PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال: استفاده از چیپ گرافیک نیم سوز شده

EndlessParadox
24-09-15, 22:38
سلام
من یه لپتاپ فوجیتسو AH530 با کانفیگ i5- 4gb ram- 1 gb graphic مدل 5600 ( سری 5700 - 6500 ) دارم.
این لپتاپ مثل چی کار میکرده بی مشکل.
تا اینکه بخاطر ضعیف شدن فن دستگاه، توی بازی هایی چندباری خاموش شد. تصمیم گرفتم ببرم بیرون فنش رو عوض کنم که بعدها فهمیدم فنش رو فقط سرویس کردن و خاکش رو گرفتن.
بعد یه مدت صدای فنش زیاد شد و یه بار که توی بازی بودم، تصویر چهارخونه چهارخونه شد و صفحه آبی اومد و کرش کرد.
.
.
از اون به بعد، صفحه بوتم این شکلیه:

Only the registered members can see the link

از اون به بعد، روی هم سیستم عاملی 7،8،8.1،10 که باشم وقتی درایور گرافیک رو که نصب میکنم، کرش میکنه و صفحه آبی میاد.
اما وقتی گرافیک رو از توی safe mode پاک میکنم و به صورت Microsoft Basic Display Adapter میشناسه، کلا مشکلی ندارم باهاش، تصویر کاملا بی مشکل و شارپه و حتی فتوشاپ و لایت روم هم باهاش کار میکنم..!
.
حالا میخوام یه بازی سائه مثل League of Legend انجام بدم. تا وقتی گرافیک نصب نباشه نمیتونه از دایرکت ایکس استفاده کنه.
میخواستم بپرسم آیا راهی هست که روی 50% درصد قدرت GPU بتونم ازش استفاده کنم؟ یا به هر نحوی بتونم ازش استفاده کنم؟
ممنون!

AMD>INTEL
24-09-15, 22:50
این لپتاپ باید توسط تعمیرکار چیپش جدا بشه و دوباره ریسولد بشه . همینطوری بمونه چیپ گرافیکش کاملا تعطیل میشه .

EndlessParadox
24-09-15, 22:54
این لپتاپ باید توسط تعمیرکار چیپش جدا بشه و دوباره ریسولد بشه . همینطوری بمونه چیپ گرافیکش کاملا تعطیل میشه .

الان دارم از کولپد استفاده میکنم و کلا زیرش مثل یخچال خنکه.

میخواستم بپرسم مثل یه سری از لپتاپ های msi که تا حد زیادی قدرت رو میارن پایین و باهاش حتی بازی هم اجرا میکنن، این همچین امکانی نداره؟

و ... اگه بخوام چیپش رو عوض کنم، با اجرتش حدودا چقدر در میاد!؟ :1. (28):

AMD>INTEL
24-09-15, 23:11
الان دارم از کولپد استفاده میکنم و کلا زیرش مثل یخچال خنکه.

میخواستم بپرسم مثل یه سری از لپتاپ های msi که تا حد زیادی قدرت رو میارن پایین و باهاش حتی بازی هم اجرا میکنن، این همچین امکانی نداره؟

و ... اگه بخوام چیپش رو عوض کنم، با اجرتش حدودا چقدر در میاد!؟ :1. (28):

چیپ داغون شده . وقتی درایور نصب میشه و بلو اسکرین میده یعنی باید بره تعمیرگاه
هزینش متغیره حدودا 200 باید بپردازید .

EndlessParadox
24-09-15, 23:13
چیپ داغون شده . وقتی درایور نصب میشه و بلو اسکرین میده یعنی باید بره تعمیرگاه
هزینش متغیره حدودا 200 باید بپردازید .

آه، پس دیگه امیدی بهش نیست.. !

میشه یه آدرس یا تلفن برای یه مغازه ی مورد اطمینان بهم بدید؟

AMD>INTEL
24-09-15, 23:15
آه، پس دیگه امیدی بهش نیست.. !

میشه یه آدرس یا تلفن برای یه مغازه ی مورد اطمینان بهم بدید؟

این روزها سخت هست کسی رو پیشنهاد کردن . ببرید iran fso افق کامپیوتر . کارشون خوبه .

EndlessParadox
24-09-15, 23:27
این روزها سخت هست کسی رو پیشنهاد کردن . ببرید iran fso افق کامپیوتر . کارشون خوبه .

یک دنیا ممنون، سایت iran fso رو پیدا کردم، ابشالله شنبه میرم تو کارش

EndlessParadox
24-09-15, 23:30

ببخشید چیپ لپتاپ رو میشه از کجا فهمید کدومه؟
میخوام توی سایت، قیمتش رو پیدا کنم. :1. (23):

AMD>INTEL
24-09-15, 23:48
ببخشید چیپ لپتاپ رو میشه از کجا فهمید کدومه؟
میخوام توی سایت، قیمتش رو پیدا کنم. :1. (23):

چیپ لپتاپ رو نمیفروشن . چیپ لپتاپ با دستگاه عوض میشه کار هر کسی هم نیست . چیپ خودتون خراب نیست بله دیسکانکتی دارد که باید از جاش دیسولد بشه . دوباره ریبالبشه و ریسولد بشه .

nima_hl
25-09-15, 00:33
سلام
من یه لپتاپ فوجیتسو AH530 با کانفیگ i5- 4gb ram- 1 gb graphic مدل 5600 ( سری 5700 - 6500 ) دارم.
تا اینکه بخاطر ضعیف شدن فن دستگاه، توی بازی هایی چندباری خاموش شد. تصمیم گرفتم ببرم بیرون فنش رو عوض کنم که بعدها فهمیدم فنش رو فقط سرویس کردن و خاکش رو گرفتن.
بعد یه مدت صدای فنش زیاد شد و یه بار که توی بازی بودم، تصویر چهارخونه چهارخونه شد و صفحه آبی اومد و کرش کرد.
.
.

از اون به بعد، روی هم سیستم عاملی 7،8،8.1،10 که باشم وقتی درایور گرافیک رو که نصب میکنم، کرش میکنه و صفحه آبی میاد.
اما وقتی گرافیک رو از توی safe mode پاک میکنم و به صورت Microsoft Basic Display Adapter میشناسه، کلا مشکلی ندارم باهاش، تصویر کاملا بی مشکل و شارپه و حتی فتوشاپ و لایت روم هم باهاش کار میکنم..!
.
حالا میخوام یه بازی سائه مثل League of Legend انجام بدم. تا وقتی گرافیک نصب نباشه نمیتونه از دایرکت ایکس استفاده کنه.
میخواستم بپرسم آیا راهی هست که روی 50% درصد قدرت GPU بتونم ازش استفاده کنم؟ یا به هر نحوی بتونم ازش استفاده کنم؟
ممنون!

این دستگاه دیگه عمر خودش را کرده بنظرم بیخود براش هزینه نکنید

اگر کارت گرافیکی مجزا داره در بایوس خاموشش کنید و از گرافیک داخل پردازنده استفاده کنید

اگر هم گرافیک جدا ندارد مشکلتون از رم خود سیستمه بازش کنید تمیزش کنید بزنید سرجاش احتمالا درست میشه

- - - Updated - - -

سلام
.
.

.
ممنون!

این دستگاه دیگه عمر خودش را کرده بنظرم بیخود براش هزینه نکنید

اگر کارت گرافیکی مجزا داره در بایوس خاموشش کنید و از گرافیک داخل پردازنده استفاده کنید

اگر هم گرافیک جدا ندارد مشکلتون از رم خود سیستمه بازش کنید تمیزش کنید بزنید سرجاش احتمالا درست میشه