PDA

مشاهده نسخه کامل : داغ شدن HDD

Mahyar.sfi
22-07-15, 18:20
با سلام خدمت دوستان

چند روزی میشه که من وضعیت هاردها (جمعا 3 هارد روی سیستمه) رو با برنامه Hard Disk Sentinel چک میکنم بعد از یه مدت زمانی که روشن میمونه یکی از هاردها (WD Black) دماش میره بالا و وضعیتش زرد میشه میخواستم ببینم شما چی پشنهاد میدین کیس من Infinity (Only the registered members can see the link) هستش

AMD>INTEL
22-07-15, 18:42
دمای هارد رو چند میزنه ؟ هارد wd black رو پائین ترین طبقه ببندید و یک فن زیرش بگذارید .

Mahyar.sfi
22-07-15, 18:45
دمای هارد رو چند میزنه ؟ هارد wd black رو پائین ترین طبقه ببندید و یک فن زیرش بگذارید .

1.نزدیک 50
2.امکان بستن فن نیست
3.حتی اگر فن رو ببیندم به نظرت دما رو نمیده به باقی هاردها؟
4.جایگزین بهتری برای فن جلوی کیس نیست؟

AMD>INTEL
22-07-15, 18:50
فن هارد منظورم نبود به خاطر همین گفتم این هارد رو نسبت به بقیه با فاصله ببندید و یک فن رو بگذارید زیرش .

Mahyar.sfi
22-07-15, 20:28
فن هارد منظورم نبود به خاطر همین گفتم این هارد رو نسبت به بقیه با فاصله ببندید و یک فن رو بگذارید زیرش .

نمیدونم شما چه نوع فنی منظورته اگر فن معمولی منظورته که جاشو نداره بذارم همچنین کیس من 4تا جای هارد داره و باید یک هارد دیگه به زودی اضافه کنم در نتیجه جای خالی نمیمونه

AMD>INTEL
22-07-15, 20:35
مشخصات فن فعلی که جلوی کیس هست رو بگید ببینم میشه مورد مناسبی که قدرت بیشتری داشته باشه پیشنهاد داد .

Mahyar.sfi
22-07-15, 20:42
مشخصات فن فعلی که جلوی کیس هست رو بگید ببینم میشه مورد مناسبی که قدرت بیشتری داشته باشه پیشنهاد داد .

140mm 1000RPM

AMD>INTEL
22-07-15, 20:50
این فن Thermalright 140mm PWM نسبت به فن خودتون خیلی قویتر هست و فقط مشکلی که هست . Led ندارد .

Mahyar.sfi
22-07-15, 21:06
این فن Thermalright 140mm PWM نسبت به فن خودتون خیلی قویتر هست و فقط مشکلی که هست . Led ندارد .

LED نداشتن اصلا مهم نیست اما یک اینکه این مدل یکم بزرگه نسبت به فن موجود و دو اینکه من این برند رو تو بازار ندیدم البته دنبالشم نبودم ...
الان که دقت کردم انگار فن با آخرین سرعتش نمیگرده مادربرد قبلی من یه برنامه داشت که خودش سرعت تمامی فن ها رو کنترل میکرد ولی این مادربرد من نداره چجوری میشه این مورد رو کنترل کرد

AMD>INTEL
22-07-15, 21:09
LED نداشتن اصلا مهم نیست اما یک اینکه این مدل یکم بزرگه نسبت به فن موجود و دو اینکه من این برند رو تو بازار ندیدم البته دنبالشم نبودم ...
الان که دقت کردم انگار فن با آخرین سرعتش نمیگرده مادربرد قبلی من یه برنامه داشت که خودش سرعت تمامی فن ها رو کنترل میکرد ولی این مادربرد من نداره چجوری میشه این مورد رو کنترل کرد

فیش این فن به چه شکل هست اگر به پاور میخوره نمیشه کنترل کرد .
فنی که معرفی کردم 140mm هست مثل فن شماست . این فن توسط شرکت گرین عرضه میشه .

Mahyar.sfi
22-07-15, 21:38
فیش این فن به چه شکل هست اگر به پاور میخوره نمیشه کنترل کرد .
فنی که معرفی کردم 140mm هست مثل فن شماست . این فن توسط شرکت گرین عرضه میشه .

نه به مادربورد میخوره

nima_hl
22-07-15, 21:45
زمانی که هاردها به هم بچسبند فن 100000 دور هم جلوشون بگذارید تاثیر ناچیزی در دمای هاردها خواهد داشت ( به دلیل عبور نکردن هوا از بین هاردها )

اگر بین هاردهاتون وسترن گرین یا سری 5400 دور دیگه ای دارید بهتره برای ایجاد فضای برای جریان هوا آن را با براکت در قسمت dvd ببندید ( وسترن بلک جلوی فن بمونه بهتره )

Mahyar.sfi
22-07-15, 22:04
زمانی که هاردها به هم بچسبند فن 100000 دور هم جلوشون بگذارید تاثیر ناچیزی در دمای هاردها خواهد داشت ( به دلیل عبور نکردن هوا از بین هاردها )

اگر بین هاردهاتون وسترن گرین یا سری 5400 دور دیگه ای دارید بهتره برای ایجاد فضای برای جریان هوا آن را با براکت در قسمت dvd ببندید ( وسترن بلک جلوی فن بمونه بهتره )

با توجه به مدل کیس (لینکش رو تو پست اول گذاشتم) به نظر شما فاصله بین هارد ها نامناسبه؟؟

nima_hl
22-07-15, 22:33
با توجه به مدل کیس (لینکش رو تو پست اول گذاشتم) به نظر شما فاصله بین هارد ها نامناسبه؟؟

پوزش میخوام لینک کیس را ندیده بودم :give_rose:

روی کیسم ( تونیک ) 5 تا هارد 1 ترابایت بلک دارم که 2 تاشو با براکت روی قسمت dvd وصل کردم ( فنی جلوشون نیست فقط قسمت جلو کیس را باز کردم )

دمای هاردهام ماکزیمم تا 41-42 بالا میره

بنظرم دمای حدود 50 درجه برای این هارد و این کیس بالاست

اگر هوا به راحتی از بین هاردها عبور میکند احتمال خرابی هارد در اثر اصطحلاک بالا وجود دارد

AMD>INTEL
22-07-15, 22:35
نه به مادربورد میخوره

پس با برنامه خود مادربرد میتونی دور فن رو بالا ببری .

Mahyar.sfi
22-07-15, 23:08
پوزش میخوام لینک کیس را ندیده بودم :give_rose:

روی کیسم ( تونیک ) 5 تا هارد 1 ترابایت بلک دارم که 2 تاشو با براکت روی قسمت dvd وصل کردم ( فنی جلوشون نیست فقط قسمت جلو کیس را باز کردم )

دمای هاردهام ماکزیمم تا 41-42 بالا میره

بنظرم دمای حدود 50 درجه برای این هارد و این کیس بالاست

اگر هوا به راحتی از بین هاردها عبور میکند احتمال خرابی هارد در اثر اصطحلاک بالا وجود دارد

خواهش میکنم
دمای هارد تا چه اندازه طبیعیه؟؟

پس با برنامه خود مادربرد میتونی دور فن رو بالا ببری .

مادربورد قبلی این برنامه رو داشت ولی این جدیده که الان دارم (تو امضا) همچین برنامه ای نداره

AMD>INTEL
22-07-15, 23:17
خواهش میکنم

مادربورد قبلی این برنامه رو داشت ولی این جدیده که الان دارم (تو امضا) همچین برنامه ای نداره

app های گیگابایت رو از سایت بگیری و نصب کنید برای کنترل فن برنامه دارد .

Mahyar.sfi
22-07-15, 23:32
app های گیگابایت رو از سایت بگیری و نصب کنید برای کنترل فن برنامه دارد .

میشه لطف کنی اسم برنامه ای که مادربرد من رو ساپورت میکنه بگی چون تو سایت گیگابایت هیچ برنامه ای رو نذاشته بود برای اینکار و مثل اینکه کلا دیگه برای این برنامه هاش آپدیت نمیده (طبق یه فروم دیگه که البته کامل نخوندم چرا)

ata.ataei
22-07-15, 23:50
از تو خود BIOS میشه تنظیم کرد
فکر کنم از نو easy tune که همراه با سی دی مادربرد ارایه شده هم بشه

AMD>INTEL
22-07-15, 23:58
میشه لطف کنی اسم برنامه ای که مادربرد من رو ساپورت میکنه بگی چون تو سایت گیگابایت هیچ برنامه ای رو نذاشته بود برای اینکار و مثل اینکه کلا دیگه برای این برنامه هاش آپدیت نمیده (طبق یه فروم دیگه که البته کامل نخوندم چرا)

APP Center (Intel 8/9/X99 series
Only the registered members can see the link
بعد easy tune رو نصب کن

nima_hl
23-07-15, 08:02
خواهش میکنم

بستگی به مدل هاردتون داره

برای هاردهای من (1001fals) دمای 0 تا 60 درجه عادیه

هاردهای جدیدتر یکم نازک نارنجی تر هستند و تا دمای 55 براشون طبیعیه

بهتره مشخصات هاردتون را در سایت وسترن جستجو کنید تا اطلاعات دقیقی به دست بیارید

Mahyar.sfi
24-07-15, 11:15
بستگی به مدل هاردتون داره

برای هاردهای من (1001fals) دمای 0 تا 60 درجه عادیه

هاردهای جدیدتر یکم نازک نارنجی تر هستند و تا دمای 55 براشون طبیعیه

بهتره مشخصات هاردتون را در سایت وسترن جستجو کنید تا اطلاعات دقیقی به دست بیارید

هاردی که این برنامه وضعیتش رو زرد نشون میده همین مدل هارد شماست و از 43 درجه به بالا وضعیتش رو از سبز به زرد تغییر میده اینطور که شما میگین پس نباید مشکلی باشه درسته

nima_hl
24-07-15, 11:42
هاردی که این برنامه وضعیتش رو زرد نشون میده همین مدل هارد شماست و از 43 درجه به بالا وضعیتش رو از سبز به زرد تغییر میده اینطور که شما میگین پس نباید مشکلی باشه درسته

برای این هاردها این دما مشکل ساز نیست ولی با کیس خوبی که شما دارید دما نباید بالای 40 برود (مگر اینکه دمای محیط شما بالا باشد)

احتمالا ویندوز شما روی همین هارد مورد بحث نصب شده و باز احتمالا شما پروتکشن ویندوز (Only the registered members can see the link) را خاموش نکردید

Mahyar.sfi
24-07-15, 13:27
برای این هاردها این دما مشکل ساز نیست ولی با کیس خوبی که شما دارید دما نباید بالای 40 برود (مگر اینکه دمای محیط شما بالا باشد)

احتمالا ویندوز شما روی همین هارد مورد بحث نصب شده و باز احتمالا شما پروتکشن ویندوز (Only the registered members can see the link) را خاموش نکردید

ویندوز روی هارد سیگیت نصبه ولی پروتکشن روشن بود که اونو خاموش کردم، فکر کنم بهترین کار فعلا جا به جایی هارد هاست چون دما خیلی بالا نیست

APP Center (Intel 8/9/X99 series
بعد easy tune رو نصب کن

این دو نرم افزار رو نصب کردم اما قابلیتی برای کنترل فن ندارن

AMD>INTEL
24-07-15, 13:40
ویندوز روی هارد سیگیت نصبه ولی پروتکشن روشن بود که اونو خاموش کردم، فکر کنم بهترین کار فعلا جا به جایی هارد هاست چون دما خیلی بالا نیست

این دو نرم افزار رو نصب کردم اما قابلیتی برای کنترل فن ندارن
System Information Viewer هم باید نصب بشه
13640