PDA

مشاهده نسخه کامل : 2 مشکل ویندوز و پارتیشن بندی

ardj75
03-10-15, 21:25
سلام دوستان من میخواستم پارتیشن بندی درایو هام رو با برنامه EaseUS Partition Master 10.0 تغییر بدم در ویندوز 10 که از درایو C که ویندوز هست(250 گیگ فضای خالی داره تقریبا) برداشتم 100 گیگ و به F اضافه کردم! بعد سیستم ریستارت باید میشد خب منم زدم برنامه بصورت اتوماتیک ریستارت کنه ولی وقتی ریستارت شد دیگه صفحه سیاه شد و من فک کردم مشکلی داره و بصورت دستی با کیس باز ریستارت کردم و دیگه ویندوز بالا نیومد و ارور 0x0000225 میداد که خب با کلی گشتن و دیسک ویندوز و دستورات CMD توی همین فروم تونستم ویندوز رو بالا بیارم ولی بعد دیدم پارتیشن ها تغییر نکرده...!
این یه مورد بود و حالا بعد از اون ویندوز که بالا اومد اولا که دیگه سیستم ریستور هیچی برای ریستور نداره ولی قبلا به صورت اتوماتیک چیزایی داشت... الان مشکلی که دارم اینه که وقتی میخوام صفحه ای رو با موس جا به جا کنم اول کادر میره بعد خود صفحه مثل این عکس که این مشکل خیلی آزاد دهندست:

Only the registered members can see the link

کارایی که دارم میکنم تا شاید مشکل حل بشه :
الان دارم با استفاده از دستور sfc /scannow سیستمم رو اسکن میکنم و بعد هم 2 دستور دیگه برای سلامت ویندوز وارد میکنم که چک کنه.

حالا 2 تا سوال:
1-مشکل پارتیشن بندی رو چطوری حل کنم چون نیاز به تغییر فضا دارم برای نظم بیشتر در فایلام؟
2-این مشکل جا به جا کردن صفحه رو چظوری حل کنم؟

ببخشید وقتتون رو گرفتم ممنون

AMD>INTEL
03-10-15, 21:30
برنامه minitools انجام بدید . نباید مشکلی پیش بیاد .

ardj75
03-10-15, 21:34
برنامه minitools انجام بدید . نباید مشکلی پیش بیاد .

با تشکر
اون یکی مشکل کادر بندی رو چطوری میشه درست کرد چون خیلییییی رو مخه! نمیشه سیستم رو ریستور کرد با برنامه خاصی؟ الان که ویندوز خودش ریستور پوینت نداره؟ یا نمیشه دیسک ویندوز رو بذارم آپدیتا قدیمی رو نصب کنم که فایلای خراب شده برگرده این مشکل هم حل بشه؟ یا تعمیر ویندوز یا همچین چیزی...

AMD>INTEL
03-10-15, 21:58
با تشکر
اون یکی مشکل کادر بندی رو چطوری میشه درست کرد چون خیلییییی رو مخه! نمیشه سیستم رو ریستور کرد با برنامه خاصی؟ الان که ویندوز خودش ریستور پوینت نداره؟ یا نمیشه دیسک ویندوز رو بذارم آپدیتا قدیمی رو نصب کنم که فایلای خراب شده برگرده این مشکل هم حل بشه؟ یا تعمیر ویندوز یا همچین چیزی...

راهش همون sfc scan هست که خودتون انجام دادید . از برنامه tune up utility 2013 هم برای ترمیم مشکلات ویندوز استفاده کنید .

ardj75
03-10-15, 22:03
راهش همون sfc scan هست که خودتون انجام دادید . از برنامه tune up utility 2013 هم برای ترمیم مشکلات ویندوز استفاده کنید .

متاسفانه با اون روش درست نشد درایور کارت گرافیک هم دوباره نصب کردم فعلا برنامه Tweaking رو گذاشتم کل سیستم رو تعمیر کنه فک کنم تا صب طول بکشه اگر اونم جواب نداد اون برنامه که شما گفتین نصب میکنم اگر باز اونم جواب نداد ویندوزو 7 میکنم کلا از شر ویندوز 10 راحت شم :|

AMD>INTEL
03-10-15, 22:29
به شخصه . فقط ویندوز 10 روی سیستم تستم امتحان کرده و احساسی که داشتم این بود هنوز خیلی کار دارد . شاید حداقل یکسال زمان ببره تا اشکال زدایی بشه .

ardj75
04-10-15, 18:26
به شخصه . فقط ویندوز 10 روی سیستم تستم امتحان کرده و احساسی که داشتم این بود هنوز خیلی کار دارد . شاید حداقل یکسال زمان ببره تا اشکال زدایی بشه .

آقا من از دستور chkdsk /f/r استفاده کردم واسه تعمیر درایو C بعد رو 11% گیر میکنه! تو یه سایت خارجی سوال کردم طرف میگه بد سکتور داری! گفتم ویندوز عوض کنم گفت نه از اطلاعاتت بک آپ بگیر حالا نمیدونم میخواد بگه چیکار کنم! ولی از شما میپرسم طرف داره درست میگه؟ باید الان بک آپ بگیرم از اون هاردم(2 تا هارد داخلی دارم) و اون هاردی که اینطوری مشکل داره رو F Disk کنم؟ یا نیازی نیست با فرمت پارتیشن و زدن ویندوز جدید درست میشه؟

AMD>INTEL
04-10-15, 19:01
آقا من از دستور chkdsk /f/r استفاده کردم واسه تعمیر درایو C بعد رو 11% گیر میکنه! تو یه سایت خارجی سوال کردم طرف میگه بد سکتور داری! گفتم ویندوز عوض کنم گفت نه از اطلاعاتت بک آپ بگیر حالا نمیدونم میخواد بگه چیکار کنم! ولی از شما میپرسم طرف داره درست میگه؟ باید الان بک آپ بگیرم از اون هاردم(2 تا هارد داخلی دارم) و اون هاردی که اینطوری مشکل داره رو F Disk کنم؟ یا نیازی نیست با فرمت پارتیشن و زدن ویندوز جدید درست میشه؟
شما یک شات از قسمت overview هارد مورد نظر با hd senitel بگیرید .
نیاز به فرمت نیست . فقط بکاپ بگیرید و بعد با برنامه hdd regenator شروع به اسکن کنید . ببینید میتونه بدسکتورها رو ریکاور کنه یا نه

ardj75
04-10-15, 19:49
شما یک شات از قسمت overview هارد مورد نظر با hd senitel بگیرید .
نیاز به فرمت نیست . فقط بکاپ بگیرید و بعد با برنامه hdd regenator شروع به اسکن کنید . ببینید میتونه بدسکتورها رو ریکاور کنه یا نه

Only the registered members can see the linkمشکل-ویندوز-و-پارتیشن-بندی-untitled-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-ویندوز-و-پارتیشن-بندی-untitled1-jpg

این عکس از هر دو هاردم که البته مشکل مال عکس دوم یعنی هارد شامل درایو F و C هست قاعدتا چون C ویندوز هست دیگه و برای تعمیر درایو C با اون دستور روی 11% گیر میکنه!
باید حتما از اطلاعات بک آپ بگیرم؟یعنی امکان پاک شدنشون هست؟ فقط اون هارد که شامل F و C میشه دیگه؟

ویرایش:
جوابی که یکی از دوستان خارجی بهم داد برای تغییر مکان صفحات :

.........when I want to move A page first the frame move then the page.
Here's the usual fix for this issue:
Go to Control Panel -> System -> Advanced System Settings -> Performance "Settings" button -> "Visual Effects" tab. The specific option is called "Show window contents while dragging" and it needs to be ticked. Alternatively, select the "Adjust for best performance" option.
Another cause of that issue is the graphics driver so make sure you've got the correct one installed. Update if necessary.

خب من کاری که گفت رو کردم و الان اون مشکل حل شده! البته اون گزینه تیک خورده بود! من فقط یه دور تنظیمات رو عوض کردم یعنی تیک همه رو برداشتم اپلی کردم و بعد به حالت قبلی برگردوندم الان فعلا که درست شده! طبق عکس هم که ظاهرا هارد مشکلی نداره...! :|
یعنی همه چیز درست هست؟

AMD>INTEL
04-10-15, 19:59
Only the registered members can see the linkمشکل-ویندوز-و-پارتیشن-بندی-untitled-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-ویندوز-و-پارتیشن-بندی-untitled1-jpg

این عکس از هر دو هاردم که البته مشکل مال عکس دوم یعنی هارد شامل درایو F و C هست قاعدتا چون C ویندوز هست دیگه و برای تعمیر درایو C با اون دستور روی 11% گیر میکنه!
باید حتما از اطلاعات بک آپ بگیرم؟یعنی امکان پاک شدنشون هست؟ فقط اون هارد که شامل F و C میشه دیگه؟

ویرایش:
جوابی که یکی از دوستان خارجی بهم داد برای تغییر مکان صفحات :

.........when I want to move A page first the frame move then the page.
Here's the usual fix for this issue:
Go to Control Panel -> System -> Advanced System Settings -> Performance "Settings" button -> "Visual Effects" tab. The specific option is called "Show window contents while dragging" and it needs to be ticked. Alternatively, select the "Adjust for best performance" option.
Another cause of that issue is the graphics driver so make sure you've got the correct one installed. Update if necessary.

خب من کاری که گفت رو کردم و الان اون مشکل حل شده! البته اون گزینه تیک خورده بود! من فقط یه دور تنظیمات رو عوض کردم یعنی تیک همه رو برداشتم اپلی کردم و بعد به حالت قبلی برگردوندم الان فعلا که درست شده! طبق عکس هم که ظاهرا هارد مشکلی نداره...! :|
یعنی همه چیز درست هست؟

طبق شات هم مشکلی دیده نمیشه .

ardj75
04-10-15, 20:01
طبق شات هم مشکلی دیده نمیشه .

الانم دارم درایو C رو دفراگمنت میکنم برای اطمینان ولی خب پس فک کنم مشکل حل شده دیگه؟ نیازی نیست به سلامت هارد رسیدگی کنم؟ الان برای تغییر حجم پارتیشن بدون آسیب به فایل ها از MINItool استفاده کنم؟از گزینه Resize برای هر یک از درایو ها استفاده کنم؟ اول از درایو C بردارم و بعد به F اضافه کنم؟
ممنون بابت راهنمایی ها

AMD>INTEL
04-10-15, 20:18
الانم دارم درایو C رو دفراگمنت میکنم برای اطمینان ولی خب پس فک کنم مشکل حل شده دیگه؟ نیازی نیست به سلامت هارد رسیدگی کنم؟ الان برای تغییر حجم پارتیشن بدون آسیب به فایل ها از MINItool استفاده کنم؟از گزینه Resize برای هر یک از درایو ها استفاده کنم؟ اول از درایو C بردارم و بعد به F اضافه کنم؟
ممنون بابت راهنمایی ها

الان هاردتون مشکلی نداره . باید از گزینه ریسایز استفاده کنید .

ardj75
04-10-15, 20:55
الان هاردتون مشکلی نداره . باید از گزینه ریسایز استفاده کنید .

ریسایز کردم و خوشبختانه بدون هیچ مشکلی سایز درایو ها هم عوض شد و الان سیستم در حال حاضر اوکی هست! خیلی ممنون از راهنماییتون فک کنم تموم مشکلات حل شد!

AMD>INTEL
04-10-15, 20:59
ریسایز کردم و خوشبختانه بدون هیچ مشکلی سایز درایو ها هم عوض شد و الان سیستم در حال حاضر اوکی هست! خیلی ممنون از راهنماییتون فک کنم تموم مشکلات حل شد!

این برنامه minitools بهترین برنامه در این زمینه هست . خیلی از مشکلات هارد دیسک باهاش قابل حل هست .

karbon
04-10-15, 23:36
دوستان امروز میخواستم عکس باز کنم این خطا رو میاره.

AMD>INTEL
04-10-15, 23:41
دوستان امروز میخواستم عکس باز کنم این خطا رو میاره.

تاپیک دیگر کاربران پست نزنید . تاپیک ایجاد کنید .