PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال درباره مشخصات یک ابزار برای بازکردن کارتریج

B-Prot
09-10-15, 07:34
سلام دوستان.

من فيلم هاي مربوط به باز کردن کارتريج پرينترهاي ليزري HP 1020 را ديدم که از ابزراهايي مانند دم باريک و پيچ گوشتي و انبردست و غيره استفاده مي کردند.

توي اين فيلمها از يک ابزار هم براي فشار دادن به دو تا پيچ پهن استفاده مي شود تا سر اين پيچ ها بيرون بيايد تا بشود با انبردست يا دم باريک اين دو پيچ پهن رو بيرون کشيد.

(( اون طوري که توي فيلم ديدم و متوجه شدم کارتريج دو تيکه هست يکي از تيکه ها اسمش Toner Supply ( يا Toner hopper ) هستش و تيکه ديگر اسمش Waste Chamber ( يا Waste hopper) هستش. اين دو تا پيچ پهن در واقع اين دو تا تيکه اصلي کارتريج رو بهم وصل مي کنند. ))

تصاوير زير را ببينيد سوالم رو متوجه ميشويد:

Only the registered members can see the link

مشخصات اين ابزار چي هست؟ خصوصا سايز نوکش چند هست؟

------

البته توي يکي از PDFهاي آموزشي ديدم نوشته:

modified Allen wrench و modified spring hook

در واقع از اين Allen يا spring hook براي فشار دادن به اين دو تا پيچ پهن استفاده شده.

اما سوال مهم اين هست که سايز نوک اين spring hook یا Allen wrench چقدر بايد باشه؟ چون من ديدم چندين نوع مختلف هست در سايزهاي مختلف.

یه سوال دیگه اینکه توی ایران هم به این ابزار spring hook میگن؟ یا اسمش چی هست؟ ترجمه فارسیش فکر کنم بشه قلاب فنری.

تصوير زير رو ببينيد منظورم رو متوجه ميشويد:

--------

یک وسیله دیگر هم دیدم شبیه هویه بود البته با سر پهن و نیمه استوانه؛ که یه سوراخ روی تیکه Toner Supply از کارتریج ایجاد می کرد تا بعدا بدون بازکردن کارتریج بشه توی اون به راحتی پودر ریخت. نام این دستگاه و قیمتش چقدر هست؟ آیا توی ایران موجود هست؟ از کجا میشه تهیه کرد؟
و مهم تر از همه آیا کارایی دارد؟؟؟؟

--------

با تشکر.

nima_hl
09-10-15, 10:04
سلام دوستان.

من فيلم هاي مربوط به باز کردن کارتريج پرينترهاي ليزري HP 1020 را ديدم که از ابزراهايي مانند دم باريک و پيچ گوشتي و انبردست و غيره استفاده مي کردند.

توي اين فيلمها از يک ابزار هم براي فشار دادن به دو تا پيچ پهن استفاده مي شود تا سر اين پيچ ها بيرون بيايد تا بشود با انبردست يا دم باريک اين دو پيچ پهن رو بيرون کشيد.

(( اون طوري که توي فيلم ديدم و متوجه شدم کارتريج دو تيکه هست يکي از تيکه ها اسمش Toner Supply ( يا Toner hopper ) هستش و تيکه ديگر اسمش Waste Chamber ( يا Waste hopper) هستش. اين دو تا پيچ پهن در واقع اين دو تا تيکه اصلي کارتريج رو بهم وصل مي کنند. ))

تصاوير زير را ببينيد سوالم رو متوجه ميشويد:

مشخصات اين ابزار چي هست؟ خصوصا سايز نوکش چند هست؟

------

البته توي يکي از PDFهاي آموزشي ديدم نوشته:

modified Allen wrench و modified spring hook

در واقع از اين Allen يا spring hook براي فشار دادن به اين دو تا پيچ پهن استفاده شده.

اما سوال مهم اين هست که سايز نوک اين spring hook یا Allen wrench چقدر بايد باشه؟ چون من ديدم چندين نوع مختلف هست در سايزهاي مختلف.

یه سوال دیگه اینکه توی ایران هم به این ابزار spring hook میگن؟ یا اسمش چی هست؟ ترجمه فارسیش فکر کنم بشه قلاب فنری.

تصوير زير رو ببينيد منظورم رو متوجه ميشويد:

--------

یک وسیله دیگر هم دیدم شبیه هویه بود البته با سر پهن و نیمه استوانه؛ که یه سوراخ روی تیکه Toner Supply از کارتریج ایجاد می کرد تا بعدا بدون بازکردن کارتریج بشه توی اون به راحتی پودر ریخت. نام این دستگاه و قیمتش چقدر هست؟ آیا توی ایران موجود هست؟ از کجا میشه تهیه کرد؟
و مهم تر از همه آیا کارایی دارد؟؟؟؟

--------

با تشکر.

سلام

به قول جیگر : مهمه ؟ مههمه ؟ مهههمه ؟:lol:

اون دو تا پیچ نیست چون هیچ رزوه ای نداره

2 تا پینه که از دو طرف دو قسمت کارتریج را به هم متصل میکنه

حالا شما با یک ابزار مانند پیچ گوشتی ، درفش یا یک ابزار دست ساز مانند ابزاری که در عکسهاتون هست،باید این پینها را اندکی خارج کرده تا بتونید با دم باریک نوک پینها را گرفته و خارج کنید

تا اونجا که میدونم ابزار استاندارد با نام خاصی برای این کار وجود ندارد

کارتریج اگر بخواهد اصولی شارژ شود باید در هر سری تمیز و سطل آشغال آن تخلیه شود

اون روشهائی که برای سوراخ کردن تانک به کار میرود جالب و کاربردی نیست