PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین مانیتور یا TV

تاج
19-08-15, 13:27
برای شما هم این ذهنیت پیش اومده که بخوایید از تلویزیون به جای مانیتورکامپیوتر استفاده کنید؟
به فکر چشم ها وسلامتیتون چی؟
اول یه توضیح بدم:بنده از سیستمم گیم خیلی کم استفاده میکنم ولی عوضش فیلم زیاد باهاش نگاه میکنم وبیشترش میکس ومونتاژ با Edius وبخاطر همین قضیه بیشتر اوقات ناخواسته به اجزای کوچیک توی برنامه از قبیل نوشته ها و... خیره میشم و چشمام سو میکنم و نزدیک صفحه نمایشم
حالا بنده بعد این 4 سال توی این کار نمره چشمام داره کم کم میره

بنده یه مونیتور LG 20 و یه TV Sony 40 دارم با مشخصات زیر
Only the registered members can see the link

خواستم بدونم واقعا چه تفاوتیهای بین اینو هس که از هم متمایزشون میکنه؟

و آیا استفاده طولانی مدت از این 2 نوع وسیله چه اثراتی داره؟

مطالعه دارم و وبگردی هم باهاش دارم//میانگین تایم کاریم باسیستم6 تا 13 ساعت شبانه روزه
منتظر تجربیات و علم دوستان هستم:love:

تاج
24-08-15, 11:05
نبود؟
:1. (27):

M3RS4D 50062
25-08-15, 01:30
خرید اینو کاربری ها فقط بخاطر تلویزیون به نظر من البته ,اصلا درست نیست .... شما همون مانیتور رو بخری با پورت HDMI و وصل کردن یه ستاب باکس تلویزیون رو هم داری ...
یا اگه میخوای کمتر هزینه کنی یه گیرنده USB بگیر ...
در مورد مانیتور هم با پنل IPS بگیر .... حالا ASUS نشد LG نشد Samsung نشد ...

تاج
25-08-15, 10:54
ممنون از نظرتون
بنده این2قطعه رو دارم
اما دنبال این جواب این سوالم که آیا استفاده طولانی مدت از HDTV بجای Monitor واقعا عوارضی برای چشمها بنسبت مونیتور داره یا نه؟

دلیلش هم باین میگرده ک هردو تقریبا از یه مهندسی وخروجی برای تصاویر استفاده میکنن

ببخشید اگه متن رنگین کمونی شد:1. (29):

M3RS4D 50062
25-08-15, 20:30
ممنون از نظرتون
بنده این2قطعه رو دارم
اما دنبال این جواب این سوالم که آیا استفاده طولانی مدت از HDTV بجای Monitor واقعا عوارضی برای چشمها بنسبت مونیتور داره یا نه؟

دلیلش هم باین میگرده ک هردو تقریبا از یه مهندسی وخروجی برای تصاویر استفاده میکنن

ببخشید اگه متن رنگین کمونی شد:1. (29):

همینطوری نمیشه گفت .... میتونه مشکلی نداشته باشه ولی بخاطر بیماری شما .... برای شما مشکل ایجاد کنه و خدایی نکرده وضعتون رو بدتر کنه ...
بهتون توصیه میکنم یه دکتر برین .... بهتر راهنماییتون میکنن ...

Admiral_Hunter
25-08-15, 21:06
برای شما هم این ذهنیت پیش اومده که بخوایید از تلویزیون به جای مانیتورکامپیوتر استفاده کنید؟
به فکر چشم ها وسلامتیتون چی؟
اول یه توضیح بدم:بنده از سیستمم گیم خیلی کم استفاده میکنم ولی عوضش فیلم زیاد باهاش نگاه میکنم وبیشترش میکس ومونتاژ با Edius وبخاطر همین قضیه بیشتر اوقات ناخواسته به اجزای کوچیک توی برنامه از قبیل نوشته ها و... خیره میشم و چشمام سو میکنم و نزدیک صفحه نمایشم
حالا بنده بعد این 4 سال توی این کار نمره چشمام داره کم کم میره

بنده یه مونیتور LG 20 و یه TV Sony 40 دارم با مشخصات زیر
LG W2061TQ-PF: 20 (Only the registered members can see the link)

خواستم بدونم واقعا چه تفاوتیهای بین اینو هس که از هم متمایزشون میکنه؟

و آیا استفاده طولانی مدت از این 2 نوع وسیله چه اثراتی داره؟

مطالعه دارم و وبگردی هم باهاش دارم//میانگین تایم کاریم باسیستم6 تا 13 ساعت شبانه روزه
منتظر تجربیات و علم دوستان هستم:love:

چرا از مانیتورهای بزرگتر که اولترا واید هستند و برای طراحان توصیه میشه استفاده نمیکنی اینطوری برا چشمات بهتره مثلا مدلی مثل
Asus LED-VX279H
البته گرونه ولی چشم مهمتره

Asus LED-MX299Q

AMD>INTEL
25-08-15, 21:12
مونیتورهای 29 اینچ الترا واید الجی قیمت خوبی دارند . به نظرم تفاوت tv با مونیتور مخصوصا تو تکست ها و نوشته ها کاملا مشهوده .

Admiral_Hunter
25-08-15, 21:14
مونیتورهای 29 اینچ الترا واید الجی قیمت خوبی دارند . به نظرم تفاوت tv با مونیتور مخصوصا تو تکست ها و نوشته ها کاملا مشهوده .

آره درسته این مدل یادم رفته بود..قیمتش هم مناسبه

تاج
06-09-15, 12:34
ممنون وتشکر از دوستان
فعلا با تنظیمات خیلی وسیع این نمونه TV ک از بابت نوردهی و رنگ خروجی صحیحتر و مناسبتری بنسبت مونیتورا داره چشمهای بنده کمتر اذیت میشن و راضی هستم ک البته یکی از دلایلش سایز بزرگ بودن تصویره ک نیاز نیس از فاصله نزدیک چشمام سو کنم وتمرکز
در مورد دکتر خیلی قبلتر از تصمیم باستفاده از HDTV پرسیده بودم ک متآسفانه دکتری ک پیشش میرم با کمال صداقت فرمودن این جور چیزا رو سوادی در موردش نداریم و...:1. (27):

doctoramirrezaha
06-09-15, 12:41
معذرت میخوام این سوالو مطرح میکنم اما برای گیم هم باید از ماینتور مناسب استفاده کنم؟ چون مانیتور فعلیم خیلی قدیمی هستش: FLATRON F700B LG

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk

justafriend
13-10-15, 18:03
کلا استفاده از تلویزیون های جدید (بالاتر از full hd) منطقی تر هستش.
* با یه قیمت مشابه نمایشگر بزرگتر و با امکانات بیشتری دارید.
* برای بازی ها مسلما بهتر از مانینور هستند. البته به شرط مناسب بودن "زمان تاخیر ورودی" مناسب، 0-40 میلی ثانیه برای گیمرهای حرفه ای و فوق حرفه ای، بالاتر از 41 برای کسانی که بیشتر فیلم تماشا می کنند و کیفیت تصویر براشون مهمتره.
منبع: Testing Method for Input Lag Database | DisplayLag (Only the registered members can see the link)

* فعال کردن سبک بازی:
How to enable "Game Mode" on your HDTV | DisplayLag (Only the registered members can see the link)

*** Display input lag database برای تلویزیونها با برندهای مختلف و براساس متغیرهای دلخواه:
Best TVs and Monitors for Gaming: Input Lag Database (Only the registered members can see the link)

*** مقایسه تلویزیون ها براساس نوع تلویزیون، نوع کاربرد، برند، قیمت، سایز و مشخصات فنی:
Rtings.com - TV Reviews - Best TV Recommendations (Only the registered members can see the link)

به عنوان مثال:
The Best Gaming TVs of 2015:Only the registered members can see the link

Best TV for watching movies:Only the registered members can see the link

براساس نوع یا کاربرد تلویزیون:

*** اطلاعات برای مطالعه و نمایش متن و فونت ها در تلویزیون ها:

اشکالات:

* کیفیت ساخت خود محصول، رعایت استانداردها و مشخصات فنی در عمل (ساخت) ....

* کم بودن محتوا (فیلم و ...) برای این نوع تلویزیون ها، بجز گیم که اون رو هم اگر نسخه کامل و بدون حذفیاتش رو بخواهید باید دانلودش کرد. میگند تفاوت حجم هر بازی با اونی که در بازار ارائه میشه خیلی زیاده. من خودم دنبالش نرفته ام.

امیدوارم مفید بوده باشه. :11():

doctoramirrezaha
13-10-15, 20:38
بله خیلی ممنون از راهنماییتون

فرستاده شده از HUAWEI G610-U20ِ من با Tapatalk