PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت ویندوز 5 دقیقه ای !

sAsAn.K
19-07-07, 11:25
سلام دوستان عزیز. امروز تصمیم گرفتم آموزش ساختن ویندوز به اصطلاح 5 دقیقه ای رو بهتون آموزش بدم !.
البته ممکنه یکم کم یا زیاد بشه 5 دیقه ولی خوب خیلی خیلی سریع تر نصب میشه.

قبل از انجام این کار یه ویندوز معمولی نصب کنید و تمامی کارهایی که میخواید روش انجام بدید ! مثل نصب کردن درایور ها و نصب کردن برنامه های مختلف و هر کار دیگه ای که دوست دارید.

بعد از اینکه مرحله ی بالا رو انجام دادید احتیاج به نرم افزار Acronis True Image دارید.
فکر نمی کنم پیدا کردنش کار سختی باشه و به خاطر همینم لینکشو میزارم.
اگر احیانا نتونستید پیداش کنید برید توی سایت Only the registered members can see the link و برنامه رو سرچ کنید کلی لینک دانلود میاره براتون !. اگر احیانا بازم نتونستید پیدا کنید بگید تا یه لینک بزارم براتون . :1. (3):

نکته : حتی الامکان از نسخه ی 9 استفاده کنید چون این آموزش بر اساس نسخه ی 9 هست چون به نظر من نسخه ی 9 از همه نسخه های ساده تره. ولی اگر نسخه ی 10 رو هم دانلود کردید حتم دارم که میتونید با اون هم کار کنید.

برای شروع کار برنامه ی Acronis True Image رو باز کنید.

از قسمت Pick a Task روی Backup کلیک کنید.
در پنجره ی باز شده روی دکمه ی Next کلیک کنید.
قسمت The Entire disk contents or individual partiton رو انتخاب کنید.
سپس درایو مورد نظر خودتون که ویندوزتون رو روی اون نصب کردید مشخص کنید و روی دکمه ی Next کلیک کنید.
اگر با پیغامی مواجه شدید که فقط دکمه ی OK دارید ناچارا OK را بزنید !!!.:1. (5):
سپس مسیری را برای فایل Image ای که قرار است ساخته شود مشخص کنید و روی دکمه ی Next کلیک کنید.
از پنجذه ی باز شده قسمت Create new full backup archive رو انتخاب کرده روی دکمه ی Next کلیک کنید.

از پنجره ی باز شده قسمت Set the options manually رو انتخاب کرده روی دکمه ی Next کلیک کنید.
در پنجره باز شده قسمت های مختلفی داریم که در اینجا هر قسمت رو با توضیح کوتاهی مینویسم مطمئنم که متوجه میشید خودتون :
Archive Protection : برای پسورد گذاری استفاده می شود.
چون با قسمت Pre/Post Commands کاری نداریم توضیحشم نمیدم!.
در قسمت Compression level میتونید میزان فشرده سازی رو مشخص کنید. ( اگر روی None بزارید فشرده سازی انجام نمیشه و ویندوز خیلی سری تر نصب میشه ! ولی اگر روی Maximum بزارید حجم کمتری برای ویندوز درست شده داریم ولی زمان نصب طولانی تر می شود ! ).
قسمت Backup priority رو روی High تنظیم کنید.
قسمت Archive splitting رو روی Fixed Size تنظیم کرده و اگر میخواید ویندوز خودتونو روی DVD رایت کنید DVD و اگر میخواید روی CD رایت کنید CD رو انتخاب کنید.
با قسمت Additional Settings هم کاری نداریم.
روی دکمه ی Next کلیک کنید.
در قسمت Archive Comments هم میتونید توضیحاتی رو برای ویندوز خودتون بنویسید.
روی دکمه ی Next و سپس Proceed کلیک کنید.
منتظر بمانید که عملیات مربوط به ساخت Image تمام شود.
بعد از پیایان عملیات پیغامی مبنی بر اتمام عملیات ظاهر میشه که شما باز هم ناچارا روی OK کلیک می کنید !!!.

در اینجا ساخت فایل Image مورد نظر به اتمام میرسه.
در پست بعدی طریقه ی ساختن CD یا DVD بوتیبل و سپس رایت کردن Image رو بهتون یاد میدم.

موفق باشید.:1. (3):

sAsAn.K
19-07-07, 12:58
همون طور که گفتم میخوام طریقه ی ساختن دیسک بوتیبل رو آموزش بدم.
ابتدا برنامه ی Acronis True Image رو باز کنید.
در قسمت سمت چپ برنامه روی Create Bootable Rescue Media کلیک کنید.
Next را زده و بعد از گذاشتن دیسک خام درون درایو خود نام رایتر خود را مشخص کرده و روی Next و سپس Proceed کلیک کنید.
بعد از پایان عملیات رایت دیسک بوتیبل دو حالت وجود دارد:
1 - اگر از CD استفاده کردید قسمت اول Image مورد نظر رو توسط برنامه ی Nero و یا خود ویندوز روی همان دیست بوتیبل رایت کنید و سایر قسمت ها رو روی سایر سی دی ها.
2 - اگر از DVD استفاده کردید فایل Image مورد نظر روی روی همان DVD بوتیبل ساخته شده و پهلوی فایلهای بوت رایت کنید.

برای نصب ویندوز 5 دقیقه ای هم ابتدا دیسک مورد نظر رو وارد دستگاه کرده و پس از بوت شدن سی دی از قسمت Recovery فایل Image رو باز کنید روی درایو X ( درایو X درایو Primary می باشد ).
اگر از CD استفاده کردید بیت عملیات می بایستی سی دی های بعدی رو وارد کنید ولی اگر از دی وی دی استفاده کردید کل عملیات به راحتی انجام می شود و نیازی به دیسک دیگری ندارد.

مشکلی بود در خدمت تمامی دوستان هستم.
ممنون ، ساسان .

Emperatour
19-07-07, 12:59
خیلی خوب اموزشیه. من همیشه با این برنامه ویندوز میریزم

sAsAn.K
19-07-07, 13:00
درسته سعید عزیز.
برنامه ی خیلی خوبی هست ، خیلی قوی تر و بهتر از Norton Ghost هست.

Mehdi_Full
19-07-07, 17:29
یکی از بهترین برنامه هایی هست که تو عمرم دیدم عالی و کارآمد مخصوصا باسه کسایی که با سیستم زیاد کار

میکننن و زیاد ویندوز نصب میکنن

ساسان جان من نسخه های 8 - 9 و 10 رو دارم اما بجز نسخه 8 نمیشه با هیچ کدومش کار کرد چون مشکل نصب و

سریال و کرک داره یه زحمت بکش سریال نسخه 9 رو هم بزار .

در ضمن ساسان جان کارت عالی بود:1. (3):

با تشکر
مهدی:1. (23):

sAsAn.K
19-07-07, 22:14
مهدی عزیز خواهش می کنم شما استاد مایی.
این هم سریال ورژن 9 عزیز:

NPR5L-XF22D-WA4NU-HPQDQ-CWWEM
اگه نخورد که احتمالش کمه بگو تا کیجنو برات بزارم عزیز.

ali000
08-11-07, 23:40
دست شما درد نكنه ولي حجمش زياده.

hatami1372
08-04-08, 15:48
میشه برنامه را هرچه زودتر بگذاری

Shahryar
29-11-08, 17:58
این نرم افزار خیلی حجیمه نرم افزار کم حجم تر که کارایی خوبی داشته باشه سراغ ندارید ؟

elimiz
08-02-09, 12:59
ممنون از همتون مرسی !:love:

™Ali
18-03-09, 14:52
این نرم افزار خیلی حجیمه نرم افزار کم حجم تر که کارایی خوبی داشته باشه سراغ ندارید ؟

دیگر برنامه ها واسه این کار:
TeraByte Unlimited Image for Windows با حجم 4 مگابایت
O&O DiskImage Professional Server Edition با حجم 6 مگابایت
Norton Ghost v14 با حجم 89 مگابایت
Acronis True Image Home 2009 با حجم 83 مگابایت
Genie Backup Manager Professional با حجم 25 مگابایت
East-Tec Backup 2008 با حجم 12 مگابایت

بازم میخوای بگم؟ :1. (38):
خودم دارم تستشون میکنم به زودی بهترین برنامه رو معرفی می کنم.
عنوان تاپیک هم اشتباه ست:

آموزش ساخت ویندوز 5 دقیقه ای !

باید بشه: آموزش نصب ویندوز در 5 دقیقه ! چون ما که ویندوز نمیسازیم فقط نصب می کنیم :1. (26):
با سپاس :give_rose:

sAsAn.K
18-03-09, 15:31
آموزش نصب ویندوز در 5 دقیقه اشتباهه ، برای اینکه فکر می کنن همون ویندوز رو 5 دیقه ای میشه نصب کرد !

True Image حجمش بالاست ولی بهترینه ، بقیه ی نرم افزارها رو تایید نمی کنم .

™Ali
18-03-09, 15:37
آموزش نصب ویندوز در 5 دقیقه اشتباهه ، برای اینکه فکر می کنن همون ویندوز رو 5 دیقه ای میشه نصب کرد !
خب همون ویندوزه فقط نصبش شکل دیگه است میشه از راه Recover کردن یک فایل Image
به هر حال اگه نصب اشتباه باشه ساخت ویندوز هم بدون شک اشتباه ست.

True Image حجمش بالاست ولی بهترینه ، بقیه ی نرم افزارها رو تایید نمی کنم .
مگه باهاشون کار کردی که تاییدشون نمی کنی؟ :1. (27):

Mehdi_Full
18-03-09, 20:39
این برنامه هم عالیه خودم ازش استفاده میکنم
R-Drive Image

Emperatour
18-03-09, 21:02
حاج مهدی لینکی چیزی. معرفی کن واسمون

Mehdi_Full
18-03-09, 21:19
راستش من با آکرونیز چند ماهی هست که به مشکل بر خوردم و موقع بوت هارد و نمیشناسه توی انجمنهای خارجی چندین روز سرچ کردم و راه حلهای موجود رو بررسی کردم که به نتیجه نرسیدم و در ضمن این مشکل برای خیلی ها بوجود آمده به همین دلیل مجبور شدم از یک نرم افزار مشابه و کارآمد استفاده کنم که این نرم افزار بد نیست .

خدمت شما سعید جان و بقیه دوستان :11():

R-Drive Image 4.4 build 4404
File Name: rdi_en_4.exe
Download Size: 10.73 MB
Date Released: Feb 07 2009
Version: 4.4 build 4404

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سپاس :1. (23):

scw
19-03-09, 03:27
من قبلا یکی از دوستام یه ویندوز داشت مه با برنامه image ساخته شده بود که تو 7 دقیق نصب میشد و دو cd

بود ولی اینحوری نمیشه به اینجور ویندوز ها اطمینان کرد نظر شما چیه.....

:great:

sAsAn.K
19-03-09, 08:36
چون از ویندوز نصب شده Image گرفته میشه و بعد برگردونده میشه ، هیچ ربطی به اطمینان کردم و اینا نداره ، چون دقیق مثل اینه که یه ویندوز جدید نصب کرده باشید .

™Ali
19-03-09, 10:33
راستی میشه Image رو هم روی هارد ریخت و بعدا از رو خود هارد ویندوز رو بازیابی کرد درسته؟ :1. (40):

sAsAn.K
19-03-09, 11:12
بله ، اگه Acronis Secure Zone بسازی و Image رو بریزی روی اون که دیگه خیلی بهتره .

™Ali
19-03-09, 16:48
این طوری میشه نصب ویندوز در دو دقیقه .:1. (38):
من رو هارد Image رو بریزم به رایت کردن رو DVD ترجیح میدم :1. (21):

mohsenpj
02-07-09, 14:17
سلام
من همه اینکارها رو انجام دادم. ویندوز من ویستا هستش
1. آکرونیس رو نصب کردم و از درایو سی ایمیج گرفتم.
2. مقدار حجم بکآپ 2 عدد دی وی دی شد
3. میخوام که این بکاپها رو روی دی وی دی بزنم و بعد هم موقع ری استور کردن از روی دی وی دی بخونم به همین خاطر از آکرونیس بوتیبل ساختم و آخرین قسمت ایمیج رو در دیوی دی اول که حاوی ایمیج هستش رایت کردم و قسمت بعدی رو روی یک دی وی دی دیگه رایت کردم.
4.موقع ری استور کردن وقتی ری استارت میکنم و از روی دی وی یدی بوت میاد بالا وقتی آدرس دی وی دی رام رو میدم خطا میده که این چیزی که شما انتخاب کردین بخش آخر بکاپ نیست.
there is no last value of back up
5. در حالی که این فایل قسمت آخر بکاپ هستش ولی نمیدونم دیگه باید چیکار کرد.

arven_andomil
09-09-09, 13:36
میشه اخرین ورژن این برنامه رو بزارید؟؟؟؟یه چیزی بزارید که 30روزه و اینا نباشه:great:

™Ali
09-09-09, 13:50
البته ورژن از این جدیدتر هم اومده !

Acronis True Image Home 2009 12 Build 9709

دانلود رایگان نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات Acronis True Image 2009 (Only the registered members can see the link) (حجم : 54.98 مگابایت)
Only the registered members can see the linkلینک کمکی (Only the registered members can see the link)(راپیدشیر)
Only the registered members can see the linkرمز عبور فایل : Only the registered members can see the link

Armin-N
11-09-09, 09:17
سلام
کسی سریال یا کرکی واسه این ورژنی که علی گذاشت داره؟
دارم دانلود میکنم تازه
شایدم فول باشه
آره؟

ممنون

sAsAn.K
11-09-09, 14:12
عزیز احتمالا داره خودش کرک ، نداشت بگو یه کاریش میکنیم.

Armin-N
11-09-09, 14:56
اون به صورت ایمیج بود
با DAEMON Tools Lite محتویاتش رو دیدم چیز خاصی نبود توش
حتی برنامه نصبش

ولی از کمیاب گرفتم که حجمش هم 86 مگ بود میذارم واسه دانلود
سریالش هم توشه

لینک دانلود (Only the registered members can see the link)

پسورد: Only the registered members can see the link

ممنون

Armin-N
11-09-09, 17:32
سلام
آقا ما یه فایل بک آپ درست کردیم
یه دی وی دی بوتیبل هم ساختم
حالا میخوام فایل بک آپ رو بریزم رو دی وی دی میگه حجمش بیشتر از 2 گیگه و نمیشه رایت کرد
داستان چیه؟
ممنون

GHANAVATI1360
13-09-10, 16:13
ساسان جون سلام
لطفاً برنامه Acronis True Image برای دانلود برایم بزار
پیشاپیش از لطفت متشکرم.

vahid.danafard
14-09-10, 18:15
سلام و ممنون از این پست

راستش یه سایت می خواستم معرفی کنم که در مورد ساخت ویندوز هست

آموزش داده می شود که :
1- چگونه نرم افزار به ویندوز اضافه کنید.
2- در محیط نصب آرم و لوگوی خود را بگذارید. [ کلیک کنید تا عکس محیط تغیر یافته را ببینید ] (Only the registered members can see the link)
3- تنظیمات خود را بر ریجیستری انجام دهید. [ کلیک کنید تا عکس محیط تغیر یافته را ببینید ] (Only the registered members can see the link)
4- عکس های دسکتاپ را تغیر دهید. [ کلیک کنید تا عکس محیط تغیر یافته را ببینید ] (Only the registered members can see the link)
5- اسکرین سیور های جدید اضافه کنید.
6- تم های جدید به ویندوز خود اضافه کنید.
7- صدا های پیش فرض ویندوز را به صداهای ویستا یا هر سیستم دیگر تغیر بدهید.
8- صفحه ی لوگین شدن User ها را تغیر بدهید. [ کلیک کنید تا عکس محیط تغیر یافته را ببینید ] (Only the registered members can see the link)
9-آموزش nLite بهمراه آخرین ورژن برنامه [ در این آموزش از این برنامه استفاده نشده و فقط جهت کامل بودن پکیج اموزشی قرار داده شده است ]
10-آموزش نرم افزار WUCDCreator بهمراه آخرین ورژن برنامه
11 – بهمراه نرم افزار

Only the registered members can see the link

لینک این سایت : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 7%D8%AE%D8%AA_%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2 _%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C.html)

لینک کمکی : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)