PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب و اعصاب خوردن با صفحه آبی و ارور memory_managment

hamed0171
15-08-15, 19:42
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
مشکل از این قرار که بعد از خرید کارت جدید و جایگزینی اون با کارت قبلی الان با صفحه BSOD مواجه میشم اروری هم که میده memory _managment هست
بر روی کارت قبلیم این مشکلی نداشتم که البته روی وین هفت بود ونسخه 32 بیت بودالبته این ارور فقط زمانی که یه مدت از سیستم استفاده نمی کنم و بعد سیستم روشن می کنم اتفاق می افته یعنی در کار عادی تا حالا اتفاق نیفتاده مثلا شب می خوابم صبح بلند میشم با صفحه بلو اسکرین مواجه هستم واما در شراایط عادی کارت وسایر اجزا نرمال در حال کار کردن هستند
در ضمن بعد از ارور دیگه ویندوز درست نمیشه وحتی بوت هم نمیشه و هردفعه من مجبورم ویندوز و کلی نرم افزار نصب کنم خیلی برام دشواری ایجاد کرده
در ضمن چند بار ویندوز عوض کردم که همشون هشت یا هشت و یک بودندبازم تاکید می کنم سیستم در حالت عادی هیچ میشکلی نداره و توی گیم و اینا بدون مشکل می باشد وتست ها رو با دمای خوب پاس می کند اروری که از سییستم با نرم افزار blue screen دیدم ضمیمه کردم که نوشته از یه چیزی به نامه Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)بعد مشخصات سیستم هم :

mb:asus p8H67
cpu:core i3 2100
vga:7770 direct cu
HDD:1 tr green wd
ram 4 gig
power:580 green
چیزی خاصی هم جز یه سری نرم افزار های تست و فقط درایور amd 15 رو نصب می کنم وآنتی ویروس هم رو سیستم نصب نیست

AMD>INTEL
15-08-15, 19:45
شما درایور های قدیمی را با برنامه زیر کاملا انیستال کن .
Display Driver Uninstaller Download version 15.4.0.0 (Only the registered members can see the link)

دقیقا چه کارتی رو جایگزین قبلی کردید .
یک آنتی ویروس avira free نصب کن اپدیتش هم بکن .
در ضمن یک اسکرین شات از وضعیت هارد دستگاه از قسمت overview برنامه hd senitel

hamed0171
15-08-15, 19:45
اینم تست ها

hamed0171
15-08-15, 19:49
شما درایور های قدیمی را با برنامه زیر کاملا انیستال کن .
Display Driver Uninstaller Download version 15.4.0.0 (Only the registered members can see the link)

دقیقا چه کارتی رو جایگزین قبلی کردید .
کارت 9800 رو با کارت 7770 عوض کردم
البته 9800 از این برند های فیک بود و فک نکنم مصرف بالای می داشت
من کلا ویندوز جدید با درایور های جدید نصب می کنم
کلا بعد از این ارور دیگه نمی تونم از وین استفاده کنم

AMD>INTEL
15-08-15, 19:51
علاوه بر موراد بالا دمای چیپست رو با دست ببین چقدره . طوری هست که دستتون بسوزه ؟
پاورتون هم باید دقیق بررسی بشه .

- - - Updated - - -

علاوه بر موراد بالا دمای چیپست رو با دست ببین چقدره . طوری هست که دستتون بسوزه ؟

یک آنتی ویروس avira free نصب کن اپدیتش هم بکن .
در ضمن یک اسکرین شات از وضعیت هارد دستگاه از قسمت overview برنامه hd senitel

hamed0171
15-08-15, 19:51
نه عزیز الان دست زدم گرمای معمولی داشت
چه طوری می تونم پاور بررسی کنم؟

AMD>INTEL
15-08-15, 19:53
نه عزیز الان دست زدم گرمای معمولی داشت
چه طوری می تونم پاور بررسی کنم؟

Only the registered members can see the link

hamed0171
15-08-15, 20:24
بفرمایین
بعد ببخشید این که فقط موقع خاموشی بعد از چند ساعت این مشکل براش پیش میاد مربوط به چیز خاصی نمیشه؟

AMD>INTEL
15-08-15, 20:27
بفرمایین
بعد ببخشید این که فقط موقع خاموشی بعد از چند ساعت این مشکل براش پیش میاد مربوط به چیز خاصی نمیشه؟

من به پاورتون شک دارم . بتونید با یک پاور دیگه تست بگیرید خیلی عالی میشه . پاورتون چند سال کار کرده ؟

hamed0171
15-08-15, 20:35
من به پاورتون شک دارم . بتونید با یک پاور دیگه تست بگیرید خیلی عالی میشه . پاورتون چند سال کار کرده ؟
دست 2 از دوستان گرفتم دست من یه سالی هست
یه پاور تسکو دارم فک کنم خروجيش در حد 330 وات اینا باشه
جواب میده بنظر شما??

AMD>INTEL
15-08-15, 20:40
دست 2 از دوستان گرفتم دست من یه سالی هست
یه پاور تسکو دارم فک کنم خروجيش در حد 330 وات اینا باشه
جواب میده بنظر شما??

خیر با این گرافیک جواب نمیده . ممکنه مشکل دیگه درست کنه . بهترین راه تست با یک پاور سالمه . چون این سری از گرین معمولا بعد از چندسال خازنهای خروجیش نشتی پیدا میکنند .

hamed0171
15-08-15, 20:48
ممنون از شما که وقت می گذارید
باشه پس باید به دنبال خرید پاور جدید باشم

Sent from my HTC_One_max using Tapatalk

AMD>INTEL
15-08-15, 20:58
ممنون از شما که وقت می گذارید
باشه پس باید به دنبال خرید پاور جدید باشم

یک پاور بصورت امانی از کسی بگیرید تست کنید . اگر مشکل برطرف شد تهیه کنید . ولی با توجه به مواردی که از نوشته های شما برداشت کردم خرابی پاور محتمل به نظر میرسه .

hamed0171
15-08-15, 21:01
یک پاور بصورت امانی از کسی بگیرید تست کنید . اگر مشکل برطرف شد تهیه کنید . ولی با توجه به مواردی که از نوشته های شما برداشت کردم خرابی پاور محتمل به نظر میرسه .
والا کسی متاسفانه ندارم که ازش قرض بگيرم
بنظر شما پاور چی بگیرم که با حدی هم ارتقاع هم مشکلی پیش نیاد ??

AMD>INTEL
15-08-15, 21:11
والا کسی متاسفانه ندارم که ازش قرض بگيرم
بنظر شما پاور چی بگیرم که با حدی هم ارتقاع هم مشکلی پیش نیاد ??

cooler master thunder 600w مورد خوبی هست .مایل بودی پاورت رو برام بفرست برات عیب یابیش کنم .

hamed0171
15-08-15, 22:01
cooler master thunder 600w مورد خوبی هست .مایل بودی پاورت رو برام بفرست برات عیب یابیش کنم .
خیلی ممنون از شما
متأسفانه من شهرستانم فکر کنم هزینه پست و تعمیر از قیمت پاور بیشتر باشه
فقط شانس بیارم که از پاور باشه

AMD>INTEL
15-08-15, 22:19
این برنامه رو هم بگذار 15 دقیقه اجرا بشه ببین bsod میاد یا نه
FurMark: VGA Stress Test, Graphics Card and GPU Stability Test, Burn-in Test, OpenGL Benchmark and GPU Temperature | oZone3D.Net (Only the registered members can see the link)

hamed0171
15-08-15, 22:57
این برنامه رو هم بگذار 15 دقیقه اجرا بشه ببین bsod میاد یا نه
FurMark: VGA Stress Test, Graphics Card and GPU Stability Test, Burn-in Test, OpenGL Benchmark and GPU Temperature | oZone3D.Net (Only the registered members can see the link)
خیر BOSD ظاهر نشد من تا یک تا دو ساعت گیم هم زدم ولی بلو اسکرین ظاهر نشد

ali_mohandes
16-08-15, 06:20
سلام بلو اسکرینMemory_Managmentبرای رم سیستمتونه شمااگه چند تا رم داری با یکیش تست کنی هرکدوم رو جدا اگه نشد بایه رم سالم ونو تست بزن

hamed0171
16-08-15, 08:52
ممنون از شما
ولی از مموري یک ساعت و نیم تست memtest گرفتم بدون هیچ مشکلی پاس کرد در ضمن خود سایت مايکروسافت منبع ارور از چند تا چیز نوشته که یکی اش مموري هست
بعد ببخشید یکی از این سایت های مایکروسافت نوشته ممکنه به خاطر اورکلاک ايسوس ممکنه باشه که با غیر فعال کردنش درست میشه کسی اطلاع داره چه طوری درست میشه ??

hamed0171
16-08-15, 08:57
بعد بنظرم این اتفاق در دو صورت ایجاد می شه اول اینکه موقع شات دون و خاموش شدن سیستم مشکل ایجاد شده
دوم اینکه موقع روشن شده استار آپ ایجاد بشه
دوستان در ضمن بايوس کامپیوتر من آپديت نیست ممکن برای این باشه?

AMD>INTEL
16-08-15, 12:22
بعد بنظرم این اتفاق در دو صورت ایجاد می شه اول اینکه موقع شات دون و خاموش شدن سیستم مشکل ایجاد شده
دوم اینکه موقع روشن شده استار آپ ایجاد بشه
دوستان در ضمن بايوس کامپیوتر من آپديت نیست ممکن برای این باشه?

اپدیت بایوس رو انجام بدید ضرری ندارد

hamed0171
16-08-15, 15:58
اپدیت بایوس رو انجام بدید ضرری ندارد
امروز صبح هم متاسفانه با ارور مواجه شدم
البته دو تا ارور دیگه هم در کنار این ارور بود
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-2-2-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-3-2-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-1-2-jpg

AMD>INTEL
16-08-15, 16:06
پاور رو چک کردید ؟

hamed0171
16-08-15, 16:11
پاور نه هنوز متاسفانه دنبال مولتی متر هستم
اون پاوری هم که فرمودین متاسفانه در بازار شهر ما موجود نبود
البته الان که در کیس باز ممی کنم یه صدایی از پاور شنیده میشه
فک کنم از پاور باشه

AMD>INTEL
16-08-15, 16:12
پاور نه هنوز متاسفانه دنبال مولتی متر هستم
اون پاوری هم که فرمودین متاسفانه در بازار شهر ما موجود نبود
البته الان که در کیس باز ممی کنم یه صدایی از پاور شنیده میشه
فک کنم از پاور باشه

گرین 650 سری uk تهیه کنید .

AMD>INTEL
16-08-15, 17:06
شما پاور رو با احتیاط باز کن . از داخلش چند تا عکس واضح بگیرید . ببینم خازنها نشتی دارد یا نه .

nima_hl
16-08-15, 17:18
اینم تست ها

گرافیک کارت را دست دوم خریدید ؟

مدل دقیق گرافیک کارت را بفرمائید

تا اونجا که یادم میاد 7770 معمولی کلاکش زیر 1 گیگاهرتز بود و مدل 1 گیگاهرتز آن هم 1070 مگاهرتز سرعت نداشت

فکر میکنم روی گرافیک کارت شما یک بایوس تغییر یافته برای آورکلاک ریخته شده که تنظیمات idle آن درست ست نشده به همین دلیل مواقعی که با سیستم کار نمیکنید دچار مشکل میگردد

hamed0171
16-08-15, 18:08
گرافیک کارت را دست دوم خریدید ؟

مدل دقیق گرافیک کارت را بفرمائید

تا اونجا که یادم میاد 7770 معمولی کلاکش زیر 1 گیگاهرتز بود و مدل 1 گیگاهرتز آن هم 1070 مگاهرتز سرعت نداشت

فکر میکنم روی گرافیک کارت شما یک بایوس تغییر یافته برای آورکلاک ریخته شده که تنظیمات idle آن درست ست نشده به همین دلیل مواقعی که با سیستم کار نمیکنید دچار مشکل میگردد
بله دست دوم خریدم
و از اون نظر که فرمودین فک کنم اورکلاک کارخونه است و این مدل

AMD>INTEL
16-08-15, 18:21
خیر BOSD ظاهر نشد من تا یک تا دو ساعت گیم هم زدم ولی بلو اسکرین ظاهر نشد

بعید میدونم بعد از تست با این برنامه مشکل از گرافیک باشه

nima_hl
17-08-15, 00:45
بله دست دوم خریدم
و از اون نظر که فرمودین فک کنم اورکلاک کارخونه است و این مدل

در این لینک سرعت 1020 هرتز عنوان شده ولی در اسکرین شاتهای شما بنظر این عدد 1070 است ( البته کیفیت عکس ها بسیار پائین است و به سختی اعداد خوانده میشوند )

اگر این گونه باشد به احتمال قوی بایوس گرافیک کارت شما توسط صاحب قبلی دست کاری شده است و بهتر است به بایوس اصلی برگردانده شود

این تغییر بایوس طبق تجربه شخصیم میتونه باعث بروز مشکل شما گردد

hamed0171
17-08-15, 09:33
در این لینک سرعت 1020 هرتز عنوان شده ولی در اسکرین شاتهای شما بنظر این عدد 1070 است ( البته کیفیت عکس ها بسیار پائین است و به سختی اعداد خوانده میشوند )

اگر این گونه باشد به احتمال قوی بایوس گرافیک کارت شما توسط صاحب قبلی دست کاری شده است و بهتر است به بایوس اصلی برگردانده شود

بله شما درست می فرمایید من دقت نکرده بودم کلاک gpu واسه من 1070 ولی روی جعبه کارت 1020 خورده :1. (28):
ببخشید من تا حالا بایوس مادربورد هم عوض نکردم خودم می تونم این کار انجام بدم یا بیرون ببرم ؟؟
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-2-png

- - - Updated - - -

بله شما درست می فرمایید من دقت نکرده بودم کلاک gpu واسه من 1070 ولی روی جعبه کارت 1020 خورده :1. (28):
ببخشید من تا حالا بایوس مادربورد هم عوض نکردم خودم می تونم این کار انجام بدم یا بیرون ببرم ؟؟
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-2-png

nima_hl
17-08-15, 10:33

- - - Updated - - -

بایوس کردن گرافیک کارت سختی نیست و معمولا مشکلی پیش نمی آید مگر اینکه شما یک بایوس تغییر یافته روی کارت بریزید یا گرافیک کارت شما مشکلی داشته باشد و بایوس اصلی بوت نشود

به هر حال تصمیم انجام این کار به عهده شماست و باید قبل از انجام بایوس فایلهای بایوس را روی فلش بریزید که در صورت بروز مشکل فایلها و کارت را به شخص وارد بدهید تا این کار را برای شما انجام دهد

اگر تمایل به انجام این کار دارید بفرمائید تا مراحل کار را براتون توضیح بدیم

hamed0171
17-08-15, 10:49
ممنون از شما
اول می خوام با فروشنده یک صحبتی داشته باشم ببينم قبول می کنند یا اگر تغییراتی ایجاد کردن به چه دلیل بوده
فقط بنظر شما به چه علت ممکن بايوس کارت تغییر بدن ?آیا ممکن به علت تعمیر کارت خراب باشد?

nima_hl
17-08-15, 11:27
ممنون از شما
اول می خوام با فروشنده یک صحبتی داشته باشم ببينم قبول می کنند یا اگر تغییراتی ایجاد کردن به چه دلیل بوده
فقط بنظر شما به چه علت ممکن بايوس کارت تغییر بدن ?آیا ممکن به علت تعمیر کارت خراب باشد?

معمولا کاربرای حرفه ای اقدام به تغییر بایوس گرافیک کارت خود میکنند

اگر کلاک دیفالت پائین تر از کلاک اصلی بود احتمال خرابی قطعه زیادتر میشد

خیلی بعید میدونم گرافیک کارتتون مشکل بخصوصی داشته باشه

ali_mohandes
17-08-15, 13:19
نکن اپدیت نکنید بایوس رو من یه بار اپ کردم بایوس پرید مین رو فرستام تهران واسم پروگرمش کردن
تنها اشتباهی که کردم این ود که از محیط ویندوز اپ کردم......من توصیه می کنم ازخود بایوس اپدیتش کن
موفق باشی

AMD>INTEL
17-08-15, 13:35
نکن اپدیت نکنید بایوس رو من یه بار اپ کردم بایوس پرید مین رو فرستام تهران واسم پروگرمش کردن
تنها اشتباهی که کردم این ود که از محیط ویندوز اپ کردم......من توصیه می کنم ازخود بایوس اپدیتش کن
موفق باشی

بایوس کارت گرافیک رو میخوان اپدیت کنند نه مادربرد . اپدیت بایوس مادربرد در ویندوز اگر با فایل خود مادربرد انجام بشه مشکلی نیست .
----------
استارتر گرامی شما ابتدا بایوس رو با برنامه زیر TechPowerUp Radeon Bios Editor v1.28 ادیت کنید . فقط فرکانس رم و gpu رو دیفالت کنید با این برنامه بعد باید با برنامه ATIFlash 4.17 بایوس جدید رو بزنید .
راهنمای تصویری تغییر بایوس
AMD/ATI Flashing Guide | TechPowerUp Forums (Only the registered members can see the link)

hamed0171
23-08-15, 16:04
بایوس کارت گرافیک رو میخوان اپدیت کنند نه مادربرد . اپدیت بایوس مادربرد در ویندوز اگر با فایل خود مادربرد انجام بشه مشکلی نیست .
----------
استارتر گرامی شما ابتدا بایوس رو با برنامه زیر TechPowerUp Radeon Bios Editor v1.28 ادیت کنید . فقط فرکانس رم و gpu رو دیفالت کنید با این برنامه بعد باید با برنامه ATIFlash 4.17 بایوس جدید رو بزنید .
راهنمای تصویری تغییر بایوس
AMD/ATI Flashing Guide | TechPowerUp Forums (Only the registered members can see the link)
با تشکر از راهنمایی یه چند وقت مسافرت بودم
بایوس کارت که سیو می کنم می خوام با برنامه ای که بالا اشاره کردین لودش کنم این ارور میده
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-capture-png

- - - Updated - - -

hamed0171
23-08-15, 16:06
معمولا کاربرای حرفه ای اقدام به تغییر بایوس گرافیک کارت خود میکنند

اگر کلاک دیفالت پائین تر از کلاک اصلی بود احتمال خرابی قطعه زیادتر میشد

خیلی بعید میدونم گرافیک کارتتون مشکل بخصوصی داشته باشه
خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
درضمن الان یه راه که یاد گرفتم این است که اگه بعد بلو اسکرین کیس و خاموش و روشن کنم دیگه بلو اسکرین ندارم و می تونم خیلی نرمال از ویندوز استفاده کنم البته باز تا زمانی که بلو اسکرین بعدی ظاهر بشه و من کیس و دوباره به صورت مستقیم با دکمه پاور خاموش روشن کنم

nima_hl
23-08-15, 16:50
با تشکر از راهنمایی یه چند وقت مسافرت بودم
بایوس کارت که سیو می کنم می خوام با برنامه ای که بالا اشاره کردین لودش کنم این ارور میده
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-capture-png

- - - Updated - - -

اصلا لازم به ادیت نیست

1- با نرم افزار gpu-z یک بکاپ از بایوس فعلیتون بگیرید ( که اگر یه موقع به مشکل خوردید بتونید به وضعیت قبل برگردید )

2- در دیتابیس techpowerup (Only the registered members can see the link) کارت گرافیکی خود را به دقت پیدا کنید ( فکر کنم این (Only the registered members can see the link)باشه ) ، download now را بزنید

حالا این بایوس را با آموزشی که امید گرامی گذاشتند روی کارت بریزید. توجه داشته باشید که هر 2 بایوس را روی فلش بریزید که اگر مشکلی پیش آمد بتونید بایوس قبلی را مجددا پروگرام کنید

hamed0171
24-08-15, 11:27
اصلا لازم به ادیت نیست

1- با نرم افزار gpu-z یک بکاپ از بایوس فعلیتون بگیرید ( که اگر یه موقع به مشکل خوردید بتونید به وضعیت قبل برگردید )

2- در دیتابیس techpowerup (Only the registered members can see the link) کارت گرافیکی خود را به دقت پیدا کنید ( فکر کنم این (Only the registered members can see the link)باشه ) ، download now را بزنید

حالا این بایوس را با آموزشی که امید گرامی گذاشتند روی کارت بریزید. توجه داشته باشید که هر 2 بایوس را روی فلش بریزید که اگر مشکلی پیش آمد بتونید بایوس قبلی را مجددا پروگرام کنید
ببخشیذ من فرقی بین بایوس های آپدیت شده متوجه نمی شم آخه چیزی ننوشته مثلا این بایوس واسه کدوم مدله
اگه اشتباه باشه چی میشه؟
بعد
14.) Run the following command to get the adapter number no quotes please. "atiflash -i"
14b.) If you have not backed up your bios yet via GPU-Z above take this time to do it now using this commandatiflash -s 0 orig.rom where "0" is your adapter number!​
15.) Prepare to flash your GPU using the following command substituting "0" with whatever device number your GPU is. and substitute xx with your .rom name.

16.) atiflash -f -p 0 xxx.rom

بعد تو این خط 16 14 اون عدد صفر متوجه نشدم باید جاش چی بزارم تا مرحله 16 انجام بدم تمام هست؟
بعد بین خط و هر خط باید فاصله بزارم مثلا اینحا بین کلمه و خطatiflash -f ؟
دوم اینکه نرم افزار atiflash رو از اینجا دان (Only the registered members can see the link)کردم همین درسته دیگه ؟
الان پوشه ام این شکلی شده با اون رامی که شما معرفی کردید ؟
ببخشید تجربه ندارم صوالام خیلی ابتدایین:1. (28)::1. (28):

Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-capture-jpg

nima_hl
24-08-15, 11:53
ببخشیذ من فرقی بین بایوس های آپدیت شده متوجه نمی شم آخه چیزی ننوشته مثلا این بایوس واسه کدوم مدله
اگه اشتباه باشه چی میشه؟
بعد
14.) Run the following command to get the adapter number no quotes please. "atiflash -i"
14b.) If you have not backed up your bios yet via GPU-Z above take this time to do it now using this commandatiflash -s 0 orig.rom where "0" is your adapter number!​
15.) Prepare to flash your GPU using the following command substituting "0" with whatever device number your GPU is. and substitute xx with your .rom name.

16.) atiflash -f -p 0 xxx.rom

بعد تو این خط 16 14 اون عدد صفر متوجه نشدم باید جاش چی بزارم تا مرحله 16 انجام بدم تمام هست؟
بعد بین خط و هر خط باید فاصله بزارم مثلا اینحا بین کلمه و خطatiflash -f ؟
دوم اینکه نرم افزار atiflash رو از اینجا دان (Only the registered members can see the link)کردم همین درسته دیگه ؟
الان پوشه ام این شکلی شده با اون رامی که شما معرفی کردید ؟
ببخشید تجربه ندارم صوالام خیلی ابتدایین:1. (28)::1. (28):

Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-capture-jpg

آخرین ورژن atiflash را از این لینک (Only the registered members can see the link) میتونید دانلود کنید ( لینک خودتون باز نشد که چک کنم همینه یا خیر )

اگر فقط یک گرافیک روی سیستمتونه باید تایپ کنید

atiflash -f -p 0 asus1.rom

اگر 2 تا گرافیک کارت داشتید با -i باید چک میکردید که هر گرافیک روی چه پورتیه بعد مثلا اگر گرافیک مورد نظرتون روی پورت 1 بود به جای صفر 1 را وارد میفرمودید

کار سختی نیست نیتتون را خالص کنید پروگرام کنید :wink:

hamed0171
24-08-15, 14:28
آخرین ورژن atiflash را از این لینک (Only the registered members can see the link) میتونید دانلود کنید ( لینک خودتون باز نشد که چک کنم همینه یا خیر )

اگر فقط یک گرافیک روی سیستمتونه باید تایپ کنید

atiflash -f -p 0 asus1.rom

اگر 2 تا گرافیک کارت داشتید با -i باید چک میکردید که هر گرافیک روی چه پورتیه بعد مثلا اگر گرافیک مورد نظرتون روی پورت 1 بود به جای صفر 1 را وارد میفرمودید

کار سختی نیست نیتتون را خالص کنید پروگرام کنید :wink:
نیما جان انجام دادم بعدش دیگه کارت تصویر نداد یعنی کلا هیچ تصویری ندارم حتی اون صفحه اول که مشخصات کامپیوتر هم میاد دیگه نمیاد ....چی شدش الان؟؟؟:1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28):

nima_hl
24-08-15, 21:08
نیما جان انجام دادم بعدش دیگه کارت تصویر نداد یعنی کلا هیچ تصویری ندارم حتی اون صفحه اول که مشخصات کامپیوتر هم میاد دیگه نمیاد ....چی شدش الان؟؟؟:1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28)::1. (28):

1- خون سردی خودت را حفظ گن هیچ اتفاق خاصی نیافتاده و به راحتی قابل برگشته

2- احتمالا بایوس با گرافیم مطابقت نداره باید برید توی لیست techpowerup که لینک دادم 3 مدل دیگه را هم دانلود کنید و بریزید روی فلش

3- احتمالا یک کارت گرافیک دیگه هم دارید درسته ؟ اگر اینطوره مدل اون یکی کارتتون را بگید تا ادامه بدیم

hamed0171
24-08-15, 21:26
1- خون سردی خودت را حفظ گن هیچ اتفاق خاصی نیافتاده و به راحتی قابل برگشته

2- احتمالا بایوس با گرافیم مطابقت نداره باید برید توی لیست techpowerup که لینک دادم 3 مدل دیگه را هم دانلود کنید و بریزید روی فلش

3- احتمالا یک کارت گرافیک دیگه هم دارید درسته ؟ اگر اینطوره مدل اون یکی کارتتون را بگید تا ادامه بدیم
ممنون که تو این شرایط همراهی می کنید :11():
متاسفانه با کارت دیگه هم تصویر نداد البته هر دو کارت را روی مادربرد قرار داره و روی اسلات دوم گداشتم
مدل اون کارت هم 9800 جی تی ولی از این برند های متفرقه است

AMD>INTEL
24-08-15, 21:40
بایوس کارت خودتون که قبلا روی همین کارت بود را میتونید با برنامه ادیتور بایوس amd سرعتش را به حالت دیفالت در بیارید و پروگرام کنید . اگر بایوسهای techpowerup جواب نداد .

hamed0171
24-08-15, 22:53
دوستان با گداشتن کارت قبلی در اسلات اولی و کارت جدید در اسلات دومی تصویر گرفتم ولی چون جای کیسم کمه مجبور شدم هارد در بیارم حالا چظور بفهمم که مادر برد کارت شناخت؟بعد تو دستور ATI Flash حالا باید جای صفر چه عددی رو بزارم ؟رام بعدی که پیشنهاد می کنید کدام است؟

nima_hl
25-08-15, 00:17
دوستان با گداشتن کارت قبلی در اسلات اولی و کارت جدید در اسلات دومی تصویر گرفتم ولی چون جای کیسم کمه مجبور شدم هارد در بیارم حالا چظور بفهمم که مادر برد کارت شناخت؟بعد تو دستور ATI Flash حالا باید جای صفر چه عددی رو بزارم ؟رام بعدی که پیشنهاد می کنید کدام است؟

حالا باید اون دستور atiflash -i را بزنی یه لیست بهت میده که مشخص میکنه کارت 7770 روی کدام پورته

مثلا نشون میده که روی 1 هستش به جای اون صفر یک میزنی پروگرام میکنه

باید تست کنید ببینید کدومش بهش میخوره

اگر هیچ کدام نخورد همانطور که امید گرامی فرمودند میریم برای ویرایش بایوس قبلیتون

hamed0171
25-08-15, 09:11
حالا باید اون دستور atiflash -i را بزنی یه لیست بهت میده که مشخص میکنه کارت 7770 روی کدام پورته

مثلا نشون میده که روی 1 هستش به جای اون صفر یک میزنی پروگرام میکنه

باید تست کنید ببینید کدومش بهش میخوره

اگر هیچ کدام نخورد همانطور که امید گرامی فرمودند میریم برای ویرایش بایوس قبلیتون
اون دستور atiflash -i رو که می نویسم فقط 0 میاد یک کنارش نمیاد فک کنم یعنی کارت نشناخته درسته؟

nima_hl
25-08-15, 09:27
اون دستور atiflash -i رو که می نویسم فقط 0 میاد یک کنارش نمیاد فک کنم یعنی کارت نشناخته درسته؟

مدل کارت شناسائی شده چیست ؟

چون کارت 9800 ساخت amd نیست ممکنه توی لیست نمایش داده نشه

hamed0171
25-08-15, 10:01
مدل کارت شناسائی شده چیست ؟

چون کارت 9800 ساخت amd نیست ممکنه توی لیست نمایش داده نشه
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-p_۲۰۱۵۰۸۲۵_۰۹۳۱۱&#-jpg
مدل مشخصی ننوشته که متوجه بشم
نمی دونم چرا عکس آپلود نمی شه
Only the registered members can see the link۲۰۱۵۰۸۲۵_۰۹۳۱۱۴.jpg

nima_hl
25-08-15, 10:33
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-p_۲۰۱۵۰۸۲۵_۰۹۳۱۱&#-jpg
مدل مشخصی ننوشته که متوجه بشم
نمی دونم چرا عکس آپلود نمی شه
Only the registered members can see the link۲۰۱۵۰۸۲۵_۰۹۳۱۱۴.jpg

خود خودشه :wink:

اگر به bios p/n توجه کنید 113-ad.... مشخصات 7770 بایوس شده شماست

atiflash را روی آداپتور 0 بریز درسته (atiflash -f -p 0)

hamed0171
25-08-15, 11:06
خود خودشه :wink:

اگر به bios p/n توجه کنید 113-ad.... مشخصات 7770 بایوس شده شماست

atiflash را روی آداپتور 0 بریز درسته (atiflash -f -p 0)
نیما جان اون سه تا رام دیگه رو هم امتحان کردم نشد

hamed0171
25-08-15, 11:16
الانم رام اوریجینال خودش زدم بالا اومد

AMD>INTEL
25-08-15, 13:01

همین بایوس رو میتونی سرعت gpu و مموری را دیفالت کنی . بایوسش رو با ادیتور بایوس تغییر بدی .

nima_hl
25-08-15, 13:20

لطفا از پشت و جلو کارت (بخصوص لیبلها) چنتا عکس واضح بگذار ببینیم چیه

اگر بایوس را نمیتونید ادیت کنید آپلودش کنید تا براتون ویرایش کنم :give_rose:

hamed0171
25-08-15, 14:42
لطفا از پشت و جلو کارت (بخصوص لیبلها) چنتا عکس واضح بگذار ببینیم چیه

اگر بایوس را نمیتونید ادیت کنید آپلودش کنید تا براتون ویرایش کنم :give_rose:
ممنون میشم اگه ابن کار انجام بدید

خلاصه نمی دونم چه طوری از شما تشکر کنم :11():

hamed0171
25-08-15, 15:31
اینم عکس ها خدمت شما عکس از لیبل کارتون هم گداشتم
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-p_۲۰۱۵۰۸۲۵_۱۵۳۶۳&#-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-p_۲۰۱۵۰۸۲۵_۱۵۳۷۰&#-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-1-jpgOnly the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-p_۲۰۱۵۰۸۲۵_۱۵۴۹۲&#-jpg

hamed0171
25-08-15, 15:41
اگه عکس ها دیده نشد لطفا از اینجا ببینید

nima_hl
25-08-15, 17:38
اگه عکس ها دیده نشد لطفا از اینجا ببینید

عجیبه چون باید اون بایوس آخر techpowerup به کارتتون میخود :1~@$S (8):

در پائین عکس دوم یه لیبل باریک هست. لطفا یا یک عکس واضح از همون لیبل بگذارید یا نوشته هاشو دقیق بنویسید تا بایوس دقیق را خدمتتون تقدیم کنم :give_rose:

AMD>INTEL
25-08-15, 17:47
بایوس های techpowerup را توی 5 باری تست کردم . دوبار شده که کارت باهاش تصویر نداده . احتمالا مشکل دارند . چون با پروگرامر هم زدم .

hamed0171
25-08-15, 18:04
عجیبه چون باید اون بایوس آخر techpowerup به کارتتون میخود :1~@$S (8):

در پائین عکس دوم یه لیبل باریک هست. لطفا یا یک عکس واضح از همون لیبل بگذارید یا نوشته هاشو دقیق بنویسید تا بایوس دقیق را خدمتتون تقدیم کنم :give_rose:
ممنون بفرمایین

HD7770-DC0-1GD5-2DIS 066951-02942 YV0210-A16Only the registered members can see the link

nima_hl
25-08-15, 18:45
ممنون بفرمایین

HD7770-DC0-1GD5-2DIS 066951-02942 YV0210-A16Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-123-jpg

این بایوس فابریک ایسوسه ( از فایلهای خود سایت ایسوس براتون استخراج کردم :wink: )

احتمال 99% با این مشکلی نخواهید داشت و سیستم بوت میشه

hamed0171
25-08-15, 18:59
این بایوس فابریک ایسوسه ( از فایلهای خود سایت ایسوس براتون استخراج کردم :wink: )

احتمال 99% با این مشکلی نخواهید داشت و سیستم بوت میشه
دست شما درد نکنه انشا.. ریس مایکروسافت بشین:give_rose:
این دفعه بهش خورد سیستم بوت شد :lol:
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-12345-jpg

nima_hl
25-08-15, 19:09
دست شما درد نکنه انشا.. ریس مایکروسافت بشین:give_rose:
این دفعه بهش خورد سیستم بوت شد :lol:
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-12345-jpg

اینکه باز 1070 است که :1. (12):

msi afterbuner یا نرم افزار مشابه روی سیستمتون نصب نیست ؟

hamed0171
25-08-15, 19:16
اینکه باز 1070 است که :1. (12):

msi afterbuner یا نرم افزار مشابه روی سیستمتون نصب نیست ؟
بله هست asus gpu twaek هم نصب هست

hamed0171
25-08-15, 19:21
الان دوباره gpu z رو باز کردم دیفالت رفته رو 1020
Only the registered members can see the linkمشکل-عجیب-و-اعصاب-خوردن-با-صفحه-آبی-و-ارور-memory_managment-123-jpg

nima_hl
25-08-15, 19:43
بله هست asus gpu twaek هم نصب هست

خودتون و ما رو جمگی گذاشتین سر کار ها :lol:

لطفا نرم افزار را کامل پاک کنید احتمالا کل مشکلات زندگی حل میشه :give_rose:

hamed0171
25-08-15, 19:53
خودتون و ما رو جمگی گذاشتین سر کار ها :lol:

لطفا نرم افزار را کامل پاک کنید احتمالا کل مشکلات زندگی حل میشه :give_rose:
چرا سرکار؟:cry:
twaek کلا یه دو ساعت نصب کردم ولی msi after از اول نصب بود ولی لازم به ذکر که یه بار برای تست ویندوز بدون نرم افزار تست کردم که بازم همین مشکل داشت یعنی ویندوز همراه با درایور
الته الام فوری حذف شون کردم :1. (29):

hamed0171
30-08-15, 15:56
مشکل متاسفانه با تغییر بایوس حل نشد :1. (28):
ولی با درآوردن رم از اسلات دومی به شکلی که سیستم تنها با یک رم ۲ گیگ در حال کار کردن است بلو اسکرین نداشتم لطفا کسی در این زمینه راهنمایی داشت ممنون میشم

AMD>INTEL
30-08-15, 16:26
مشکل متاسفانه با تغییر بایوس حل نشد :1. (28):
ولی با درآوردن رم از اسلات دومی به شکلی که سیستم تنها با یک رم ۲ گیگ در حال کار کردن است بلو اسکرین نداشتم لطفا کسی در این زمینه راهنمایی داشت ممنون میشم

طبق صحبتی در PM باهم داشتید . احتمال زیاد با یک ماجول 8 گیگ مشکلتون حل میشه . البته با اپدیت بایوس به اخرین ورژن هم تست کنید .