PDA

مشاهده نسخه کامل : ( محدود شدن سرعت اینترنت مخابرات ارومیه درساعات رایگان شبانه و قفل شدن روی 100kb/sec )

ᗩTᗩ
02-07-15, 02:06
با عرض سلام و درود خدمت همه دوستان و سروران عزیزم / امیدوارم شاد باشین و سرحال
دوستان حدود 4 روزه که بنده با یه مشکل جدید و عجیب با اینترنت مخابرات دست و پنجه نرم میکنم که نمیدونم
فقط سر من این بلا نازل شده یا همه این مشکل رو دارند یا اصلا مشکل از کجاست و چیه ؟؟؟ دوستان بنده
اینترنت 10240 که میشه همون 10 مگ دارم از آی اس پی معظم ( مخابرات ) که همون طور که گفتم 4 روزه
از مثلا حدود 12 اینا سرعت دقیقا روی 100 کیلو قفل میشه و به هیچ وجه بالاتر نمیره بلکه پایینترم میاد
لازم به ذکره که تا الان بنده چنین چیزی ندیده بودم و فکرم نکنم کسی دیده باشه / نوسان در دانلود
رو دیده بودیم اونم در حد 50 الی 60 کیلو ولی دیگه این جدیه جدید هست و دقیقا نمیدونم جریانش
چیه و آیا این حرکت انقلابیرو خود مخابرات اعمال کرده ؟ که از 2020 پرسیدم گفتن به هیچ وجه
چنین اعمالی از طرف مخابرات صورت نگرفته / گفتم هکم کردن ؟ گفتن نخیر / کلا خودشونم موندن که مشکل از کجاست / بنده ارومیه هستم

آپدیت شده در تاریخ : 1394/04/16

مشخصات سرویس بنده و ...

Only the registered members can see the link

عکسی از تست در ساعات رایگان و کل سرعت دریافتی من که حتی به یک مگ هم نمیرسه
اینم تست سرعت با نرم افزار دانلود منجر ساعت 2:20 دقیقه صبح

متن شکایت بنده و پاسخ عجیب مسئول محترم که اصلا ربطی به مشکل ذکر شده بنده نداشت و ارسال تجدید نظر اول بنده و ادامه دارد تا ابد

ᗩTᗩ
03-07-15, 17:46
تایپیک بسته شود لطفا .

JiMmY.j
03-07-15, 18:15
تایپیک بسته شود لطفا .

به احتمال زیاد این محدودیت رو مخابرات براتون گذاشته، وقتی حجم دانلود کاربرها زیاد میشه این محدودیت رو اعمال می کنن. شما دوستی آشنایی نداری تو شهرتون که از همین اینترنت استفاده کنه؟

ᗩTᗩ
04-07-15, 00:10
به احتمال زیاد این محدودیت رو مخابرات براتون گذاشته، وقتی حجم دانلود کاربرها زیاد میشه این محدودیت رو اعمال می کنن. شما دوستی آشنایی نداری تو شهرتون که از همین اینترنت استفاده کنه؟

با سلام و درود خدمت شما
بله متاسفانه از همون اولش چنین احساسی کردم که از طرف خود مخابراته ولی من اصلا دانلودهای انچنانی و سنگین نمیکنم
دانلود در حد دو سه تا فیلم و چندتا نرم افزار / بله از چند عزیز پرسیدم که هیچ کدوم چنین مشکلی نداشتند

mehrad.s
04-07-15, 02:57
داش مخابرات همینه اگه امکانش هست برو از پارس آنلاین بخر

ᗩTᗩ
04-07-15, 11:02
داش مخابرات همینه اگه امکانش هست برو از پارس آنلاین بخر

سلام و درود خدمت شما دوست عزیز
بنده الان چند ساله میخوام این حرکت رو انجام بدم ولی بختکی به نام فیبرنوری اجازه این کار رو نمیده متاسفانه وگرنه خیلی
وقت پیش به شرکتهای خصوصی نقل مکان کرده بودم .

Mrp7
04-07-15, 12:06
بگو پرتتو ریست کنه

ᗩTᗩ
04-07-15, 14:28
دوستان الان داشتم با مسئول فنی کل صحبت میکردم که حقیقت رو گفتن که بله چنین تغییراتی انجام شده گفتن برای مخابرات 5 و 10 مگ اصلا دانلود رایگان
نداریم ( تکبیر ) شمام هم مشترک پر مصرفی هستین و دانلودهای سنگینی انجام دادین
( یه جوری گفتن سنگین من فکر کردم کل نرم افزارهای مایکروسافت + کل فیلمهای تولیدی هالیوود رو انداختم داخل دانلود منجر )
و همین کارا باعث شده که این تغییرات اعمال بشه برای شما و اونایی که دانلودهای سنگینی دارند و بیش از حد دانلود میکنن
.برین ببینین isp های دیگه دانلود شبانه رو چه جوری کردن بعدا ازمون گله کنید / پاسخ بنده : من هم یه کلمه گفتم که هزینه های نجومیه هر گیگ حجمتونو
که 3900 تومنه بیارید بکنید 500 تومن اونوقت من و امثال من بهفکر دانلود شبانه نمیوفتیم و هر وقتی از روز که دلمون بخواد دانلود میکنیم و شمام شبا راحت تر میخوابین !

دوستان به هر حال من از طریق وزارت شکایتم رو مبنی بر صحت این تصمیم که به گردن مخابرات کل کشور انداختن تنظیم و
ارسال کردم و کد رهگیریشم اومد حالا ببینیم چی میشه / درست میشه یا بدتر میشه که به نظرم هیچ فرقی نخواهد کرد

واقعا خیلی متاسفام برای اون ارگانی که این همه داره ملت رو میچاپه و بازم گرسنست و بازم تلاش میکنه بیشتر خالی کنه و بیشتر بخوره ببین چقدر بدبخت شدیم که دارن با
محدود کردن سرعت اینترنتی که مفت براشون میارزه و هزینه انچنانی هم براشون نداره ازمون انتقام میگیرن این همه پول مفت و اضافه از این ملت میگیرن کسی چیزی نمیگه
اونوقت ببین واسه خاطر یه دانلود کردن رایگان که 1 به میلیاردومه هزینه گرفته شدم نیست ببین چه تصمیماتی انجام میدن تا ماها مجبور بشیم روزا دانلود کنیم و خزانه هارو
بیشتر و بیشتر پر کنیم / واقعا ببینین در چه مملکتی زندگی میکنیم که هزینه های یه زندگی مرفع رو پرداخت میکنیم ولی کیفیت زندگیمون در حد کشورهای عقب افتادست ... واقعا خیلی متاسفم

M I L A D
07-07-15, 09:06
با عرض سلام و درود خدمت همه دوستان و سروران عزیزم / امیدوارم شاد باشین و سرحال
دوستان حدود 4 روزه که بنده با یه مشکل جدید و عجیب با اینترنت مخابرات دست و پنجه نرم میکنم که نمیدونم
فقط سر من این بلا نازل شده یا همه این مشکل رو دارند یا اصلا مشکل از کجاست و چیه ؟؟؟ دوستان بنده
اینترنت 10240 که میشه همون 10 مگ دارم از آی اس پی معظم ( مخابرات ) که همون طور که گفتم 4 روزه
از مثلا حدود 12 اینا سرعت دقیقا روی 100 کیلو قفل میشه و به هیچ وجه بالاتر نمیره بلکه پایینترم میاد
لازم به ذکره که تا الان بنده چنین چیزی ندیده بودم و فکرم نکنم کسی دیده باشه / نوسان در دانلود
رو دیده بودیم اونم در حد 50 الی 60 کیلو ولی دیگه این جدیه جدید هست و دقیقا نمیدونم جریانش
چیه و آیا این حرکت انقلابیرو خود مخابرات اعمال کرده ؟ که از 2020 پرسیدم گفتن به هیچ وجه
چنین اعمالی از طرف مخابرات صورت نگرفته / گفتم هکم کردن ؟ گفتن نخیر / کلا خودشونم موندن که مشکل از کجاست / بنده ارومیه هستم

متاسفانه خدمات دهی مخابرات شدیدا ضعیفه...

ᗩTᗩ
07-07-15, 16:20
دوستان من از طریق سایت 195 که مربوط به شکایت از طریق وزارت هست شکایتی ثبت کرده و امروز هم پاسخ خیلی خنده داری دریافت کردم
خودتون ببینید که با کیا داریم زندگی میکنیم .... وای بر ما

Only the registered members can see the linkت

دانلود در ساعت 2:20 دقیقه صبح

ᗩTᗩ
07-07-15, 16:25
متاسفانه خدمات دهی مخابرات شدیدا ضعیفه...

سلام خدمت شما دوست بزرگوارم
والا اگر ضعیف بود بازم من قبولش داشتم ، این هیچیه یا افتضاحه / در این صورت دایال آپ بهتر از اینترنت 10 مگی هستن

ᗩTᗩ
10-07-15, 13:57
با عرض سلام دوباره خدمت همه دوستان و عزیزان / شکایت نوع سوم هم ارسال شد ... باشد که رستگار شویم

منتظرم ببینم واسه این شکایت رسمی و محترمانه چه چیز خنده داری خواهند نوشت

MR-R
10-07-15, 14:21
دوست عزیز این مشکل عجیب رو بنده هم دارم!
از زمانی که اینترنت مخابرات گرفتم و سرعت 2048 ، سرعت دانلود من در تمامی ساعات روز روی 230 قفل هست به پایین
و شبها هم که سرعت تقریبا نصف این رقم هست
یک چیز عجیب دیگه هم این هست که مثلا شما یک روز خونه نباشی و از اینترنت استفاده نشه،برای فردای اون روز شما عملا اینترنت نداری و در پنل شما هم وضعیت آفلاین خورده!!
و حتما باید تماس بگیری با پشتیبانی و اونها هم با یک کلک میگن مودم رو خاموش و روشن کنید وصل میشه و در واقع خودشون قطع میکنن و وصل میکنن!
چندین بار من به پشتیبانی تذکر دادم چرا باید اینطور باشه اما جواب منطقی ندادند و اصلا زیر بار نمیرن
این مشکل فقط برای من نیست و برای اکثر دوستان و بستگانم هست
متاسفانه در محدوده سکونت ما سرویس دهنده بهتری هم وجود نداره وگرنه قطعا عوض میکردم

david-ebi
10-07-15, 17:34
دوست عزیز پارسال شهریور ما کاربران صبانت به همین مشکل دچار شدیم.بعد صبانت گفت از این به بعد هر چه قدر حجم روزانه بخری تا دو برابرش میتونی شبانه با سرعت بالا دانلود کنی و از اون به بعد سرعتت میاد روی 16 کیلوبایت مگر باز حجم روزانه بخری.ما هم هممون به 195 شکایت کردیم که واسه هممون جواب اومد به علت اینکه عده ای از کاربران در ساعات شبانه بیش از حد دانلود داشتند ما سرعت رو محدود کردیم:1. (27):بعد رفتیم توی کلوب توی خود صفحه وزیر شکایت کردیم و باز دوباره توی 195 شکایت کردیم.وزیر یکی دوبار جواب داد پیگیری میکنه و تقریبا همزمان با 195 هر دو تاشون گفتند شماها خیلی تو ساعت شبانه دانلود می کردید و اصلا ساعات شبانه یک سیاست تشویقی است و نبودش هیچگونه منع قانونی نداره:1. (28):
خلاصه ما باز رفتیم به خود سازمان تنظیم مقررات هم شکایت کردیم.یک روز یکی از کارشناساشون زنگ زد و گفت این محدودیت سرعت دانلود شبانه رو ما خودمون دستورش رو به صبانت دادیم و مصوبه شماره فلان است که در سازمان ما تصویب شده و به مرور در تمام isp ها هم اجرا میشه و این اصلا کار خودمون بوده و نه صبانت.:1. (27)::1. (27):
حالا شما ببین ما شکایت از صبانت رو پیش کی برده بودیم!!!
خلاصه سرت رو درد نیارم الان هم که تقریبا نزدیک یکسال از اون جریانات می گذره هنوز همون آش و کاسه هست و معلوم شد که اینا همش کار خودشون بوده.
حالا شما که مخابرات هستی که دیگه دقیقا در مهد جایی هستی که این دستور صادر شده:1. (23):
اما بازم امیدوارم که محدودیت سرعت شما به اینا ربط نداشته باشه و درست بشه.من فقط تجربه ام رو در این زمینه گفتم.
راستی این رو هم بگم طبق تجربه چندین ساله من همیشه در ماه رمضان سرعت شبانه به یک دوم و یک سوم و حتی کمتر میرسه و بعد از ماه رمضان خوب میشه.که اونم فکر کنم به علت زیاد شدن یوزرهای شبانه در این ماه باشه.
موفق باشید.

علی حسنی
10-07-15, 18:33
متاسفانه اکثر کاربران (یا تقریبا همشون) از اینترنت به خصوص اینترنت مخابرات ناراضی هستند چرا که علاوه بر قیمت بالا ، دارای قطعی زیاد ، عدم جوابگویی درست ، دادن سرعت پایین تر از حد توافق و . . . می باشند .

امیدوارم با گسترش شرکت های دیگه و ایجاد فضای رقابتی این مشکلات برطرف بشه .

Haswell
10-07-15, 19:18
شما مجموعا چقدر در ساعات رایگان دریافت کردین که محدود شدین؟
چون من که دو ساله مخابراتم هنوز نشنیده بودم مخابرات محدود کنه

ᗩTᗩ
11-07-15, 12:23
دوست عزیز این مشکل عجیب رو بنده هم دارم!
از زمانی که اینترنت مخابرات گرفتم و سرعت 2048 ، سرعت دانلود من در تمامی ساعات روز روی 230 قفل هست به پایین
و شبها هم که سرعت تقریبا نصف این رقم هست
یک چیز عجیب دیگه هم این هست که مثلا شما یک روز خونه نباشی و از اینترنت استفاده نشه،برای فردای اون روز شما عملا اینترنت نداری و در پنل شما هم وضعیت آفلاین خورده!!
و حتما باید تماس بگیری با پشتیبانی و اونها هم با یک کلک میگن مودم رو خاموش و روشن کنید وصل میشه و در واقع خودشون قطع میکنن و وصل میکنن!
چندین بار من به پشتیبانی تذکر دادم چرا باید اینطور باشه اما جواب منطقی ندادند و اصلا زیر بار نمیرن
این مشکل فقط برای من نیست و برای اکثر دوستان و بستگانم هست
متاسفانه در محدوده سکونت ما سرویس دهنده بهتری هم وجود نداره وگرنه قطعا عوض میکردم

سلام خدمت شما دوست بزرگوارم
خب همین سرعت اولیه و به ضاهر خوب شما هم خودش مشکل داره و باید حدود 260 باشه
بله متاسفانه شبها اول 100 کلو بعد 70 کیلو بعد 50 و بعدا اگر اعصابی برامون مونده باشه 30 کیلو !!
این مشکل شما واقعا عجیب هست و من تا الان چنین چیزی ندیدم و نشنیدم/ خب پشتیبانی در جواب سوال چی گفتند ؟
متاسفانه کسانی که تو بخش 2020 یا به اصطلاح پشتیبانی تشریف دارند سوادشون حتی در حد سیکل هم نیست
دقیقا یادمه یه سوالی در مورد max rate پرسیدم طرف گفت چی هست !! که من همون لحظه دستام رو بردم بالا و از خدا مرگی راحت طالب شدم
پس اونطور که معلومه این مخابرات هر کاری که دلش میخواد میکنه البته باید بکنه چون تو دست کسانی هست که ..... بگذریم
والا منم مثل شما خیلی دوست دارم از شرکتهای خصوصی اکانت بگیرم ولی بختکی به نام فیبر نوری اجازه نمیده و مخابرات انحصاریش رو تو دستش داره

دوست عزیز پارسال شهریور ما کاربران صبانت به همین مشکل دچار شدیم.بعد صبانت گفت از این به بعد هر چه قدر حجم روزانه بخری تا دو برابرش میتونی شبانه با سرعت بالا دانلود کنی و از اون به بعد سرعتت میاد روی 16 کیلوبایت مگر باز حجم روزانه بخری.ما هم هممون به 195 شکایت کردیم که واسه هممون جواب اومد به علت اینکه عده ای از کاربران در ساعات شبانه بیش از حد دانلود داشتند ما سرعت رو محدود کردیم:1. (27):بعد رفتیم توی کلوب توی خود صفحه وزیر شکایت کردیم و باز دوباره توی 195 شکایت کردیم.وزیر یکی دوبار جواب داد پیگیری میکنه و تقریبا همزمان با 195 هر دو تاشون گفتند شماها خیلی تو ساعت شبانه دانلود می کردید و اصلا ساعات شبانه یک سیاست تشویقی است و نبودش هیچگونه منع قانونی نداره:1. (28):
خلاصه ما باز رفتیم به خود سازمان تنظیم مقررات هم شکایت کردیم.یک روز یکی از کارشناساشون زنگ زد و گفت این محدودیت سرعت دانلود شبانه رو ما خودمون دستورش رو به صبانت دادیم و مصوبه شماره فلان است که در سازمان ما تصویب شده و به مرور در تمام isp ها هم اجرا میشه و این اصلا کار خودمون بوده و نه صبانت.:1. (27)::1. (27):
حالا شما ببین ما شکایت از صبانت رو پیش کی برده بودیم!!!
خلاصه سرت رو درد نیارم الان هم که تقریبا نزدیک یکسال از اون جریانات می گذره هنوز همون آش و کاسه هست و معلوم شد که اینا همش کار خودشون بوده.
حالا شما که مخابرات هستی که دیگه دقیقا در مهد جایی هستی که این دستور صادر شده:1. (23):
اما بازم امیدوارم که محدودیت سرعت شما به اینا ربط نداشته باشه و درست بشه.من فقط تجربه ام رو در این زمینه گفتم.
راستی این رو هم بگم طبق تجربه چندین ساله من همیشه در ماه رمضان سرعت شبانه به یک دوم و یک سوم و حتی کمتر میرسه و بعد از ماه رمضان خوب میشه.که اونم فکر کنم به علت زیاد شدن یوزرهای شبانه در این ماه باشه.
موفق باشید.

سلام خدمت شما
والا چی بگم / امیدوارم همونطوری باشه که شما فرمودین / شایدم به خاطر ماه رمضان باشه یا شایدم به خاطر نامعلوم بودن 1+5 که اگر نشد
قیمتهارو بندازن بالا و اگرم شد بازم قیمتهارو بندازن بالا !!
عوض اینکه پیشرفت کنیم داریم پس رفت میکنیم

متاسفانه اکثر کاربران (یا تقریبا همشون) از اینترنت به خصوص اینترنت مخابرات ناراضی هستند چرا که علاوه بر قیمت بالا ، دارای قطعی زیاد ، عدم جوابگویی درست ، دادن سرعت پایین تر از حد توافق و . . . می باشند .

امیدوارم با گسترش شرکت های دیگه و ایجاد فضای رقابتی این مشکلات برطرف بشه .

با سلام خدمت شما دوست گرانقدر
بله متاسفانه همین طوره و جای ناراحتیست /
متاسفانه مخابرات به صورت قانونی رقابت نمیکنه و همش با زورگویی و قانون شکنی داره پیش میره
اگر مخابرات انحصار ارائه خدمات رو روی بستر فیبر نوری به بقیه شرکتهام بده مطمئنن باشین کسی
از مخابرات اینترنت نمیگیره و همه کاربران سرازیر میشن به طرف شرکتها و isp های خصوصی
واسه همین خیلی وقته مخابرات در زمینه رقابت باخته ولی با زور و قلدری و بی قانونی تا اینجا اومده و ماها مجبوریم
ازا ین isp دزد اینترنت بگیریم

سلام خدمت شما دوست عزیزم
والا دقیقا نمیدونم چقدر دانلود کردم ولی خیلی نبوده / ولی من هم نشنیدم ولی گویا متاسفانه باید از این به بعد بشنویم
ارگان یا شرکتی که همش به فکر پول و چاپیدن مردم باشه این مشکلات براش مثل آب خوردنه و بدترم میشه
وقتی پول میدیم خوبن ولی وقتی در قبال پول خدمات میخوایم میشیم آدم بد و اونا میشن کر و لال

علی حسنی
11-07-15, 12:47

حتی خیلی از کاربرانی که اینترنت نامحدود می گیرند پس از یه مقدار دانلود سرعتشون محدود میشه و دیگه علنا نمی تونن دانلود کنن .به عبارتی اینترنت نامحدود بی معنیه.

ᗩTᗩ
11-07-15, 13:22
حتی خیلی از کاربرانی که اینترنت نامحدود می گیرند پس از یه مقدار دانلود سرعتشون محدود میشه و دیگه علنا نمی تونن دانلود کنن .به عبارتی اینترنت نامحدود بی معنیه.

کاملا تایید میشه جناب حسنی
من دوستانی میشناسم که 10 مگ دارن و میگن اصلا شبا مودم رو روشن نمیکنیم تا چه برسه به این که دانلود کنیم اونوقت واسه مام همینطوره
و سرعت افت کرده

ᗩTᗩ
12-07-15, 12:54
با سلام خدمت دوستان عزیز و محترم / پاسخ جالبی که منتظرش بودیم دریافت شد که هم جالب و خنده داره و هم دروغیست بزرگ و شاخ دار

Shahryar
12-07-15, 15:03
موضوع خیلی ساده است، اوایل که حجم ترافیک ها کم بود، شرکت ها برای اینکه مشتری جذب کنند میگفتند شبانه رایگان چون فکر میکنند کسی دانلود نمیکنه یا اگه هم بکنه فقط چهارتا که اهل دانلود هستند گاهی شب ها دانلود میکنند.

اما این جوری پیش رفت توی ایران که ملت عین صف های ایستگاه های صلواتی، با ولع، هر چی فایل مفید و حتی غیر مفید بود هررررر شب از راس ساعتی که شروع میشد تا دقیقه ای که تموم میشد میگذاشتند فایل دانلود بشه.

شرکت ها هم دیدند هزینه پهنای باند خیلی زیادی را مجبورند بدند، هر کدوم یه قوانین مسخره ای را وضع کردند براش تا محدود بشه این جریان. صبانت به یه شکل مخابرات به یک شکل و ... . :give_rose:

ᗩTᗩ
12-07-15, 16:12
موضوع خیلی ساده است، اوایل که حجم ترافیک ها کم بود، شرکت ها برای اینکه مشتری جذب کنند میگفتند شبانه رایگان چون فکر میکنند کسی دانلود نمیکنه یا اگه هم بکنه فقط چهارتا که اهل دانلود هستند گاهی شب ها دانلود میکنند.

اما این جوری پیش رفت توی ایران که ملت عین صف های ایستگاه های صلواتی، با ولع، هر چی فایل مفید و حتی غیر مفید بود هررررر شب از راس ساعتی که شروع میشد تا دقیقه ای که تموم میشد میگذاشتند فایل دانلود بشه.

شرکت ها هم دیدند هزینه پهنای باند خیلی زیادی را مجبورند بدند، هر کدوم یه قوانین مسخره ای را وضع کردند براش تا محدود بشه این جریان. صبانت به یه شکل مخابرات به یک شکل و ... . :give_rose:

با سلام و عرض ادب خدمت مدیریت محترم
بله متاسفانه یا شوربختانه همین طور هست که فرمودین و متاسفانه علاجی هم ندارد فک کنم .
والا اگر ترافیک قیمتش مناسب بود یعنی عوض اینکه 3900 تومان باشه میشد 500 تومن بنده به شما قول میدادم که هر دانلودی داشتم
همون روز دانلود میکردم تا هیچ مشکلی پیش نیاد ولی هزینه های کمرشکن همه رو مجبور کرده که بیوفتن به جون شبها و خونشو
تو شیشه کنن / البته من که هنوز از اون 500 گیگی که فرمودند رنگم پریده که من کی این همه حجم رو دانلود کردم و الان کجاست ؟
من گفتم دوماهه اینترنت 10 مگ گرفتم ، این اومده هر چی ما دنلود داشتیم تو این سال جمع کرده تحویل ما داده ! خیلی جالبه
خوبه باز نگفت شما طی سالهای اخیر 3 ترابایت دانلود کردین !! اونوقت بود که میگفتند شما یک تهدید هستین برای مخابرات !

mehdysms
12-07-15, 17:58
سلام. منم سرویس 10 مگ مخابرات دارم و موقع دانلود شبانه سرعت روی 150 هست. بعضی شب ها کمتر هم میشه. قبلاً یه بار به مخابرات رفتم گفتم سرعت کمه ، واسه یه مدتی درست کردن و باز خرابش کردن. مشخصه که بی سروصدا یه سری دستورات محدود کننده ای میذارن.
تصمیم گرفتم صبر کنم این سرویس تموم شه و دیگه بعدش انشاالله میرم درخواست آزاد سازی خط رو میدم و از آسیاتک ارزون ترین سرویسش رو میگیرم چون آپلود رایگان داره. بعد هم میرم یک اشتراک اینترنت ما..""هواره""..ای آنلاین یک طرفه میگیرم که البته همین اول کار یه خورده هم باید پول خرج لوازم مورد نیازش بکنم. نظر شما چیه؟ :1. (38):

ᗩTᗩ
12-07-15, 23:13
سلام. منم سرویس 10 مگ مخابرات دارم و موقع دانلود شبانه سرعت روی 150 هست. بعضی شب ها کمتر هم میشه. قبلاً یه بار به مخابرات رفتم گفتم سرعت کمه ، واسه یه مدتی درست کردن و باز خرابش کردن. مشخصه که بی سروصدا یه سری دستورات محدود کننده ای میذارن.
تصمیم گرفتم صبر کنم این سرویس تموم شه و دیگه بعدش انشاالله میرم درخواست آزاد سازی خط رو میدم و از آسیاتک ارزون ترین سرویسش رو میگیرم چون آپلود رایگان داره. بعد هم میرم یک اشتراک اینترنت ما..""هواره""..ای آنلاین یک طرفه میگیرم که البته همین اول کار یه خورده هم باید پول خرج لوازم مورد نیازش بکنم. نظر شما چیه؟ :1. (38):

سلام خدمت شما
بله تصمیماتی پشت درهای بسته با حضوز زی زی گولو لنجلم میشه که ملت رو بیشتر اذیت کرده و جیباشونو بیشتر خالی کنن
در مورد اون تصمیمتون باید بگم که من در جای شما بودم حتی یک ثانیه هم صبر نمیکردم و قدام به تخلیه و گرفتن خدمات از یه isp خصوصی میکردم
در مورد قسمت سوم باید بگم که من طی سوالاتی که از بچه های بالا پرسیدم و تحقیق کردم اگر شناسایی و پیداتون کنن کارتون بیخ پیدا میکنه
اونم تو این وضعیت ، یه بهونه ای هم میچسبونن بهتون و اذیتتون میکنن ( اسمتونو میزارن جا / سو / س / اس //را // ئیل
بنده تا دلتون بخواد پی این چیزا رفتم و فقط در صورت داشتن مجوز قادر خواهید بود از این نوع اینترنت استفاده کنید / مجوز هم فقط برای آقازاده ها و و و و و ها صادر میشه نه من و شما
پس اگر محدودیت ندارید و خطتتون مسی هست همون آسیاتک بهترین انتخاب هست

ᗩTᗩ
12-07-15, 23:30
سلام خدمت دوستان عزیز و بزرگوارم

دوستان یه راهنمایی کنین تا من بتونم نامه ای به وزیر ارتباطات و فن آوری بدم / دوستان مراحلش رو مطلع هستند ؟

MAHDI_RAJAEI
12-07-15, 23:54
با عرض سلام و خسته نباشید.بنظر من اقدام به تعویض isp نکنید چون کار بیهوده ای هستش شرکت های دیگه هم دقیقا همینطورن خود من شاتل دارم واسه دانلود شبانه پول هم میدم که اگه یکمی ازش استفاده کنید سرعت شب میاد زیر دایال آپ یا بهتره بگم شبا بدون اینترنت میشید سرعت روز هم نصفه میشه آسیا تک هم دوست من 10 مگشو داشت یروز سرعتش روی 5 مگ میرفت زنگ میزد میگفت سرعت پایینه میذاشتن روی 7 مگ باز زنگ میزد بیشترش میکردن باز چند روزی خوب بود دوباره پهنای باندو میاوردن پایین!!!درکل بهترین را بالا بردنه صبر و بردباری هستش

Rking
13-07-15, 00:09
باز خوبه شما میگی روی 100KB/s لیمیت شده.. شاتل یه سیستم بنظر حرفه ای تر رو اجرا کرده. قدیما یه بار نزدیک 50gb دانلود کردم عجب حالی داد :D ولی از سرور ایرانی بود.. سرور ایرانی یعنی پهناباند داخلی.. هزینه ای براشون نداره. ولی چرا سرور های داخلی رو هم محدود کردن ... دیگه جای سواله!

در مورد این اینترنت ماه وار گونه که گفتید میگیرن و.. ولی چطوره که خیلیا همش میگن دارن استفاده میکنن و خبری هم نمیشه...؟ یعنی نمیان براشون :lol: ؟؟!

mehdysms
13-07-15, 05:55
یخورده به شک افتادم. مگه اون که گیر میدن ، آنلاین دو طرفه نیست؟ من میخوام دریافت رو با اشتراک ما..""هواره""..ای آنلاین یک طرفه انجام بدم و ارسال رو با خط آسیاتک که تو سایتش گفته ارسال رایگان هست و حجم کم نمیکنه. بعد آسیاتک شک نمیکنه که چرا این کاربر همش داره send انجام میده؟ :1. (27):

بازم اگه میدونید مشکل امنیتی داره بگید که ببینم گزینه دیگه ای رو میز پیدا میشه یا نه. روشی نیست که متوجه نشن؟با توجه به اینکه اینترنت ما..""هواره"".. ، قابلمه میخواد که اینم خودش غیر مجاز هست ، الان ملتی که قابلمه هاشون از تو خونه جمع آوری میشه ، با دستگاه شناسایی میکنن یا فقط با اطلاع دادن همسایه ها و ... هست؟

بنظر من مخابرات کلاً نسبت خدمات به پولی که میگیرن رو به افول هست و پیوسته بدتر میشن و انتخاب سرویس دهنده ها تو ایران هم که انتخاب بین بد و بدتر هست واسه همینه که دنبال یه راه حلم که از دست همشون خلاص بشم. هروقت دلشون خواست سرعت رو کم میکنن و کاری هم نمیشه کرد. به نفع خودشون قوانین جدیدی وضع میکنن. مثلاً ممکنه بعداً قانونی بیاد که هرکی بالای 5 گیگ رایگان در ماه مصرف کنه ، سهمیه ساعات رایگانش تموم میشه.
سابقه این کارها رو هم دارن. وقتی مخابرات ساعات رایگانش رو محدود به اشتراک های 6 ماهه و یک ساله کرد ، خیلی دیر اطلاع رسانی کرد و کلی از کاربران قبل از خبردار شدن از این وضع ، حجم هاشون سوخته بود. باید با sms اطلاع میداد ولی حتی با گذاشتن پیام تو پنل کاربری هم اطلاع نداد و بعد از یکی دو ماه تو پنل کاربری پیام گذاشته بودن.
بنظر من که عمدی میخواست حجم کاربرایی که رایگان دانلود میکنن رو بسوزونن چون مشکوک نیست که چرا مخابراتی که sms میده که مثلاً یک گیگ از حجمتان باقی مانده و لطفاً برای شارژ حجم اضافه از فلان جای کنترل پنلتون اقدام کنید ، واسه چیز به این مهمی sms نداد؟ شایدم مخابرات استان ما فقط اطلاع رسانی نکرده.

nima_hl
13-07-15, 10:25
دوستان خیلی به حواشی نریم که یه موقع کل فروم میره تو هوا :wink:

اینترنت مخابرات در هر شهری برای خودش قوانین بخصوصی داره ( کاملا دلخواه عمل میکنه )

برای مثال در اصفهان و کرمان اینترنت نا محدود نداره و اینترنت محدودش هم دانلود رایگان شبانه نداره ( هر سه گیگ دانلود شبانه را 1 گیگ مثلا حساب میکنه )

در برخی از نواحی تهران خدماتش عالیه به طوری که شخصا اینترنت نا محدود 1 مگ داشتم و تا 1 ترابایت در 6 ماه دانلود داشتم و هیچ مشکلی هم وجود نداشت

به هر حال فعلا از دست ما کاری بر نمیاد جز خبر رسانی که توی این تاپیک انجام شد

با اجازه دوستان تا کار به جاهای باریک تاپیک را میبندم :give_rose: