PDA

مشاهده نسخه کامل : هنگام روشن شدن کیس فن سی پی یو نمی چرخد

Mrp7
21-08-15, 11:09
با سلام به همه دوستان

هنگام روشن شدن کیس همه فن ها میچرخند ( کارت گرافیک, کیس , پاور) اما فن cpu نمیچرخد.

cpu=g3220
cpu fan=intel stock
power=600w grean
motheboard=asrock b85icofe4

با تشکر از همه دوستان

amirpcmax
21-08-15, 11:21
من تازه کارم و اساتید بهتر میدونن
ولی با توجه به تجربم در زمینه خرابی فن سی پی یو ، فک کنم وقت روغن کاریه

amirpcmax
21-08-15, 11:50
در ضمن اگه خواستید روغن کاری کنید فقط یک یا دو قطره اونم روغن چرخ خیاطی در مرکز فن و بعدش هم یه حفاظ بزارید که گرد و غبار نگیره

Sent from my Lenovo A5500-HV using Tapatalk

Mrp7
21-08-15, 11:54
فکر نکنم مشکل از روغنکاری باشه چون cpu را یه ماه پیش عوض کردم

amirpcmax
21-08-15, 12:03
فکر نکنم مشکل از روغنکاری باشه چون cpu را یه ماه پیش عوض کردم
روغنکاری فن چه ربطی به عوض شدن سی پی یو داره ؟

Sent from my Lenovo A5500-HV using Tapatalk

Mrp7
21-08-15, 12:11
هم فن هم cpu , یه ماه پیش عوض کردم

AMD>INTEL
21-08-15, 12:20
هم فن هم cpu , یه ماه پیش عوض کردم

بعد از مدتی روشن میشه یا کار نمیکنه ؟

nima_hl
21-08-15, 12:58
با سلام به همه دوستان

هنگام روشن شدن کیس همه فن ها میچرخند ( کارت گرافیک, کیس , پاور) اما فن cpu نمیچرخد.

cpu=g3220
cpu fan=intel stock
power=600w grean
motheboard=asrock b85icofe4

با تشکر از همه دوستان

سلام

اول بایوس مادربردتون را به تنظیمات دیفالت در بیاورید اگر مشکل حل نشد مطالب زیر را بخوانید

مادربرد شما دارای 2 سوکت 3 و 4 پین برای پردازنده است

لطفا فیش 4 پین فن را به cpu fan2 متصل کنید ( در این حالت یکی از پینها متصل نیست ولی فن باید با ماکزیمم دور کار کند )

وقتی فنتون شروع به کار کرد فرصت دارید تنظیمات لازم را انجام دهید ( اگر باز کار نکرد سیستم را سریع خاموش کرده با یک فن دیگه تست کنید شاید فن شما در همین یک ماه خراب شده باشد )

اگر با هیچ کدام از سوکتها فن شروع به چرخیدن نکرد و با فن دیگه هم تست کردید و وضعیت همین بود بخش کنترلر فن شما خراب شده و باید به تعمیرکار مراجعه کنید

در اولین فرصت بایوس به آخرین ورژن (Only the registered members can see the link) آپدیت کنید ( ورژن 2.0 )

اگر فن شروع به چرخیدن کرد در جریان باشید که مادربردهای ازراک دارای بهترین کنترلرهای فن هستند

و در قسمت h/w monitor میتوانید به بهترین وجه وضعیت فنهاتون را تنظیم کنید

Mrp7
21-08-15, 13:37
از اول روشن نمیشه :(

Mrp7
21-08-15, 13:39
مهندس جان محیط بایوس باز نمیشه اصلا ولی در حال انجام توصیه های شما هستم خیلی ممنون که منو تنها نگذاشتید

AMD>INTEL
21-08-15, 13:39
از اول روشن نمیشه :(

مواردی که نیما جان گفتند انجام بده . امیدوارم مشکل مادربرد با این موارد حل بشه .

Mrp7
21-08-15, 13:46
به cpu fan 2 وصل کردم فن نچرخید . الان فن دیگری ندارم اما شنبه تست میکنم . ممنون از راهنماییتون

AMD>INTEL
21-08-15, 13:54
به cpu fan 2 وصل کردم فن نچرخید . الان فن دیگری ندارم اما شنبه تست میکنم . ممنون از راهنماییتون

یکبار clear cmos کنید . ببینید فن میچرخه یا نه .

Mrp7
21-08-15, 14:20
نه مهندس نمیچرخه

AMD>INTEL
21-08-15, 14:34
نه مهندس نمیچرخه

فن سه پین کیس دارید ؟ وصل کنید به یکی از چهار پین مادربرد .اگر باز کار نکرد باید بفرستید گارانتی

Mrp7
21-08-15, 15:01
نه مهندس تو خونه هیچی موجود نیست باید ببرم سر کار

AMD>INTEL
21-08-15, 15:06
نه مهندس تو خونه هیچی موجود نیست باید ببرم سر کار

اوکی امیدوارم مشکل مادربرد حل بشه .

Mrp7
24-08-15, 00:09
با سلام مجدد وتشکر از همه دوستان مشکل من فن بود یه فن دست دوم تو شرکتمون پیدا کردم گذاشتم رو سیستم اما دوست ندارم اینتل باشه اساتید محترم یه فن خوب ارزون لطفا راهنمایی کنید
نظرم رو gama archer هست اما تو یه بررسی دیدم قدرتش از اینتل کمتره به هر حال لطفتون رو از من دریق نکنید با تشکر.

Review: Deepcool Gamma Blade - PC World New Zealand (Only the registered members can see the link)

این ریویو بالا گاما بلیدو نشون میده اما تفاوت ارچر با بلید در وزنشون است که بلید 1 گرم سنگینتره

AMD>INTEL
24-08-15, 00:16
Green Evercool Transformer 3
مورد بدی نیست .

nima_hl
24-08-15, 00:52
با سلام مجدد وتشکر از همه دوستان مشکل من فن بود یه فن دست دوم تو شرکتمون پیدا کردم گذاشتم رو سیستم اما دوست ندارم اینتل باشه اساتید محترم یه فن خوب ارزون لطفا راهنمایی کنید
نظرم رو gama archer هست اما تو یه بررسی دیدم قدرتش از اینتل کمتره به هر حال لطفتون رو از من دریق نکنید با تشکر.

Review: Deepcool Gamma Blade - PC World New Zealand (Only the registered members can see the link)

این ریویو بالا گاما بلیدو نشون میده اما تفاوت ارچر با بلید در وزنشون است که بلید 1 گرم سنگینتره

فنهای اینتل معمولا خوب هستند و طول عمر مناسبی دارند

شما در این مورد خیلی بد شانسی آوردید

به هر حال با توجه به پردازندتون شما هر مدل فنی تهیه کنید جوابگوی پردازندتون هست ولی به دلیل نداشتن هیت سینک در مدار تغذیه مادربرد، قویا توصیه میکنم فن حرفه ای عمود بر مادربرد تهیه نکنید

اگر فن حرفهای میخواهید تهیه کنید یا باید مثل فن فابریک یا گامابلید که خودتون فرمودید باشه و یا مثل فن زیر حالت افقی با مادربرد داشته باشه

Only the registered members can see the linkهنگام-روشن-شدن-کیس-فن-سی-پی-یو-نمی-چرخد-9819131cc34e47beadd635a94a975fc8-jpg

Mrp7
24-08-15, 08:24
خیلی ممنون

- - - Updated - - -

خیلی ممنون