PDA

مشاهده نسخه کامل : بررسی cpu های skylake و برد های z170

mrtz.elf
02-09-15, 17:30
سلام.
من امروز می خواستم برم سیستم رو بگیرم رفتم تو لیست قیمت سایت دیدم cpu تازه زده که قیمتش هم زیاد با اون یکی ها فرق نداره برد هاشون هم دیدم z170 که قیمتشون با z97 در یک حد حتی بعضی موارد پایین تر (asus z97a و asus z170 a) این مورد پایین تر بودحتی دیدم امکاناتشون هم بیشتر هست.مثلا تو بررسی ممولی دیدم usb 3.1 هم دارن. خلاصه فلان نگرفتم :lol:.

الان چه کنم ایا این برد ها مطمئن هستن؟

من برد gigabyte z170 gaming 3 رو در نظر گرفتم با این که قیمت هنوز نبود ولی فک کنم ۶۰۰ اینا باشه.

دیدم رم ddr4 هم ساپرت می کنن ram ham gskill ripjaws 4 2*4 gb 2400 mhz cl 15 red در نظر گرفتم چون قیمتش ۳۲۰ تومن هست مناسب به نظرم.

حالا چه کنم

AMD>INTEL
02-09-15, 17:33
بله به نظرم ارزش دارند
برد خوش قیمت با کارایی مناسب و کیفیت مطلوب میخواهید Gigabyte GA-Z170-D3H

alireza.kish
02-09-15, 19:09
بله به نظرم ارزش دارند
برد خوش قیمت با کارایی مناسب و کیفیت مطلوب میخواهید Gigabyte GA-Z170-D3H
چرا با اینکه z170 پردازنده جدیدی هست با سوکت پایینتر از 2011 کار میکنه؟ و ایا سری z170 بهتر از سری x هستند؟ البته در قیمت که فکر نمیکنم؟

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk

AMD>INTEL
02-09-15, 19:13
چرا با اینکه z170 پردازنده جدیدی هست با سوکت پایینتر از 2011 کار میکنه؟ و ایا سری z170 بهتر از سری x هستند؟ البته در قیمت که فکر نمیکنم؟

پلتفرمها فرق میکنه . مقاله و اطلاعات خوبی در سایت شهر سخت افزار هست . این دو پلتفرم تفاوت های زیادی دارند . skylake جایگزین haswell سوکت 1150 شده است . بازار و کاربران این دو پلاتفرم متفاوت هست .

alireza.kish
02-09-15, 19:40
پلتفرمها فرق میکنه . مقاله و اطلاعات خوبی در سایت شهر سخت افزار هست . این دو پلتفرم تفاوت های زیادی دارند . skylake جایگزین haswell سوکت 1150 شده است . بازار و کاربران این دو پلاتفرم متفاوت هست .
یعنی تکنولوژی ساختش از هزول جدیدتره یعنی میشه نسل بعد هزول؟

AMD>INTEL
02-09-15, 19:51
یعنی تکنولوژی ساختش از هزول جدیدتره یعنی میشه نسل بعد هزول؟

دقیقا نسل بعد هاسول نه هاسول ای

mrtz.elf
02-09-15, 20:09
ممنون. در مورد قیمت برد ها مثلا تو z97 هایی که usb3.1 دارن قیمتشون میره حدود 1m ولی تو این برد ها قیمتشون یایین تره ایا کیفیت اینا پایین هست یا توانایی اورکلاک کمتری نسبت به برادرz97 شون دارن؟

در مورد power اگر من 700 green بگیرم برای این سیستم کافی هست یا نه از اون محاسبه سایت green سر در نیاوردم

Gigabyte z170 gaming 3 ya dh3
Gigabyte geforce gtx 970 g1
Ram Ripjaws 4 2*4gb 2400 mhz cl15 red
Cpu skylake 6700k
Cpu cooler هم نمی دونم cooler max 212 evo یا یه چیزی دوروبر ۲۰۰ تومن

:11()::great:

AMD>INTEL
02-09-15, 20:12
ممنون. در مورد قیمت برد ها مثلا تو z97 هایی که usb3.1 دارن قیمتشون میره حدود 1m ولی تو این برد ها قیمتشون یایین تره ایا کیفیت اینا پایین هست یا توانایی اورکلاک کمتری نسبت به برادرz97 شون دارن؟

در مورد power اگر من 700 green بگیرم برای این سیستم کافی هست یا نه از اون محاسبه سایت green سر در نیاوردم

Gigabyte z170 gaming 3 ya dh3
Gigabyte geforce gtx 970 g1
Ram Ripjaws 4 2*4gb 2400 mhz cl15 red
Cpu skylake 6700k
Cpu cooler هم نمی دونم cooler max 212 evo یا یه چیزی دوروبر ۲۰۰ تومن

:11()::great:

اتفاقا skylake تا اینجا نشون داده خوب اورکلاک میشه . نقطه ضعفی هم ندارند .
پاور 650 وات کولر مستر بگیرید .
فن هم Noctua NH-U12S بگیرید حدود 240

alireza.kish
02-09-15, 20:22
دقیقا نسل بعد هاسول نه هاسول ای
بابت بیسوادیم ببخشید از صحبتهای شما به این نتیجه رسیدم که ما دو مدل از هاسول داریم یکی haswell و یکی هم haswell-E درسته؟
اونوقت skylake از هاسول بالاتر و از هاسول ای پایینتر هست تکنولوژی ساختش؟ درسته

AMD>INTEL
02-09-15, 20:26
بابت بیسوادیم ببخشید از صحبتهای شما به این نتیجه رسیدم که ما دو مدل از هاسول داریم یکی haswell و یکی هم haswell-E درسته؟
اونوقت skylake از هاسول بالاتر و از هاسول ای پایینتر هست تکنولوژی ساختش؟ درسته

مسئله تکنولوژی ساخت نیست . در کل پردازنده های haswell-E برای مصارف حرفه ای تر طراحی شدند . برای کارهای پردازشی سنگین .
ولی هاسول و اسکای لیک مصرف عمومی تر و قیمت مناسب تری دارند .

alireza.kish
02-09-15, 20:37
مسئله تکنولوژی ساخت نیست . در کل پردازنده های haswell-E برای مصارف حرفه ای تر طراحی شدند . برای کارهای پردازشی سنگین .
ولی هاسول و اسکای لیک مصرف عمومی تر و قیمت مناسب تری دارند .
میشه بفرمایی پردازنده من از کدوم دسته از هاسول هستش؟

AMD>INTEL
02-09-15, 20:44
میشه بفرمایی پردازنده من از کدوم دسته از هاسول هستش؟

haswell-e هست گرامی .

mrtz.elf
02-09-15, 22:17
خیلی ممنون
Gold ya bronze
گرین چطوره قیمتش پایین هست؟
گرین کیفیتش پایین هست؟

AMD>INTEL
02-09-15, 22:25
خیلی ممنون
Gold ya bronze
گرین چطوره قیمتش پایین هست؟
گرین کیفیتش پایین هست؟

گرین هم بدک نیست . ولی وقتی برندهای معتبر جهانی وجود دارد . اونها رو بیشتر توصیه میکنم .
gold بگیرید سری ونگارد .

mrtz.elf
02-09-15, 22:31
یک سوال هم الان یادم افتاد
تو یک سایت نوشته بود این اورکلاک سی پی یو شانسی هست یک سی پی یو ممکنه ۴.۵ghz stable اور شه عین همون سی پی یو امکان داره تا ۴.۲ stable اور شه

قضیش چیه این من توهم زدم یا همچین چیزی هست

amd95
02-09-15, 22:35
ببخشید با پاور ۶۵۰ میشه این cpu رو اورکلاک کرد؟

AMD>INTEL
02-09-15, 22:40
ببخشید با پاور ۶۵۰ میشه این cpu رو اورکلاک کرد؟

بله کاملا جواب میده برای اورکلاک . پردازنده ها بگیر و نگیر دارند ولی در مورد این فرکانسهای زیر 4600 بدون افزایش ولتاژ فقط با بالا بردن ضریب جواب میده . جای نگرانی نیست .

amd95
02-09-15, 22:52
بهتر نیست بجای کولر هوا یه کولر مایع گرفت توی این رنج قیمت؟

AMD>INTEL
02-09-15, 22:56
بهتر نیست بجای کولر هوا یه کولر مایع گرفت توی این رنج قیمت؟

بهتر از چه لحاظ ممکنه تو اورکلاک بخوبی جواب نگیرن . بعد واتر کولینگ های مدار بسته بعد یک مدت دیگه قابل استفاده نیستند به دلیل خشک شدن coolant

amd95
02-09-15, 23:28
Deep cool gamer 240 capitan

- - - Updated - - -

بدون نگهداری در صورت نیاز میشه مایع رو با آب تعویض کرد اینطور نیست؟

mamehdi
06-09-15, 16:03
یک سوال برای من پیش آمده اگر در سایت اینتل برید میبینید که skylake زده یک کارت گرافیک x16 یا 2 تا x8 یا 3 تا x8-x4-x4 خب حالا توسایت asrock یا گیگا برید میبینید oc formula و گیگا g1 gaming را گفته 4 تا کارت گرافیک خب وقتی کنترل کترت گرافیک در سی پی یو تا 3 تا هست کارت گرافیک چهارم روی چه باسی کنترل میشود ؟
Intel® Z170 Chipset Diagram (Only the registered members can see the link)
GIGABYTE - Motherboard - Socket 1151 - GA-Z170X-Gaming G1 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)
ASRock > Z170 OC Formula (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the linkبررسی-cpu-های-skylake-و-برد-های-z170-untitled-jpgOnly the registered members can see the linkبررسی-cpu-های-skylake-و-برد-های-z170-untitled1-jpgOnly the registered members can see the linkبررسی-cpu-های-skylake-و-برد-های-z170-z170-chipset-block-diagram-rwd-jpg

- - - Updated - - -

یک سوال برای من پیش آمده اگر در سایت اینتل برید میبینید که skylake زده یک کارت گرافیک x16 یا 2 تا x8 یا 3 تا x8-x4-x4 خب حالا توسایت asrock یا گیگا برید میبینید oc formula و گیگا g1 gaming را گفته 4 تا کارت گرافیک خب وقتی کنترل کترت گرافیک در سی پی یو تا 3 تا هست کارت گرافیک چهارم روی چه باسی کنترل میشود ؟
Intel® Z170 Chipset Diagram (Only the registered members can see the link)
GIGABYTE - Motherboard - Socket 1151 - GA-Z170X-Gaming G1 (rev. 1.0) (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the linkبررسی-cpu-های-skylake-و-برد-های-z170-untitled-jpgOnly the registered members can see the linkبررسی-cpu-های-skylake-و-برد-های-z170-untitled1-jpgOnly the registered members can see the linkبررسی-cpu-های-skylake-و-برد-های-z170-z170-chipset-block-diagram-rwd-jpg

AMD>INTEL
06-09-15, 21:20
در مادربرد گیگابایت g1 z170x از چیپ PEX 8747 برای مهیا سازی از قابلیت 4-way SLI استفاده شده است .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
PLX Chip

So far this is the only Z170-based motherboard, that comes with a PLX chip. To be a bit more precise there is 48-lane, 5 port PCIe Gen 3 switch from Avago, called PEX 8747. Thanks to this chip the G1 Gaming motherboard supports 4-way SLI with x16/x8/x16/x8 configuration. Apart from that there are enough PCI Express Gen 3 lanes, that all components can be used simultaneously and no ports have to share lanes.

mrtz.elf
07-09-15, 21:13
سلام یک سوال داشتم Cpu skylake ار فناوری htاستفاده نمی کنه که من تو بررسی ها چک کردم دیدمتو بعضی موارد تا 20% هم رو fps تاثیر داره. ایا این صحت داره یا نه؟البته یک جا هم دیدم که skylake 6700k با رم ۳۰۰۰ باس fps خوب می ده که کلی باید هزینه رو رم کرد در این باره نظرتون چیه؟یک سوال دیگه ایا بردی هست که دو تا pcl 16x داشته باشه برای استفاده کامل ار ۲ کارت گرا فیک؟خیلی ممنون

- - - Updated - - -

سلام یک سوال داشتم Cpu skylake ار فناوری htاستفاده نمی کنه که من تو بررسی ها چک کردم دیدمتو بعضی موارد تا 20% هم رو fps تاثیر داره. ایا این صحت داره یا نه؟البته یک جا هم دیدم که skylake 6700k با رم ۳۰۰۰ باس fps خوب می ده که کلی باید هزینه رو رم کرد در این باره نظرتون چیه؟یک سوال دیگه ایا بردی هست که دو تا pcl 16x داشته باشه برای استفاده کامل ار ۲ کارت گرا فیک؟خیلی ممنون

- - - Updated - - -

alireza.kish
07-09-15, 21:23

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

میشه لطف کنید درباره فناوری ht یک توضیح مختصر بدید که چه تاثیری بر فریم گیم داره؟ و چه سری از پردازنده ها دارند این فناوری رو ایا بصورت پیش فرض فعاله؟ یا باید فعالش کرد

AMD>INTEL
07-09-15, 21:29

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگر چنین چیزی هم باشه محسوس نیست . بعید میدونم 20% موثر باشه
مادربرد هم همین مدل گیگابایت GA-Z170X-Gaming G1

AMD>INTEL
07-09-15, 21:33
میشه لطف کنید درباره فناوری ht یک توضیح مختصر بدید که چه تاثیری بر فریم گیم داره؟ و چه سری از پردازنده ها دارند این فناوری رو ایا بصورت پیش فرض فعاله؟ یا باید فعالش کرد

هایپر تردینگ (Only the registered members can see the link 9%86%DB%8C)

mamehdi
08-09-15, 09:22
در مادربرد گیگابایت g1 z170x از چیپ PEX 8747 برای مهیا سازی از قابلیت 4-way SLI استفاده شده است .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
PLX Chip

So far this is the only Z170-based motherboard, that comes with a PLX chip. To be a bit more precise there is 48-lane, 5 port PCIe Gen 3 switch from Avago, called PEX 8747. Thanks to this chip the G1 Gaming motherboard supports 4-way SLI with x16/x8/x16/x8 configuration. Apart from that there are enough PCI Express Gen 3 lanes, that all components can be used simultaneously and no ports have to share lanes.

با تشکر از جواب شما ولی ایکاش توی سایت خودشون به این مورد اشاره میکردند تا آدم مجبور نباشه بره توی سایتهای دیگه سرچ کنه

AMD>INTEL
08-09-15, 11:41
با تشکر از جواب شما ولی ایکاش توی سایت خودشون به این مورد اشاره میکردند تا آدم مجبور نباشه بره توی سایتهای دیگه سرچ کنه

اینها اطلاعات فنی ریز هست . برای کاربر عادی اکثرا کاربران دیگر . پشتیبانی از 4way sli کفایت میکنه .

mrtz.elf
08-09-15, 13:58
ببخشید رفتم تو خود سایت intel
6700k ht داره
مدل های i5 ندارن
این ht رو هم می شه acctive و deactivate کرد
و تاثیرش تو بعضی گیم ها حتی معکوس هم هست

این برد g1 خیلی گرون هست اینده نگری رو بی خیال شدم

AMD>INTEL
08-09-15, 14:08
ببخشید رفتم تو خود سایت intel
6700k ht داره