PDA

مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن فن 6 سانتی به کیس x8 در دمای گرافیک تاثیر دارد؟و چه فنی و از کجا بخرم؟

Admiral_Hunter
01-06-15, 10:05
سلام کیس گرین x8 raptor دارم با گرافیک gtx970 giga g1
دمای گرافیک حدود 65 تو بازی هست آیا این دما خوبه؟
دمای cpu خیلی خوبه در زمان فشار کاری و رندر و 100 درصد لود حداکثر 50 درجه:1. (35):
اگه 2 تا فن 6 بزارم عقب کیس تاثیری تو دما داره؟
اگه داره از کجا بخرم و چه مارک هایی تو بازار هست من که فن زیر 8 سانت جایی ندیدم بفروشن
ممنون

AMD>NVIDIA
01-06-15, 12:16
دمای cpu خیلی خوبه در زمان فشار کاری و رندر و 100 درصد لود حداکثر 50 درجه:1. (35):
اگه داره از کجا بخرم و چه مارک هایی تو بازار هست من که فن زیر 8 سانت جایی ندیدم بفروشن
ممنون
دمای کارت گرافیکتون بد نیست ولی خوبم نیست در شرایط پیک کاری شما باید دمای بین 50 تا 60 داشته باشید
در دراز مدت بیشتر فرسوده میشه...تمام قطعات الکترونیکی همینطورن...تو دمای مناسب کار نکنن زودتر فرسوده میشن و بازدهیشون میاد پایین

در مورد فن شما باید حداقل 30 تومن هزینه کنید یه فن دور بالا بزارید کف کیستون که باد رو به سمت بالا یعنی کارت گرافیکتون بزنه و تو تغییر دما میتونه حدودا 5 درجه تغییر ایجاد کنه باید تست کنید
اینکه تغییر ایجاد میکنه حتمی هست
در کف کیس ایکس 8 میتونین فن 12 سانتی ببندین این مارک با قیمت 30 تومن
Enermax TB Silence 1500RPM PWM 120mm
از سایت
مارکتینگ آریا کامپیوتر | ™Aria Computer - لیست قیمت قطعات کامپیوتر (Only the registered members can see the link)
میتونین خرید کنین با هزینه ارسال حدودا 40 تومن میشه

AMD>INTEL
01-06-15, 12:20
ممنون
فن عقب باید روی حالت تخلیه باشه .

AMD>NVIDIA
01-06-15, 12:20
فن رو دقیقا زیر کارت گرافیک نمیتونین ببنیدن چون پاورتون زیرش هست...نظر من اینه که یه فن معمولی از این 5 تومنی ها در قسمت پشت کیس که کارت گرافیکتون خروجی هاش هست زیر خروجی که سوراخ سوراخ هست ببندین که هوای گرم کارت گرافیکتو نرو بهتر به سمت بیرون هدایت کنه و همون فن دور بالا رو هم در کف کیستون بزارید هرچی به سمت زیر کارت گرافیکتون باشه بهتره

AMD>NVIDIA
01-06-15, 12:24
کارت گرافیکتون باید یه نرم افزار تو دی وی دیش داشته باشه که وقتی نصب میکنین توش میتونین هم کارت گرافیکتون رو اورکلاک کنین هم میتونین سرعت گردش فن های خود گرافیک رو تنظیم کنین که رو auto یا manual باشه
برید بزارید رو قسمت دستی یا manual و به نسبت نمودار که دما افزایش پیدا میکنه شما گردش رو ببرین بالاتر .من برای گیم همین کار رو میکنم قبل از گیم میزارم رو دستی و ست کردم وقتی دما به 40 رسید فن با 60 % دور کار کنه و وقتی به 50 رسید با گردش 75 % و وقتی به 60 رسید با گردش 85% کار کنه
فن های گیگابایت حرف نداره گردش 3500 دور در دیقه دارن

اسم نرم افزار
GIGABYTE OC_GURU II

AMD>NVIDIA
01-06-15, 12:44
یادتون نره بعد از گیم یا پیک کاری از رو حالت دستی با دور بالا بزارید رو حالت اوتوماتیک وگرنه هم صدای فن بیشتر میشه هم عمرش به مرور زمان کمتر میشه

Admiral_Hunter
01-06-15, 13:22
ممنون از دوستان
از سی دی گرافیک نرم افزار نصب کردم اینو تا حالا ندیده بودم:lol:

یه فن 14 سانتی کف کیس برای ورودی نصب کنم مثلا GF140W-PWM هم قیمتش ارزونه فکر کنم 18تومان باشه
2 تا فن 6 سانتی هم عقب کیس بزنم برای خروجی هوای گرم گرافیک
موقع گیم هم دورفنها رو زیادتر کنم
سوال:
فن 6 سانتی چی بخرم چه مارکی تو بازار موجوده؟ اصلا فرقی میکنه چه مارکی بخرم؟ اگر فروشگاهی اینترنتی میشناسید معرفی کنید؟

اگر بیشتر اوقات فنهای گرافیک با سرعت بالا بچرخه عمر فن ها کم میشه؟

AMD>INTEL
01-06-15, 13:25
ممنون از دوستان
از سی دی گرافیک نرم افزار نصب کردم اینو تا حالا ندیده بودم:lol:

یه فن 14 سانتی کف کیس برای ورودی نصب کنم مثلا GF140W-PWM هم قیمتش ارزونه فکر کنم 18تومان باشه
2 تا فن 6 سانتی هم عقب کیس بزنم برای خروجی هوای گرم گرافیک
موقع گیم هم دورفنها رو زیادتر کنم
سوال:
فن 6 سانتی چی بخرم چه مارکی تو بازار موجوده؟ اگر فروشگاهی اینترنتی میشناسید معرفی کنید؟

اگر بیشتر اوقات فنهای گرافیک با سرعت بالا بچرخه عمر فن ها کم میشه؟

یک فن 12 نمیشه نصب کرد به جای دو عدد 6 ؟

AMD>NVIDIA
01-06-15, 13:33
من هم نظرم اینه که یه فن 12 سانتی 20 تومنی خوب مثل Green GF120SB-Silent 1100RPM 120mm: 20,000 نصب کنین جواب کارتون رو میده
اگر میخواین دوتا 6 سانتی باشه تو بازار داغون الان فن 6 سانتی خوب من سراغ ندارم جاییم نمیفروشن آنلاین
همون یه فن کف کیس و یه فن بیرون پشت کارت گرافیک جواب رو میده
این فن ها با کیفیت بالا ساخته شدن ولی میزان مصرف شما از فن هم عمرش رو کاهش میده
اره
شما زمان پیک کاری رو دستی بزارین باشه بقیه زمان ها رو حالت اوتو خوبه و مشکلی نداره و با همین دو تا فنی که نصب میکنین خوب جواب میگیرین

AMD>NVIDIA
01-06-15, 13:35
این فروشگاه موجود داره تماس بگیرید باهاشون از کاربران همین سایت هستن و مطعن هستن
مارکتینگ آریا کامپیوتر | ™Aria Computer - لیست قیمت قطعات کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
01-06-15, 13:40
فن 12 اگر بهش میخوره این فن رو توصیه میکنم.
Green Cougar_Vortex_PWM_120mm Fan (Only the registered members can see the link)

Admiral_Hunter
01-06-15, 16:01
منظورتون اینه که میشه با کمی خلاقیت یک فن8 یا 12 به جای 2 تا فن 6 در قسمت عقبی کیس زیر گرافیک نصب کرد. به نظرم بشه:give_rose:

AMD>INTEL
01-06-15, 16:48
منظورتون اینه که میشه با کمی خلاقیت یک فن8 یا 12 به جای 2 تا فن 6 در قسمت عقبی کیس زیر گرافیک نصب کرد. به نظرم بشه:give_rose:

بله چون نویز فن های 12 موجود در بازار به مراتب کمتر هست .

AMD>NVIDIA
01-06-15, 16:51
باز میگه فن 8 ...برادر فن 12 هم صداش کمتره هم مقدار هوایی که عبور میده بیشتره و به وفور هم پیدا میشه

ata.ataei
22-07-15, 05:02
تو سایت خود گرین زده که تو دمای گرافیک موثره
فن 6 * 6 سانتی متری (Only the registered members can see the link)