PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی جامع برای اورکلاک INTEL CORE I7 5820K

alireza.kish
01-09-15, 20:27
با سلام خدمت همه اساتید
خلاصه بگم میخوام رم و CPU رو اورکلاک کنم مشخصات کامل سیستم رو پایین میزارم بازم اگه سوالی بود ممنون میشم بپرسید تا جواب بدم ولی قبل اورکلاک نکات زیر برام حیاتی هستش

1- زیاد نمیخوام به CPU فشار بیارم الان در حالت معمولی در فرکانس 3.30 هرتز کار میکنه نهایت تا 4 هرتز برام کافیه
2- حتما حالت 7/24 برام مهمه چون امکان داره سیستم تا 15 ساعت بدون توقف زیر فشار باشه
3-یک نظری درباره سیستم ایر کولینگ بنده بدید البته من خودم گرونترینشو خریدم اما احساس میکنم زیاد کارایی نداره
4-در مورد اساس کلی اورکلاک اطلاعات دارم ( فرکانس و ولتاژ و بایوس و پایداری سیستم ) اما تا بحال انجام ندادم پس اگه اموزش یا چیزی هست که در این زمینه بتونه بهم کمک کنه معرفی کنید ممنون میشم حتی اگه بخواد تحقیقات و تبادل اطلاعات بین من و شما درباره اورکلاک یک ماه هم به طول بانجامه تا دست ببرم به دستکاری ولتاژ و فرکانس بهتر از اینکه این CPU نازنین و به فنا بدم.
CPU: core i7 5820K intel
ram: Gskil bass 3000 16G 4*4
main: giga x99 ud5wifi
vga:msi gtx950 lightining

AMD>INTEL
01-09-15, 20:36
شما با خود APP گیگابایت و برنامه EASYTUNE میتونید اتوماتیک اورکلاک کنید .نیازی به دستکاری ولتاژ توسط شما نیست . خود برنامه مولتی و ضریب پردازنده رو بالا میبره و ست میکنه .
GIGABYTE Latest 9 Series Software Utilities (Only the registered members can see the link)

alireza.kish
02-09-15, 00:21
شما با خود APP گیگابایت و برنامه EASYTUNE میتونید اتوماتیک اورکلاک کنید .نیازی به دستکاری ولتاژ توسط شما نیست . خود برنامه مولتی و ضریب پردازنده رو بالا میبره و ست میکنه .
GIGABYTE Latest 9 Series Software Utilities (Only the registered members can see the link)
طبق راهنمایی شما رفتم آخرین نسخه EASYTUNE رو دانلود کردم و نصب کردم از سایت گیگا و ابتدا فرکانس و گزاشتم روی حالت light 3.8 هرتز اما پس از ریستارت Blue screen گرفتم رفتم توی بایوس و همه چیزو گزاشتم روی دیفالت تا سیستم بدون هیچ مشکلی بالا اومد اما وقتی پردازنده رو مانیتور میکنم انگار اورکلاک شده لطفا به عکسهای زیر دقت کنید با توجه به Resset to defult بایوس فرکانس های زیر غیر معقول میخوره در قسمت propeties مای کامپیوتر فرکانس 3.30 خورده؟Only the registered members can see the linkراهنمایی-جامع-برای-اورکلاک-intel-core-i7-5820k-3-jpgOnly the registered members can see the linkراهنمایی-جامع-برای-اورکلاک-intel-core-i7-5820k-4-jpg

- - - Updated - - -

طبق راهنمایی شما رفتم آخرین نسخه EASYTUNE رو دانلود کردم و نصب کردم از سایت گیگا و ابتدا فرکانس و گزاشتم روی حالت light 3.8 هرتز اما پس از ریستارت Blue screen گرفتم رفتم توی بایوس و همه چیزو گزاشتم روی دیفالت تا سیستم بدون هیچ مشکلی بالا اومد اما وقتی پردازنده رو مانیتور میکنم انگار اورکلاک شده لطفا به عکسهای زیر دقت کنید با توجه به Resset to defult بایوس فرکانس های زیر غیر معقول میخوره در قسمت propeties مای کامپیوتر فرکانس 3.30 خورده؟Only the registered members can see the linkراهنمایی-جامع-برای-اورکلاک-intel-core-i7-5820k-3-jpgOnly the registered members can see the linkراهنمایی-جامع-برای-اورکلاک-intel-core-i7-5820k-4-jpg

alireza.kish
02-09-15, 00:27
اگه سیستم اورکلاک شه در قسمتی که عکسشو گزاشتم هم فرکانس عوض میشه یا نه ؟Only the registered members can see the linkراهنمایی-جامع-برای-اورکلاک-intel-core-i7-5820k-tt-jpg

- - - Updated - - -

اگه سیستم اورکلاک شه در قسمتی که عکسشو گزاشتم هم فرکانس عوض میشه یا نه ؟Only the registered members can see the linkراهنمایی-جامع-برای-اورکلاک-intel-core-i7-5820k-tt-jpg

AMD>INTEL
02-09-15, 00:31
از تو بایوس EIST رو دیسیبل کنید .

alireza.kish
02-09-15, 01:19
اقا کمک نخواستیم بخدا نه تو ویندوز میره نه تو بایوس حالا چه کنم

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk

AMD>INTEL
02-09-15, 01:24
اقا کمک نخواستیم بخدا نه تو ویندوز میره نه تو بایوس حالا چه کنم

دوست عزیز خونسرد باشید .
چی رو تغییر دادید . دستگاه رو خاموش کنید یکبار CLEAR CMOS کنید . درست میشه .

alireza.kish
02-09-15, 01:27
هیچی فقط فرکانس و با اون نرم افزار گیگا عوض کردم همه چی ریخت بهم همون دکمه زیر ریستارت میشه؟ بعد از خاموش کردن کامپیوتر و زدن دکمه برم تو بایوس یا ویندوز؟

AMD>INTEL
02-09-15, 01:29
هیچی فقط فرکانس و با اون نرم افزار گیگا عوض کردم همه چی ریخت بهم همون دکمه زیر ریستارت میشه؟ بعد از خاموش کردن کامپیوتر و زدن دکمه برم تو بایوس یا ویندوز؟

برید تو ویندوز . CLEAR CMOS مشخص هست . اورکلاک نیاز به حوصله و آزمون خطا و دانش فنی دارد .

alireza.kish
02-09-15, 01:29
دوست عزیز خونسرد باشید .
استاد ببخشید بد تایپ کردم منظورم شما نبودی منظورم این بود کمک اورکلاک نخواستیم بابا ببخشید بد تایپ کردم الان دیدم[emoji8]

AMD>INTEL
02-09-15, 01:32
استاد ببخشید بد تایپ کردم منظورم شما نبودی منظورم این بود کمک اورکلاک نخواستیم بابا ببخشید بد تایپ کردم الان دیدم[emoji8]

اورکلاک وابسته به دانش فنی و تجربه هست . خیلی باید حوصله کرد وقت گذاشت تا بشه روی فرکانسی مطلوب استیبل کرد .

alireza.kish
02-09-15, 01:36
a9 گیر میکنه

AMD>INTEL
02-09-15, 01:38
a9 گیر میکنه

CLEAR CMOS کردید ؟ دستگاه رو از برق بکشید . CLEAR CMOS کنید بالا میاد .

alireza.kish
02-09-15, 01:43
همچنان بالا نمیاد منظورتون از clear cmos همون دکمه cmos-sw هستش؟ اول ارور c1 میده بعد قفل میشه روی a9

M3RS4D 50062
02-09-15, 01:46
clear cmos کنید .... باطری مادربرد رو هم برعکس جابزنید .... کیس رو کامل از برق بکشید ....
بعد 15 دقیقه دوباره باطری درست جابزنید ...

مشکلتون حل میشه ...

AMD>INTEL
02-09-15, 01:47
همچنان بالا نمیاد منظورتون از clear cmos همون دکمه cmos-sw هستش؟ اول ارور c1 میده بعد قفل میشه روی a9

بله کنار اسلات رم ها هست بغل کلید روشن خاموش و ریست .

alireza.kish
02-09-15, 01:49
1-از برق بکشم
2-باطری رو بمدت 15 دقیقه برعکس جا بزنم
3-کلید cmos هم بزنم درسته بعد روشن کنم برم تو ویندوز قبل روشن کردن باطری رو درست جا بزنم درست گفتم؟

AMD>INTEL
02-09-15, 01:51
1-از برق بکشم
2-باطری رو بمدت 15 دقیقه برعکس جا بزنم
3-کلید cmos هم بزنم درسته بعد روشن کنم برم تو ویندوز قبل روشن کردن باطری رو درست جا بزنم درست گفتم؟

بله قبل از روشن کردن باتری رو برگردانید به حالت اول

alireza.kish
02-09-15, 02:03
از برق کشیدم اون کلید هم زدم باطری رو هم پدرم دراومد اما برعکس جا زدم تا یکربع دیکه تو رو خدا نخوابید استادید من تا صبح خوابم نمیبره این الان درست نشه ممنون

alireza.kish
02-09-15, 02:21
بالا نمیاد مثل قبلش[emoji22]

AMD>INTEL
02-09-15, 02:23
بالا نمیاد مثل قبلش[emoji22]

رم ها رو در بیارید فقط یکی از رمها رو بزنید .ببینید بالا میاد

alireza.kish
02-09-15, 02:33
نه

AMD>INTEL
02-09-15, 02:40
کدتون الان چی میزنه ؟
ببینید از این طریق بالا میاد
1-سیستم رو خاموش کنید .
2-با نگاه داشتن کلید روشن شدن کیس باعث بشید سیستم دوباره خاموش بشه .
3-دوباره سیستم روشن کنید میبینید که بایوس بکاپ در حال پروگرام بایوس اصلی هست .

alireza.kish
02-09-15, 02:41
همچنان a9

AMD>INTEL
02-09-15, 02:44
همچنان a9

این دو کار هم انجام بدید .
روش 1
1-سیستم رو خاموش کنید .
روش دوم
1-سیستم رو خاموش کنید
2- کلید روشن و خاموش و ریست رو 10 ثانیه نگه دارید .بعد دستتون رو از روشون بردارید
3-بایوس بکاپ روشن به ریستور بایوس اصلی میکند

alireza.kish
02-09-15, 02:50
این دو کار هم انجام بدید .
روش 1
1-سیستم رو خاموش کنید .
روش دوم
1-سیستم رو خاموش کنید
2- کلید روشن و خاموش و ریست رو 10 ثانیه نگه دارید .بعد دستتون رو از روشون بردارید
3-بایوس بکاپ روشن به ریستور بایوس اصلی میکند
جالبه هیچکدوم از این کا را رو که میفرمایید انجام میدم سیستم عکسل العملی که شما میگید و انجام نمیده خاموش و روشن میشه اما واسه بکاپ نمیره امکان داره بایوس اسیب دیده باشه یا پریده باشهه اخه اخرین ورژنش بتا بود

AMD>INTEL
02-09-15, 02:53
جالبه هیچکدوم از این کا را رو که میفرمایید انجام میدم سیستم عکسل العملی که شما میگید و انجام نمیده خاموش و روشن میشه اما واسه بکاپ نمیره امکان داره بایوس اسیب دیده باشه یا پریده باشهه اخه اخرین ورژنش بتا بود

کیبرد PS/2 دارید ؟
وصل کنید سیستم روشن کنید . کلید ALT+F12 رو چند باز بزنید . ببینید تغییری انجام میشه .

alireza.kish
02-09-15, 02:55
منظورتون کیبرد سیمداره؟

AMD>INTEL
02-09-15, 02:56
منظورتون کیبرد سیمداره؟

کابلهای گرافیک رو چک کنید . ببینید گرافیک از جای خودش بیرون نیومده باشه . برق های PCIE کارت گرافیک رو چک کنید .
باز نشد بایوس مادربرد رو روی فلش بریزید . فلش را روی سوکت USB سفید رنگ وصل کنید باید شروع کنه به پروگرام بایوس
کیبرد سیم دار USB نه . کیبرد PS/2

alireza.kish
02-09-15, 02:57
بله جواب نمیده

AMD>INTEL
02-09-15, 02:59
بله جواب نمیده

کابلهای گرافیک رو چک کنید . ببینید گرافیک از جای خودش بیرون نیومده باشه . برق های PCIE کارت گرافیک رو چک کنید .
باز نشد بایوس مادربرد رو روی فلش بریزید . فلش را روی سوکت USB سفید رنگ وصل کنید باید شروع کنه به پروگرام بایوس

alireza.kish
02-09-15, 03:01
پس الان یه فلش بردارم بایوس دانلود کنم بریزم روش یو اس پی سفید پشت کیس وصلش کنم کامپیوتر و روشن کنم

AMD>INTEL
02-09-15, 03:01
Only the registered members can see the link D%D8%A7%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%B3-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA-qflash-plus-53255/
نمام راه های اپدیت بایوس و مشکلات احتمالی زمان بروز رسانی بایوس مادربردتون را فراموش کنید . شرکت گیگابایت با معرفی فناوری Q Flash Plus اپدیت بایوس مادربرد را به راحت ترین شکل ممکن درآورده است .
در این روش نیازی نیست که رم و کارت گرافیک به مادربرد شما وصل باشد فقط کافیست بایوس را از سایت گیگابایت دانلود کنید و یک فلش نیاز دارید که بصورت FAT32 فرمت شده باشد . حال با تغیر اسم فایل بایوس به gigabyte.in و کپی این فایل به فلش مقدمات کار را آماده کنید . حالا فلش را به پورت USB USB Q-flash Plusکه گیگابایت به رنگ سفید از بقیه پورتهای USB متمایز کرده و وصل میکنید . فقط کافیست که دگمه روشن سیستم را بزنید .عملیات بروز رسانی بایوس با چشمک زدن LED کنار پورت به شما اعلام میشود بعد از مدت حدودا 2 دقیقه عملیات اپدیت بایوس تمام میشود و LED کنار سوکت USB یکسره روشن میماند.
به همین راحتی بایوس مادربرد شما اپدیت شد .این قابلیت برای سری مادربردهای X99 طراحی شده است .

alireza.kish
02-09-15, 03:14
خوب حالا یه تغییراتی کرد تا starting win اومد بالا ولی با کد 84 فعلا وایساده

AMD>INTEL
02-09-15, 03:16
خوب حالا یه تغییراتی کرد تا starting win اومد بالا ولی با کد 84 فعلا وایساده

یک مقدار سریع تر جواب بدید .
تصویر دارید یا نه ؟
روی مادربردتون نوشته REV 1.0 یا REV 1.1

alireza.kish
02-09-15, 03:18
نه جالب هیچکدوم از این راهها نمیره واسه بکاپ بایوس

alireza.kish
02-09-15, 03:20
اقا بالاخره رفت تو بایوس چه کنم

AMD>INTEL
نه جالب هیچکدوم از این راهها نمیره واسه بکاپ بایوس

این رو مگه ننوشته بود ؟
starting win

alireza.kish
تو بایوسم الان

AMD>INTEL
02-09-15, 03:21
اقا بالاخره رفت تو بایوس چه کنم

تنظیمات رو دیفالت کنید و وارد ویندوز بشید .

AMD>INTEL
02-09-15, 03:23
اینجا هم درباره پشتیبانی گیگابایت اعلام کنید .
دفترچه تجربیات کاربران از e-Support گیگابایت در ایران (Only the registered members can see the link)

alireza.kish
02-09-15, 03:25
نه نمیره تو ویندوز بایوس خیلی حرفه ای هستش یه گزینه داره load defults درسته همونه

AMD>INTEL
02-09-15, 03:29
نه نمیره تو ویندوز بایوس خیلی حرفه ای هستش یه گزینه داره load defults درسته همونه

بله . اون تو ویندوز نرفتن دلیلش نرم افزاری هست . میتونه از تنظیمات بایوس باشه . به خاطر بیارید موقع نصب ویندوز چه تنظیماتی کردید . اگر باز جواب نداد ویندوزتون به مشکل خورده باید دوباره نصب بشه .

alireza.kish
02-09-15, 03:32
ممنون خیلی لطف کردید انشاالله فردا مزاحمتون میشمم الان خیلی دیروقته دیگه خیلی ممنون تا فردا

alireza.kish
02-09-15, 14:40
سلام مجدد وارد ویندوز نمیشه حتی در حالتsafe mod راهی هست خارج ویندوز restore pointe کرد؟

AMD>INTEL
02-09-15, 14:55
سلام مجدد وارد ویندوز نمیشه حتی در حالتsafe mod راهی هست خارج ویندوز restore pointe کرد؟

موقع نصب ویندوز چه تنظیماتی انجام دادی . روی حالت legacy نصب کردی یا حالت uefi

alireza.kish
02-09-15, 15:00
من از وقتی ویندوز نصب کردم نه دست به بایوس زدم نه ویندوز بصورت پیشفرض نصب کردم این حالتها که شما میفرمایید نمیدونم چی هست فقط دوتا دکمه اورکلاک و فست بوت مادر برد و زدم که اونا رو هم خاموش کردم

AMD>INTEL
02-09-15, 15:05
من از وقتی ویندوز نصب کردم نه دست به بایوس زدم نه ویندوز بصورت پیشفرض نصب کردم این حالتها که شما میفرمایید نمیدونم چی هست فقط دوتا دکمه اورکلاک و فست بوت مادر برد و زدم که اونا رو هم خاموش کردم

باید وینوزتون رو reapir کنید . احتمالا مشکل دار شده .

M3RS4D 50062
02-09-15, 21:01
به به ....

اقا امید بهتون خسته نباشید میگم :Love-ssa~! (1): رکوردی بود برا خودش.... یه تایم تا 04:02 یه تایم هم از ساعت 3 ظهر روز بعد ....

علیرضا جان
شما ویندوزت رو یه بار کامل پاک کن و دوباره نصب کن ....
اینجوری راحت تری ... البته به شرط اینکه توی ویندوز اطلاعات و دیتاهای مهمی نداشته باشی ولی اگه ویندوزت مهمه و توش دیتای مهمی داری (منظورم ویدئو و عکس اینا نیس ... منظورم برنامه و بوک مارک ها و چیزاهایی از این قبیل هست) بگو تا راهنمایی تون کنم.

alireza.kish
02-09-15, 21:58
:love::love::Love-ssa~! (1)::Love-ssa~! (1)::Love-ssa~! (1):بنده خدا اقا امید و خستش کردم والا نه چیزی نداشتم با شما هم عقیده هستم در تعویض ویندوز