PDA

مشاهده نسخه کامل : ساخت واتر بلاک برای سوکت 1150

AMD>NVIDIA
26-05-15, 14:13
سلام دوستان خسته نباشید
میخوام یه واتر بلاک بسازم برای سوکت 1150 میخواستم اندازه های بین سوراخ های پیچ نگه دارنده سوکت رو بدونم اگر آموزش تصویری برای ساخت واتربلاک برای این سوکت دارین خیلی ممنون میشم
ایده رو هم از آموزش این دوست خوبمون گرفتم
Only the registered members can see the link
همچنین میخوام واسه کارت گرافیک هم یه واتر بلاک بسازم ولی اصلا اطلاعاتی در مورد نحوه قرار گیریش رو پردازندش و ... ندارم

AMD>INTEL
26-05-15, 14:22
شما ابتدا دنبال تراشکاری بگرد که خوصله وقت و همینطور مهارت تراشکاری بلاک رو داشته باشه . با تمام این تفاسیر خرید بلاک آماده رو بهت توصیه میکنم . چون به صورت صنعتی طراحی و ساخته شدند .
مثل این

AMD>NVIDIA
26-05-15, 14:34
شما ابتدا دنبال تراشکاری بگرد که خوصله وقت و همینطور مهارت تراشکاری بلاک رو داشته باشه . با تمام این تفاسیر خرید بلاک آماده رو بهت توصیه میکنم . چون به صورت صنعتی طراحی و ساخته شدند .
مثل این
بلاک پردازنده Raystorm XSPC (Only the registered members can see the link)
تراشکارش هست...هزینه ای که میکنم نصف هزینه ایه که باید برای نمونه صنعتیش بدم...و یک سری دلایل دیگه که مهمترینش همین هزینشه

AMD>NVIDIA
26-05-15, 14:56
اینی که معرفی کردید بلاکش بود؟
اگر بلاک آمادش باشه حرف شما متین چون به دردسرش نمی ارزه
هزنه بلاک آماده چنده؟
از کجا بخرم؟

AMD>INTEL
26-05-15, 15:04
اینی که معرفی کردید بلاکش بود؟
اگر بلاک آمادش باشه حرف شما متین چون به دردسرش نمی ارزه
هزنه بلاک آماده چنده؟
از کجا بخرم؟

عقیق رایانه زنگ بزنید هم قیمت و هم محل خرید رو بهتون اعلام میکنند .

AMD>NVIDIA
01-06-15, 12:39
عقیق رایانه زنگ بزنید هم قیمت و هم محل خرید رو بهتون اعلام میکنند .
من زنگ زدم گفتن تموم کردیم فعلا هم قرار نیست بیاریم قیمت رو حدودی نمیدونست...قیمت پمپ هاش رو که پرسیدم تشتکم پرید...پمپ x20 رو میگفت 380 هزار تومن ...پمپ با تنظیم سرعت که شیشه ای بود رو میگفت 780 تومن :|
از قیمت پمپاش میشه فهمید واتر بلاکش چقدر میتونه باشه
همون پمپ x20 که تو سایت هست رو میشه با 30-40 تومن پیدا کرد یه آکواریم هم براش درست کرد یا بدوون آکواریوم با چسب دوقولو درازشو گرفت

مشکلی که الان دارم همین اندازه های پایه های سوکت 1150 هست

AMD>NVIDIA
01-06-15, 13:04
یه چیزی پیدا کردم
Intel Core i7-4790K - CM8064601710501 / BX80646I74790K / BXC80646I74790K (Only the registered members can see the link)

Size
1.48" x 1.48" / 3.75cm x 3.75cm

این فاصله بین چهار تا سوراخه؟

AMD>INTEL
01-06-15, 13:05
اندازه ها رو میتونید از یک فن هم بدست بیارید . فاصله سوراخ های سوکت . هسته بلاک هم مشخه باید روی سوکت رو اندازه بگیرید. با اندازه گیری یک فن میتونید اعداد و اندازه ها رو بدست بیارید .
فاصله سوراخها هم با خطکش میشه بدست آورد

AMD>NVIDIA
05-06-15, 15:01
بازم اومدم خخخخخ:lol: .
آقا من دیشب یکم وقت آزاد پیدا کردم با الحام گرفتن از یه طرح خارجی به واتر بلاک برای سوکت 1150 طراحی کردم ولی هنوز نبردم ببین این تراشکاره میتونه درش بیاره یا خیر
این عکس ها از طرحی که با اندازه ها در آوردم
نظراتتون رو بگید اگر جایی ایرادی احساس می کنید

قسمت سقف واتر بلاک باید بعد از تراشکاری داخل بلاک و تست آببندی بودن و پولیش ریز داخل ؛روش قرار بگیره و اطرافش جوش بخوره و بعد برای زیباییش روی جای جوش رو پولیش بزنه تراشکار

اینم واتر بلاک اصلی ...اون دایره های مشکلی تو پر قراره به قطر 2 میل و 3 میل به ارتفاع 17 میل بیاد بالا از کف بلاک و اینجوری سطح انتقال حرارت بیشتر میشه و گردش آب هم خوب انجام میشه و تاخیر کولنت در واتر هم نه زیاد میشه نه کم

نکته مهم اینه که اون قسمتی ک هروی پردازنده قرار میگیره کاملا باید سیقل خورده پولیش خورده باشه و برق بزنه که کاملا با سطح پردازنده تماس پیدا کنه پس به تراشکار بگین خیلی دقت کنه

این هم کاوری هست که قراره واتر بلاک رو روی سوکت نگه داره که میتونین از آلومینیوم استفاده کنین.ولی مس قشنگ تر و بهتره.جای پیچ ها 4 میل هم اندازه با سوراخ مادربرده.جای سوراخ های سوکت 775 2011 1150 1155 با هم فرقی نداره تا اونجایی که من دیدم ولی برای راحتی کار جای سوراخ هارو 15 میل طول دادم

محمد حسین اسدزاده
05-06-15, 19:09
اگه کارتون تموم شد نتیجه رو اعلام کنید هزینه تراش با cnc زیاد هست ولی دقیق و تمیز در میاد

rabinhood35
05-06-15, 21:25
میتونی صفحه مسی رو بدی سنگ مغناطیس بزنن اونجوری میتونی عکس خودتو توش ببینی

AMD>NVIDIA
07-06-15, 15:25
میتونی صفحه مسی رو بدی سنگ مغناطیس بزنن اونجوری میتونی عکس خودتو توش ببینی
سنگ مغناطیس رو کجا باید بدم بزنن؟
هزینش چقدر میشه؟

- - - Updated - - -

اگه کارتون تموم شد نتیجه رو اعلام کنید هزینه تراش با cnc زیاد هست ولی دقیق و تمیز در میاد
حتما .
سی ان سی همون برشکاری با لیزره؟
چقدره حدودا؟

AMD>NVIDIA
24-09-15, 14:04
سلام دوستان امروز کار ساخت بلاک سی پی یو رو تموم کردم وآماده شده بلاکم ولی کامل نیست

این عکس خود بلاک و طرحش

با cnc تراش خورده خیلی تمیز در اومد

10 ساعت زیر تراش بود تا در بیاد
Only the registered members can see the linkساخت-واتر-بلاک-برای-سوکت-1150-a-20110102_184843-jpg
الان در گیر این داستان جریان سنج هستم
کسی میدونه کجا میتونم بخرم قیمتش چنده؟از این هایی که وصل میشه با یک سوکت 4 خروجی به مادربرد

nima_hl
24-09-15, 15:25
سلام دوستان امروز کار ساخت بلاک سی پی یو رو تموم کردم وآماده شده بلاکم ولی کامل نیست

این عکس خود بلاک و طرحش

با cnc تراش خورده خیلی تمیز در اومد

10 ساعت زیر تراش بود تا در بیاد
Only the registered members can see the linkساخت-واتر-بلاک-برای-سوکت-1150-a-20110102_184843-jpg
الان در گیر این داستان جریان سنج هستم
کسی میدونه کجا میتونم بخرم قیمتش چنده؟از این هایی که وصل میشه با یک سوکت 4 خروجی به مادربرد

جریان کولنت را میخواهید بسنجید یا جریان برق ؟

من توی سیستم واتر کولینگ جریان سنج ندیدم

معمولا یه پمپ میگذارند و کولنت را در مدار میچرخوانند

میزان جریان خیلی پارامتر مهمی در خنک کردن نیست

فقط پمپ باید اینقدر مطمئن باشد که در طول زمان استفاده از کار نیافتد

AMD>NVIDIA
24-09-15, 18:12
جریان کولنت را میخواهید بسنجید یا جریان برق ؟

من توی سیستم واتر کولینگ جریان سنج ندیدم

معمولا یه پمپ میگذارند و کولنت را در مدار میچرخوانند

میزان جریان خیلی پارامتر مهمی در خنک کردن نیست

فقط پمپ باید اینقدر مطمئن باشد که در طول زمان استفاده از کار نیافتد
در مدل های صنعتی که و بعضی از دوستان من دیدم که یک flow meter میذارن قبل از ورود آب به رادیاتور و یه سیم برق مثل سیم برق فن cpu که 4 شاخه است ازش میاد بیرون و وصل میشه به قسمت opt مادربرد که فکر کنم برای اینه که وقتی گردش آب از کار بیوفته (یعنی موتور سوخته )و باعث میشه سیستم یا خاموش بشه یا بوق بزنه
flow meter که توی یکی از مقاله ها دوستان دیدم که به صورت دستی از یک فن برای چرخیدن در جریان آب استفاده کرده بود ولی اون دستی بود و اون سیم برقی که میگم رو نداشت

AMD>NVIDIA
24-09-15, 18:18
من یک پمپ آب یا قدرت 1200 خریدم به قیمت 30 تومن هنوز تست نکردم ببینم جواب میده یا عوض کنم.فروشنده گفت اگر جواب کارتو نداد بیار عوض میکنم مشکل نداره
یک رادیاتور پراید هم خریدم 25 تومن
شنبه برای خرید اورینگ دور واتر بلاک میخوام برم و شلنگ فنر دار هم بخرم

یک سوالی که دارم اینه که باید به صورت دستی پمپ رو روشن کنم؟ یعنی وقتی سیستم رو روشن میکنم کابل برق موتور رو هم بزنم به برق؟
راهی هست که مثل فن وقتی سیستم روشن میشه موتور هم خودش روشن بشه و وقتی سیستم خاموش میشه اونم خامشو بشه؟

AMD>NVIDIA
24-09-15, 18:22
Only the registered members can see the linkساخت-واتر-بلاک-برای-سوکت-1150-a-20110103_184335-jpgOnly the registered members can see the linkساخت-واتر-بلاک-برای-سوکت-1150-a-20110103_184402-jpg

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

nima_hl
24-09-15, 19:40
من یک پمپ آب یا قدرت 1200 خریدم به قیمت 30 تومن هنوز تست نکردم ببینم جواب میده یا عوض کنم.فروشنده گفت اگر جواب کارتو نداد بیار عوض میکنم مشکل نداره
یک رادیاتور پراید هم خریدم 25 تومن
شنبه برای خرید اورینگ دور واتر بلاک میخوام برم و شلنگ فنر دار هم بخرم

یک سوالی که دارم اینه که باید به صورت دستی پمپ رو روشن کنم؟ یعنی وقتی سیستم رو روشن میکنم کابل برق موتور رو هم بزنم به برق؟
راهی هست که مثل فن وقتی سیستم روشن میشه موتور هم خودش روشن بشه و وقتی سیستم خاموش میشه اونم خامشو بشه؟

خیلی راحته

یدونه رله یا کنتاکتور 12 ولت بگیر ورودی سوئیچ را وصل کن به سیم زرد و مشکی کیس

وقتی کیس را روشن میکنی یه برق 12 ولت میره توی رله پلاتین را میچسبونه جریان برق موتور هر چی که باشه وصل میشه

حالا اگر موتورت 220 ولته رله باید تحمل 220 ولت و مثلا 5 آمپر را توی خروجی داشته باشه

AMD>NVIDIA
24-09-15, 19:55
خیلی راحته

یدونه رله یا کنتاکتور 12 ولت بگیر ورودی سوئیچ را وصل کن به سیم زرد و مشکی کیس

وقتی کیس را روشن میکنی یه برق 12 ولت میره توی رله پلاتین را میچسبونه جریان برق موتور هر چی که باشه وصل میشه

حالا اگر موتورت 220 ولته رله باید تحمل 220 ولت و مثلا 5 آمپر را توی خروجی داشته باشه

میشه یکم دقیق تر بگی

کابل برق خود پمپ رو به کنتاکتور وصل کنم و کنتاکتور رو هم به سیم برق 12 ولت پاور ؟

nima_hl
24-09-15, 20:21
میشه یکم دقیق تر بگی

کابل برق خود پمپ رو به کنتاکتور وصل کنم و کنتاکتور رو هم به سیم برق 12 ولت پاور ؟

رله مدلهای مختلف داره

تک ریل 4 پین ساده ترین شکلشه که (معمولا) 4 تا پایه داره

2 تا از این پایه ها ورودی هستند که اگر مثبت و منفی 12 ولت را بهش وصل کنیم بوبین داخل رله وصل میشه و اون دو تا پایه دیگه به هم ارتباط داده میشوند

وقتی 12 ولت را به رله وصل میکنی یه صدای تق میده و دو تا پایه خروجی اتصال میشه که با اهمتر هم میتونی چکش کنی

حالا اگر برق منفی شهر را به موتور بدی برق مثبت را از خروجی رله عبور بدی تا زمانی که برق 12 به رله ندی مدار قطعه

وقتی برق 12 به رله برسه پلاتین میچسبه و برق 220 ازش عبور میکنه

اگر باز متوجه نشدی بگو تا با تصویر توضیح بدم

AMD>NVIDIA
24-09-15, 20:34
رله مدلهای مختلف داره

تک ریل 4 پین ساده ترین شکلشه که (معمولا) 4 تا پایه داره

2 تا از این پایه ها ورودی هستند که اگر مثبت و منفی 12 ولت را بهش وصل کنیم بوبین داخل رله وصل میشه و اون دو تا پایه دیگه به هم ارتباط داده میشوند

وقتی 12 ولت را به رله وصل میکنی یه صدای تق میده و دو تا پایه خروجی اتصال میشه که با اهمتر هم میتونی چکش کنی

حالا اگر برق منفی شهر را به موتور بدی برق مثبت را از خروجی رله عبور بدی تا زمانی که برق 12 به رله ندی مدار قطعه

وقتی برق 12 به رله برسه پلاتین میچسبه و برق 220 ازش عبور میکنه

اگر باز متوجه نشدی بگو تا با تصویر توضیح بدم
خیلی ممنون متوجه شدم

فقط اگر عکس داری بدی ببینم که کدومو به کجا وصل کنم خیلی بهتر میشه چون اهمتر ندارم فقط یه فاز متر دارم خخخخخخ

اگر احیانا جای منفی و مثبت رو به رله شاتباه بزنم اتفاقی میوفته موتور میسوزه یا رله میسوزه یا؟؟؟

در مورد بستن رادیاتور رو کیس green x3 viper ایده ای داره کجاش ببندم چجوری ببندم و از چند تا فن و چه نوع فنی استفاده کنم؟

nima_hl
24-09-15, 23:11
خیلی ممنون متوجه شدم

فقط اگر عکس داری بدی ببینم که کدومو به کجا وصل کنم خیلی بهتر میشه چون اهمتر ندارم فقط یه فاز متر دارم خخخخخخ

اگر احیانا جای منفی و مثبت رو به رله شاتباه بزنم اتفاقی میوفته موتور میسوزه یا رله میسوزه یا؟؟؟

در مورد بستن رادیاتور رو کیس green x3 viper ایده ای داره کجاش ببندم چجوری ببندم و از چند تا فن و چه نوع فنی استفاده کنم؟

شما اول رله را به پاور وصل کن اگر مثبت و منفی را اشتباه وصل کنی رله بعد از روشن شدن پاور تق صدا نمیکنه :wink:

وقتی با روشن شدن پاور صدای تق را شنیدی ور.دیت اوکیه باید بری سراغ خروجی

خروجی معمولا 3 تا پایه داره یدونه comon یایه همچین چیزی که ور.دی برق 220 است

یه پایه داری که روش احتمالا نوشته nc که در حالت خاموشی رله اتصال بهش وصله که با این پایه کاری نداری

پایه سوم که no است که خروجی 220 رو ازش میگیری میدی به پمپ