ زیاد انجام می دم.
بین کولر پردازنده بادی نوکتوا u14s و کولر پردازنده آبی کولر مستر نپتون 280l به شدت گیر کردم.مشکل نپتون اینه که ظاهرا نویز خیلی زیادی هم پمپش و هم فنهاش داره.از طرفی در چند بنچمارک که نگاه کردم قدرت خنک کنندگی u14s خیلی کمتر از نپتون نبود.اما در بعضی بنچمارکها نپتون تا 9 درجه پردازنده رو بیشتر خنک می کرد.
یعنی بنچمارکها هم به تردید من اضافه کردن.براتون تصویر 3 تا از این بنچمارکها با آدرساشونو می زارم تا خودتون ببینید.
لطفا کمک کنید.به شدت مردد هستم و قدرت تصمیم گیری ندارم.عده ای میگن واتر کولرها کیفیت مایع کولانتشون بعد از 3 سال به شدت کم میشه.اما نپتون تنها کولر پردازنده آبی هستش که مایع کولانتش قابل تعویض هست و عده ای میگن برای همین این مشکل رو نداره.لطفا کمک کنید.

Only the registered members can see the link

Cooler Master Nepton 280L Liquid CPU Cooler Review Nepton 280L 884102025150, Cooler Master, CPU Cooler, JetFlo, Nepton 280L, Review, RL-N28L-20PK-R1, Tom Jaskulka (Only the registered members can see the link)

OC3D :: Review :: Cooler Master Nepton 280L Review :: Performance and Testing (Only the registered members can see the link)

Noctua NH-U14S Review | techPowerUp (Only the registered members can see the link)

همونطور که می بینید در سایت techpowerup قدرت خنک کنندگی u14s حتی از کرسیر h100 و h110 هم بیشتر است
Only the registered members can see the link(27).gifOnly the registered members can see the link(27).gif

همین بنچمارکها منو گیج کرده.ضمن اینکه دور گارانتی و قیمت رو فاکتور بگیرید.

AMD>INTEL
12-10-15, 22:01
نظرم روی نپتون کولر مستر هست . کیفیت و قدرت خوبی دارد . مخصوصا اگر تو کیس مناسب که امکانات کامل برای نصب واتر کولینگ داشته باشه .

david-ebi
12-10-15, 22:04
بالاخره نپتون از u14s قویتره یا نه؟یعنی در حد حداقل 8 تا 9 درجه.بعدشم آیا نویز خیلی زیادش مخل آسایش نیست؟:1. (23):

AMD>INTEL
12-10-15, 22:10
بالاخره نپتون از u14s قویتره یا نه؟یعنی در حد حداقل 8 تا 9 درجه.بعدشم آیا نویز خیلی زیادش مخل آسایش نیست؟:1. (23):

نویز nocuta بیشتر نباشه کمتر نیست . در مورد قدرت هم نمیشه قاطع نظر داد . یکجوری برابر هستند در عمل

david-ebi
13-10-15, 00:36
نویز nocuta بیشتر نباشه کمتر نیست . در مورد قدرت هم نمیشه قاطع نظر داد . یکجوری برابر هستند در عمل
اگر قرار باشه نپتون 280 که حدودا 200 تومان گرونتره قدرتش با نوکتوا u14s برابر باشه که قطعا صرف با خرید نوکتوا هستش.ضمن اینکه در اکثر ریو یو ها مهمترین ایراد نپتون را نویز بیش از حد پمپ این محصول و فنهاش دونستند.اما برای نوکتوا چنین نیست.البته بگم که کیس حدود 1 متر با گوش من فاصله داره و نمی دونم در این فاصله نویز نپتون به گوش میرسه یا نه.