PDA

مشاهده نسخه کامل : سوختن سیم پاور

doctoramirrezaha
07-10-15, 15:52
باسلام.
خواستم برای اینکه به پاور فشار کمتری بیاد سی دی رام و دی وی دی رام رو از پاور و مین جدا کنم چون اصلا استفاده ای ازشون نداشتم. بعد از اینکه کارم تموم شد سیم هایی که برای سی دی رام بودن رو به هارد زدم و فن هم یدون دست کاری.
در کیس رو نبستم تا از کارکرد هارد مطمعن بشم اما تا روشن کردم سیم تبدیل پاور به هارد((اسمشو نمیدونم اما یک سر به هارد وصل میشه و سر دیگش به پاور)) شروع به سوختن کرد و دود ازش بلند شد. سریع سیستمو خاموش کردم بعدش هم دو سه باری تست کردم با سیم های دیگه پاور اما تا میزنم دوباره میسوزه. هارد و بقیه سیستم مشکلی ندارن اما سیم دیگه سوخت و کار نمیکنه. علتش چیه و اگه سیم جدید بگیرم دوباره نمیسوزه؟

AMD>INTEL
07-10-15, 15:58
باسلام.
خواستم برای اینکه به پاور فشار کمتری بیاد سی دی رام و دی وی دی رام رو از پاور و مین جدا کنم چون اصلا استفاده ای ازشون نداشتم. بعد از اینکه کارم تموم شد سیم هایی که برای سی دی رام بودن رو به هارد زدم و فن هم یدون دست کاری.
در کیس رو نبستم تا از کارکرد هارد مطمعن بشم اما تا روشن کردم سیم تبدیل پاور به هارد((اسمشو نمیدونم اما یک سر به هارد وصل میشه و سر دیگش به پاور)) شروع به سوختن کرد و دود ازش بلند شد. سریع سیستمو خاموش کردم بعدش هم دو سه باری تست کردم با سیم های دیگه پاور اما تا میزنم دوباره میسوزه. هارد و بقیه سیستم مشکلی ندارن اما سیم دیگه سوخت و کار نمیکنه. علتش چیه و اگه سیم جدید بگیرم دوباره نمیسوزه؟
وصل کردن برق هارد با تبدیل اشتباه هست .
وقتی یک قطعه جریان بکشه . سیم پاور میسوزه . مشخصات سیستم و پاورتون رو بنویسید .

doctoramirrezaha
07-10-15, 16:10
وصل کردن برق هارد با تبدیل اشتباه هست .
وقتی یک قطعه جریان بکشه . سیم پاور میسوزه . مشخصات سیستم و پاورتون رو بنویسید .
این تبدیل از وقتی که سیستمو دارم تا الان روش بوده و مشکلی نداشته خب اگه اشتباه پس چجوری باید هارد رو به پاور وصل کنم؟؟!
mainboard : Asus P5LD2 se
cpu :E5700,2.8Ghz
graphic : Asus EN210 Cilent
ram : 2*2 Kingston ddr2
power : mode: GP250 S4 - D 400W ATX SWITCHING POWER SUPPLY (PEAK)
HHD : Maxtor 80 G

AMD>INTEL
07-10-15, 16:37
این تبدیل از وقتی که سیستمو دارم تا الان روش بوده و مشکلی نداشته خب اگه اشتباه پس چجوری باید هارد رو به پاور وصل کنم؟؟!
mainboard : Asus P5LD2 se
cpu :E5700,2.8Ghz
graphic : Asus EN210 Cilent
ram : 2*2 Kingston ddr2
power : mode: GP250 S4 - D 400W ATX SWITCHING POWER SUPPLY (PEAK)
HHD : Maxtor 80 G

قرار نیست همیشه مشکل پیش بیاد . یک دفعه جریان میکشه .شما تبدیل رو عوض کن . نشد باید پاوری بگیرید برق ساتا داشته باشه.تبدیل برق هارد یکی از غیر استاندارترین ها هست . چون فاقد ولتاژ 3.3 مورد نیاز هارد هست .

doctoramirrezaha
07-10-15, 16:57
قرار نیست همیشه مشکل پیش بیاد . یک دفعه جریان میکشه .شما تبدیل رو عوض کن . نشد باید پاوری بگیرید برق ساتا داشته باشه.تبدیل برق هارد یکی از غیر استاندارترین ها هست . چون فاقد ولتاژ 3.3 مورد نیاز هارد هست .
پس ربطی به دستکاری من در مورد سی دی رام نیست و طبیعی هستش؟
ممنون از راهنماییتون.

AMD>INTEL
07-10-15, 17:06
پس ربطی به دستکاری من در مورد سی دی رام نیست و طبیعی هستش؟
ممنون از راهنماییتون.

بعید میدونم به خاطر دستکاری باشه . اساسا غیر استاندارد هست .

karbalad
07-10-15, 17:31
اقا خرید محافظ برق لازمه چون تو محل ما برق زیاد میره منم کامپیوترم کلا روشنه یه دفعه نسوزه

doctoramirrezaha
07-10-15, 21:06
بی زحمت میشه یه پاور مناسب برای این سیستمم که تو همین تایپیک هم هست مشخصاتش معرفی کنید تا مشکل رفع بشه.
متشکرم

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk

AMD>INTEL
07-10-15, 21:14
بی زحمت میشه یه پاور مناسب برای این سیستمم که تو همین تایپیک هم هست مشخصاتش معرفی کنید تا مشکل رفع بشه.
متشکرم

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk

کولر مستر ELITE 350W بگیرید .