PDA

مشاهده نسخه کامل : تا چه دمایی به cpu آسیب نمیرسد ؟؟؟؟

masiria
26-05-15, 19:54
سلام دوستان
cpu سیستم من AMD FX 8250 هست و زمانی که هوا گرم میشه اگه یکم پردازش سنگین بشه پیغام میده که دمای cpu ۶۵ شده
سوال من اینه که اولا ۶۵ درجه برای cpu مضر هست ؟؟؟؟ اگر مضر هست چون محیط نمیتونم عوض کنم که هوای خنک تری داشته باشه فن قوی تری روش نصب کنم ؟؟؟
کلا تا چه دمایی گرم شدن cpu براش مضر نیست ؟؟؟؟

AMD>INTEL
26-05-15, 19:57
سلام دوستان
cpu سیستم من AMD FX 8250 هست و زمانی که هوا گرم میشه اگه یکم پردازش سنگین بشه پیغام میده که دمای cpu ۶۵ شده
سوال من اینه که اولا ۶۵ درجه برای cpu مضر هست ؟؟؟؟ اگر مضر هست چون محیط نمیتونم عوض کنم که هوای خنک تری داشته باشه فن قوی تری روش نصب کنم ؟؟؟
باید به فکر راه حل باشید این دما زیاد هست .
بله فن قویتر لازم دارید . پیشنهادم خرید green hr2 macho با قیمت 145 تومن هست .

nima_hl
26-05-15, 23:31
سلام دوستان

سلام

اگر پردازنده شما 8350 است تقریبا با هیچ خنک کننده ای نمیتونید خنکش کنید

ارزانترین راهی که برای استفاده از این پردازنده دارید آندر ولتاژ کردن آن است

با یکم حوصله به راحتی میتونید بدون هزینه، دمای پردازنده را بین 5 تا 20 درجه کاهش دهید ( بسته به بچ پردازنده )

masiria
29-05-15, 20:10
سلام

اگر پردازنده شما 8350 است تقریبا با هیچ خنک کننده ای نمیتونید خنکش کنید

ارزانترین راهی که برای استفاده از این پردازنده دارید آندر ولتاژ کردن آن است

با یکم حوصله به راحتی میتونید بدون هزینه، دمای پردازنده را بین 5 تا 20 درجه کاهش دهید ( بسته به بچ پردازنده )

سلام
آره cpu من 8350 هست
چرا با هیچ خنک کننده ای نمیشه خنکش کرد ؟؟ یه خاطر معماری ۳۲ نانو متریش و مصرف بالاش ؟؟؟
میشه راهنمایی کنید چیکار کنم دقیقا ؟؟؟

AMD>INTEL
29-05-15, 20:25
سلام
آره cpu من 8350 هست
چرا با هیچ خنک کننده ای نمیشه خنکش کرد ؟؟ یه خاطر معماری ۳۲ نانو متریش و مصرف بالاش ؟؟؟

اگر اشتباه نکنم یکی از کاربرها همین انجمن با کولری که پیشنهاد بهتون دادم و همین CPU به خوبی تونسته بود این CPU رو به دمای ایده ال برسونه . کاربر MAZY
اونکولینگ هم من پیشنهاد دادم.مخوصا اگر macho black بگیرید .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

nima_hl
30-05-15, 00:24
سلام
آره cpu من 8350 هست

سلام

ولتاژ دیفالت این پردازنده اگر اشتباه نکنم 1.45 ولت است که در این حالت فکر نمیکنم با بهترین کولینگ ایر هم بتونید دما را حدود یا زیر 50 درجه در تابستان نگه دارید

این پردازنده معمولا در ولتاژ 1.2 تا 1.3 ولت هم به راحتی و بدون مشکل کار میکند

من زیاد روی نت جستجو کردم ولی هیچ موقع دلیل این ولتاژ بالا را متوجه نشدم

به هر حال تا اونجا که بنده تست کردم بدون تغییر تنظیمات یا با خاموش کردن تکنولوژی توربوی نچندان کارآمد این پردازنده شما میتونید از این پردازنده در ولتاژ بسیار پائین تر استفاده کنید

در بایوس یا با برنامه های مخصوص آورکلاک مادربردتون و یا با استفاده از برنامه aod شروع به کم کردن ولتاژ پردازنده به صورت پله پله کنید

مثلا در هر پله 0.01 ولتاژ را پائین بیارید و تست استابلیتی بگیرید تا جائی که به مشکل برخورد کنید

زمانی که سیستم مشکل داشت 1-2 پله ولتاژ را بالاتر در بایوس ست کنید و با خیال راحت از سیستمتون با دمای بسیار کمتر استفاده کنید

masiria
30-05-15, 10:58
اگر اشتباه نکنم یکی از کاربرها همین انجمن با کولری که پیشنهاد بهتون دادم و همین CPU به خوبی تونسته بود این CPU رو به دمای ایده ال برسونه . کاربر MAZY
اونکولینگ هم من پیشنهاد دادم.مخوصا اگر macho black بگیرید .
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

پس به نظر شما با یه کولر جدید مشکل حل میشه ؟؟ یا طبق گفته دوستمون باید ولتاژ بیارم پایین ؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام

ولتاژ دیفالت این پردازنده اگر اشتباه نکنم 1.45 ولت است که در این حالت فکر نمیکنم با بهترین کولینگ ایر هم بتونید دما را حدود یا زیر 50 درجه در تابستان نگه دارید

این پردازنده معمولا در ولتاژ 1.2 تا 1.3 ولت هم به راحتی و بدون مشکل کار میکند

من زیاد روی نت جستجو کردم ولی هیچ موقع دلیل این ولتاژ بالا را متوجه نشدم

به هر حال تا اونجا که بنده تست کردم بدون تغییر تنظیمات یا با خاموش کردن تکنولوژی توربوی نچندان کارآمد این پردازنده شما میتونید از این پردازنده در ولتاژ بسیار پائین تر استفاده کنید

در بایوس یا با برنامه های مخصوص آورکلاک مادربردتون و یا با استفاده از برنامه aod شروع به کم کردن ولتاژ پردازنده به صورت پله پله کنید

مثلا در هر پله 0.01 ولتاژ را پائین بیارید و تست استابلیتی بگیرید تا جائی که به مشکل برخورد کنید

زمانی که سیستم مشکل داشت 1-2 پله ولتاژ را بالاتر در بایوس ست کنید و با خیال راحت از سیستمتون با دمای بسیار کمتر استفاده کنید

اگر ولتاژ بیارم پایین قدرت cpu کمتر نمیشه ؟؟؟ یا خیلی اثر نمیزاره رو قدرتش ؟؟؟

AMD>INTEL
30-05-15, 11:19
با کولر جدید مشکل حل میشه . اون روش ولتاژ هم نیما جان خودش توضیح بده بهتراست .

nima_hl
30-05-15, 13:39
پس به نظر شما با یه کولر جدید مشکل حل میشه ؟؟ یا طبق گفته دوستمون باید ولتاژ بیارم پایین ؟؟؟

- - - Updated - - -

اگر ولتاژ بیارم پایین قدرت cpu کمتر نمیشه ؟؟؟ یا خیلی اثر نمیزاره رو قدرتش ؟؟؟

اگر ولتاژ به میزان لازم پائین بیاد و پردازنده استیبل باشه به احتمال قوی با افزایش شدید پر فومنس روبرو میشید

این سری پردازنده یک پروتکشن روی دما داره که اگر پردازنده بالای 63 درجه بره کلاک و ولتاژ را اتوماتیک کم میکنه که این امر باعث افت شدید پرفومنس میشه ( البته من این تست را روی 8150 انجام دادم )

به هر حال برای کم کردن دما شما یا باید کولینگ حرفه ای بخرید که دما را بتونه حدود 60 درجه نگهداری کنه یا باید پردازنده را آندر ولتاژ کنید که دما تا حدود 50 درجه پائین میاد و یا هر دو کار را انجام بدید تا دما زیر 50 درجه بیاد

چون هر پردازنده با یک ولتاژ بخصوصی استیبل میشه تا خودتون شخصا تست نکنید متوجه نمیشوید

ممکنه پردازنده شما خوش بچ باشه و تا حدود 1.1 ولت هم به راحتی کار کنه