PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید اسپیکر 5.1

amirpcp30
15-07-15, 16:29
سلام دوستان
من یک اسپیکر 5.1 میخواستم بگیرم برای کامپیوتر و لپ تاپ
برای من بلندی صدا و بیس خیلی قوی مهم نیست مهم کیفیت هستش
با جستجو هایی که کردم به این نتایج رسیدم
da5000pro و c6 از ادیفایر که با چند تا نظری که خوندم مثل اینکه c6 بهتره چیزی که da بیشتر داره بیس قویتره و حتی صدا درش گم میشه که خب برام بیس قوی مهم نیست (قیمت c6 داخل یک سایت دیدم 670 نمیدونم درسته یا نه)
رده های بالاتر z906 دیدم که نمیدونم در مقایسه با c6 چقد شفافیت بهتری رو ارائه میده و ایا ارزش 600.000 تومان اضافه رو داره یا نه و ورودی اپتیکال هم وقتی از کارت صدا بهش ورودی بدیم عملا بدون استفاده میشه (قیمت حدود 1300)
باز اگه بخوام اونجا 600.000 بیشتر هزینه کنم اینجا هم یک 600 میزارم این مدل رو میگیرم: HTP-RS839 فقط به خاطر طراحی و امکاناتی که داره ، باز در مورد این سری چیزی که فهمیدم برای صدای زیاد هستش (قیمت 1900)
دوستان اگه اشتباهی میکنم در این موارد بهم بگید ممنون میشم به همین دلیل این توضیحات رو نوشتم
میدونم اختلاف قیمتی این مدلها خیلی زیاده ولی سوالم اینه ایا ارزشش رو متناسب با خواسته های من دارند یا نه همون c6 بگیرم و تفاوت محسوسی نخواهم داشت
گیم فقط سالی دو تا شاید بازی کنم فیلم روزی شاید یک ساعت و موسیقی هم کم در کل استفاده خاص ندارم-مین بوردم x58 ud3r هستش که خروجی اپتیکال داره اما لپ تاپ hp6080 نمیدونم میتونم ورودی میکروفونش رو تبدیل به خروجی کنم یا نه برای 5.1
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
با سپاس

AMD>INTEL
15-07-15, 16:36
به شخصه لاجیتک و کریتیو رو در اسپیکر خیلی قبول دارم . البته c6 هم اسپیکر خوبیه .
Only the registered members can see the link-review-summary
برای لپتاپ تنها راه استفاده از خروجی 5.1 استفاده از کارت صدای های اکسترنال usb هست .

AMD>INTEL
15-07-15, 16:40
تو این فروم خارجی هم که این دو اسپیکر مقایسه شده غالبا نظرشون روی z906 هست .
Logitech Z906 or Edifier C6 (Only the registered members can see the link)

nima_hl
15-07-15, 17:54
کلا طرح ساروند خیلی با استقبال عمومی روبرو نشد

وقتی شما یک اسپیکر 5 باند تهیه میکنید باید سورس مناسب که با این تکنولوژی رکورد شده باشه در دسترس داشته باشید

متاسفانه این سورسها خیلی محدود هستند و سالی ممکنه چند آیتم فیلم با این تکنولوژی عرضه بشه که تهیه آن هم یک مقدار مشکله ( معمولا صدای فیلمهائی که در اینترنت پیدا میکنید استریو هستند )

به همین دلیل به شما اپیکر 5 بانئ توصیه نمیکنم

به هر حال اگر صدای مرگ میخواهید به فکر تهیه یک کارت صدا ( ترجیحا اکسترنال که بتونید با نوت بوک هم استفاده کنید ) و یک جفت اسپیکر مانیتورینگ استودیوئی باشید

قبلا adam داشتم که به دلایلی فروختم و بعد از اون صدای هیچ اسپیکری به دلم نمیشینه

پیشنهاد میکنم به لوازم صوتی حرفه ای مراجعه کنید و یک مرتبه صدای مانیتورینگ را بشنوید تا متوجه بشید این اسپیکرهائی که نام بردید اصلا حرفه ای محسوب نمیشوند :1. (35):

amirpcp30
15-07-15, 20:08
سلام

تو این فروم خارجی هم که این دو اسپیکر مقایسه شده غالبا نظرشون روی z906 هست .
Logitech Z906 or Edifier C6 (Only the registered members can see the link)
ممنون
در پست 12 هم دیدم مقایسه کرده اما به نظرتون با این تفاسیر این دو اسپیکر خیلی به هم نزدیک نیستند؟ 906 مخصوصا با این قیمت ارزشش رو داره؟ به همین دلیل تاپیک زدم تا نظر دوستان رو بپرسم

کلا طرح ساروند خیلی با استقبال عمومی روبرو نشد

وقتی شما یک اسپیکر 5 باند تهیه میکنید باید سورس مناسب که با این تکنولوژی رکورد شده باشه در دسترس داشته باشید

متاسفانه این سورسها خیلی محدود هستند و سالی ممکنه چند آیتم فیلم با این تکنولوژی عرضه بشه که تهیه آن هم یک مقدار مشکله ( معمولا صدای فیلمهائی که در اینترنت پیدا میکنید استریو هستند )

به همین دلیل به شما اپیکر 5 بانئ توصیه نمیکنم

به هر حال اگر صدای مرگ میخواهید به فکر تهیه یک کارت صدا ( ترجیحا اکسترنال که بتونید با نوت بوک هم استفاده کنید ) و یک جفت اسپیکر مانیتورینگ استودیوئی باشید

قبلا adam داشتم که به دلایلی فروختم و بعد از اون صدای هیچ اسپیکری به دلم نمیشینه

پیشنهاد میکنم به لوازم صوتی حرفه ای مراجعه کنید و یک مرتبه صدای مانیتورینگ را بشنوید تا متوجه بشید این اسپیکرهائی که نام بردید اصلا حرفه ای محسوب نمیشوند
Only the registered members can see the link(35).gif
ممنون
کاملا حرفتون درسته ، صدای a5x رو شنیدم ، اما به نظرتون با این کاربرد من چنین اسپیکرهایی ارزشش رو دارند؟ مانیتورینگ 5 تایی من ندیدم اگه باشه هم مطمعنن قیمت زیادی داره،من حداکثر اگه بخوام موزیک گوش بدم در روز نیم ساعت میشه البته این هم اضافه کنم خسته میشم و میدونم بی ارتباط با اسپیکر هم نیست ، اما مثلا گیم بدون سیستم 5.1 انگار یک چیزی کم داره و با 5.1 به نظر من یک لذت دیگه ای داره
مورد دیگه هم همونطور که خودتون گفتید فیلم و... با کیفیت هم کمه من هم ارشیو موزیکم معمولی هستش و کیفیت خاصی برای اجرا ندارم و حدس میزنم این مورد خیلی تاثیر داشته باشه و از کارایی هر اسپیکری که میگیرم نتونم استفاده کنم مگه اینکه در حد استفادم بگیرم

بازم هم دوستان راهنمایی کنید ممنونتون میشم
یک مورد دیگه هم هست که اگه پایه هم برای اسپیکر معرفی شده سراغ دارید یا طرحی دارید ممنون میشم بهم معرفی کنید (برای دو تا باند عقب) برای c6 فک کردم که مثل چوب خودش براش بدم درست کنند
با سپاس

AMD>INTEL
15-07-15, 20:21
نظر من رو بخواهید تفاوت چشمگیری ندارند . من نتونستم قیمت دقیق c6 رو پیدا کنم ولی اگر اختلافشون بالای 300 تومن هست . گزینه ارزونتر رو انتخاب کنید .

amirpcp30
01-08-15, 00:38
سلام ممنون دوست عزیز
متاسفانه نتونستم ادیفایر c6 رو بگیرم و هیچ کجا موجود نداشتند یک سایت قیمت زده بود 670 که تماس هم گرفتم پاسخ نمیدهند
من اسپیکر با مارک متفرقه ی first دارم که یک دستگاه aiwa nsx-rv26 به سیستم متصل کردم که کلا فک نکنم با اسپیکر مقایسه بشه عمق صدا رو عالی پخش میکنه نسبت به این اسپیکر - البته نمیدونم اصلا این دستگاه برای چنین کاری هم ساخته شده یا نه اما من از روی کنجکاوی باند های اسپیکر و این دستگاه رو با هم عوض کردم و متوجه شدم امپلی فایر تاثیر خاصی روی کیفیت نداره و باند خیلی مهمتره چون من زمانی که یک باند این دستگاه رو به امپلی فایر این اسپیکر متصل کردم همون کیفیت رو داشتم صدا رو از 60 گذاشتم روی 40 و صدای دستگاه هم از 31 گذاشتم 17 که صدا یک مقدار باشه کیفیت کاملا یکی بود فقط اگه treble دستگاه رو تا اخر میبردم وضوحش بهتر میشد و برام جالب بود که صدای امپلی فایر اسپیکر رو هم اگه 50 میزاشتم (البته صدا ی کامپیوتر رو کمتر میکردم) همون وضوح رو داشتم در کل خلاصه بگم همون کیفیت اصلی باند ها رو با این امپلی فایر با مارک متفرقه میتونستم بگیرم و برام تفاوتی نمیکرد البته اضافه کنم که صدای رو از امپلی فایر که میاوردم پایین صدا بم میشد و هرچقد که زیادتر میکردم وضوح بهتری داشتم که مطمعنن به دلیل برق امپلی فایر بوده که این باند ها مصرفشون بیشتره
حالا که ادیفایر گیرم نیومد به این فکر افتادم که باند خوب بگیرم با یک امپلی فایر 6 کاناله (البته قبلا دوست داشتم av receiver بگیرم که با این کاری که کردم و دیدم تفاوت در کیفیت نداشت به این فکر افتادم که یک امپلی فایر معمولی 6 کانال بگیرم چون از av receiver ها فک نکنم استفاده ی خاصی بشه وقتی به کامپیوتر متصل میشه)
کارت صدایی هست که کارامپلی فایر رو هم انجام بده؟ چون فک میکنم کارت صدا هم بخرم کیفیت بهتری داشته باشه
راستی برای باند ها مشکلی نداره که به امپلی فایر اسپیکر متصل کردم؟
چه مدل ست 5 باندی پیشنهاد میدید؟ خودم بسازم بهتره یا اماده بخرم؟
دوستان راهنمایی کنند یک دنیا ممنون میشم
راستی این هم عکس این سیستم
Only the registered members can see the link entr_aiwa_nsx_rv26_skachat_foto.jpg
با سپاس

AMD>INTEL
01-08-15, 00:46
ساخت اسپیکر که دردسر زیادی دارد . باید کلی هزینه کنی و وقت بگذاری عموما اگر سررشته نداشته باشی صدایی که مد نظرت هست رونمیگیری .

amirpcp30
01-08-15, 09:18
ساخت اسپیکر که دردسر زیادی دارد . باید کلی هزینه کنی و وقت بگذاری عموما اگر سررشته نداشته باشی صدایی که مد نظرت هست رونمیگیری .
سلام مجدد
ممنون ، من فقط میخواستم بلنگو رو بگیرم و یک طرح بدم نجاری تا جعبش رو بسازه
اگه اماده به صرفه تر هستش همینکارو میکنم
دیگر سوالات رو هم اگه دوستان بتونند پاسخ بدهند ممنون میشم
با سپاس

amirpcp30
04-08-15, 18:50
سلام دوستان
اگه بتونید راهنمایی کنید که چه مدل بلندگویی بگیرم ممنون میشم
av reciver هم همونطور که گفتم چون به pc متصل میکنم به کارم نمیاد و به این فکر هستم که خودم بلندگو ها رو اکتیو کنم حالا یا امپلی فایر رو خودم بسازم یا بدم بیرون برام بسازند ، فقط میخواستم بپرسم چنین کاری در عملکرد بلندگو تاثیر منفی نداره که باعت افت کیفیت شه؟
ویرایش:
الان داخل یک سایت da5000 pro کارکرده دیدم 450.000 تومان ، همونطور که پست اول گفتم نسبت به c6 با نظراتی که خونده بودم نوشته بودند که ساب ووفر قدرتمندی داره که حتی روی صدای بقیه باند ها رو هم بعضی اوقات میپوشونه (c6 30w ساب ووفرش هست و da5000 60w) که خب چیزی که مشخصه اینه که قابل تنظیمه اما سری c ادیفایر به شفافیت صدا مشهوره حالا میخواستم بپرسم ایا بیس نرم و شفافیت c6 رو این اسپیکر داره؟ از نظر قدرت باند ها هم مثل ساب ووفر این مدل قویتر هستش فقط امکانات جانبی c6 نداره که نیازم نیست (البته بلندی صدا هم به کارم نمیاد) ، نظرتون در این مورد هم بفرمایید ممنون میشم
با سپاس :give_rose:

AMD>INTEL
04-08-15, 19:43
da5000 pro اسپیکر خوبی به نظر میرسه . البته تو خرید دست دوم باید خیلی بیشتر دقت کنی .

amirpcp30
04-08-15, 23:23
da5000 pro اسپیکر خوبی به نظر میرسه . البته تو خرید دست دوم باید خیلی بیشتر دقت کنی .
سلام
ممنون ، متاسفانه تجربه ای در مورد خرید کارکرده ی اسپیکر ندارم ، از کجا متوجه سلامت کامل و نبود مشکلی یا فشار بیش از اندازه به اسپیکر میشه شد؟

AMD>INTEL
04-08-15, 23:24
سلام
ممنون ، متاسفانه تجربه ای در مورد خرید کارکرده ی اسپیکر ندارم ، از کجا متوجه سلامت کامل و نبود مشکلی یا فشار بیش از اندازه به اسپیکر میشه شد؟

بله باید مهلت تست بگیرید و ازش تست کافی بگیرید .

amirpcp30
05-08-15, 00:04
بله باید مهلت تست بگیرید و ازش تست کافی بگیرید .
بازم ممنون
چطور تستی میشه گرفت؟ با چه صداهایی ، و از کجا میتونم بفهمم اسپیکر افت کیفیتی داشته با پارگی در اسپیکر ها یا خیر
با سپاس

AMD>INTEL
05-08-15, 00:18
بازم ممنون
چطور تستی میشه گرفت؟ با چه صداهایی ، و از کجا میتونم بفهمم اسپیکر افت کیفیتی داشته با پارگی در اسپیکر ها یا خیر
با سپاس

پارگی که مشخص میشه . تو رنجهای مختلف تست بگیرید اسپیکری که مشکل داشته باشه تو یکساعت اول خودشو نشون میده .

amirpcp30
05-08-15, 14:28
پارگی که مشخص میشه . تو رنجهای مختلف تست بگیرید اسپیکری که مشکل داشته باشه تو یکساعت اول خودشو نشون میده .
سلام مجدد
ممنون از راهنمایی هاتون
به نظرتون da5000 pro کارکرده ارزشش رو داره با این قیمت؟ (450 تومان) چون قیمت اک رو بنده ندارم
با سپاس

AMD>INTEL
05-08-15, 14:39
اگر تمیز باشه بله ارزش دارد .

amirpcp30
18-08-15, 12:52
سلام دوستان
یک سوال داشتم از خارج از کشور میشه اسپیکر اورد قیمت به صرفه میشه یا هزینه ی بیشتری نسبت به داخل داره؟ چون فقط لاجیتک داخل کشور موجوده میپرسم و سفری دارم به کربلا میخواستم بپرسم اگه قیمت جنس بالاتر نمیره از اونجا بیارم
با سپاس

david-ebi
18-08-15, 14:23
سلام دوستان
یک سوال داشتم از خارج از کشور میشه اسپیکر اورد قیمت به صرفه میشه یا هزینه ی بیشتری نسبت به داخل داره؟ چون فقط لاجیتک داخل کشور موجوده میپرسم و سفری دارم به کربلا میخواستم بپرسم اگه قیمت جنس بالاتر نمیره از اونجا بیارم
با سپاس

دوست عزیز در کربلا و کلا در عراق هم همین برندهایی که در کشور خودمون هست فقط
موجوده و نه بیشتر.از نظر قیمتی هم چندان تفاوتی نداره با اینجا.فقط یکسری مارکهای عجیب غریب چینی بی در و پیکر هم اونجا هست که شاید اینجا نباشه.

AMD>INTEL
18-08-15, 14:26
دوستمون درست گفتند . کلا بازار عراق تفاوتی با بازار ایران ندارد . فقط جنسی که تهیه میکنید فاقد گارانتی هست .