PDA

مشاهده نسخه کامل : تغییرات در لپتاپ

Rking
06-08-15, 13:05
سلام.
یه لپتاپ lenovo thinkpad e530 دارم. با توجه به اینکه ۹۹٪ استفادم فعلا تو خونه هستم و به تازگی یه مانیتور ASUS VX229h هم خریدم. mouse+keyboard+speaker و همه این چیز ها هم اوکی هست. الان دارم از خروجی VGA لپتاپ برای اتصال به مانیتور استفاده میکنم.
به این فکر افتادم حالا که سیستم دستکاپ شده، یسری تغییراتی هم در لپتاپ ایجاد کنم..
از طریق بایوس، خروجی تصویر رو گذاشتم رو VGA ولی باز هم وقتی در لپتاپ باز میشه تصویر داره. میخوام کلا مانیتور لپتاپ قطع بشه.
و مورد بعدی اینکه کلید پاور لپتاپ میخوام دم دستم باشه.. چون خود لپتاپ دیگه روی میز نیست. حالا از داخل لپتاپ سیم بکشم کلید فیزیکی بیارم بالا.. یا اینکه روش دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

Rking
07-08-15, 00:33
امکان جدا کردن سخت افزاری مانیتور لپتاپ هست؟ مثلا قطع کردن سیمش... بصورت فیشی هست یا لحیم شده؟

AMD>INTEL
07-08-15, 00:39
باید کابل فلت رو جدا کنید . فقط خیلی حساس هست . کوچکترین تخلیه esd باعث خرابی مادربرد لپتاپ میشه .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Rking
07-08-15, 01:08
باید کابل فلت رو جدا کنید . فقط خیلی حساس هست . کوچکترین تخلیه esd باعث خرابی مادربرد لپتاپ میشه .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای کلید پاور لپتاپ چی؟ چطوری ازش خروجی بگیرم؟

دمای GPU لپتاپ با یه فن کمکی، حدود 50C-60C هست(در حالت عادی - مرورگر وب..)، چطوره؟ یه فن دیگه اضافه کنم؟ چون قابلیت Optimus غیر فعال هست و همیشه کارت گرافیک انویدیا فعال هست برای همین لپتاپ گرم کار میکنه!
پیشنهادتون در مورد cooling چیه؟ الان یه فن 12cm یا شاید 14cm (دقیقشو نمیدونم) داره فعالیت میکنه.

AMD>INTEL
07-08-15, 01:30
برای کلید پاور لپتاپ چی؟ چطوری ازش خروجی بگیرم؟

دمای GPU لپتاپ با یه فن کمکی، حدود 50C-60C هست(در حالت عادی - مرورگر وب..)، چطوره؟ یه فن دیگه اضافه کنم؟ چون قابلیت Optimus غیر فعال هست و همیشه کارت گرافیک انویدیا فعال هست برای همین لپتاپ گرم کار میکنه!
پیشنهادتون در مورد cooling چیه؟ الان یه فن 12cm یا شاید 14cm (دقیقشو نمیدونم) داره فعالیت میکنه.

برای لپتاپ از نظر اضافه کردن فن محدودیت هایی وجوددارد بهترین راه حلاستفاده از یک کول پد با یک فن بزرگ هست . ترجیحا المینومی
برای سوئیچ هم بصورت سوکت فلت شکلی هست . که عموما سه پین هست باید با دوپینی که سوئیچ میشه رو پیداکنید و یک کلید میکروسویج با یک مقدار سیم استفاده کنید . این کار ریسکش بالاست .معمولا کسی این کار رو انجام نمیده

Rking
07-08-15, 01:35
برای لپتاپ از نظر اضافه کردن فن محدودیت هایی وجوددارد بهترین راه حلاستفاده از یک کول پد با یک فن بزرگ هست . ترجیحا المینومی
برای سوئیچ هم بصورت سوکت فلت شکلی هست . که عموما سه پین هست باید با دوپینی که سوئیچ میشه رو پیداکنید و یک کلید میکروسویج با یک مقدار سیم استفاده کنید . این کار ریسکش بالاست .معمولا کسی این کار رو انجام نمیده
دقیقا کجای فن آلومینیوم باشه؟ پره ها؟ دور و اطراف؟ به چه صورت باید باشه؟

- خب اگه درست انجام بشه مشکلی نخواهد بود. اگر بخوام این کار رو انجام بدم راهنمایی میکنید؟

AMD>INTEL
07-08-15, 01:37
دقیقا کجای فن آلومینیوم باشه؟ پره ها؟ دور و اطراف؟ به چه صورت باید باشه؟

- خب اگه درست انجام بشه مشکلی نخواهد بود. اگر بخوام این کار رو انجام بدم راهنمایی میکنید؟

کول پد رو گفتم جنس بدنش المینیومی باشه .
من توصیه میکنم دست به کلید نزنید . چون اشتباه کنید . چیپ i/o لپتاپ سریع خراب میشه .

Rking
07-08-15, 03:08
این کلید نیاز هست که باشه. چیا لازم هست برای اینکار؟ اون سوکت که گفتید عکسی چیزی دارید ازش؟

AMD>INTEL
07-08-15, 06:40
باید لپتاپ رو باز کنید به مسئولیت خودتون . از کلید روشن یک کابل به سمت مادربرد لپتاپ میره . باید ببینید با کدوم از پایه های اون سیستم سوئیچ میشه .

- - - Updated - - -

باید لپتاپ رو باز کنید به مسئولیت خودتون . از کلید روشن یک کابل به سمت مادربرد لپتاپ میره . باید ببینید با کدوم از پایه های اون سیستم سوئیچ میشه .

Rking
07-08-15, 10:50

خب بعدش چی؟ میخوام اگر بشه طوری باشه که از هر دو کلید بشه استفاده کرد
دقیقا این کلید میکروسوئیچ باید چه مدل و به چه صورت باشه؟
سیمی که باید ازش استفاده کنم باید به چه صورت باشه؟ چه نوعی؟

AMD>INTEL
07-08-15, 10:53
خب بعدش چی؟ میخوام اگر بشه طوری باشه که از هر دو کلید بشه استفاده کرد
دقیقا این کلید میکروسوئیچ باید چه مدل و به چه صورت باشه؟
سیمی که باید ازش استفاده کنم باید به چه صورت باشه؟ چه نوعی؟

این موارد به شکلی نیست که بتونم توضیح بدم شما انجام بدید . پیش تعمیرکار ببرید خودش در صورت امکان این کار رو انجام میده . البته به کل کار منطقی نیست این حرکت

Rking
07-08-15, 11:00
:D
منظورم اینکه سوکت سوییچ فعلی رو باید در بیارم و سوکت سوییچ جدید رو بذارم یا اینکه از همون سوکت یه انشعاب بگیرم؟ (که فکر کنم این یکی راه زیاد جالب نباشه:) )

فکر میکنم این کلید ها همراه با سیم و سوکت بصورت آماده باشه (برای کیس های PC ها ) چطوره یه دونه از اونا بگیرم؟

AMD>INTEL
07-08-15, 11:12
:D
منظورم اینکه سوکت سوییچ فعلی رو باید در بیارم و سوکت سوییچ جدید رو بذارم یا اینکه از همون سوکت یه انشعاب بگیرم؟ (که فکر کنم این یکی راه زیاد جالب نباشه:) )

فکر میکنم این کلید ها همراه با سیم و سوکت بصورت آماده باشه (برای کیس های PC ها ) چطوره یه دونه از اونا بگیرم؟

به هر حال به هر شکل کار استانداردی نیست/

Rking
08-08-15, 18:06
به هر حال به هر شکل کار استانداردی نیست/
pm زدم دیگه.. میدونی داستان چیه :D برای همین میخوام یه کلید مجزا براش در نظر بگیرم.
راستی چرا pm رو جواب ندادی ؟ :دی

AMD>INTEL
08-08-15, 18:23
pm زدم دیگه.. میدونی داستان چیه :D برای همین میخوام یه کلید مجزا براش در نظر بگیرم.
راستی چرا pm رو جواب ندادی ؟ :دی

سوالات رو در انجمن مطرح کنید . امکان و وقت پاسخگویی به صورت pm ندارم .

Rking
08-08-15, 21:57
سوالی در pm مطرح نشده بود ! تو انجمن هم مطرح میکنم کسی پاسخ نمیده.. نمونش همین تاپیک و تاپیک مانیتور asus !

- - - Updated - - -

سوالی در pm مطرح نشده بود ! تو انجمن هم مطرح میکنم کسی پاسخ نمیده.. نمونش همین تاپیک و تاپیک مانیتور asus !

AMD>INTEL
08-08-15, 22:09

- - - Updated - - -

تاپیک مونیتور که دوستانی که مانیتور اسوس داشتند تست کردند و نتیجه رو اعلام کردند . در مورد این تاپیک هم کاری که میخواهید انجام بدید ساختار استانداری ندارد و احتمال آسیب به لپتاپ به شدت بالاست .