PDA

مشاهده نسخه کامل : مانیتور ips ۷۵ hz

mrtz.elf
10-08-15, 13:51
سلام من بالاخره تصمیم گرفتم ips بگیرم ولی ۶۰ هرتز خیلی پایینه و گرافیک تلف می شه( gtx 970)

ایا کسی میدونه مانیتور ۷۰ هرتز ips به بالا وجود داره یا نه؟

Overclock نه ها فابریک روش ۷۰ یا ۷۵ یا بالا تر باشه؟
چون می گن اورکلاک مانیتور ریسک داره. واقعا داره؟
قیمت اش هم از ۱.۵۰۰ میلیون بالا تر نباشه.

و اینکه xl2430t از نظر کیفیت زیاد با ips فرق داره؟

ممنون می شم به همه سوالاتم پاسخ بدین چون این سوالات ته مونده ی سوالاتم هست دیگه سوال ندارم :)

farjam1990
10-08-15, 16:18
سلام
راستش منم دنبال همچین چیزی بودم که نتونستم پیدا کنم با پنل IPS
برای همین از پنل IPS دل کندم و یه مانیتور 144 هرتزی 24 اینچ گیمینگ خریدم برند BenQ (روی 100-120-144-60-59 میشه گذاشتش) که البته سرعت پاسخدهیش(ریسپانس تایم) هم 1 میلی ثانیست! (IPs LG226 قبلیم 5 میل بود)
این مدلشه :
Only the registered members can see the link

البته من از طرح پایه و شیوه آزادی حرکتیش بوسیله همون پایه رو خیلی بیشتر دوست داشتم تا بقیه چیزهاش

اگه قبلا مدت زیادی با IPS کار کرده باشی(مثل من که حدود 2-3 ساله فقط با IPS کار کرده بودم) ممکنه اولش یه کم سخت باشه عادت کردن چشم به ریسپانس تایم بهتر!

Stream
10-08-15, 18:54
سلام من بالاخره تصمیم گرفتم ips بگیرم ولی ۶۰ هرتز خیلی پایینه و گرافیک تلف می شه( gtx 970)

ایا کسی میدونه مانیتور ۷۰ هرتز ips به بالا وجود داره یا نه؟

Overclock نه ها فابریک روش ۷۰ یا ۷۵ یا بالا تر باشه؟
چون می گن اورکلاک مانیتور ریسک داره. واقعا داره؟
قیمت اش هم از ۱.۵۰۰ میلیون بالا تر نباشه.

و اینکه xl2430t از نظر کیفیت زیاد با ips فرق داره؟

ممنون می شم به همه سوالاتم پاسخ بدین چون این سوالات ته مونده ی سوالاتم هست دیگه سوال ندارم :)

Acer XB270HU
1440p
IPS
144Hz
G-Sync

و ASUS MG279Q که با همین پنل است (ولی FreeSync). فعلا فقط همین ها IPS و بیشتر از 60 هرتز هستند. در غیر این صورت باید اورکلاک کنید (که ریسک نداره ولی مانیتورهای برندهای مطرح اورکلاک نمیشن، باید از مانیتورهای کره ای استفاده کنید). قیمت XB270HU حدود 800 دلار است که به بودجه شما نمیخوره البته. MG279Q البته 600 دلار است.

mrtz.elf
11-08-15, 01:11
ممنون ولی اینا خیلی گرونن. بددختانه من با هرتز ۸۵ هم بازی کردم خیلی حال می ده
می خواستم بدونم کیفیت این پنل های tn یعنی اینقد بده.
مثلا xl2430t من تو نظرم بود ایا اطلاعتی د ر این باره دارید
من با مانیتور چشم تو چشم بازی می کنیم در دید مستقیم کیفیت این مانیتور در مقایسه با
Ips چطور هست. اگه لننک مقایسه تصویرشم دارید ممنون میشم
فدات

mrtz.elf
11-08-15, 01:19
قربونت سما همون کسی هستی که من دنبالش بودم.
شما تجربه کا با هر دو رو داری کیفیت تصویر tn خیلی بده در مقابل ips؟
من این مدل رو تو سایت ها دیدم xl2430t نظر شما چی هست؟
نظر شما تاثیر ۱۰۰ درصد زو تصمیم داره چون تجربش کردین
البته vga gtx 970 gigabyte مد نظرم هست

ممنون شما همونی هستید که من دنبالش بودم ادم با تجربه. با هر دو کار کردی این مهم هست من با crt کار کردم
الان شما benq کدوم مدل رو داری لینکش رو نمی تونم ببینم
کیفیت تصویر tnواقعا اون طوری که میگن بده؟
من تو سایت ها xl2430t رو دیدم نظرتون چی هست چون نظر شما تاثیر ۱۰۰ درصد داره رو تصمیم من
فدات

من dota 2 بازی میکنم می خواستم bf4 وcod وچند تا بازی گرافیک بالای سینگل پلی مثل metro last light و کلی دیکر رو ردیف کنم

رنگ tn در مقایسه با crt چطور هست

Stream
11-08-15, 04:20
برگشتن از IPS به TN قطعا اذیت می کنه، و من شخصا مانیتور IPS کندتر رو به TN سریعتر ترجیح میدم ولی این برای همه صحیح نیست. XL2430T مانیتور خیلی خوبیه (یکی از TN های خیلی خوب). دقت رنگ TN در مقایسه با CRT بسیار ضعیف تر است.

لینک های مقایسه تصویر به درد شما نمی خورند چون در هر صورت کیفیت وابسته به دوربینی که باهاش فیلمبرداری میشه و مانیتوری که شما باهاش تصویر رو می بینید داره. شما باید ریویوهای مانیتورها رو بخونید که به شیوه دقیق اندازه گیری انجام میدن و مقایسه انجام بدید.

اگه عادت ندارید به IPS همون XL2430T رو بگیرید.

mrtz.elf
11-08-15, 11:28
ممنون. من تا الان با crt کار کردم فقط. به خاطر بی تجربگی که این قد دو دل هستم

farjam1990
14-08-15, 00:59
برگشتن از IPS به TN قطعا اذیت می کنه، و من شخصا مانیتور IPS کندتر رو به TN سریعتر ترجیح میدم ولی این برای همه صحیح نیست. XL2430T مانیتور خیلی خوبیه (یکی از TN های خیلی خوب). دقت رنگ TN در مقایسه با CRT بسیار ضعیف تر است.

لینک های مقایسه تصویر به درد شما نمی خورند چون در هر صورت کیفیت وابسته به دوربینی که باهاش فیلمبرداری میشه و مانیتوری که شما باهاش تصویر رو می بینید داره. شما باید ریویوهای مانیتورها رو بخونید که به شیوه دقیق اندازه گیری انجام میدن و مقایسه انجام بدید.

اگه عادت ندارید به IPS همون XL2430T رو بگیرید.

سلام
صحبت های دوست عزیزمون کاملا تایید میشه
و بهترین کار برای شما اینه که متن بررسی ها رو بخونید و نه فقط عکسهای مقایسه تا بتونید از دیدگاه دیگران و کاربران حرفه ای در این زمینه مطلع بشید
من از IPS (مدل اولترا وایر 29 اینچ )به 2430t کوچ کردم ، از سرعت بالای مدل بنکیو لذت میبرم اما تجربه رنگ ها با IPS چیز دیگه ایه... باید انتخاب کنید که زیبایی رنگ ها و تفکیکشون براتون مهمه و یا سرعت رفرش و ریسپانس تایم که مثل این مدل 1 میلی ثانیه باشه یا مثل IPS حدود 5 باشه

mrtz.elf
14-08-15, 17:43
ممنون. چند روز بود نمی تونستم بیام سایت.
من کلی سایت ایرانی خارجی رو بررسی کردم بیشتر نظرات مشابه هستن و این کار رو سخت میکنه
جایی هم نیست تو تبریز که برم مقایسه کنم ولی چند تا نظر دیدم که می گفتن xl2430t کیفیت رنگش خیلی نزدیک ips هست
ایا اینطوره؟ مشکل اینجاست که می خوام هر دو رو داشته باشم :)
یک سوال هم داشتم ایا تاری تصویر در در ips ازار دهنده بود.
و اینکه شما چه گیم هایی رو با این مانیتور بازی می کنید؟
ایا تنظیمات این مانیتور xl2430t سخت هست؟
این مانیتور رو می گرفتید و با چه گارانتی و چند؟

اخیش سوالاتم دیگر تمومه

ممنون

farjam1990
25-08-15, 17:08
ممنون. چند روز بود نمی تونستم بیام سایت.
من کلی سایت ایرانی خارجی رو بررسی کردم بیشتر نظرات مشابه هستن و این کار رو سخت میکنه
جایی هم نیست تو تبریز که برم مقایسه کنم ولی چند تا نظر دیدم که می گفتن xl2430t کیفیت رنگش خیلی نزدیک ips هست
ایا اینطوره؟ مشکل اینجاست که می خوام هر دو رو داشته باشم :)
یک سوال هم داشتم ایا تاری تصویر در در ips ازار دهنده بود. ---> خیلی زیاد نبود و بعضی وقتها اگه زیاد دقت میکردی اره
و اینکه شما چه گیم هایی رو با این مانیتور بازی می کنید؟ ----->
project cars , assetto corsa, Grid2, F12014 F12015 ,test drive,ferrary racing drive, NFS Mostwanted2 و Dirt3 , Stronghold crusader2 ، sims4 ، Lord of fallen ، Skyrim ، WWE

ایا تنظیمات این مانیتور xl2430t سخت هست؟ نه زیاد
این مانیتور رو می گرفتید و با چه گارانتی و چند؟ من با گارانتی آواژنگ خریدم چون با گارانتیش تجربه های خوبی داشتم همیشه ، حدود 1550 گرفتم تا جایی که یادمه ، البته اگه فاکتور رو پیدا کنم میتونم دقیق بگم
اخیش سوالاتم دیگر تمومه

این بررسی هم جالبه :
BenQ XL2430T 144Hz Gaming Monitor Review (Only the registered members can see the link)

ممنون

فقط شرمنده که خیلی دیر جواب دادم.. درگیر مسافرت و اینها بودم

kaveh-gh
31-08-15, 22:23
نظر بنده فارق از نداشتن IPS که ظاهرا با این سقف هزینه چاره ی دیگه ای نیست همون BenQ Full HD XL2430T Gaming