PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال از دوستان عزیز در مورد مانیتور ASUS MX259H

ᗩTᗩ
21-09-15, 23:14
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوار / امیدوارم شاد و سرحال باشین

دوستان بعداز تلاشهای فراوان برای خرید مانیتور کارکرده که به نتیجه هم نرسید ، تصمیم گرفتم
اکبند خریداری کنم که مبخوام از عزیزانی که این مدل مانیتور ( MX259H ) رو دارن یا تجربش کردند
نظر بدن راجبش که چجور مانیتوری هست و آیا ارزش خرید داره یا نه ؟

( با قیمتش کاری نداریم و ملاک فقط کیفیت اصلی مانیتور هست )

Only the registered members can see the link

منتظر شنیدن نظرات خوبتون هستم Only the registered members can see the link

momo000000
22-09-15, 02:55
با سلام
فکر میکنم مانیتور خوبی باشه قیمش هم اگه بالا باشه بخاطر اسپیکر هاش هست فکر میکنم خودتون اطلاع کافی دارید
این لینک پایین شاید برای شما ابتدایی باشه ولی یه نگاه کلی بهش بی اندازید، بنظرم نسبتا بد نیست
Compare PC Monitors | TFT Monitors | LED Monitors (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
22-09-15, 03:42
با مراجعه به سایت خارجی فروش و مطالعه نظرات خریدارن به نظرم مونیتور خوبی به نظر میرسه
به طور مثال
Amazon.com: ASUS MX259H 25" Full HD 1920x1080 AH-IPS HDMI VGA Back-lit LED Monitor: Computers & Accessories (Only the registered members can see the link)

ᗩTᗩ
22-09-15, 10:20
با مراجعه به سایت خارجی فروش و مطالعه نظرات خریدارن به نظرم مونیتور خوبی به نظر میرسه
به طور مثال
Amazon.com: ASUS MX259H 25" Full HD 1920x1080 AH-IPS HDMI VGA Back-lit LED Monitor: Computers & Accessories (Only the registered members can see the link)

با سلام و تشکر مخصوص از حضرتعالی بابت راهنمایی
امید جان یه سایتی یا مقاله ای ( خارجی یا ایرانی ) سراغ دارین که بشه یه مقایسه کلی بین مانیتورهای سری : { MX , VX , VN . و غیره } داشت ؟

STUXNET
22-09-15, 11:02
قیمتش چه حدودی هست ؟؟؟

AMD>INTEL
22-09-15, 11:25
با سلام و تشکر مخصوص از حضرتعالی بابت راهنمایی
امید جان یه سایتی یا مقاله ای ( خارجی یا ایرانی ) سراغ دارین که بشه یه مقایسه کلی بین مانیتورهای سری : { MX , VX , VN . و غیره } داشت ؟

سلام
باید REVIEW ها رومطالعه کنی . البته به شخصا سامسونگ های PLS رو میپسندم .

ᗩTᗩ
22-09-15, 11:36
قیمتش چه حدودی هست ؟؟؟

سلام
حدود یک میلیون و 20 هزار تومن

سلام
باید REVIEW ها رومطالعه کنی . البته به شخصا سامسونگ های PLS رو میپسندم .

بازم تشکر میکنم امید جان
والا به شخصه اصلا به قطعاتی که در داخل مونتاژ یا تولید میشه اعتماد ندارم مگر اینکه کیفیتش برام ثابت بشه

AMD>INTEL
22-09-15, 11:44
سلام
حدود یک میلیون و 20 هزار تومن

بازم تشکر میکنم امید جان
والا به شخصه اصلا به قطعاتی که در داخل مونتاژ یا تولید میشه اعتماد ندارم مگر اینکه کیفیتش برام ثابت بشه

این سری امتحانشون رو پس دادند . فیدبک خریداران هم مثبت بوده . تو بعضی از مدلها کیفیت اینورتر های داخلی روی مونیتورها سام و الجی کیفیت بهتری از مدلهای متفرقه چینی هست که روی اسوس استفاده شده . چون 90% مونیتورهای داخلی و خارجی رو باز کردم برای تعمیر

ᗩTᗩ
22-09-15, 13:46
این سری امتحانشون رو پس دادند . فیدبک خریداران هم مثبت بوده . تو بعضی از مدلها کیفیت اینورتر های داخلی روی مونیتورها سام و الجی کیفیت بهتری از مدلهای متفرقه چینی هست که روی اسوس استفاده شده . چون 90% مونیتورهای داخلی و خارجی رو باز کردم برای تعمیر

ظهر بخیر
پس اینطور که میفرمایین یه بررسی اجمالی انجام میدم در کنار مانیتور ایسوس
امید جان از دوستان یا کاربران کسی از این مانیتور عکسی یا بررسی گذاشته روی سایت یا انجمن ؟ منظورم همین مدل Samsung S24D595 هست

AMD>INTEL
22-09-15, 15:16
ظهر بخیر
امید جان از دوستان یا کاربران کسی از این مانیتور عکسی یا بررسی گذاشته روی سایت یا انجمن ؟ منظورم همین مدل Samsung S24D595 هست

به نظرم برو از یکی از نمایندگی ها که روشن میگذارند تصویرش رو ببین ولی مورد نارضایتی ازش نشنیدم .

momo000000
22-09-15, 15:23
ظهر بخیر

توی همون لینکی که دادم تقریبا همه چیش کامله اگر بررسی یا نظرات کسایی که این مانیتور رو دارن و ....میخواهید برید توی همون لینک قشنگ و با حوصله زیر و روش کنید

mrtz.elf
23-09-15, 00:45
سلام
تنها تفاوتی که من بین این و۲۳ دیدم آین که non-glare زده. این چیه؟ خونه با بده؟ایا همون anti-glare هست؟

و این که بی زحمت یک توضیح در مورد طول و ارتفاع مانیتور ۲۵ یک مقایسه با ۲۳ ینویسید قطر اصلاً ملموس نیست

و این که یک جا دیدم مدل ۲۳ تا ۷۷ هرتز اورکلاک می شه ایا این مدل هم این طوری هست؟ چون تو هرتز مانیتور باهم فرق دارن

ᗩTᗩ
23-09-15, 01:11
سلام
تنها تفاوتی که من بین این و۲۳ دیدم آین که non-glare زده. این چیه؟ خونه با بده؟ایا همون anti-glare هست؟

و این که بی زحمت یک توضیح در مورد طول و ارتفاع مانیتور ۲۵ یک مقایسه با ۲۳ ینویسید قطر اصلاً ملموس نیست

و این که یک جا دیدم مدل ۲۳ تا ۷۷ هرتز اورکلاک می شه ایا این مدل هم این طوری هست؟ چون تو هرتز مانیتور باهم فرق دارن

درود
منظور از کلمه non - glare یعنی ضد انعکاس هست و نور اجسام محیط رو منعکس نمیکنه به صفحه مانیتور و از اونجا به چشمتون
مثلا : در مانیتوری که چنین ویژگی نداره وقتی روبروی مانیتور نشستین میتونید اجسام یا دیوار پشت سرتونو تو صفحه مانیتور ببینید
که این زیاد خوشایند نیست که در این مانیتور نوشته ضدانعکاس
در مورد ارتفاع و اندازه به سایت اصلی ایسوس مراجعه کرده و در بخش Specifications همه موارد رو مطالعه کنید
در مورد هرتز مانیتور هم فکر کنم این مانیتور تا 75 باشه

mrtz.elf
23-09-15, 10:21
از نظر سایز کدوم رو بهتر میدونید؟
و این که ۲۳ که non-glare نداره؟
ایا تو ۲۵ پیکسل ها معلوم هستن از فاصله نزدیک

mrtz.elf
23-09-15, 16:51
سلام خسته نباشید
به نظرتون کدوم انتخاب کنم ۲۳ یا ۲۵؟
با مانیتور ۴۰ سانتی متر فاصله دارم
۲۵ چند تا امکانات جانبی داره که فکرمو مشغول کرده
Flicker free و low blue light و non-glare

که ۲۳ فکر کنم هیچ کدوم رو نداره و یک مشکل با ۲۵ ایا با فاصله ی من پیکسل ها که معلوم نمیشن؟

ایا اینا مهم هستن یا من الکی حساس شدم

ممنون عیدم تبریک می گم

mrtz.elf
23-09-15, 19:30
یک سوال دیگر هم برام پیش امده

این refurbished تو سایت newegg یعنی چی من mx239h رو تو سایت newegg سرچ کردم دوتا از این مانیتور آورد

یکی rrefurbished اولش نوشته یکی هم هیچ ننوشته

در مورد mx259h هم همین بود

بی زحمت یک توضیح بفرمایید

nima_hl
23-09-15, 22:33
یک سوال دیگر هم برام پیش امده

این refurbished تو سایت newegg یعنی چی من mx239h رو تو سایت newegg سرچ کردم دوتا از این مانیتور آورد

یکی rrefurbished اولش نوشته یکی هم هیچ ننوشته

در مورد mx259h هم همین بود

بی زحمت یک توضیح بفرمایید

کالاهای ریفربیشد کالاهائی هستند که توسط تولید کننده بازسازی میشوند

مثلا یک مانیتور به بازار میاد که مدار تغذیش خرابه یا روش خط افتاده و .......

این کالاها به تولید کننده بر میگرده و ایراد برطرف میشه، مجددا تست کامل میشه و برای فروش به بازار میاد

این کالاها معمولا کارکرده نیستند ولی به عنوان نو هم فروخته نمیشوند ( قیمتشان کمتر از کالای نو میباشد )

mrtz.elf
23-09-15, 23:27
ممنون
در مورد تفاوت های بین ۲۳ و ۲۵
ایا اصلاً وجود دارن یا فقط تو پیچ۲۳ ننوشتن
و در مورد سایز کدوم مناسب هست

ᗩTᗩ
23-09-15, 23:55
از نظر سایز کدوم رو بهتر میدونید؟
و این که ۲۳ که non-glare نداره؟
ایا تو ۲۵ پیکسل ها معلوم هستن از فاصله نزدیک

از نظر سایز که البته سلیقه هست و بستگی به خیلی چیزا داره ولی 23 تا 25 عالی ولی بالاتر ادم با مانیتورش راحت نیست
باید تو مشخصات مانیتور بررسی کنید که داره یا نه
اندازه هر پیکسل با یکدیگر در مدل 25 اینچ 0.288mm هست که شما حتی با نزدیک شدن هم نمیتونید فاصله بین پیکسلها رو ببینید
فاصله پیکسلها فقط در تلویزیونهای بزرگ قابل مشاهده هست اونم به سختی

سلام خسته نباشید
به نظرتون کدوم انتخاب کنم ۲۳ یا ۲۵؟
با مانیتور ۴۰ سانتی متر فاصله دارم
۲۵ چند تا امکانات جانبی داره که فکرمو مشغول کرده
Flicker free و low blue light و non-glare

که ۲۳ فکر کنم هیچ کدوم رو نداره و یک مشکل با ۲۵ ایا با فاصله ی من پیکسل ها که معلوم نمیشن؟

ایا اینا مهم هستن یا من الکی حساس شدم

ممنون عیدم تبریک می گم

عید شمام مبارک باشه
به نظر شخصی 25 بهتر هست به دلیل وسعت بهتر که کاربر رو راحت میکنه البته با حفظ فاصله تا مانیتور وگرنه همون 23 هم عالی هست
در مورد امکانات که گفتین جزو مهمترین ویژگیهاست و باید توی هر مانیتور رعایت بشه
شمام حق دارین حساس باشین ولی در مورد پیکسلها اصلا نگرن نباشید مگر اینکه چشماتون تلسکوپ باشه !

nima_hl
24-09-15, 01:10
ممنون
در مورد تفاوت های بین ۲۳ و ۲۵
ایا اصلاً وجود دارن یا فقط تو پیچ۲۳ ننوشتن
و در مورد سایز کدوم مناسب هست

هر چه مونیتور بزرگتر باشه مجبور میشید از آن دورتر بشید

بنظرم مانیتور 23 کاملا مناسبه و بزرگتر از آن زیاد مورد لزوم نیست

mrtz.elf
24-09-15, 10:15
فاصله ام تا مانیتور ۴۰تا ۴۵ سانتی متر هست.کدوم سایز رو پیشنهاد میدید.چون قبل این crt۱۷ داشتم اصلا برام ملموس نیست سایز. هیچ مغازه ای هم که مانیتور سایز ۲۳ به بالا تو ویترین ایناش نیست.

و این که این مانیتور رو برای گیم هم می خوام ghost و tearing نداره

ممنون

nima_hl
24-09-15, 10:57
فاصله ام تا مانیتور ۴۰تا ۴۵ سانتی متر هست.کدوم سایز رو پیشنهاد میدید.چون قبل این crt۱۷ داشتم اصلا برام ملموس نیست سایز. هیچ مغازه ای هم که مانیتور سایز ۲۳ به بالا تو ویترین ایناش نیست.

و این که این مانیتور رو برای گیم هم می خوام ghost و tearing نداره

ممنون

برای این فاصله 21 تا 23 اینچ مناسبه

اگر راضی نبودید 4-5 سانت مانیتور را بیارید جلوتر 1 اینچ به پهنای دیدتون اضافه میشه :wink:

یه 21 اینچ بگیرید 10-20 سانت بیاریدش جلوتر میشه همون 25 اینچ

شما بیشتر از اینکه روی 1-2 اینچ زوم کنید به سرعت پاسخ دهی و کیفیت تصویر حساس باشید

2-3 اینچ کم و زیاد همانطور که توضیح دادم قابل اصلاح است

mrtz.elf
24-09-15, 13:26
ممنون
ولی سرعت پاسخ دهی و کیفیت رو معلوم نیست راست هست یا نه

همشون نوشتن ۵ میلی ثانیه. شما پیشنهادتون در مورد کاربری من که گیم هست چی هست؟

یک یا چند تا گزینه به من بدید بی زحمت رنج قیمت همون ۱۲۰۰ پایین تر باشه

البته یک مدل تو اینترنت اتفاقی دیدم lg 24gm77 کیفیتش نزدیک ips هست ولی تو بازار نیست انگار

M3RS4D 50062
24-09-15, 13:39
ممنون
ولی سرعت پاسخ دهی و کیفیت رو معلوم نیست راست هست یا نه

همشون نوشتن ۵ میلی ثانیه. شما پیشنهادتون در مورد کاربری من که گیم هست چی هست؟

یک یا چند تا گزینه به من بدید بی زحمت رنج قیمت همون ۱۲۰۰ پایین تر باشه

البته یک مدل تو اینترنت اتفاقی دیدم lg 24gm77 کیفیتش نزدیک ips هست ولی تو بازار نیست انگار

Dell Full HD P2314H IPS
ASUS MX239H IPS Monitor

این 2تا هم مدل های خوبی هستن .... مخصوصا مدل Dell...

mrtz.elf
24-09-15, 15:11
این مانیتور که dell که زده ۸میلی ثانیه من گیم می خوام ها

AMD>INTEL
24-09-15, 17:50
این مانیتور که dell که زده ۸میلی ثانیه من گیم می خوام ها
برای گیم به نظرم سراغ benq سری گیمینگ برید . دیروز برای یکی از آشنایان گرفتم رضایت کامل داشتند.

AMD>NVIDIA
24-09-15, 20:48
سلام دوست عزیز
در مورد مانیتور مخصوصا برای گیم و کیفیت ساخت و عمرش من شدیدا بهتون مارک benq رو پیشنهاد میکنم
ایسوس هم خوبه اما تو هر چیزی یکی حرف اول رو میزنه و توی مانیتور هم benq حرف اول رو هم تو تکنولوژِی هم پشتیبانی از فنناوری های جدید کارت گرافیک ها رو میزنه
Only the registered members can see the link 9%8A-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D8%A8%D9%86%DA%A9%D9%8A%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-XL2420Z

Only the registered members can see the link 9%8A-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D8%A8%D9%86%DA%A9%D9%8A%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-XL2730Z

mrtz.elf
24-09-15, 23:58
برا من کیفیت تصویر هم مهم هست
حالا ۱۲۰۰ اینا چی پیشنهاد میدید

ممنون

AMD>INTEL
25-09-15, 00:05
برا من کیفیت تصویر هم مهم هست
حالا ۱۲۰۰ اینا چی پیشنهاد میدید

ممنون

این بررسی رو بخونید
بررسی اجمالی مانیتور BenQ RL2755HM: نمایشگری ایده آل مخصوص گیمرهای آماتور (Only the registered members can see the link)