PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی کنید: جنگ میان من و مادربردم x99

alireza.kish
05-09-15, 12:00
باسلام
بعد یک هفته و نصب چندباره بایوس و ویندوز تازه دیشب متوجه شدم مشکل رفتار عجیب و قفل کردن های پیاپی و تو بایوس نرفتن فقط یه مسئله سادست !! میون این همه دیوایس و هارد اکسترنال که به پشت مادر برد وصله مشکل فقط یک هارد اکسترنال سونی 256 گیگ هستش !!! باورم نمیشه اونو که جدا میکنم تمام مشکلات بوت حل میشه! حالا این بحث زیاد واسه من مهم نیست مهم مشکلات دیگه هستش که میخواستم راهنماییم کنید ببینم مادربردم خرابه؟ یا نه؟ زنگ بزنم گارانتی یانه؟
اولین مورد که خیلی اذیتم میکنه 2تا دکمه فست بوت و اورکلاک پشت مادر بورد هست که وقتی روشن میکنمش هیچ فرقی با زمانی که خاموشن ندارن یعنی سیستم نه سریعتر بوت میشه نه تغییری در قدرت گرافیکی و پردازش پردازنده شما احساس میکنید
مورد بعدی اینکه اصلا نمیتونم از طریق usb bios بایوس نصب کنم من با روشی که اقا امید گفتم قدم به قدم رفتم چندین بار هم تست کردم اما نمیشه از طریق usb bios پشت مادر برد که سفیده بایوس رو نصب کرد
ممنون میشم اقا امید و اواژنگ راهنمایی کنن ممنون

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk

خبات کریمی
05-09-15, 12:06
سلام دوست عزیز
ممکنه هارد مذکور مشکل داشته باشه یا حداقل سازگار نباشد
در مورد فلش بایوس بهتره که به فایل سیستم فلش دقت کنید، ترجیحاً یه فلش با ظرفیت حداکثر 16 گیگ و فایل سیستم Fat32
fast boot خیلی مشهود نیست خصوصا در نبود SSD

برای اطمینان از حداکثر سازگاری و رفع مشکلات، طبیعتاً باید از آخرین نگارش بایوس استفاده کنید.:11():

alireza.kish
05-09-15, 12:20
سلام دوست عزیز
ممکنه هارد مذکور مشکل داشته باشه یا حداقل سازگار نباشد
در مورد فلش بایوس بهتره که به فایل سیستم فلش دقت کنید، ترجیحاً یه فلش با ظرفیت حداکثر 16 گیگ و فایل سیستم Fat32
fast boot خیلی مشهود نیست خصوصا در نبود SSD

برای اطمینان از حداکثر سازگاری و رفع مشکلات، طبیعتاً باید از آخرین نگارش بایوس استفاده کنید.:11():
در مورد هارد زیاد مشکل ندارم
در مورد بایوس دقیقا فلش 16 گیگ بود که فرمت fat 32 شده بود و طبق دستورالعمل خود سایت جلو رفتم وقتی فلش و نصب میکنم و سیستم و روشن میکنم هیچ عملیاتی انجام نمیشه صاف میاد بوت میشه رو ویندوز
در مورد فست بوت هم من هاردم که ویندوز روش ریختم هم حالت ssd داره هم hdd در هر دو صورت تست شده هیچ تفاوتی نمیکنه از اینها گزشته اورکلا هم هیچ تفاوتی نداره!!!

AMD>INTEL
05-09-15, 13:11
باسلام
بعد یک هفته و نصب چندباره بایوس و ویندوز تازه دیشب متوجه شدم مشکل رفتار عجیب و قفل کردن های پیاپی و تو بایوس نرفتن فقط یه مسئله سادست !! میون این همه دیوایس و هارد اکسترنال که به پشت مادر برد وصله مشکل فقط یک هارد اکسترنال سونی 256 گیگ هستش !!! باورم نمیشه اونو که جدا میکنم تمام مشکلات بوت حل میشه! حالا این بحث زیاد واسه من مهم نیست مهم مشکلات دیگه هستش که میخواستم راهنماییم کنید ببینم مادربردم خرابه؟ یا نه؟ زنگ بزنم گارانتی یانه؟
اولین مورد که خیلی اذیتم میکنه 2تا دکمه فست بوت و اورکلاک پشت مادر بورد هست که وقتی روشن میکنمش هیچ فرقی با زمانی که خاموشن ندارن یعنی سیستم نه سریعتر بوت میشه نه تغییری در قدرت گرافیکی و پردازش پردازنده شما احساس میکنید
مورد بعدی اینکه اصلا نمیتونم از طریق usb bios بایوس نصب کنم من با روشی که اقا امید گفتم قدم به قدم رفتم چندین بار هم تست کردم اما نمیشه از طریق usb bios پشت مادر برد که سفیده بایوس رو نصب کرد
ممنون میشم اقا امید و اواژنگ راهنمایی کنن ممنون

وقتی ویندوزت بالا میاد از روش برنامه bios استفاده کن .

AMD>INTEL
05-09-15, 13:25
در ضمن دوست گرامی در تاپیک قبلی ادامه بدید . این تاپیک رو قفل میکنم .