PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پاور کورسیر

mm65
15-07-15, 22:35
با عرض سلام.

چند روزیه یک پاور HX850i خریداری کردم. در حالت عادی که مشکلی نیستش اما وقتی مصرف سیستم به بالای 100 وات می رسه (با کورسیرلینک مانیتور کردم) یک صدای زیر از پاور شنیده می شه طوری که اول فکر کردم صدای هارده. مثلاً یک عکس در مرورگر کروم هم وقتی در حال بارگذاری هست دوباره چنین صدایی شنیده می شه و وقتی لود عکس تموم شد, صدا قطع می شه. در بازی ها هم همینطوره .

می خوام بدونم این صدا طبیعیه یا خیر؟! نمی دونم چرا هر محصولی از کورسیر خریدم همیشه مشکل داشته:1. (35): رم , ssd بعد از مدتی , واترکولر از همون اولش که نصب کردم و .... تعجب می کنم این پاور مثلاً گواهینامه 80+ پلاتینیوم داره zero fan داره پس این صدا برای چیه!!!

دوستانی که پاورهای HXi و AXi دارید با مورد مشابهی برخورد نداشتید؟

AMD>INTEL
15-07-15, 22:44
صدای رو مشخص میکردید خیلی بهتربود . مطمئن هستید صدای استارت فنهای پاور نیست

mm65
15-07-15, 22:52
صدا شبیه به ویز ویز هستش طوری که اول فکر کردم صدای هارده. بله صدای استارت فن پاور نیست چون فن در مصرف بالای 400 وات شروع به چرخش می کنه یا هنگام راه اندازی سیستم و خاموش کردن سیستم فن چند دوری می چرخه اما در این وضعیت پاور به لود نرفته اما این صدا شنیده می شه. حتی کروم رو باز می کنم اولش چند ثانیه ای این صدا شنیده میشه و سپس قطع می شه.

mm65
15-07-15, 23:23
به این ویدئو نگاه کنید جنس صدا شبیه صدای rattling این ویدئو هستش البته نه به این شدت. شاید حجم صدا یک دهم این باشه. اما جنس صدا همینه!
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
15-07-15, 23:49
به این ویدئو نگاه کنید جنس صدا شبیه صدای rattling این ویدئو هستش البته نه به این شدت. شاید حجم صدا یک دهم این باشه. اما جنس صدا همینه!
Only the registered members can see the link

اون صدای ویز ویز . در اصل coil whine هست . میتونه هر قطعه ای باشه . صدای از یکی از چوک های روی برد هست . با یک پاور دیگه تست بزنید . حتی ممکنه از مادربرد یا کارت گرافیک باشه .

mm65
16-07-15, 01:14
این صدا ارتباطی به بورد یا گرافیک نداره با پاور دیگه هم تست کردم.
صدا از خود پاوره قطعات رو باز کردم روی میز گذاشتم و از این بابت اطمینان دارم.
کامنت های لینکی که گذشته بودم هم موید همین مطلب هستن اما میخواستم از دوستانی که مدل های مشابه دارن هم بپرسم که چنین موردی مشاهده کردن یا نه

AMD>INTEL
16-07-15, 01:45
این پاور دو قطعه رله دارد که در به دلیل کیفیت ساخت از همون اول صدا ایجاد کنند در بعضی از پاورهای تولید شده در شرکت . عکسشون رو براتون میگذارم
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

mm65
16-07-15, 02:31
به احتمال زیاد همین باید باشه! حدس خودمم این بود که یا از رله است یا سویچ.
الان چکارش کنم ؟ فکر نمی کنم تخت جمشید قبول کنه شامل گارانتی بشه و تعویض کنن چون صداش زیاد نیست اما من حساسم شاید اونا زیر بار نرن که صدا میده. از طرفی هم نمی خوام تعمیر بشه پاوری که 5 روزه خریدم. نظر شما چیه؟

AMD>INTEL
16-07-15, 02:34
به احتمال زیاد همین باید باشه! حدس خودمم این بود که یا از رله است یا سویچ.
الان چکارش کنم ؟ فکر نمی کنم تخت جمشید قبول کنه شامل گارانتی بشه و تعویض کنن چون صداش زیاد نیست اما من حساسم شاید اونا زیر بار نرن که صدا میده. از طرفی هم نمی خوام تعمیر بشه پاوری که 5 روزه خریدم. نظر شما چیه؟

اگر حساس هستید به صدا به نظرم بفروشید و از یک برند دیگه جایگزین کنید . سازنده اصلی این پاور CWT هست که برای THERMALTAKE هم پاور تولید میکنه . مدلهای 750 وات ونگارد شرکت کولر مستر نظرم هست .
نه این صدا شامل گارانتی نمیشه مخصوصا تو ایران .....

mm65
16-07-15, 12:29
بعد از 6 سال از کولرمستر کوچ کردم به کورسیر:1. (26):
البته فکر می کنم ویندوزم هم تاثیر گذاره. حدود 1 ساله تعویض نشده در این مدت هم همزمان هم کارت انویدیا داشتم و هم ای ام دی و بارها درایورهای مختلف و نرم افزارهای زیادی نصب و حذف شدن DDU و CCleaner هم تا یه حدی جواب می دن کلاً ویندوزم سنگینه و از وقتی کورسیرلینک رو نصب کردم این صدا بیشتر شد . منتظر عرضه نهایی ویندوز10 هستم وگرنه نصب یک ویندوز فرش می تونه قضاوت صحیح تری نسبت به عملکرد پاورم داشته باشه.
با تشکر:11():