PDA

مشاهده نسخه کامل : این لپ تاپ وجود داره؟ چقدر ارزش داره؟

سیدرضا بازیار
09-09-15, 20:04
من امروز یه لپ تاپ عجیب دیدم که هرگز در اینترنت نیست و فروشنده قصد فروشش رو داشت

سازنده لپ تاپ: اپل
سال ساخت: 2010
رم: 8
پردازنده: core i5
اندازه صفحه نمایش: 15 اینچ

این لپ تا وجود داره؟

میخوام این لپ تاپ رو به صورت دست دوم بخرم. تمیز هست - باتریش حدود 2-3 ساعت شارژ نگه میداره (به گفته فروشنده!) - کارتن هم نداره
این لپ تاپ چند تومان ارزش داره؟

Moein
09-09-15, 20:09
من امروز یه لپ تاپ عجیب دیدم که هرگز در اینترنت نیست و فروشنده قصد فروشش رو داشت

پردازنده: core i7

این لپ تا وجود داره؟

میخوام این لپ تاپ رو به صورت دست دوم بخرم. تمیز هست - باتریش حدود 2-3 ساعت شارژ نگه میداره (به گفته فروشنده!) - کارتن هم نداره

سلام

زیر لب تاپ یک کد چهار رقمی هست که اصولا با حرف A شروع میشه اون رو اینجا اگر بگذاری دقیقا میشه فهمید وجود داره یا نداره قیمتش هم معلوم میشه

ضمن اینکه اپل زمان باقی مونده عمر باطری رو نشون می ده که به راحتی میشه چک کرد

تجربه شخصی اگر با MAC تا به حال کار نکردی و همیشه با ویندوز سر و کار داشتی سراغ اپل نرو

با احترام

AMD>INTEL
09-09-15, 20:10

پردازنده: core i7

این لپ تا وجود داره؟

مدل و پارت نامبر زیر دستگاه نوشته . اون رو اعلام کنید تا بررسی کنیم .
اینطوری مشخصات کامل تری پیدا میکنی
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سیدرضا بازیار
09-09-15, 20:14
تجربه شخصی اگر با MAC تا به حال کار نکردی و همیشه با ویندوز سر و کار داشتی سراغ اپل نرو
میشه دلیلش رو بگید؟

زیر لب تاپ یک کد چهار رقمی هست که اصولا با حرف A شروع میشه اون رو اینجا اگر بگذاری دقیقا میشه فهمید وجود داره یا نداره قیمتش هم معلوم میشه
کد رو باید کجا چک کنم؟

تصویری رو که آقای AMD>INTEL قرار دادند رو دقیقا روی لپ تاپ دیدم. اما فقط نوشته macbookpro 2010

ضمن اینکه اپل زمان باقی مونده عمر باطری رو نشون می ده که به راحتی میشه چک کرد
چطوری میشه این رو فهمید؟
هر چند فروشنده خودش توی کار فروش محصولات اپل بوده و این لپ تاپ به مدت 5 سال توی مغازش 24 ساعته روشن بوده!

دیگه به چه نکاتی باید توجه کنم؟

AMD>INTEL
09-09-15, 20:17
لپتاپی که 24 ساعته به مدت 5 سال کار کرده باشه . من رو یاد سریال مرده های متحرک میندازه . در اصل از این مک بوک چیزی نمونده و کاملا مستهلک شده .

AMD>INTEL
09-09-15, 20:23
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سیدرضا بازیار
09-09-15, 20:30
لپتاپی که 24 ساعته به مدت 5 سال کار کرده باشه . من رو یاد سریال مرده های متحرک میندازه . در اصل از این مک بوک چیزی نمونده و کاملا مستهلک شده .

باتری رو عوض کنم درست نمیشه؟ (فقط واسه کار های برنامه نویس و اجرای کد های سنگین میخوام و نگاه کردن به فیلم های آموزشی)

قیمت رو میگه 3 میلیون...

M3RS4D 50062
09-09-15, 20:41
باتری رو عوض کنم درست نمیشه؟ (فقط واسه کار های برنامه نویس و اجرای کد های سنگین میخوام و نگاه کردن به فیلم های آموزشی)

قیمت رو میگه 3 میلیون...

عزیز شما که داری 3 تومن هزینه میکنی ... یه نو بگیر خوب ...

ASUS N551JQ - A - 15 inch Laptop

مشخصات فیزیکی: ابعاد: 31.5 × 255 × 383 میلی‌متر - وزن: 2.7 کیلوگرم
پردازنده مرکزی: Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz up to 3.50 GHz
حافظه RAM: ظرفیت: 12 گيگابايت - نوع: DDR3
حافظه داخلی: ظرفیت: يک ترابايت - نوع: حافظه‌هاي هيبردي - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 24 گیگابایت حافظه SSD
پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GT 845M 2GB
صفحه نمایش: 15.6 اينچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
امکانات: DVD-RW Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولي - فاقد سيستم‌عامل

قیمت : 3.200.000 تومان

در ضمن تا جایی که من میدونم لینوکس خیلی بهتر عمل کرده توی کدینگ و برنامه نویسی...

AMD>INTEL
09-09-15, 20:41

قیمت رو میگه 3 میلیون...

قیمت باطری مک سه برابر باتری لپتاپ های دیگه هست .

سیدرضا بازیار
09-09-15, 21:16
عزیز شما که داری 3 تومن هزینه میکنی ... یه نو بگیر خوب ...

ASUS N551JQ - A - 15 inch Laptop

مشخصات فیزیکی: ابعاد: 31.5 × 255 × 383 میلی‌متر - وزن: 2.7 کیلوگرم
پردازنده مرکزی: Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz up to 3.50 GHz
حافظه RAM: ظرفیت: 12 گيگابايت - نوع: DDR3
حافظه داخلی: ظرفیت: يک ترابايت - نوع: حافظه‌هاي هيبردي - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 24 گیگابایت حافظه SSD
پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GT 845M 2GB
صفحه نمایش: 15.6 اينچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
امکانات: DVD-RW Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Ethernet Port HDMI Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولي - فاقد سيستم‌عامل

قیمت : 3.200.000 تومان

در ضمن تا جایی که من میدونم لینوکس خیلی بهتر عمل کرده توی کدینگ و برنامه نویسی...

میخوام حتما مک باشه
ویندوز هر ماه باید 1 بار عوضش کنی که خیلی اذیت میکنه و میشه هر دو سیستم عامل رو روی یه لپ تاپ 1 میلیونی هم نصب کرد

M3RS4D 50062
09-09-15, 21:18
میخوام حتما مک باشه
ویندوز هر ماه باید 1 بار عوضش کنی که خیلی اذیت میکنه و میشه هر دو سیستم عامل رو روی یه لپ تاپ 1 میلیونی هم نصب کرد

من الان از تابستون پارسال تا الان ویندوز رو عوض نکردم .... چجوری شما میگی باید هر ماه یک بار عوض کنی؟

هرچیزی استفاده اصولی و صحیح داره ...

معمولا هم اگه توی درایور ها و رجیستری ها دستکاری (دستکاری که علمی نباشه) نکنید ... مشکلی پیش نمیاد ...

AMD>INTEL
09-09-15, 21:35
یک لپتاپ مناسب تهیه کنید . لپتاپ کارکرده اپل خریدش رو درست نمیدونم .

Moein
09-09-15, 22:52
میشه دلیلش رو بگید؟

کد رو باید کجا چک کنم؟

تصویری رو که آقای AMD>INTEL قرار دادند رو دقیقا روی لپ تاپ دیدم. اما فقط نوشته macbookpro 2010

چطوری میشه این رو فهمید؟
هر چند فروشنده خودش توی کار فروش محصولات اپل بوده و این لپ تاپ به مدت 5 سال توی مغازش 24 ساعته روشن بوده!

دیگه به چه نکاتی باید توجه کنم؟

دلیلش کاملا شخصی هست و هیچ دلیل و منطقی نداره

من نزدیک به 2 سال مک ایر داشتم و در این دو سال 10 بار هم روشنش نکردم و خوب این تصمیم رو گرفتم بعد از چند بار کار کردن با اون امکاناتی رو که ویندوز در اختیار من کاربر قرار میده خیلی خیلی بیشتر از مک هست و خوب تصمیم کاملا درست بود

الان هم که ویندوز 10 معرفی شده واقعا از لحاظ تم و ساختار کاربر پسند شده و به راحتی اون ویژگی ها رو به همراه تمامی نرم افزار هایی که می خواهم در اختیارم قرار میده

می دونی مک خریدن مثل این می مونه که بری الفارمئو بخری (برند خودرو ایتالیایی) خوب همه توی نگاه اول می گن بابا ماشین 1300 سی سی با شتاب 7 ثانیه قیمت خوب مصرف پایین و غیره ...
اما می دونی باطری این ماشین 11 ولته به جای 12 یعنی یه باطری ساده می خوای عوض کنی باید یا نمایندگی بری یا لطف کنی کل ایران رو زیر و رو کنی واسه خرید یه باطری یا لاستیکت پنچر بشه اگه کیت همراهت نباشه باید ماشینو جرثقیل کنی نمایندگی حالا بیا و نمایندگی پیدا کن دیگه سراغ گیربکس و غیره نرو همه از خرج های بی ام و شاکی بودن یکی باید اینو مثال بزنه

فکر کنم مصداق خوبی برای اپل زده باشم باز اگر دوست داری علاقتو تجربه کنی حتمی این کار رو انجام بده اما لبتاپی نگیر که 2010 باشه فکر کنم الان با 3 تومن بتونی به راحتی MD101 یا حتی مدل های جدید تر تهیه کنی و اگر سراغ ایر هم بری با 300 یا 400 تومن بیشتر کاملا اکبند رو می تونی تهیه کنی

راستی قبل از اینکه هر مدل لب تاپی رو تهیه کنی از وجود قطعات جانبی اون اطمینان کافی رو به دست بیار بعد به خرید اقدام کن

موفق و شاد باشی

سیدرضا بازیار
10-09-15, 07:22
دلیلش کاملا شخصی هست و هیچ دلیل و منطقی نداره

من نزدیک به 2 سال مک ایر داشتم و در این دو سال 10 بار هم روشنش نکردم و خوب این تصمیم رو گرفتم بعد از چند بار کار کردن با اون امکاناتی رو که ویندوز در اختیار من کاربر قرار میده خیلی خیلی بیشتر از مک هست و خوب تصمیم کاملا درست بود

الان هم که ویندوز 10 معرفی شده واقعا از لحاظ تم و ساختار کاربر پسند شده و به راحتی اون ویژگی ها رو به همراه تمامی نرم افزار هایی که می خواهم در اختیارم قرار میده

می دونی مک خریدن مثل این می مونه که بری الفارمئو بخری (برند خودرو ایتالیایی) خوب همه توی نگاه اول می گن بابا ماشین 1300 سی سی با شتاب 7 ثانیه قیمت خوب مصرف پایین و غیره ...
اما می دونی باطری این ماشین 11 ولته به جای 12 یعنی یه باطری ساده می خوای عوض کنی باید یا نمایندگی بری یا لطف کنی کل ایران رو زیر و رو کنی واسه خرید یه باطری یا لاستیکت پنچر بشه اگه کیت همراهت نباشه باید ماشینو جرثقیل کنی نمایندگی حالا بیا و نمایندگی پیدا کن دیگه سراغ گیربکس و غیره نرو همه از خرج های بی ام و شاکی بودن یکی باید اینو مثال بزنه

فکر کنم مصداق خوبی برای اپل زده باشم باز اگر دوست داری علاقتو تجربه کنی حتمی این کار رو انجام بده اما لبتاپی نگیر که 2010 باشه فکر کنم الان با 3 تومن بتونی به راحتی MD101 یا حتی مدل های جدید تر تهیه کنی و اگر سراغ ایر هم بری با 300 یا 400 تومن بیشتر کاملا اکبند رو می تونی تهیه کنی

راستی قبل از اینکه هر مدل لب تاپی رو تهیه کنی از وجود قطعات جانبی اون اطمینان کافی رو به دست بیار بعد به خرید اقدام کن

موفق و شاد باشی

ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم. چون واقعا اطلاعات خوبی دارید مجبور میشم زیاد سوال بپرسم
لپ تاپ اپل رو معمولا بخاطر اون سیب گاز زده در ایران میخرن. اما من همیشه چیزی که میخرم در قدم اول با استیکر لوگو رو میپوشونم و هدفم فقط اینه که ازش خوب استفاده کنم...

چرا ایرانی ها با اینکه زیاد سمت محصولات اپل میرن همیشه سیستم عامل مک رو برتر از ویندوز نمیدونن؟ (بر خلاف خارجی ها)
توی وبسایت های خارجی مک رو برای گرافیست ها و برنامه نویس ها برتر از ویندوز میدونن
البته میدونم ویندوز 10 واقعا عالی شده. اما واقعا مک از ویندوز 10 برتر نیست؟

میشه روی لپ تاپ اپل هم مک نصب کرد و هم ویندوز 10 ؟ چون ممکنه به هر دو نیاز باشه

سوال آخر:
اگه شما همیشه با سیستم های مک - ویندوز 10 - کالی لینوکس کار کنید هر 3 تا رو روی یک سیستم نصب میکنید یا روی 3 لپ تاپ جداگانه؟

Moein
10-09-15, 09:57
ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم. چون واقعا اطلاعات خوبی دارید مجبور میشم زیاد سوال بپرسم
لپ تاپ اپل رو معمولا بخاطر اون سیب گاز زده در ایران میخرن. اما من همیشه چیزی که میخرم در قدم اول با استیکر لوگو رو میپوشونم و هدفم فقط اینه که ازش خوب استفاده کنم...

چرا ایرانی ها با اینکه زیاد سمت محصولات اپل میرن همیشه سیستم عامل مک رو برتر از ویندوز نمیدونن؟ (بر خلاف خارجی ها)
توی وبسایت های خارجی مک رو برای گرافیست ها و برنامه نویس ها برتر از ویندوز میدونن
البته میدونم ویندوز 10 واقعا عالی شده. اما واقعا مک از ویندوز 10 برتر نیست؟

میشه روی لپ تاپ اپل هم مک نصب کرد و هم ویندوز 10 ؟ چون ممکنه به هر دو نیاز باشه

سوال آخر:
اگه شما همیشه با سیستم های مک - ویندوز 10 - کالی لینوکس کار کنید هر 3 تا رو روی یک سیستم نصب میکنید یا روی 3 لپ تاپ جداگانه؟

دوست عزیز برندیگ چیزی نیست که کسی دوست نداشته باشه مطمعنا هر کسی یک برند رو در زندگی دوست داشته باشه و این طبیعی هست در ایران متاسفانه چون اپل به عنوان کالای لوکس شناخته میشه افراد حس پول دار بودن می کنن وقتی می خرن و شاید کارایی 0 باشه برای افرادی که تهیه می کنند البته این به عنوان نظر شخصی هست و مصداق کلی نداره!

در بالا گفتم میزان کارایی 0 درصد هست در ایران من خودم به شخصه با اینکه افراد زیادی رو دیدم که با مک کار می کنند اما تنها از 20 درصد توانایی اون استفاده می کنند چنانچه توی ویندوز همین فرد می تونه تا 50 درصد کارایی سیستم عامل رو استفاده کنه

در مورد نگهداری پر هزینه هم که صحبت کردیم

روی لب تاپ مک میشه ویندوز هم نصب کرد به وسیله نرم افزار خود اپل به اسم Boot Camp شما می تونید هم مک داشته باشید هم ویندوز اما عملا اگر I7 خریداری می کنید در ویندوز پرفرمنس خیلی پایینی پیدا می کنه و یک جورایی غیر قابل استفاده میشه نمونه باطری 10 ساعته تنها 90 دقیقه جواب میده!

بستگی به سیستمی داره که دارم ازش استفاده می کنم اما ترجیحم این هست که ویندوز و لینوکس رو یک جا داشته باشم

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید