PDA

مشاهده نسخه کامل : یه مشکل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟- مهم-کمک کنید

oranoos
21-07-07, 21:36
سلام و خسته نباشی خدمت شما یه مشکل داشتم اگه میشه برام حل کنید// من چهار تا سيستم رو با هم شبكه كردم ( با هاب سويچ ) تو شبكه كردن هيچ مشكلي نيست و همه چيز درست وعاديه . اما اين سيستم ها وقتي همزمان از WORD يا Exel استفاده مي كنن به مشكل مي خورن. واضح تر بگم وقتي تو يكي از سيستم ها برنامه word يا Exel بازه ( سيستمي كه اولين نفر برنامه رو باز مي كنه ) مشكلي نيست و به كارش ادامه ميده اما وقتي سيستم بعدي همون صفحه رو باز مي كنه اول يه پيغام مياد كه فقط مي توني اين صفه رو بخوني ( read only ) يعني نمي تونه تو اون صفحه تغيراتي بده اما وقتي سيستم اول صفحه رو مي بنده ، سيستم دوم مي تونه از صفحه كامل استفاده كنه ( ميتونه تغير هم بده ) ساده بگم تو ارتباط بين سيستم ها مشكلي نمي بينم چون از هر سيستم به كليه اطلاعات ديگر سيستم ها قابل دسترسي است فقط مشكل تو سيوو كردن فقط سيستم اول مي تونه سيوو كنه و تو سيستم هاي ديگه read only يعني فقط به فايل دست رسي دارن و مي تونن بخونن ولي وقتي بخوام يه چيزي اضافه كنم ميشه!!! ولي وقي مي خوام سيوو كنم رو فايل اصلي سيوو نميشه و پيغام مي ده كه جاي رو معرفي كن براي save az . در واقع دوست عزيز من مي خوام همه همزمان ، از هر سيستمها بتونن روي همون فايل save كنن. یه مشکل دیگه هم دارم: چطور ميشه تو يهشبكه lan از اينترنت بصورت share استفاده كرد به اينصورت كه من با داشتن يك ip و port ميتونم به اينترنت وصل بشم حالا ميخواستم دوستم هم بتونه از اينترنت من
:1. (32):بضورت share استفاده كنه و به نت وضل بشه با تشكر منتظر جواب شما هستم خیلی برام حیاتی مرسیییییییییییییییی

Farshid
23-07-07, 14:18
دوست عزیز این چیر عادیئیه. یک فایل را همزمان نمیتونند دو نفر روش تغییرات بدن. دلیلشم اینه که سورس اون فایل در اختصاص کامپیوتری که داره تغییرات میده قرار میگیره و کس دیگه ای به هیچ وجه نمیتونه تغغیرات بده.

Farshid
23-07-07, 15:01
در مورد Share اینترنت هم این کار را بکن:
برو به My Network Places.
در بخش Network Tasks گزینه Set up home or small office network را بزن.
Next را بزن تا برسی به بخش Select a connection method.
در این بخش 5 مورد وجود داره که دو تاش تو همون صفحه و سه تا در بخش Other هست.
هر کدام از اینها کار خاصی انجام میدن که شما باید متناسب با کارتون یکیش را انتخاب کنید.

مثلا شما از Dial up استفاده میکنید و بقیه به وسیله hob به شما وصل هستند. شما باید در این حالت گزینه اول را بزنید.(تو کامپیوتر متصل به اینترنت.)
بعد تو بقیه کامپیوتر ها گزینه دوم را بزنید.

Farshid
24-07-07, 23:33
البته یه چیز را یادم رفت. برای Share اینترنت تو کامپیوتری که میخواید اینترنت را به وسیله اون Share کنید برید تو Properties کانکشن Dial up رو Tab Advanced کلیک کنید و Allow Other network را فعال کنید.