PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل کارت گرافیک GTX 460

personal_68
28-07-15, 01:20
سلام دوستان کارت من سه چهار سالیه که دارم

Only the registered members can see the link

این اواخر ارور ابی رو صفحه می یومد که بردم تعمیرکار درست کرد و یه یک هفته ای باهاش کار می کردم الان این طوری شده صفحه !!!!

چی کار میشه کرد؟؟

تعمیرکار گفت کارت داغ می کنه و روش یه هیتسینگ اضافی از یک مادربوردی داشت که روی چیپ رم گرافیک با چسب چسبودن که که داغی چیپ رم هارو انتقال بده بیرون (عکس پیوست شد)

ولی میگم که باز بعد یک هفته اینطوری شد کارت

AMD>INTEL
28-07-15, 02:57
مشکل خرابی gpu دارید . اگر هم تعمیر بشه دوباره همین وضعیت رو پیدا میکنه .

nima_hl
28-07-15, 09:07
سلام دوستان کارت من سه چهار سالیه که دارم

این اواخر ارور ابی رو صفحه می یومد که بردم تعمیرکار درست کرد و یه یک هفته ای باهاش کار می کردم الان این طوری شده صفحه !!!!

چی کار میشه کرد؟؟

تعمیرکار گفت کارت داغ می کنه و روش یه هیتسینگ اضافی از یک مادربوردی داشت که روی چیپ رم گرافیک با چسب چسبودن که که داغی چیپ رم هارو انتقال بده بیرون (عکس پیوست شد)

ولی میگم که باز بعد یک هفته اینطوری شد کارت

سلام

اگر از اول که دستگاه را روشن میکنید صفحه به این صورت است کارتتون باید یک مرتبه سولد بشه که به احتمال 50 50 درست میشه

اگر بعد از یک مدت کار به این شکل در میاد احتمالا اون سری رمها که فقط چسب خورده و هیت سینک روشون قرار نگرفته داره داغ میشه

چسب را پاک کنید و یک فن قوی پشت کارت قرار داده و تست بفرمائید

در ضمن اگر کارت را آورکلاک کردید به حالت دیفالت بر گردونید ( یک اسکرین شات از gpu-z قرار بدهید )

personal_68
28-07-15, 10:48
اول از همه مشکل کارت این بود که تا درایور گرافیک رو نصب می کردیم ارور ابی رو صفحه می یومد که بردم پیش تعمیرکار گفت این 4 سال نیومدی هر سال کارت رو چکاب کنی و فشار اومده ، مثلا نیومدی خمیر رو چیپ رو عوض کنی.

حالا گفت من یه کاری می کنم که دوباره راه بیوفته ، ولی رم های اصلی داغ می کنه و باید خنک کاری شه که یه هیتسینگ مادربورد اضافی داشت پیشنهاد داد رو رم ها بزارم که خنک شه و زیرشم یه چیزی مثله نوار چسب آبی نرم گذاشت که حرارت رو بده بیرون

تو این عکس معلومه کدوم رم ها داغ می کردن

کلا هدف از هیتسینگ گذاشتنش این بود که کارت حداقل یه سال دیگه کار کنه ، که ولی یک هفته دیگه صفحه اینطوری شد که می بینید

- سیستم رو از همون اول روشن می کنم اینطوری میشه که تو عکس می بینید.

- کارت اور نشده است.

- منظور از سولد کردن چیه؟ میشه توضیح بدید

الان که کارت خرابه نمی تونم از gpu-zاسکرین بندازم ولی همین طوریه مشخصات ولی 2 گیگه برام

nima_hl
28-07-15, 14:13
اول از همه مشکل کارت این بود که تا درایور گرافیک رو نصب می کردیم ارور ابی رو صفحه می یومد که بردم پیش تعمیرکار گفت این 4 سال نیومدی هر سال کارت رو چکاب کنی و فشار اومده ، مثلا نیومدی خمیر رو چیپ رو عوض کنی.

حالا گفت من یه کاری می کنم که دوباره راه بیوفته ، ولی رم های اصلی داغ می کنه و باید خنک کاری شه که یه هیتسینگ مادربورد اضافی داشت پیشنهاد داد رو رم ها بزارم که خنک شه و زیرشم یه چیزی مثله نوار چسب آبی نرم گذاشت که حرارت رو بده بیرون

تو این عکس معلومه کدوم رم ها داغ می کردن

کلا هدف از هیتسینگ گذاشتنش این بود که کارت حداقل یه سال دیگه کار کنه ، که ولی یک هفته دیگه صفحه اینطوری شد که می بینید

- سیستم رو از همون اول روشن می کنم اینطوری میشه که تو عکس می بینید.

- کارت اور نشده است.

- منظور از سولد کردن چیه؟ میشه توضیح بدید

الان که کارت خرابه نمی تونم از gpu-zاسکرین بندازم ولی همین طوریه مشخصات ولی 2 گیگه برام

با این گنده کاری که دوستمون پشت برد شما انجام دادند همین که این صفحه شطرنجی را هم میدهد خیلی هنره :lol:

یک سری هویه ستونی بزرگ وجود داره که هوای گرم را از بالا و پائین به برد میزنه که تمام قلع قطعات ذوب میشه و مجددا ارتباط بین قطعات و برد بر قرار میشه

به این کار اصطلاحا سولد کردن گفته میشه

بهتره این کار توسط شخص یا شرکت معتبر و وارد انجام بشه

با توجه به برند کارتتون پیشنهاد میکنم یک تماس با پشتیبانی شرکت شاب بگیرید اگر قبول کردند احتمال سلامت گرافیکتون خیلی بالاتر از تعمیرکاران متفرقه است ( شاب نماینده قدیمی گینوارد در ایران است )

البته قبل از ارسال حدود هزینه را هم سئوال کنید

personal_68
28-07-15, 14:40
ممنون از جواب

کارت رو پیش یه تعمیر کار بردم ، بهش گفتم زیر تعمیر رفته و باز اینطوری شده صفحه شطرنجی

گفت این کارت دیگه فایده نداره باز گرما به چیپش بدن تصویر میده ولی باز یک هفته دیگه چیپ بلند میشه و خراب میشه باز ، یه همچین توضیحاتی دادن

بعد بردم پیش همون تعمیرکار قبلی و گفتم این رو یه نگاه کن و ببین راه میوفته و تعمیرش کن و بفروشم بره ، گفت بزار تعمیر اساسی کنم و کارت رو تو تینر 20000 بندازم و تر و تمیز شه و چیپ رو دوباره درست کنم و اماده شه و بفروشیم بره

بهش گفتم خودت کار رو برمی داری و بهم پول بدی ، گفت باید تعمیر کنم اگه کار کرد بر می دارم

قیمت هم از 100تومان تا 200 تومان گفت می تونم بردارم ، ولی باید تعمیر شه تا بگم

حالا نمیدونم قیمت چند می ارزه این کارت بدم بهش

AMD>INTEL
28-07-15, 15:59
شما هیت سینک و چسپ ها رو با تینر فوری 20000 پاک کنید بصورت کامل . از یک مسواک برای این کار استفاده کنید . خشک شد دوباره تست کنید .