PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب مانیتور بین سامسونگ و ال جی

t1m3
24-07-15, 12:53
سلام
بین این دوتا کدوم مانیتور بهتره؟ و چرا؟
Samsung S24D590 یا LG 24MP76

قبلا از راهنمایی شما متشکرم

AMD>INTEL
24-07-15, 13:00
Samsung Full HD S24D595 Plus PLS

نظرم روی مونیتور Samsung Full HD S24D595 Plus PLSهست . با توجه به قیمت کارایی خوبی دارد .

t1m3
24-07-15, 13:19
ممنون.
قصد خرید مدل 27 اینچ S27D590 داشتم ولی نمیدونم مدل LG 24MP76 و LG 27MP77HM کی موجود میشه؟ و اصلا چه تفاوتهایی با مدل سامسونگ دارن
فقط فهمیدم که مدل الجی حاشیه کمتری داره و پایه کریستالی داره و قابلیت تنظیم و چرخش روی پایه بهتری داره و پایه محکمتری داره و دکمه های تنظیم منو راحتتری داره .

مزایای مدل S27D590 نسبت به LG 24MP76 یا LG 27MP77HM چیه؟ .
و فکر میکنید مدلهای الجی کی موجود میشه؟ .

AMD>INTEL
24-07-15, 13:22
موجود شدن یک کالا رو فقط خود وارد کننده یا تولید کننده میدونه . هر مونیتوری یکسری مزیت ها دارد . این مدل های سامسونگ هم در کل کیفیت و قیمت مطلوبی دارند .
Samsung Full HD S27D390 Plus PLS
این هم مدل 27 اینچی سامسونگ

t1m3
24-07-15, 13:32
لطفا اگه میشه چندتا از برتریهای مدل سامسونگ S27D590 یا S27D390 نسبت به مدل الجی LG 24MP76 رو بگین

AMD>INTEL
24-07-15, 14:26
مونیتورهای این رنج خیلی تفاوت خاصی ندارند . نقطه ضعف این سامسونگ ثابت بودن پایه هاش هست . من از این سامسونگ رو چندتایی فروختم . خریدار رضایت نسبی داشته .

t1m3
24-07-15, 15:17
ممنون

الان نگاه کردم مانیتور الجی LG 24MP76 و LG 27MP77HM اسپیکر داخلی هم داره و ضخامتش هم کمتره و جنس رنگ بدنه های گلاس هست ولی از نظر کیفیت تصویر متوجه نشدم کدوم بهتره

اینم سایتش

LG 27MP77HM Technical Specifications | LG Electronics IN (Only the registered members can see the link)

اگه بزودی مدلهای جدید الجی موجود بشه و اختلاف قیمتی با مدل 27 سامسونگ نداشته باشه که ارزش صبر کردن داره

مدل 29 الجی 29mu65 هم دیدم ولی چون نسبت ابعادیش غیر استاندارد 21:9 بود نپسندیدم. مدلهای 4k هم که خیلی گرونه و ارزش خرید نداره

AMD>INTEL
24-07-15, 15:36
ممنون

الان نگاه کردم مانیتور الجی LG 24MP76 و LG 27MP77HM اسپیکر داخلی هم داره و ضخامتش هم کمتره و جنس رنگ بدنه های گلاس هست ولی از نظر کیفیت تصویر متوجه نشدم کدوم بهتره

اینم سایتش

LG 27MP77HM Technical Specifications | LG Electronics IN (Only the registered members can see the link)

اگه بزودی مدلهای جدید الجی موجود بشه و اختلاف قیمتی با مدل 27 سامسونگ نداشته باشه که ارزش صبر کردن داره

مدل 29 الجی 29mu65 هم دیدم ولی چون نسبت ابعادیش غیر استاندارد 21:9 بود نپسندیدم. مدلهای 4k هم که خیلی گرونه و ارزش خرید نداره

اگر تهران هستید برای کیفیت تصویر به نمایندگی سامسونگ و الجی سر بزنید . مدلهای مختلف رو تو ویترین گذاشتند . بهتر میشه مقایسه کرد .

david-ebi
24-07-15, 20:42
من از جلو کیفیت هر دو تا رو دیدم و به نظرم سامسونگ مورد نظر درخشندگی و کیفیت رنگ بهتری داشت.

t1m3
25-07-15, 11:37
من از جلو کیفیت هر دو تا رو دیدم و به نظرم سامسونگ مورد نظر درخشندگی و کیفیت رنگ بهتری داشت.

مانیتور سامسونگ s27d590 نسبت به کدوم مانیتور درخشندگی و کیفیت رنگ بهتری داره؟

مگه مانیتورهای الجی مدل LG 24MP76 و LG 27MP77HM هست تو بازار ؟

david-ebi
26-07-15, 15:32
درست می فرمایید.من منظورم مقایسه مدلهای ذکر شده سامسونگ با مدل LG Full HD 23MP65HQ IPS بود.

AMD>INTEL
26-07-15, 17:47
مانیتور سامسونگ s27d590 نسبت به کدوم مانیتور درخشندگی و کیفیت رنگ بهتری داره؟

مگه مانیتورهای الجی مدل LG 24MP76 و LG 27MP77HM هست تو بازار ؟

دوست گرامی مدلهایی از الجی که نام بردید فعلا در بازار موجود نیست .
در سایز 25 اینچ فقط این مدل موجود میباشد
LG Ultra Wide 25UM65-P IPS

t1m3
30-07-15, 22:27
استاندارد مانیتورهای قدیم crt نسبت ابعادی 4 به 3 بود بعد با آمدن lcd نسبت 16 به 9 استاندارد شد. الان در بازار مدلهای محدودی نسبت 21 به 9 دارند آیا استاندارد آینده 21 به 9 هست یا فقط مدلهای محدودی با این نسبت ساخته میشه؟

نسبت ابعادی 21 به 9 مانیتور الجی 29um65 باعث میشه که نمایش فیلمها تمام صفحه نباشه و چپ و راست تصویر نوار مشکی داشته باشه و همین من رو در خرید این مانیتور مردد کرده

چند تا از مدلهای 4k هم دیدم نسبت 17 به 9 داشتند برای همین حدس میزنم که بیشتر مانیتورهای آینده نسبت 21 به 9 نداشته باشند. نظر شما چیه؟
و چون مانیتور انتخابی هست برای حدود 10 سال نمیخام دچار مشکل بشم.

AMD>INTEL
30-07-15, 22:39
استاندارد مانیتورهای قدیم crt نسبت ابعادی 4 به 3 بود بعد با آمدن lcd نسبت 16 به 9 استاندارد شد. الان در بازار مدلهای محدودی نسبت 21 به 9 دارند آیا استاندارد آینده 21 به 9 هست یا فقط مدلهای محدودی با این نسبت ساخته میشه؟

نسبت ابعادی 21 به 9 مانیتور الجی 29um65 باعث میشه که نمایش فیلمها تمام صفحه نباشه و چپ و راست تصویر نوار مشکی داشته باشه و همین من رو در خرید این مانیتور مردد کرده

چند تا از مدلهای 4k هم دیدم نسبت 17 به 9 داشتند برای همین حدس میزنم که بیشتر مانیتورهای آینده نسبت 21 به 9 نداشته باشند. نظر شما چیه؟
و چون مانیتور انتخابی هست برای حدود 10 سال نمیخام دچار مشکل بشم.

من خودم زیاد با ultra wide موافق نیستم . به خاطر همین بیشتر نظرم روی سامسونگ هست .

Rking
30-07-15, 22:45
مانیتور خوب فقط ASUS سری vx هم طراحی جالبی داره و هم IPS هست معمولا

david-ebi
02-08-15, 14:55
این هم یک کلیپ کوتاه از مقایسه دو مانیتور سامسونگ s24d590 و ال جی 24mp76

Only the registered members can see the link

Download (Only the registered members can see the link 20and%20review-davidsh.mp4)
حجم:11 مگابایت

t1m3
03-08-15, 12:24
این هم یک کلیپ کوتاه از مقایسه دو مانیتور سامسونگ s24d590 و ال جی 24mp76 Only the registered members can see the link
Download (Only the registered members can see the link 20and%20review-davidsh.mp4) حجم:11 مگابایت
حالا نتیجه چی شد؟ بنظر شما کدوم بهتره؟ چرا؟

تاج
03-08-15, 13:28
طبق تجربه شخصی وبا توجه به مقایسه بازم کیفیت الجی بهتره

david-ebi
03-08-15, 13:57
حالا نتیجه چی شد؟ بنظر شما کدوم بهتره؟ چرا؟

دوست عزیز همونطور که در فیلم هم دیده می شود(نظر من)تصویر سامسونگ نسبت به ال جی بسیار کمی روشنتر و شفافتر و پرنورتر است و تصویر ال جی کمی تاریکتر و رنگهای غلیظ تر دارد.سلیقه من(البته در بازیها و فیلمهای متعدد بهم ثابت شده)اینه که مانیتوری که کمی نور بیشتر و رنگهای شفاف تر دارد در نهایت تصویر بهتری را در فیلم و بازی به نمایش می گذارد.(در همین عکسی که گذاشته ام اگر به نور و رنگ خورشید در دو مانیتور نگاه کنید متوجه منظورم می شوید)اما در نگاه اول مانیتوری که کمی رنگهای غلیظ تر و کم نورتر دارد به نظر جالب می رسد.
بنابراین در نهایت من مانیتور سامسونگ رو پیشنهاد می کنم.

t1m3
03-08-15, 15:17
بله بنظر منم این مدل الجی روی رنگهای غلیظتر و نور کمتر کالیبره شده. ولی احتمالا میشه در هر 2 مانیتور تنظیمات پیش فرض رو تغییر داد.مدل الجی حاشیه کمتری داره و پایه کریستالی داره و قابلیت تنظیم و چرخش روی پایه بهتری داره و پایه محکمتری داره و دکمه های تنظیم منو راحتتری داره . اسپیکر داخلی هم داره و ضخامتش هم کمتره و جنس رنگ بدنه های گلاس هست و دکمه خاموش کردن راحتتری هم داره.

دقیقه 1:25 گوشه بالا چپ و پایین چپ (تصویر ماشین) در مدل سامسونگ تیره بنظر میرسه.

دقیقه 1:31 رنگهای اطراف ماشین در سامسونگ کمی سبز بنظر میاد البته فکر کنم بخاطر در زاویه قرار گرفتن باشه

مدل سامسونگ srgb 93% هست ولی الجی srgb 87%

david-ebi
03-08-15, 16:02
بله بنظر منم این مدل الجی روی رنگهای غلیظتر و نور کمتر کالیبره شده. ولی احتمالا میشه در هر 2 مانیتور تنظیمات پیش فرض رو تغییر داد.مدل الجی حاشیه کمتری داره و پایه کریستالی داره و قابلیت تنظیم و چرخش روی پایه بهتری داره و پایه محکمتری داره و دکمه های تنظیم منو راحتتری داره . اسپیکر داخلی هم داره و ضخامتش هم کمتره و جنس رنگ بدنه های گلاس هست و دکمه خاموش کردن راحتتری هم داره.

دقیقه 1:25 گوشه بالا چپ و پایین چپ (تصویر ماشین) در مدل سامسونگ تیره بنظر میرسه.

دقیقه 1:31 رنگهای اطراف ماشین در سامسونگ کمی سبز بنظر میاد البته فکر کنم بخاطر در زاویه قرار گرفتن باشه

مدل سامسونگ srgb 93% هست ولی الجی srgb 87%

اون اختلاف در دقیقه 1:31 که دقیقا به زاویه دید دوربین بر می گرده.اما اختلافی که در دقیقه 1:25 هست نکته جالبی رو می رسونه.
اگر دقت کنید متوجه میشید که ال جی انگار بک ال ای دی های حاشیه سمت راست مانیتور کم نورتر هستند و در سامسونگ برعکس بک ال ای دیهای حاشیه سمت چپ کم نورتر هستند.بنابراین در دقیقه 1:25 حاشیه مشکی در سمت چپ سامسونگ بیشتر از ال جی است و حاشیه مشکی رنگ در گوشه های سمت راست ال جی هم بیشتر است.
این نکته با مقایسه رنگ مشکی روی سپر جلوی ماشین در همین دقیقه 1:25 هم معلوم میشه که در سامسونگ این رنگ مشکی تیره تر دیده میشه چون به بک ال ای دیهای سمت چپ سامسونگ که کم نورتر هستند نزدیکتر است.
در عوض در همان دقیقه رنگ مشکی لاستیک عقب سمت راننده ماشین در ال جی مشکی تر است.چون به بک ال ای دیهای حاشیه راست مانیتور ال جی که کم نورتر هستند نزدیکتر است.

ساده‌ترین چیزی که می‌توان در بنچ‌مارک‌ها به دنبال آن بود، تطبیق با گستره‌ی رنگ sRGB است. هر چه قدر رنگ‌های یک نمایشگر محدوده‌ی مثلث sRGB را بهتر پوشش دهند، کیفیت کلی نمایشگر بالاتر است. می‌توان میزان پوشش را بر حسب درصد بیان کرد. البته درصد بیش از ۱۰۰ هم چیز خوبی نیست چرا که نشان می‌دهد نمایشگر رنگ‌ها را کمی اشباع‌تر از حد معمول نشان می‌دهد.

منبع نقل قول: intotech.ir

تاج
10-08-15, 13:12
اگه به طبیعت رنگا توی ال.جی طبیعیتره
توی مونتاژ فیلم از ال.جی همیشه کیفیت واقعیتری بدست اومده تاسامسونگ
سامسونگا یجوری حالت خاکستری رنگن انگاری ک طیف نوریشون محدودتره
البته چشمام اینو میرسونن:1. (26):
ولی در آۀخر انتخاب باخودتون/واین اختلاف خیلی جزئی قابل چشم پوشیه