PDA

مشاهده نسخه کامل : چگونه میشود از همه هسته های CPU برای یک بازی یا نرم افزار استفاده کرد

alireza.kish
01-09-15, 20:39
با سلام
سیستم من برای انجام یک بازی جمع اوری شده و کار دیگه باهاش نمیکنم اما وقتی بازی مورد نظر رو اجرا میکنم از 12 هسته حداکثر فقط 3تاشون 90% کار میکنن و بقیه بیکار تا حداکثر 25 یا 30 % کار میکنن میخواستم بدونم راهی هست که تعریف کنیم برای سیستم برای انجام یک بازی خاص یا یک نرم افزار خاص هر 12 هسته CPU درگیر بشن؟

AMD>INTEL
01-09-15, 20:53
اون بازی باید طوری برنامه ریزی شده باشد که از هسته های پردازنده استفاده کند . شما 12 هسته ندارید .
پردازنده شما 6 هسته و 12 thread دارد . 6 هسته بصورت مجازی هست .6هسته هم فیزیکال

M3RS4D 50062
02-09-15, 01:30
اقا امید درست میگن .....

بازی هم برای استفاده 100% از سخت افزار نحوه و الگوریتم های خاصی دارن .... شاید شما قویترین سیستم رو داشته باشی ... ولی خود بازی هم باید پتانسیل استفاده از سخت افزار رو هم داشته باشه که توی بازی شما نداره ....
شما فک کن یه ماشین V-12 داری (ترجیحا SL 65 AMG :lol:)
قاعدتا اگه پشتش بشینید نمیتونید مثل یه راننده حرفه ای رالی ازش استفاده کنید, چون علم و امادگی رانندگی با همچین ماشینی رو نداری .... این بازی هم به همین منوال هست ... قابلیت استفاده از این سخت افزار رو نداره .... چون از اول براش اینطوری تعریف نشده ....

Rasoolprs
18-03-16, 01:44
سلام مهندس خسته نباشید
ببخشید من یه سوال داشتم ، وقتی گفته میشه یک پردازنده چهار هسته ای ۱.۴ گیگاهرتز سرعت داره یعنی هر هسته ۱.۴ سرعت داره و یا اینکه جمع اون چهار هسته میشه ۱.۴ گیگا هرتز ؟
یه سوال دیگه ، وقتی یک پردازنده هشت هسته ای هستش در حالت عادی از چهار هسته ضعیف استفاده میکنه و اما در محاسبات سنگین از چهار هسته قدرتمند استفاده میکنه حالا سوال من اینه که وقتی از چهار هسته قدرتمند برای محاسبات استفاده میکنه اون چهار هسته ضعیف غیر فعال میشه یا اینکه همزمان کار می کنن ؟
ممنون از شما مهندس

AMD>INTEL
18-03-16, 03:33
سلام مهندس خسته نباشید
ببخشید من یه سوال داشتم ، وقتی گفته میشه یک پردازنده چهار هسته ای ۱.۴ گیگاهرتز سرعت داره یعنی هر هسته ۱.۴ سرعت داره و یا اینکه جمع اون چهار هسته میشه ۱.۴ گیگا هرتز ؟
یه سوال دیگه ، وقتی یک پردازنده هشت هسته ای هستش در حالت عادی از چهار هسته ضعیف استفاده میکنه و اما در محاسبات سنگین از چهار هسته قدرتمند استفاده میکنه حالا سوال من اینه که وقتی از چهار هسته قدرتمند برای محاسبات استفاده میکنه اون چهار هسته ضعیف غیر فعال میشه یا اینکه همزمان کار می کنن ؟
ممنون از شما مهندس

فرکانس هسته ها مشابه هم هست . یعنی هر هسته در سرعت 1.4 گیگاهرتز کار میکنند .این ها جمع نمشین .
برنامه ها و ویندوزهای جدید توانایی از بهره گیری از 8 هسته رو دارند . و وظیفه پردازش بین هسته های پردازنده تقسیم میشه . 4 هسته ضعیف یا 4 هسته قوی نداریم .

merlin.mto
18-03-16, 18:49
سلام مهندس خسته نباشید
ممنون از شما مهندس
اگه منظورت big.LITTLE پردازنده های موبایل باشه
بستگی به مدل پردازنده داره پردازنده های قدیمیتر فقط در ان واحد میتونن یه پردازنده رو کنترول کنن ولی تو سری های جدید سیستم میتونه هشت هسته رو به صورت نامتقارن کنترل کنه

Sent from my SM-G900H using Tapatalk