PDA

مشاهده نسخه کامل : لحیم کاری سیم های گوشی

life24
02-06-15, 11:12
سلام
میخواستم ببینم برای گوشی درب باز کن تصویری و پنل جلوی دم در و اتصالات اون، میگن باید لحیم کاری کنید. چون یکی از گوشی ها به فنا رفت
میگن چسب به درد نمی خوره.
لحیم کاری ش مثل همون لحیم کاری مقاوت رو برد هست یا فرق داره؟ با همین هویه معمولی میتونم این کار انجام بدم؟
آموزش یا شکلی وجود داره؟
بعد چقدر باید لحیم کاری کنیم؟ یعنی بعضا برخی سیم ها یک بند انگشت لخت شدن تا اتصال به هم پیدا کردند.

SOHR@B
02-06-15, 16:26
سلام
میخواستم ببینم برای گوشی درب باز کن تصویری و پنل جلوی دم در و اتصالات اون، میگن باید لحیم کاری کنید. چون یکی از گوشی ها به فنا رفت
میگن چسب به درد نمی خوره.
لحیم کاری ش مثل همون لحیم کاری مقاوت رو برد هست یا فرق داره؟ با همین هویه معمولی میتونم این کار انجام بدم؟
آموزش یا شکلی وجود داره؟
بعد چقدر باید لحیم کاری کنیم؟ یعنی بعضا برخی سیم ها یک بند انگشت لخت شدن تا اتصال به هم پیدا کردند.

دوست من میشه یه عکس بذاریدد ببینم منظورتون دقیقا چیه؟

life24
07-06-15, 14:47
دوست من میشه یه عکس بذاریدد ببینم منظورتون دقیقا چیه؟

خدمت شما

Only the registered members can see the link

yas1717
07-06-15, 15:21
خدمت شما

این پریز تلفنه؟:1. (27):

life24
07-06-15, 15:28
نه
گوشی تصویری درب بازکن توش نصب میشه. اینها سیم برق و سیم های گوشی هست
میخواهم لحیم کاری کنیم. اتصالی داره و نویز هم داراد

SOHR@B
08-06-15, 09:09
خدمت شما

درود
دوست من
یه وارنیش تو بازار هست به اسم وارنیش حرارتی که وقتی حرارت میبینه جمع میشه شما چسب برقارو باز کن همه رو وارنیش حرارتی بزن (قیمتیم نداره نهایت متری 500 تومن)
البته یکمی از سیم رو ببر با خودت تا اندازه قطر سیم وارنیش بگیری
دوم اینکه شما اگه شکت به اینه که اتصالاتی که درست کردی قعطی داره باید دوباره اتصالات رو لخت کنی و بهتره که لحیم کاری هم بکنی
سوم اینکه باید مطمئن بشی سیم هات قطعی نداشته باشن
و در اخر درباره نویز نویز زمانی به وجود میاد که شما سیم کشی ایفون رو از کنار سیم کشی برق رد کرده باشین
اینم چک بفرمایید که کل سیم کشی از یه لوله خرطومی رد نشده باشه

life24
08-06-15, 11:08
درود
دوست من
یه وارنیش تو بازار هست به اسم وارنیش حرارتی که وقتی حرارت میبینه جمع میشه شما چسب برقارو باز کن همه رو وارنیش حرارتی بزن (قیمتیم نداره نهایت متری 500 تومن)
البته یکمی از سیم رو ببر با خودت تا اندازه قطر سیم وارنیش بگیری
دوم اینکه شما اگه شکت به اینه که اتصالاتی که درست کردی قعطی داره باید دوباره اتصالات رو لخت کنی و بهتره که لحیم کاری هم بکنی
سوم اینکه باید مطمئن بشی سیم هات قطعی نداشته باشن
و در اخر درباره نویز نویز زمانی به وجود میاد که شما سیم کشی ایفون رو از کنار سیم کشی برق رد کرده باشین

سلام
ممنون از پاسخت

منظورتون این هست؟
در خود دستگاه ها گذاشته بود اما مقدار کوچک ترش.در حدود یک بند و نیم انگشت بود سایزش.
بعد این رو بزارم جایی که سیم لخت هست، با چی حرارت بدم ؟ خوب حرارت بدم که آب میشه!!!!

من لحیم کاری مثلا مقاومت و خازن روی برد انجام دادم. این هم همین طوری هست؟ با هویه معمولی ، لحیم رو داغ کنیم و بریزم روی سیم؟ چه مقدار سیم باید لخت بشه؟ یک بند انگشت؟

برقکار این رو از یک خرطومی رد کرده، الان چه کار باید بکنیم؟! :1. (29):

SOHR@B
08-06-15, 16:13
سلام
درود

ممنون از پاسخت
خواهش میکنم

منظورتون این هست؟
در خود دستگاه ها گذاشته بود اما مقدار کوچک ترش.در حدود یک بند و نیم انگشت بود سایزش.
بعد این رو بزارم جایی که سیم لخت هست، با چی حرارت بدم ؟ خوب حرارت بدم که آب میشه!!!!

بعله همینه
شما مقداری که مد نظر تونه رو بر آورد کنین فک نمیکنم بیشتر از یه متر بخواین
با حرارت اب نمیشه
بهترین کار اینکه چسب رو بکنین با هویه و روغن لحیم و مقداری سیم قلع کار رو همون سیم قبلی که به هم پیچیده شده رو خوب لحیم کاری کنین و وارنیش رو بندازین با فندک معمولی یکمی حرارت بدین قشنگ خودش جذب میشه

من لحیم کاری مثلا مقاومت و خازن روی برد انجام دادم. این هم همین طوری هست؟ با هویه معمولی ، لحیم رو داغ کنیم و بریزم روی سیم؟ چه مقدار سیم باید لخت بشه؟ یک بند انگشت؟

بعله مثل همونه و اصلا کار سختی نیست

برقکار این رو از یک خرطومی رد کرده، الان چه کار باید بکنیم؟!
هیچی دیگه توکل !
ایشالا که با تست درست اتصالات مشکلوتن حل میشه

- - - Updated - - -

سلام
درود

ممنون از پاسخت
خواهش میکنم

منظورتون این هست؟

بعله همینه
شما مقداری که مد نظر تونه رو بر آورد کنین فک نمیکنم بیشتر از یه متر بخواین
با حرارت اب نمیشه
بهترین کار اینکه چسب رو بکنین با هویه و روغن لحیم و مقداری سیم قلع کار رو همون سیم قبلی که به هم پیچیده شده رو خوب لحیم کاری کنین و وارنیش رو بندازین با فندک معمولی یکمی حرارت بدین قشنگ خودش جذب میشه

بعله مثل همونه و اصلا کار سختی نیست

برقکار این رو از یک خرطومی رد کرده، الان چه کار باید بکنیم؟!
هیچی دیگه توکل !

life24
08-06-15, 17:22

ممنون از توضیحات کامل شما
چطور میشه اتصالات رو چک کرد و بفهمیم اتصالی در سیم کشی وجود داره یا خیر؟
یک بار فیوز سوزوند و الان گوشی طبقه پائین کامل پوکیده و رفته گارانتی
اینها دسته گل برقکار هست راستش!
تصمیم گرفتم خودم بررسی کنم. فکر کنم بهتر اون هست
با مولتی متر میتونم سیم ها رو چک کنم ببینم وضعیت شون چطوره؟

life24
08-06-15, 17:31
هترین کار اینکه چسب رو بکنین با هویه و روغن لحیم و مقداری سیم قلع کار رو همون سیم قبلی که به هم پیچیده شده رو خوب لحیم کاری کنین و وارنیش رو بندازین با فندک معمولی یکمی حرارت بدین قشنگ خودش جذب میشه
عزیز خوب لحیم رو می پیچونیم دور سیم درسته؟ بعد هویه داغ میکنیم میگیریم روی لحیم تا اب بشه.
خوب روغن کی باید مصرف کرد؟ چه موقع؟
مرسی :11():

AMD>INTEL
08-06-15, 17:39
روغن لحیم هم زدید .باید بعدش با تینر شستشو بدید چون خودش باعث نویز میشه . بعد حتما از وارنیش استفاده کنید .

life24
08-06-15, 17:52
اتصالات برق 220 ولت برای درب بازکن و پنل و گوشی و ترانس رو هم لحیم کاری کنم و وارنیش بزنم یا فقط سیم های مربوط به گوشی و پنل؟

AMD>INTEL
08-06-15, 17:54
اتصالات برق که با لنت همه بسته بشه مشکلی نیست . البته وارنیش خیلی کار رو تمیزتر انجام میده .

SOHR@B
08-06-15, 19:37
ممنون از توضیحات کامل شما
خواهش

چطور میشه اتصالات رو چک کرد و بفهمیم اتصالی در سیم کشی وجود داره یا خیر؟
ببین شما دقیقا نمیتونی ببینی کجای کار ایرا داره چون مقدار بسیاز زیادی از سیم کشی داخل لوله خورطومی هست و بعید به نظر میاد که مشگل از داخب باشه البته اگه وسط کار تیکه سیم نباشه

یک بار فیوز سوزوند و الان گوشی طبقه پائین کامل پوکیده و رفته گارانتی
اگه بتونی دقیقا بفهمی چرا فیوز سوزونده راحتتر میشه کار رو پیش برد
اگه دسترسی به پاور آیفون دارین اول اون رو خاموش کنین تا بتونین بدون ترس از سوختن فیوز اتصالات رو درست کنین

اینها دسته گل برقکار هست راستش!
:wink:

تصمیم گرفتم خودم بررسی کنم. فکر کنم بهتر اون هست
باید حوصله داشته باشی چون یه چیز خراب رو بخوای درست کن خیلی بیشتر از نصب نو اون زمان میبره :)

با مولتی متر میتونم سیم ها رو چک کنم ببینم وضعیت شون چطوره؟
ببین همه مولتی مترا یه بخشی دارن که نشون میده یه سیم قطعی داره یا نه ولی به شرطی که رفت و برگشت باشه
فعلا به این قسمت کاری نداشته باش اگه لازم شد بعدا برات توضیح میدم

عزیز خوب لحیم رو می پیچونیم دور سیم درسته؟ بعد هویه داغ میکنیم میگیریم روی لحیم تا اب بشه.
نه عزیز
شما هویه که داغ شد میزنی به سیم لحیم یکمی اب میکنی مثلا 3 میلیمتر بعد میزینی به سیما قلع رو هویه که تموم شد دوباره قلع بر میداری این راحتترین کار هست (یه سرچ در مورد قلع اندود کردن بزنی روشهای مختلفی یاد میگیری )

خوب روغن کی باید مصرف کرد؟ چه موقع؟
روغن برای تمیز کردن محل لحیم کاری هست من خودم سیم لحیم و نوک هویه رو تمیز میکنم باهاش
ولی بهتره شما نوک سیمایی هم که میخوای لحیم کنی هم بکنی تو روغنش د بیاری در همین حد

مرسی :11():

4کرم

life24
08-06-15, 20:52
اگه دسترسی به پاور آیفون دارین اول اون رو خاموش کنین تا بتونین بدون ترس از سوختن فیوز اتصالات رو درست کنین

ممنون ازت
من قطع کردم سیم رو و خاموش هست کل مجموعه!
منظور از چک کردن اتصلات چی هست؟ میشه بیشتر توضیح داد؟ چی رو چک کنم؟ با چی چک کنم؟
در کل کل وسایل راه افتاد، اما گوشی درب باز کن طبقه پائین کامل به فنا رفته و من خاموش کردم همه رو . ترسیدم بقیه هم نابود بشه
:1. (29):

SOHR@B
09-06-15, 10:18
ممنون ازت
من قطع کردم سیم رو و خاموش هست کل مجموعه!
منظور از چک کردن اتصلات چی هست؟ میشه بیشتر توضیح داد؟ چی رو چک کنم؟ با چی چک کنم؟
در کل کل وسایل راه افتاد، اما گوشی درب باز کن طبقه پائین کامل به فنا رفته و من خاموش کردم همه رو . ترسیدم بقیه هم نابود بشه
:1. (29):

تو اولین قسمت شما باید ببینیم سیماهیی که به هم بسته شده مشگلی نداره و خوب بسته شده؟
تو همه آیفونا با abcdef هم پشت ایفون هم پشت همه گوشیها این حروف هستش شما چک کن ببین همون رنگی که بین ایفون و گوشی هست درست بسته شده مثلا اگه رنگ آبی سیم به a بسته شدهتو گوشی به c بسته نشده باشه
:Love-ssa~! (1):