PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اورکلاک کردن

sali.1000i
14-08-15, 16:20
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

من با نرم افزار 3DMARK چک کردم خدارو شکر تا اخرش رفت جلو وبهم نمره داد فقط چند تا سوال دارم . توی مقایسه ای که کرده سیستم منو یا سیستم های دیگه یه مساله جالبی برخوردم .کاربری با داشتن cpu i7 4790 k ازمن که i7 5820k دارم خیلی قوی تره نمرش و عملکردش .دلیلش رو میخواستم بدونم ؟؟من عکساشو میفرستم ببینید .خیلی جالبه cpu اون کاربر 4 هسته ای هست و cpu من 6 هسته ای و کولینگ من خیلی قوی هستش (nepton cooler master 280L) ولی با این وجود خیلی ازش کمتره فراکانسا .ممنون میشم دلیلشو بگید ؟؟ایا سیستمش رو اورکلاک کرده ؟؟ مشخصات تستس که نرم افزار به من داده 5820 k برا منه .عکسای کاملش هم میفرستم ببینید
ProcessorIntel Core i7-4790K
Reported stock core clock 4,000 MHz
Maximum turbo core clock 4,397 MHz
Physical / logical processors 1 / 8
# of cores4
و حالا مشخصات من :

Processor IntelCore i7-5820K
Reported stock core clock 3,300 MHz
Maximum turbo core clock 3,298 MHz
Physical / logical processors 1 / 12
# of cores 6
Only the registered members can see the link

NVIDIA GeForce GTX 970 video card benchmark result - Intel Core i7-5820K Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. X99-PRO (Only the registered members can see the link)

اخریه لینکه خود سایت نرم افزاره که مقایسه کرده

نظرتون درباره اورکلاک کردن سیستم چیه ایا تاثیر زیادی داره تو رندر گرفتن نرم افزار های 3D??

بعضی از دوستان یه من گفتن اورکلاک نکن گفتن تاثیر چندانی نداره و عمر قطعاتت رو پایین میاره .شما اصن این مساله رو قبول داری؟؟

داشتم راهنمای مادر بوردم رو میدیدم چند تا سوییچ بود که نوشته بود اگه فعالش کنی عملکرد خیلی بهتری از CPU میگیری نظر شما چیه ؟؟؟TPU switch

میخوام بدونم اگر اورکلاک کنم این دو فاکتور حدودا چقدر میشه ؟؟؟
Maximum turbo core clock 3,298 MHz
Reported stock core clock 3,300 MHz

اگر اورکلاک خوبه من که هیچ سر رشته ای ندارم میتونم انجام بدم؟؟ خطرناک نیست؟؟
و سوال اخر نرم افزار AI SUITE برای اورکلاک کردن مناسبه؟؟ این مشکل BLUE SCREEN چیه که خیلیا میگن با این نرم افزار به وجود میاد ؟؟
پیشاپیش ممنونم از پاسخگوییتون :11()::11()::11()::11():

AMD>INTEL
14-08-15, 16:25
برای شروع شما از موارد زیر اسکرین شات بگیرید .
برنامه cpu-z از تمام tab های موجود . برنامه hwmonitor
اسکرین شات ها را درا اپلود سنتر شهر سخت افزار اپلود کنید که راحت قابل رویت باشد .

sali.1000i
14-08-15, 20:05
برای شروع شما از موارد زیر اسکرین شات بگیرید .
برنامه cpu-z از تمام tab های موجود . برنامه hwmonitor
اسکرین شات ها را درا اپلود سنتر شهر سخت افزار اپلود کنید که راحت قابل رویت باشد .

ممنون که همه جا هستی و کمک میکنی

دوست عزیز من عکسایی که گفتی رو میزارم ولی قبل از موضوع اورکلاک کردن هنوز روی کارت گرافیکم مشکل دارم. ببین توی GPU z و و مانیتورینگ خود گیگابایت core clocks رو زده 1329 MHZ ولی توی عمل که کارت گرافیک با نرم افزار 3D MARK چک شد
core clocks رو زده 540 MHZ .و همینطور متاسفانه memory رو زده 3072 MB ولی تو gpu-z زده 4096 MB . به خاطر این فکر میکنم که کارت با حداکثر تواناییش کار نمیکنه .احتمالش هست ؟؟راستیSLI/ cross fire برای من غیر فعال هست این چیه ؟؟
یه عکسم هست که نشون میده مقایسه منو با یه یوزر دیگه که gtx 980 داره تو 3D MARK من فکر نمیکنم این دوتا کارت انقدر با هم فرق داشته باشن !!!

AMD>INTEL
14-08-15, 20:15
ممنون که همه جا هستی و کمک میکنی

دوست عزیز من عکسایی که گفتی رو میزارم ولی قبل از موضوع اورکلاک کردن هنوز روی کارت گرافیکم مشکل دارم. ببین توی GPU z و و مانیتورینگ خود گیگابایت core clocks رو زده 1329 MHZ ولی توی عمل که کارت گرافیک با نرم افزار 3D MARK چک شد
core clocks رو زده 540 MHZ .و همینطور متاسفانه memory رو زده 3072 MB ولی تو gpu-z زده 4096 MB . به خاطر این فکر میکنم که کارت با حداکثر تواناییش کار نمیکنه .احتمالش هست ؟؟راستیSLI/ cross fire برای من غیر فعال هست این چیه ؟؟
یه عکسم هست که نشون میده مقایسه منو با یه یوزر دیگه که gtx 980 داره تو 3D MARK من فکر نمیکنم این دوتا کارت انقدر با هم فرق داشته باشن !!!

در مورد مقدار رم و نحوه استفاده بالای 3.5 گیگ در چیپ های گرافیکی 970 وجود دارد که خود nvidia هم این مشکل رو تایید کرده ولی عملا مشکلی نیست . sli زمانی فعال میشه که شما دو کارت nvidia استفاده کنید . cross fire هم استفاده همزمان از دو کارت AMD هست . در مورد ما بقی مشخصات یک اسکرین شات از CPU-Z بگذارید .
بله این دو کارت خیلی با هم تفاوت دارند .

sali.1000i
14-08-15, 20:39
در مورد مقدار رم و نحوه استفاده بالای 3.5 گیگ در چیپ های گرافیکی 970 وجود دارد که خود nvidia هم این مشکل رو تایید کرده ولی عملا مشکلی نیست . sli زمانی فعال میشه که شما دو کارت nvidia استفاده کنید . cross fire هم استفاده همزمان از دو کارت AMD هست . در مورد ما بقی مشخصات یک اسکرین شات از CPU-Z بگذارید .
بله این دو کارت خیلی با هم تفاوت دارند .

دوست عزیز ‍‍ بنابراین به نظر شما با دیدن core clocks در عکس اول ,مشکلی وجود نداره ؟؟؟
در عکس دوم تمامی مشخصاتو از cpu zگذاشتم ازتمامی صفحات

AMD>INTEL
14-08-15, 20:56
دوست عزیز ‍‍ بنابراین به نظر شما با دیدن core clocks در عکس اول ,مشکلی وجود نداره ؟؟؟
در عکس دوم تمامی مشخصاتو از cpu zگذاشتم ازتمامی صفحات

خیر این سرعت تغییر میکنه . بصورت پروفایل . که باعث میشه مصرف سیستم کم بشه . کارت گرافیک چندین پروفایل دارد . که سرعت هسته گرافیکی و رم متفاوت هست .

AMD>INTEL
14-08-15, 21:00
در شات زیر مشخص کردم پروفایلهای مختلف فرکانس رم و هسته گرافیکی را
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sali.1000i
14-08-15, 21:23
در شات زیر مشخص کردم پروفایلهای مختلف فرکانس رم و هسته گرافیکی را
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ممنون دوست خوبم خیلی خیلی ممنون

حالا بریم سراغ اورکلاک ؟؟ اینکه چقدر راندمام=ن کار رو بالا میبره خیلی برام مهمه .به زبان ساده چند درصد دحدودا به توانایی سیستم اضافه میکنه .در ضمن من اصن اهل بازی نیستم و فقط کارم رندره

AMD>INTEL
14-08-15, 21:25
ممنون دوست خوبم خیلی خیلی ممنون

حالا بریم سراغ اورکلاک ؟؟ اینکه چقدر راندمام=ن کار رو بالا میبره خیلی برام مهمه .به زبان ساده چند درصد دحدودا به توانایی سیستم اضافه میکنه .در ضمن من اصن اهل بازی نیستم و فقط کارم رندره

شما قبل از هر چیزی تو بایوس قابلیت EIST رو دیسیبل کنید . که فرکانس پردازنده کاهش پیدا نکنه . بعد نرم افزار AI SUITE رو نصب کنید .

sali.1000i
14-08-15, 21:36
شما قبل از هر چیزی تو بایوس قابلیت EIST رو دیسیبل کنید . که فرکانس پردازنده کاهش پیدا نکنه . بعد نرم افزار AI SUITE رو نصب کنید .

دوست عزیز من هرچی گشتم پیداش نکردم کجا باید پیداش کنم ؟؟؟دقیقا کجای بایوسه ؟؟

AMD>INTEL
14-08-15, 21:41
دوست عزیز من هرچی گشتم پیداش نکردم کجا باید پیداش کنم ؟؟؟دقیقا کجای بایوسه ؟؟

از توی دفترچه مادربرد بگردید پیداش میکنید .
ENHANCED INTEL SPEED STEP TECHNOLOGY

sali.1000i
14-08-15, 22:33
از توی دفترچه مادربرد بگردید پیداش میکنید .
ENHANCED INTEL SPEED STEP TECHNOLOGY

دوست خوبم انجام شد دقیقا . اول ENHANCED INTEL SPEED STEP TECHNOLOGY دیسیبل کردم .بعدش نرم افزارو نصب کردم
حالا چیکار کنم ؟؟؟

AMD>INTEL
14-08-15, 22:36
دوست خوبم انجام شد دقیقا . اول ENHANCED INTEL SPEED STEP TECHNOLOGY دیسیبل کردم .بعدش نرم افزارو نصب کردم
حالا چیکار کنم ؟؟؟

شما میتونید ضریب یا همون مولتی رو افزایش بدید . یا بگذارید خود برنامه اتوماتیک اورکلاک کند .

sali.1000i
14-08-15, 22:40
شما میتونید ضریب یا همون مولتی رو افزایش بدید . یا بگذارید خود برنامه اتوماتیک اورکلاک کند .

خوب بیشتر توضیح میدید؟؟ اگه بخوام خود برنامه اتومات اورکلاک کند چیکار کنم ؟؟ چطوری ضریب مولتی رو افزایش بدم ؟؟ به صورت دستی این کارو بکنم خطرناک نیست ایا ؟؟؟ دمای قطغات چطوری تست بشه ؟؟ یه مقدار بیشتر توضیح میدید ؟؟ یه دنیا ممنون:11()::11():

AMD>INTEL
14-08-15, 22:42
خوب بیشتر توضیح میدید؟؟ اگه بخوام خود برنامه اتومات اورکلاک کند چیکار کنم ؟؟ چطوری ضریب مولتی رو افزایش بدم ؟؟ به صورت دستی این کارو بکنم خطرناک نیست ایا ؟؟؟ دمای قطغات چطوری تست بشه ؟؟ یه مقدار بیشتر توضیح میدید ؟؟ یه دنیا ممنون:11()::11():

باید از قسمت های مختلف عکس بگذارید . حرارت هم با HWMONITOR زیر نظر داشته باشید .

sali.1000i
14-08-15, 22:53
باید از قسمت های مختلف عکس بگذارید . حرارت هم با HWMONITOR زیر نظر داشته باشید .

اینم عکس .من میخوام یه صورت اتوماتیک اورکلاک انجام بده چیکار کنم ؟؟ چون میدونم دستی کار من نیست و خطرناکه

alksdj
14-08-15, 22:53
با اجازه از استاد امید
دوست عزیز اورکلاک رو پله پله باید انجام بدین و چند نکته رو هم باید فراموش نکنید . اول کولینگ استفاده cpu شما چی هست ؟ پاور مورد استفاده ؟ و اگر داخل کیس اورکلاک میکنید کیس و کولینگ کیس رو ذکر کنید بهتر میشه راهنمایی کرد :11():

sali.1000i
14-08-15, 22:58
با اجازه از استاد امید
دوست عزیز اورکلاک رو پله پله باید انجام بدین و چند نکته رو هم باید فراموش نکنید . اول کولینگ استفاده cpu شما چی هست ؟ پاور مورد استفاده ؟ و اگر داخل کیس اورکلاک میکنید کیس و کولینگ کیس رو ذکر کنید بهتر میشه راهنمایی کرد :11():
سلام دوست عزیز ممنون که اومدی
من یه خورده میترسم چون اورکلاک شنیده بودم که کار هر کسی نیست و میخواستم به صورت خودکار انجام بشه

case cosme SE
cooling :cooler master nepton 280 L
power 850 w green

AMD>INTEL
14-08-15, 23:01

اینم عکس .من میخوام یه صورت اتوماتیک اورکلاک انجام بده چیکار کنم ؟؟ چون میدونم دستی کار من نیست و خطرناکه

بالای صفحه نوشته 5WAY روی اون کلیک کنید .راهنمای کامل این برنامه

sali.1000i
14-08-15, 23:08

sali.1000i
14-08-15, 23:10

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link href="Only the registered members can see the link target="_blank">Only the registered members can see the link>)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link href="Only the registered members can see the link target="_blank">Only the registered members can see the link>)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
14-08-15, 23:14
طبق شات اول : روی ALLCORE بگذارید وSTART رو بزنید .

alksdj
14-08-15, 23:22
سلام دوست عزیز ممنون که اومدی
من یه خورده میترسم چون اورکلاک شنیده بودم که کار هر کسی نیست و میخواستم به صورت خودکار انجام بشه

case cosme SE
cooling :cooler master nepton 280 L
power 850 w green

دوست عزیز فکر نکنم با این کولینگ و کیس و پاور به مشکل بخورید اورکلاک اتوماتیک خوب هست ولی اگر دستی اورکلاک کنید هم میتونید پرفومنس بهتر بگیرید . در اورکلاک اتوماتیک بعضی وقتا در بعضی مادربورد خود به خود مادربورد ولتاژ میده . در اورکلاک خیلی خوب این رو هم در نظر داشته باشید که بایوس خوب و عالی رو برای مادربورد انتخاب کنید . چون بعضی از بایوس ها برای اورکلاک بهتر هستن

sali.1000i
14-08-15, 23:30
طبق شات اول : روی ALLCORE بگذارید وSTART رو بزنید .

روی all core گذاشتم و کلیک کردم و ریست شد یه کارایی کردم بعدش یه wizard خودکار شروع شد .فک کنم خودش خودکار اور کلاک کرد اینم عکسش .

یه نگاهی بندازید ببینید اوکی هست ؟؟مشکلی نداره ؟؟؟راستی دوست عزیز سما ساکن کجا هستید کدوم شهر ؟؟

بالا سمت راست نوشته بهینه شد به صورت اتوماتیک و نوشته اسن مود فعال خواهد بود برای کمترین توان و کمترین نویز فن .اومدم اورکلاک کنم بدترم شد :1. (10):
کار من نیست فک کنم فن واتر کولر هم خاموش کرده و یه فن کیس رو قوی تر کرده که کلا کمتر انرژی مصرف کنه

AMD>INTEL
14-08-15, 23:48
روی all core گذاشتم و کلیک کردم و ریست شد یه کارایی کردم بعدش یه wizard خودکار شروع شد .فک کنم خودش خودکار اور کلاک کرد اینم عکسش .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link href="Only the registered members can see the link" target="_blank">Only the registered members can see the link>)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link href="Only the registered members can see the link" target="_blank">Only the registered members can see the link>)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

یه نگاهی بندازید ببینید اوکی هست ؟؟مشکلی نداره ؟؟؟راستی دوست عزیز سما ساکن کجا هستید کدوم شهر ؟؟

بله مقداری اور شده . البته سعی کنید کمی اطلاعات سخت افزاریتون رو بالا ببرید .
من تهران هستم .

sali.1000i
15-08-15, 11:50
من تهران هستم .

سلام دوست خوبم من دوباره تلاش کردم و all core رو زدم و سیستم ریست شد و دوباره وقتی بالا اومد خودش به صورت خودکار یه مراحلی رو برای اورکلاک انجام داد و یک امتحانی از سیستم گرفت و نهایتا تا 32 درصد اورکلاک کرد

حالا من اومدم در حالت غیر اورکلاک و حالت اورکلاک سیستم رو تحت فشار قرار دادم و با نرم افزار HWmonitor دمای cpu رو در دو حالت چک کردم .دمای هسته های cpu از حدود 30 درجه به 65 رسیده .میخواستم بدونم این برای cpu خطرناک نیست ایا؟؟ عمر قطعاتو پایین نمیاره ؟؟؟؟ عکس هارو ببینید

(درحالت اورکلاک نشده )

درحالت اورکلاک شده که دمای قطعات همه رفته بالا

alksdj (Only the registered members can see the link) دوست عزیز شما هم نظر بده لطفا ممنونم

sali.1000i
15-08-15, 13:37
من تهران هستم .

دوست عزیز کمکم میکنی لطفا :11()::11():

AMD>INTEL
15-08-15, 13:39
دوست عزیز کمکم میکنی لطفا :11()::11():

اگر در حالت load به این درجه رسید مشکلی ندارد . لازم نیست همیشه روی حالت اور باشه .

sali.1000i
15-08-15, 13:50
اگر در حالت load به این درجه رسید مشکلی ندارد . لازم نیست همیشه روی حالت اور باشه .

در حالت عادی روی 35 درجه است در حالتی که با cpu-z تحت استرس قرار میگیره تا 65 میره .یعنی چی که همیشه لازم نیست اور باشه ؟؟یعنی هر موقع میخوام رندر بگیرم اورش کنم ؟؟؟

یعنی پروفایل اورکلاک و حالت عادی بسازم وروی این دو حالت سوییچ کنم ؟؟؟
راستی اگه بخوام باز نظر مثبتی بدم درباره راهنمایی های شما . باید برم همون گیگابایت ؟؟

AMD>INTEL
15-08-15, 14:34
در حالت عادی روی 35 درجه است در حالتی که با cpu-z تحت استرس قرار میگیره تا 65 میره .یعنی چی که همیشه لازم نیست اور باشه ؟؟یعنی هر موقع میخوام رندر بگیرم اورش کنم ؟؟؟

راستی اگه بخوام باز نظر مثبتی بدم درباره راهنمایی های شما . باید برم همون گیگابایت ؟؟
بله پروفایل بسازید و موقع نیاز پروفایل مورد نظر رو load کنید .
:11():

sali.1000i
15-08-15, 14:51

دوست عزیزم واقعا ممنونتم که سوالامو صبورانه پاسخ دادی :11()::11()::11()::11()::love::love:

اخرین سوال میدونم اذیتت کردم ولی اخرین سوال شات یکی مونده یه اخری رو باز کن همون که بگ گراندش نارنجیه .اینجا cpu در حالت load هست .توی قسمتthis processor <<cpu multi thread زده" 9837 " این عدد مجمه فرکانس هسته هارو نشون میده؟؟؟

قسمت سمت چپش هم دما رو نشون داده اونم یه چک بکن بی زحمت ببین مشکلی نداره این دما در حالت load ???میحوام مطمین بشم ممنونتم

اون لینک نظر رو هم دوباره میفرستی بیزحمت که من نظر بدم

AMD>INTEL
15-08-15, 15:14
دوست عزیزم واقعا ممنونتم که سوالامو صبورانه پاسخ دادی :11()::11()::11()::11()::love::love:

اخرین سوال میدونم اذیتت کردم ولی اخرین سوال شات یکی مونده یه اخری رو باز کن همون که بگ گراندش نارنجیه .اینجا cpu در حالت load هست .توی قسمتthis processor <<cpu multi thread زده" 9837 " این عدد مجمه فرکانس هسته هارو نشون میده؟؟؟

قسمت سمت چپش هم دما رو نشون داده اونم یه چک بکن بی زحمت ببین مشکلی نداره این دما در حالت load ???میحوام مطمین بشم ممنونتم

اون لینک نظر رو هم دوباره میفرستی بیزحمت که من نظر بدم

دمای چیپست کمی بالاست ولی مشکل ایجاد نمیکنه .کولینگ کیستون به چه شکل هست . چند تاعکس از داخل کیس بگیرید .
این هم لینک
دفترچه تجربیات کاربران از e-Support گیگابایت در ایران (Only the registered members can see the link)

sali.1000i
15-08-15, 15:50
دمای چیپست کمی بالاست ولی مشکل ایجاد نمیکنه .کولینگ کیستون به چه شکل هست . چند تاعکس از داخل کیس بگیرید .
این هم لینک
دفترچه تجربیات کاربران از e-Support گیگابایت در ایران (Only the registered members can see the link)

cpu cooler :cooler marster 280 l nepton که در قسمت بالای کیس فناش نصب شده

AMD>INTEL
15-08-15, 16:24

cpu cooler :cooler marster 280 l nepton که در قسمت بالای کیس فناش نصب شده

اون دو تا فن ها که بالای کیس هست برای خود کیس هست . فنهای خود واترکولینگ رو براتون نبستند ؟

sali.1000i
15-08-15, 16:43
اون دو تا فن ها که بالای کیس هست برای خود کیس هست . فنهای خود واترکولینگ رو براتون نبستند ؟

چرا .توی بروشور خود خود کولر مستر نوشته بود که فن بالای کیس رو دربیارید و دو تا فن 280 L جایگذاری کنید .در واقع یه فنی که بالا بود دراورد .(یک فن بیشتر نبود)
Top: 120/140mm fan x 2, (one 140mm black fan installed, 1200 RPM, 19 dBA)دو تا فن کولر cpu قرار گرفت. کیسم هم cooler maser cosmo se هست .وقتی بهش گفتم که این فن رو یه جا دیگه ببند گفت نمیشه ولی تو بروشور کیس نوشته چند تا فن میتونه اضافه بشه .وجلوی چند تا از فن ها زده اختیاری optional ..حالا یه سوال میشه این فن رو که گفتم جای دیگه کیس بست ؟؟

sali.1000i
15-08-15, 16:47
چرا .توی بروشور خود خود کولر مستر نوشته بود که فن بالای کیس رو دربیارید و دو تا فن 280 L جایگذاری کنید .در واقع یه فنی که بالا بود دروند دو تا فن کولر cpu قرار گرفت. کیسم هم cooler maser cosmo se هست .وقتی بهش گفتم که این فن رو یه جا دیگه ببند گفت نمیشه ولی تو بروشور کیس نوشته چند تا فن میتونه اضافه بشه .وجلوی چند تا از فن ها زده اختیاری optional ..حالا یه سوال میشه این فن رو که گفتم جای دیگه کیس بست ؟؟
در واقع چون مادر بردم بزرگ بود اصلا جا نمیشد بخواد فنو داخل ببنده

sali.1000i
15-08-15, 16:57
دوست عزیز کیس من فول تاور نیست اگه فول تاور میگرفتم به راحتی فن های cpu درون کیس قرار میگرفت پولم نرسید فول ناور بگیرم خیلییی گرون بود

AMD>INTEL
15-08-15, 16:58
دوست عزیز کیس من فول تاور نیست اگه فول تاور میگرفتم به راحتی فن های cpu درون کیس قرار میگرفت پولم نرسید فول ناور بگیرم خیلییی گرون بود

اورکلاک رو همیشه فعال نباشه مشکلی پیش نمیاد .

sali.1000i
15-08-15, 17:05
اورکلاک رو همیشه فعال نباشه مشکلی پیش نمیاد .

مثلا روی حالت اورکلاک چند ساعت میتونم رندر بگیرم که مشکلی پیش نیاد .دما روی چند درجه باشه خوبه ؟؟؟

شماره تلفنتون رو هم بدید بیزحمت لپ تابم تعمیر میخواد شما انجام میدید ؟؟

AMD>INTEL
15-08-15, 17:08
مثلا روی حالت اورکلاک چند ساعت میتونم رندر بگیرم که مشکلی پیش نیاد .دما روی چند درجه باشه خوبه ؟؟؟

شماره تلفنتون رو هم بدید بیزحمت لپ تابم تعمیر میخواد شما انجام میدید ؟؟

باید دما رو زیر نظر داشته باشید . درباره اطلاعات تماس هم تو pm با من هماهنگ کنید .

sali.1000i
15-08-15, 17:12
باید دما رو زیر نظر داشته باشید . درباره اطلاعات تماس هم تو pm با من هماهنگ کنید .

خوب دوست عزیز دما از چند درجه نباید بالا بره ؟؟؟

اگه هم لینکی دارید که توضیح داده شرایط دمای مناسب رو لطف کنید بدید :11()::11()::11():

AMD>INTEL
15-08-15, 17:13
خوب دوست عزیز دما از چند درجه نباید بالا بره ؟؟؟

اگه هم لینکی دارید که توضیح داده شرایط دمای مناسب رو لطف کنید بدید :11()::11()::11():

بالای 65 درجه نباید بره .

atisoc0936
16-08-15, 14:48
نرم افزاره 3D MARK فقط به سیپیو امتیاز نمیده داداش - 2 قطعه اصلی ککه تو امتیاز دادن این نرم افزار مهم هستن گرافیک و سیپیو هست
شما فقط فیزییکس اسکور رو قیاس کن که مربوط به سیپیو هست

ابتدا اطلاعاتتون رو کامل کنید بعد سیستم رو دست کاری کنید که به دردسر نیفتید