PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای رفع مشکل کارتریج پرینتر لیزری

B-Prot
04-10-15, 12:13
سلام دوستان.

-------------------------------------

1. من يه کارتريج Q2612A__12A براي HP LaserJet 1020 دارم که الان بار دوم هست که شارژ کردم. (البته خودم شارژ نکردم و بيرون دادم شارژ کردنش و خود اون شخص جلوي خودم کارتريج رو تميز کرد و توي اون پودر ريخت، پودر داخل يه بطري خاکستري بود. خوده بطري خاکستري بود و داخلش رو نديدم که واقعا پودر رو کامل ريخته يا نه؟!).(ضمن اينکه کارتريج هم چيني هست ولي کارتريج رو از يه جاي مطمئن خريدم).
متاسفانه اين بار بعد از پرينت حدودا 100 صفحه، قسمتي از صفحه رو نميندازه و به شدت کمرنگ ميشه، البته هر موقع کارتريج رو بر مي دارم و يه تکوني ميدم و دوباره سرجاش ميذارم 1 صفحه رو بدون مشکل پرينت ميکنه؟ در پرينت دوم بدون تکون دادن کارتريج، دوباره همون مشکلي که گفتم ايجاد ميشه.

لطفا به تصوير زير نگاه کنيد، تصوير زير رو بعد از پرينت، اسکن کردم که بيانگر مشکل هست:

Only the registered members can see the link

سمت راست رو نگاه کنيد سفيد شده و اون قسمت پرينت کم رنگ شده.
البته بيشتر اوقات خيلي کمرنگ تر ميشه.

-- مشکل از چي هست؟ بايد دوباره کارتريج رو تعويض کنم؟ لطفا راهنمايي کنيد؟
-- و اينکه کلا يه کارتريج چند بار ميتونه شارژ بشه؟
-- ار کجا ميشه فهميد کارتريج چقدر پودر داخلش هست؟
-- کدوم مارک پودر براي اين کارتريج خوب هست؟

2. يه مشکل ديگه هم دارم و اون اينکه هنگام پرينت تصوير و ... بيشتر اوقات در حاشيه برگه يه خط (نوار) مشکي نازک (مثل روبان اما خيلي نازک و مشکي پر رنگ) ميفته. مشکل چي هست؟ لطفا راهنمايي کنيد؟

لطفا به تصوير زير نگاه کنيد، تصوير زير رو بعد از پرينت، اسکن کردم که بيانگر مشکل هست:

Only the registered members can see the link

حاشيه سمت راست، يک خط مشکي پر رنگ افتاده.

چطور ميشه اين مشکل رو رفع کرد؟

با تشکر.

AMD>INTEL
04-10-15, 12:18
عکس ها را در اپلود سنتر شهر سخت افزار اپلود کنید که قابل رویت باشه .
با توجبه به توضیحات شما . احتمال زیاد مشکل از تونر مصرفی هست . تونر ارجینال hp تهیه کنید .

javadshahvand
04-10-15, 14:36
جواب سوال اول

تونر که تو بازار زیاده نمیشه اصل و غیر اصل رو تشخیص داد حالا مشکل تونر شما چند تا حالت داره
1-احتمال داره مخزن سوخت پر شده که بر میگرد به شارژ نادرست
2-پودر تقلبی و یا فاسد ریخته شده باشه
3-احتمال اینکه تونر رو پر نکرده باشه زیاده

جواب سوال 2

این مشکل از درام تونر هست که باید تعویض بشه

در کل باید یه تعمیرکار خوب پیدا کنی که حلال حرام سرش بشه تا کارو درست انجام بده

B-Prot
05-10-15, 13:05
سلام مجدد.
از هر دو شما عزیزان سپاسگزارم.

-----------

تعمیرکار درست که متاسفانه نمیشه پیدا کرد. چون یکبار کارتریج رو دادم به یکی، اون هم روی درام خط انداخته بود.
به هر کسی هم میدی نامردی میکنه یه جای کار رو لنگ میذاره.

خواهشا به سوالات زیر در صورت امکان پاسخ دهید:

1. چه پودری بخرم؟ کدوم مارک خوب و مناسب هست؟ از کجا بفهمم پودر تقلبی هست یا نه؟ و قیمت چقدر هست؟

2. تا چه اندازه پودر باید ریخت؟

3. چه نکاتی رو باید در پر کردن کارتریج رعایت کرد؟

4. یه کارتریج رو چندبار میشه شارژ کرد یا همون پودر رو ریخت؟ آیا محدودیت داره؟ و اینکه باید هر چند وقت یک بار کارتریج رو تعویض کرد؟

--------

5. این دومین کارتریج هست که بنده خریدم. توی کارتریج اولی هم همین مشکل نوار مشکی که در حاشیه کاغذ می افتاد رو داشت،
و اینکه دومین دارم هست که در کارتریج گذاشته شده.(البته درام رو هم یکی از این تعمیرکارها انداخت و نمیدونم واقعا درام سالمی بوده یا نه).
ولی باز هم مشکل نوار مشکی حاشیه کاغذ بود؟!
از کجا بدونم که درام سالم هست؟
و اینکه آیا این درام ها هم مارک و غیره دارند؟
و در کل چی کار کنم؟

---------

از وقتی که می گذارید و پاسخ می دهید سپاسگزارم.

javadshahvand
05-10-15, 14:44
سلام مجدد.
از هر دو شما عزیزان سپاسگزارم.

-----------

تعمیرکار درست که متاسفانه نمیشه پیدا کرد. چون یکبار کارتریج رو دادم به یکی، اون هم روی درام خط انداخته بود.
به هر کسی هم میدی نامردی میکنه یه جای کار رو لنگ میذاره.

خواهشا به سوالات زیر در صورت امکان پاسخ دهید:

1. چه پودری بخرم؟ کدوم مارک خوب و مناسب هست؟ از کجا بفهمم پودر تقلبی هست یا نه؟ و قیمت چقدر هست؟

4. یه کارتریج رو چندبار میشه شارژ کرد یا همون پودر رو ریخت؟ آیا محدودیت داره؟ و اینکه باید هر چند وقت یک بار کارتریج رو تعویض کرد؟

--------

5. این دومین کارتریج هست که بنده خریدم. توی کارتریج اولی هم همین مشکل نوار مشکی که در حاشیه کاغذ می افتاد رو داشت،
و اینکه دومین دارم هست که در کارتریج گذاشته شده.(البته درام رو هم یکی از این تعمیرکارها انداخت و نمیدونم واقعا درام سالمی بوده یا نه).
و در کل چی کار کنم؟

---------

از وقتی که می گذارید و پاسخ می دهید سپاسگزارم.

یک بار هم گفتم پودر های تقلب تو بازار زیاده اصل و غیر اصل رو نمیشه تشخیص داد باید از خوده فروشنده بپرسی که اگر خوب جواب داده بگیری ، در حال حاضر بهترین پودر استاتیک کنترل آمریکا هست اگر پیدا کردی این مدل رو بگیر

اندازه 100 گرمی بگیر شارژ کن

این لینک (Only the registered members can see the link) آموزش شارژ کاتریج رو با عکس نمایش داده

تا هر موقعه که مکانیک تونر جواب میده میشه شارژ کرد کار بجایی برسه که دیگه کیفیت کار بیاد پایین و ارورر بده باید کاتریج عوض بشه بعد از هر 2 بار شارژ درام عوض بشه بهتره

و در کل چی کار کنم؟

شما اولین کار پودر داخل تونر رو خالی کن و نوع پودری که بالا گفتم رو بگیر و شارژ کن اگر مشکلت حل نشد درام رو عوض کن

B-Prot
05-10-15, 19:17
دوست خوبم javadshahvand بابت همه چیز سپاسگزارم.

--------------------

متاسفانه فروشنده درست و حسابی که الان نمیشه پیدا کرد و مسلما همه میخوان طوری جنس آشغال رو بفروشن.

اگر سایت اینترنتی و یا جایی رو میشناسید برای خرید پودر لطفا راهنمایی کنید.(تهران).

مجددا از شما عزیز سپاسگزارم.