PDA

مشاهده نسخه کامل : مرگ صلیبی ( بازی به سبک استراتژیک ) * ساخت خودم

saeed_bazikhor
22-07-07, 07:12
سلام دوستان
چند روزی بود کم پیدا بودم به خاطر این :

من در حال ساخت اولین بازی ام هستم. اسم این بازی مرگ صلیبی است. بازی به سبک استراتژیک هست در نگاه اول شبیه بازی معروف جنگ های صلیبی یا همان Stranghold هست اما در واقع با آن بازی خیلی تفاوت دارد و در کل پیشرفته تر هست. شما فقط نمی توانید از یک راه مرحله ی مورد نظر را به پایان برسانید. شما می توانید به غیر از جنگ صلح کنید یا کاری کنید که پادشاه دشمنانتان تسلیم شود !! موتور گرافیکی بازی GM 5.3 هست. توی درست کردن این بازی هم به خیلی مشکلات بر خوردم اما باز سعی می کنم تا دو ماه دیگه یه دمو ازش رو آپلود کنم.
توی تصویر زیر هم میبینید که یک کمان دار یک کماندار اسب سوار را کشته است. اسب نیز بلافاصله بعد از این حادثه به سمت قلعه یا سپاهتان فرار می کند:

Only the registered members can see the link

داستان بازی :
جنگ صلیبی شروع شده است. مردمان بی گناه زیادی در این جنگ کشته شده اند. شما در نقش یک شاه وظیفه دارید با 10 شاه دیگر بجنگید و آنها را شکست دهید تا به این جنگ خاتمه دهید. البته داستان به این سادگی ها نیست اما این داستانی که خواندید داستان کلی بازی بود.

بعدا براتون شات های بیشتری از بازی می زارم ممنونم

fokonishi
22-07-07, 07:41
تبریک میگم بهت

کارت عالیه :1. (3)::11():

Quick
22-07-07, 07:43
خیلی بازی قشنگی می شه سعید جان...

saeed_bazikhor
22-07-07, 08:12
تبریک میگم بهت

کارت عالیه :1. (3)::11():

خیلی بازی قشنگی می شه سعید جان...

از همگی ممنونم

یک عکس دیگه :

نکات در این عکس:

1- ملکه به آشپز دستور می دهد و آشپز نیز به ملکه احترام می گذارد
2- در پایین صفحه دستور نیرو ها به صف رو میبینید. به ترتیب قدرت نیروها صف می شوند.
3- وجود انواع دستگاه های تیر انداز
4- وجود سرباز نیزه انداز

saeed_bazikhor
22-07-07, 08:14
1- در بازی آشپز نیز وجود دارد
2- می توانید شاهان ( آنهایی که به شما کمک می کنند ) را دعوت کنید به قلعیتان در ضمن می توانید مهمانی یا جشن پیروزی را همراه با شاه های اطراف کشور بگذرانید Only the registered members can see the link
3- حیواناتی مانند اسب و ... به غذا نیاز دارند. در صورتی که به آنها غذا ندهید ممکن هست حتی بمیرند !
4- در صورتی که یارانتان را کنترل نکنید آنها ممکن هست در شرایط مختلف فرار کنند یا حمله کنند یا پناه بگیرند و یا ...
5- بهتر است به اوضاع روحانیون و دین هایتان هم رسیدگی کنید چون ممکن هست بین مردمتان اختلاف ایجاد شود Only the registered members can see the link

خوب یک عکس هم می زارم از جنگ بین دو سرباز امیدوارم خوشتون بیاد :

نکته ها در این عکس :
1- وجود ساختمان های متفاوت و درختان
2- انواع سرباز ها در بازی
3- اسبی را در گوشه ی عکس می بینید که در حال خوردن چمن های زمین هست!!
4- سوار کار نیز در بازی وجود دارد ( همان شوالیه )

Quick
22-07-07, 12:11
میشه درباره Nation ها یا Faction ها بگی که چه کشورهاییتو بازی حضور دارند؟

M A H R A D
22-07-07, 12:16
خیلی خوبه ...

به امید موفقیتهای بیشتر شما ...

Quick
22-07-07, 12:19
راستی درباره داستان توضیح بیشتر میشه بدی شخصیت ها و غیره منظورمه .... و اسم و قدرت سربازها رو هم هر وقت کردی بزار...

-------
ببین میشه بگی به چه برنامه هایی برای ساخت بازی نیازه من خیلی دلم میخواد بازی بسازم ولی نمیدونم باید چه کلاسی برم تا یاد بگیرم و نمیدونم به چه برنامه ها و نرم افزارهایی نیازه ممنون میشم بگی...

ممنون
میلاد

saeed_bazikhor
22-07-07, 13:14
میشه درباره Nation ها یا Faction ها بگی که چه کشورهاییتو بازی حضور دارند؟

شما ابتدا توی این بازی یک دین رو انتخاب می کنید بعدش یک قوم و بعد یک شاه مثلا :

دین اسلام ==> قوم عرب ==> سلائدین شاه

هر قوم دارای سلاح های متفاوتی هستند :1. (26):

saeed_bazikhor
22-07-07, 13:18
راستی درباره داستان توضیح بیشتر میشه بدی شخصیت ها و غیره منظورمه .... و اسم و قدرت سربازها رو هم هر وقت کردی بزار...

-------
ببین میشه بگی به چه برنامه هایی برای ساخت بازی نیازه من خیلی دلم میخواد بازی بسازم ولی نمیدونم باید چه کلاسی برم تا یاد بگیرم و نمیدونم به چه برنامه ها و نرم افزارهایی نیازه ممنون میشم بگی...

ممنون
میلاد

الان وقت ندارم ولی هر وقت شد بیشتر در مورد داستان توضیح می دم

اگر می خوای بازی استراتژیک دو بعدی بسازی : Game Maker 5.3
اگر می خوای بازی استراتژیک سه بعدی بسازی: Game Maker 6.1
اگر می خوای بازی سه بعدی بسازی در سبک های مختلف : Game Maker 7
اگر می خوای بازی با گرافیک توپ بسازی : 3D Game Studio
اگر اهل برنامه نویسی و ... هستی : Quest 3D
اگر می خوای بازی اکشن اول شخص بسازی : FPSC

:1. (37):

Quick
22-07-07, 13:21
به نظر می رسه که خیلی روی بازی کار کردی عالیه از بابت معرفی برنامه ها هم ممنون ...

کارت درسته پسر :)

Quick
22-07-07, 13:29
آقا Multiplayer هم داره؟ :)

saeed_bazikhor
22-07-07, 14:00
به نظر می رسه که خیلی روی بازی کار کردی عالیه از بابت معرفی برنامه ها هم ممنون ...

کارت درسته پسر :)

ممنونم

آقا Multiplayer هم داره؟ :)

فعلا نداره ولی سعی می کنم قابلیت چند نفره بازی کردن رو هم بهش اضافه کنم چون مزش به مالتی پلیر هست :1. (26):

saeed_bazikhor
22-07-07, 14:01
شاید براتون جالب باشه که بگم توی بازی انواع کشتی هم وجود داره که باهاش می تونید از راه های آبی نیروهایتان را به سمت دشمن بفرستید. توی عکس زیر می بینید :

حالا این هم یه نمونه ی دیگه هست ولی این یکی در حال مردنه Only the registered members can see the link

saeed_bazikhor
23-07-07, 20:20
از همه باحال تر نظر سنجی این تاپیک هست :1. (38):

omidch
14-08-07, 20:36
عالیه!!!:1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10):
خیلی خوبه!!:1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (3):
این بازی که ساختی کی آماده میشه؟؟؟؟؟:1. (37):

hOjjAt_PcNeTwOrK
14-08-07, 20:58
آقا اميد
همونطور كه ميدوني سعيد مدتهاست نمياد اينجا
و لابد اين بازي هم نيميسازه يا اينجا نميزاره يا پولي ميكنتش
پس بهتره منصرف اين بازي بشيم!