PDA

مشاهده نسخه کامل : پریدن اطلاعات و صفر شدن حجم دیتا

faal
22-08-15, 18:11
سلام. مشکل یه کم غیر معمول و عجیبه بنابر این سعی میکنم مختصر و مفید توضیح بدم.(جستجو زیاد توی اینترنت نتیجه نداد)

روی هارد اصلی ویندوز7 و یه هارد 500 هم برای storage هست.

روی هارد سوم ویندوز 10 نصبه که گاهی کابل برق و دیتای هارد اصلی رو بهش وصل میکردم تا آپدیتش کنم.

اما هر بار که دوباره سیستمو با هارد اصلی بوت میکردم میدیدم قسمتی از اطلاعات که رو هارد storage بوده یا ناپدید شده یا غیر قابل دسترس(صفر شده حجمش)

تست هارد storage با نرم افزار و همینطور سخت افزار نشون داد که کاملا سالمه و ایراد نداره.

ضمنا این اتفاق پریدن اطلاعات تا موقعی که سیستم با همون هارد اصلی (win7) بوت میشد و خاموش و روشن میشد اتفاق نمی افتاد.(یا حد اقل طوری نبوده که من متوجه بشم)

چرا این اتفاق می افته؟

AMD>INTEL
22-08-15, 18:56
شما از صحت کابل های ساتا ابتدا مطمئن شوید . احتمال فرسوده شدن محل تماس کانکتور ساتا وجود دارد . با کابل ساتا نو تعویض کنید و نتیجه رو اعلام فرمائید .

faal
22-08-15, 19:01
شما از صحت کابل های ساتا ابتدا مطمئن شوید . احتمال فرسوده شدن محل تماس کانکتور ساتا وجود دارد . با کابل ساتا نو تعویض کنید و نتیجه رو اعلام فرمائید .

اتفاقا کابل نو شرکتی و مرغوب تهیه کردم و همین قصد رو هم دارم. اما نمیدونم چرا همون کابل با هارد اصلی مشکل نداره.

AMD>INTEL
22-08-15, 19:03
اتفاقا کابل نو شرکتی و مرغوب تهیه کردم و همین قصد رو هم دارم. اما نمیدونم چرا همون کابل با هارد اصلی مشکل نداره.

توصیه میکنم پورتهای هاردی که مشکل دارد رابا گوش پاک کن و الکل سفید بهخوبی تمیز کنید و کابل رو عوض کنید .

faal
22-08-15, 19:07
متشکرم. به هر حال میدونم که عیب یابی حوصله میخواد و این مراحل رو هم هر چند ابتدایی و ساده به نظر میرسه، اجبارا باید انجام بدم.

هر دو کار رو سر فرصت انجام میدم و نتیجه رو میگم.

AMD>INTEL
22-08-15, 19:13
متشکرم. به هر حال میدونم که عیب یابی حوصله میخواد و این مراحل رو هم هر چند ابتدایی و ساده به نظر میرسه، اجبارا باید انجام بدم.

هر دو کار رو سر فرصت انجام میدم و نتیجه رو میگم.

کابلهای ساتا خیلی تاثیر دارند تو عملکرد هارد دیسک . این مورد شما با توجه به چک کردن وضعیت هارد توسط خودتون بعید میدونم عیب از خود دیوایس باشه بیشتر به اتصال کابل مربوط هست .

M3RS4D 50062
22-08-15, 19:43
پاور رو هم چک کنید ... 3 تا هارد مصرف برق زیادی میطلبه و فک نکنم پاورتون کافی بوده باشه ....

nima_hl
22-08-15, 23:05
پاور رو هم چک کنید ... 3 تا هارد مصرف برق زیادی میطلبه و فک نکنم پاورتون کافی بوده باشه ....

هاردهای معمولی چیزی بین 5 تا ماکزیمم 10 وات مصرف دارند ( بسته به سرعت 5200 تا 7200 دور در دقیقه )

چون هارد هم مصرف 12 ولت و هم مصرف 5 ولت داره و مصرف کننده برق 5 در کیس بسیار کم است تعداد هارد زیاد به جای فشار روی پاور از فشار کم میکنه :wink:

به عبارتی اگر پاور دوستمون استاندارد باشه بدون توجه به توان پاور تعداد 3 عدد هارد مشکلی برای پاور ایجاد نخواهد کرد

faal
23-08-15, 13:53

1-پاور گرین 535 وات هست و برای این سیستم کافیه. مگر اینکه واقعا معیوب بوده باشه. که اون موقع اصولا باید در حالت عادی هم مشکل ایجاد میکرد نه فقط موقع تعویض بوت.

2-همونطور که نوشتم در هر لحظه فقط دو تا هارد وصله.یکی همون storage که اطلاعاتش میپرید و اون یکی که یا win7 هستش یا win10.

AMD>INTEL
23-08-15, 17:05
1-پاور گرین 535 وات هست و برای این سیستم کافیه. مگر اینکه واقعا معیوب بوده باشه. که اون موقع اصولا باید در حالت عادی هم مشکل ایجاد میکرد نه فقط موقع تعویض بوت.

2-همونطور که نوشتم در هر لحظه فقط دو تا هارد وصله.یکی همون storage که اطلاعاتش میپرید و اون یکی که یا win7 هستش یا win10.

تست پاور با مولتی متر هنگام کار ضرر ندارد اقلا با اطمینان کامل این گزینه رو کنار میزنید .روش تست پاور رو قبلا آموزشش رو گذاشتم .

M3RS4D 50062
23-08-15, 22:37

من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه .... بجز مشکلی که میتونه از سوکت یا رابط باشه یا حتی از مادریر .... باز اینا باید دقیق تر توسط شما بررسی بشه .... (در صورتی که از صحت پاور اطمینان کسب کنید)

در نهایت هم ببینید برای بایوس مادربرد اگه اپدیتی اومده ... اپدیت کنید .

faal
25-08-15, 20:56
همونطور که امید عزیز توصیه کرده بودن کابلهای ساتا با نوع مرغوب و کار نکرده تعویض شدن و محل کانکتورها هم با الکل و گوش پاک کن تمیز شدن.

سه یا چهار بار بوت سیستم به شکلی که در پستهای قبلی توضیح داده شد، تعویض شد ولی اطلاعات روی هارد storage محفوظ مونده.

به هر حال اگه از دست رفتن اطلاعات مجدد اتفاق بیفته تاپیکو دوباره بالا میارم اما به نظر میرسه که علت مشخص شده باشه.

ممنون از دوستانیکه وقت گذاشتن و راهنمایی کردن.

AMD>INTEL
25-08-15, 21:02
همونطور که امید عزیز توصیه کرده بودن کابلهای ساتا با نوع مرغوب و کار نکرده تعویض شدن و محل کانکتورها هم با الکل و گوش پاک کن تمیز شدن.

سه یا چهار بار بوت سیستم به شکلی که در پستهای قبلی توضیح داده شد، تعویض شد ولی اطلاعات روی هارد storage محفوظ مونده.

به هر حال اگه از دست رفتن اطلاعات مجدد اتفاق بیفته تاپیکو دوباره بالا میارم اما به نظر میرسه که علت مشخص شده باشه.

ممنون از دوستانیکه وقت گذاشتن و راهنمایی کردن.

امیدوارم مشکل حل شده باشه . کثیف شدن سوکت هارد و ساییدگی کابل های ساتا از داخل خیلی پیش میاد . مخصوصا اگر زیاد قطع و وصل شوند .