PDA

مشاهده نسخه کامل : سیم کشی کولر آبی

iranch
10-08-15, 09:10
درود اساتید چند تا سوال:
تو کولر آبی امروز دیدم که 4 رشته سیم از پائین امده
این میشه 2 فاز و 2 نول؟ از پشت کلید کولر امده؟ که یک فاز و نول برای کلید کولر و یک فاز و نول برای موتور هست؟

این طور مه فهمیدم از پائین ترین در ترمینال میشه
نول
پمپ
ند
تند
درسته؟
الان به فرض ما با فاز متر فهمیدیم فاز و نول پمپ اب کدام هست. اما خود پمپ اب ، جفت سیم هاش مشکی هست. اون رو چطور بفهمیم که فاز و نول ش کام هست که برعکس نزنیم؟

علی حسنی
10-08-15, 10:29
تو این جور مصرف کننده ها فرقی نمیکنه ، فاز و نول نداره (فقط تو اجسام چرخشی جهت چرخش پمپ فرق می کنه که برای پمپ تاثیری نداره)

در ضمن مدار نصب کامل کولر آبی رو می تونین از اینترنت دانلود کنید .

iranch
10-08-15, 10:40
ممنون فقط این 4 رشته سیمی که از کلید کولر اومده توی کولر...این چطوری هست؟ رایتش من مدار رو دیدم ..فهمیدم چی هست اما تو قسمت کلید کولر ..قاطی کردم و نفهمیدیم چی به چی هست

بعد کجاها فاز و نول تاثیر داره؟ یک جاهایی میگن اگر برعکس زد . مثلا ممکن هست بسوزه موتور!

Only the registered members can see the link

SOHR@B
10-08-15, 12:49
دوست من شما راه راحتریم داری
کلید پمپ رو پایین بزن بالا با فاز متر چک کن ببین کدوم فازه اون رو ببند رو یه سیم پمپ نول بایه سیم دینام کولر مشترک هست معمولا بارنگ ابی نشون داده میشه اونارم وصل کن
حالا وقتی پمپ رو میزنی باید روشن بشه اگه اوکی شد الان شما از 4 تا سیم دوتا بیکار داری که یکی میشه دور کند و تند وصل کن معمولا قهو های و مشکی هست اگه درست بود که حله ولی اگه تن رو زدی و کند کار کرد خاموش کن سیم ها رو برعکس کن و دوباره روشن کن
این راحتترین روشی بود که میتونستم براتون توضیح بدم
چون تو یه سری ساختمونا رنگبدیهایی که پایین انجام شده با بالا فرق میکنه واسه همین اصول کار رو براتون توضیح دادم
کلا از اون 4 تا سیم یه دونه نول مشترک هست بین موتور و پمپ و دوتا فاز که یکی برا پمپ هست و موتور که شما اگه فاز رو به سیم قهو ای بدی میشه تند اگه به مشکی بدی میشه کند
کلا اگه بر عکس هم ببندی اتفاقی نمیوفته یه جرقه میزنه و فیوز میپره
سوختن موتور دلایل دیگه ای داره که این دلیل از دلایل اصلی نیست و نگران کننده نیست
معمولا زمانی اتصال رخ میده که شما سیم قهو ه ای و مشکی رو به فاز و نول وصل کنی برا موتور (کند و تند )
معمولا رو دیواره حلزونی هر کولر رنگبدی موتور رو نوشته اگه از اون برام عکس بذارید راححتر میشه راهنمایی کرد