PDA

مشاهده نسخه کامل : جلوگيري از نقض كپي رايت از وب سايت / وبلاگ شما

Quick
22-07-07, 16:33
دوستان این مطلب جاب رو اینحا (Only the registered members can see the link) دیدم گفتم بزارمش:

بي شك يكي از مشكلاتي كه خيلي از شما (و حتي خودم) دچار آن هستيم ، مشكل كپي كردن مطالب و دست نوشته هاي خودمون در ديگر سايتها و وبلاگ ها است .
از آنجايي كه در ايران خيلي كمتر به مسائل كپي رايت توجه ميشه و به آساني و بدون كسب اجازه از نويسنده آن و حتي بدون درج لينك منبع ، مطالب نوشته شده توسط يك نفر در يك سايت و يا وبلاگ ديگر كپي مي شود ، دنبال راهي بودم تا حداقل تا حدي جلوي اين قضيه رو بگيرم .
اين مسئله در سايتهاي مربوط به آي تي و سايتهاي موبايل خيلي بيشتر به چشم مي خورد .
عده اي با قراردادن كدهاي جاوا از عمل كليك راست و يا كپي كردن مطالب جلوگيري به عمل مي آورند ، كه اولا اين كدها معمولا تنها در مرورگر IE جواب خواهد داد و باز هم قابل كپي برداري است و همچنين معمولا بازديدكننده سايتتان از اينكه برخي از امكانات صفحه اختصاصي شما غيرفعال شده است ، ناراضي است !
من به شخصه از چنين سايتهايي خوشم نمي ياد .
از آنجايي كه معمولا كل توضيحات درج شده در يك سايت IT نويس و يا يك سايت موبايل ، معمولا به درج يك لينك دانلود و يا يك لينك به سايت ديگر (مثلا براي معرفي كردن يك سايت) منتهي مي شود …. با استفاده از روشي كه امروز معرفي خواهيم كرد ، تنها كساني مي توانند لينك مورد نظر را مشاهده كنند كه از سايت شما بر روي لينك فوق كليك كرده باشند !

كافي است به جاي اينكه مثل هميشه لينك فايل دانلود شده خود را در سايت / وبلاگ تون درج كنيد ، ابتدا به سايت link protector (Only the registered members can see the link)مراجعه كنيد .
حال كافي است لينك فايل و يا سايت مورد نظر خود را در كادر File URL درج كرده و سپس با مراجعه به قسمت Advanced Options و كليك بر روي Show مي توانيد آدرس سايت يا وبلاگ خود را تايپ كنيد .
حال كافي است بر روي دكمه protect Link كليك كنيد تا سايت به شما يك لينك جديد بدهد .

Only the registered members can see the link
حال در سايت / وبلاگ خود لينك مورد نظر را درج كنيد …
بازديد كنندگان سايت شما ، با كليك بر روي لينك مورد نظر بلافاصله وارد سايت مورد نظر شما مي شوند .
اما اگر كسي از متن شما كپي بگيره و در سايت / وبلاگ خودش paste كنه وقتي فردي روي لينك مورد نظر كليك مي كنه ، با يه پيغام رو به رو مي شه كه مي گه كه حتما مي بايست از سايت شما بر روي لينك كليك شده باشه نه از سايت ديگه !
اين سايت از قابليت Referrer استفاده بسيار خوبي كرده .
البته استفاده ديگر اين سايت براي كوتاه نمودن آدرس هاي اينرنتي است .
همچنين شما با يك عضويت بسيار ساده در سايت مي توانيد علاوه بر مديريت بر روي لينكهاي خود و يا ويرايش آنها از تعداد كليك بر روي لينك خود نيز با خبر شويد .
Only the registered members can see the link ورود به سايت link protector (Only the registered members can see the link)