PDA

مشاهده نسخه کامل : پاور مورد نیاز این کارت گرافیک و خنک کننده مورد نظر این CPU ؟

Mohammad999
22-05-15, 11:11
با سلام برای کارت گرافیک
Zotac GTX 750 Ti 2GB GDDR5
چه پاوری خوبه ؟

من خودم دو تا مد نظر دارم :

Green 700A-HP Power

و

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

در ضمن : من روزی 12 تا 16 ساعت کامپیوترم روشنه اینم در نظر بگیرید !

CPU
Intel Core™ i5-4460 Haswell
چه خنک کنده ای خوبه ؟

خبات کریمی
22-05-15, 11:32
درود
درکل این کارت گرافیک مصرفی نداره(حدود 60 وات) و با پردازنده i5-4460(با مصرفی حدود 85 وات)،پاوری با توان 500 وات هم کاملا کافی و اضافی هست.
اما غیر از توان خروجی، استناندرادها و میزان بهره وری از انرژی هم عامل مهمی هست که در انتخاب پاور باید مد نظر گرفت،بر این اساس من GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU رو پیشنهاد میکنم، حتی می تونید مدل 550 وات رو هم تهیه کنید که 50 تون ارزونتره اما خب با آینده نگری،همون 650 بهتره

این پردازنده حرارت زیادی تولید نمیکنه و اگه استفاده شدید نکنید میشه گفت همون خنک کننده استوک کافی هست اما مطمئناً استفاده از کولر حرفه ای خیلی بهتره.
از اونجایی که این پردازنده رو نمیشه اورکلاک کرد، بسیاری از خنک کننده ها جوابگو هستن اما شاید در آینده پردازنده رو ارتقا دادین و یا حتی برای سیستم های بعد، من کولر Thermalright HR-02 Macho رو خیلی مناسب میدونم اما قیمتش کمی بالاست (150تومن)، می تونید کولر های ارزونتری از دیپ کول تهیه کنید-70 تا 80 تومن

nima_hl
22-05-15, 12:24
با سلام برای کارت گرافیک
چه پاوری خوبه ؟

Green 700A-HP Power

و

CPU
چه خنک کنده ای خوبه ؟

سلام

این سیستم در حالت idle چیزی حدود 30 تا 40 وات برق مصرف میکنه

شما اگر یک پاور 700 واتی برای سیستمتون تهیه کنید در مواقع بیکاری از پاور چیزی حدود 5% استفاده میشه

در این میزان مصرف، اگر پاورتون خوب باشه فقط به پاور فشار میاد و اگر پاورتون بد باشه هم به پاور و هم به سایر قطعات ( تاپیک تابوی انتخاب پاور (Only the registered members can see the link) را بخونید )

پس اگر میخواهید سیستمتون سالیان سال بدون دردسر براتون کار کنه به شما پیشنهاد میکنم ماکزیمم یک پاور 330 واتی برای این سیستم تهیه بفرمائید

AMD>INTEL
22-05-15, 12:28
با سلام برای کارت گرافیک
چه پاوری خوبه ؟

Green 700A-HP Power

و

CPU
چه خنک کنده ای خوبه ؟

پاور green 650-uk مورد مناسبیه . این پردازنده نیازی به کولر غیر استوک نداره .

Mohammad999
22-05-15, 12:44
سلام

این سیستم در حالت idle چیزی حدود 30 تا 40 وات برق مصرف میکنه

شما اگر یک پاور 700 واتی برای سیستمتون تهیه کنید در مواقع بیکاری از پاور چیزی حدود 5% استفاده میشه

در این میزان مصرف، اگر پاورتون خوب باشه فقط به پاور فشار میاد و اگر پاورتون بد باشه هم به پاور و هم به سایر قطعات ( تاپیک تابوی انتخاب پاور (Only the registered members can see the link) را بخونید )

پس اگر میخواهید سیستمتون سالیان سال بدون دردسر براتون کار کنه به شما پیشنهاد میکنم ماکزیمم یک پاور 330 واتی برای این سیستم تهیه بفرمائید

منظورتون اینه که اگر پاور 700 برای مثال بگیرم به ضررم تموم میشه ؟! ولی فک کنم 330 یکم پایین باشا ... نیست ؟!

- - - Updated - - -

درود
درکل این کارت گرافیک مصرفی نداره(حدود 60 وات) و با پردازنده i5-4460(با مصرفی حدود 85 وات)،پاوری با توان 500 وات هم کاملا کافی و اضافی هست.
اما غیر از توان خروجی، استناندرادها و میزان بهره وری از انرژی هم عامل مهمی هست که در انتخاب پاور باید مد نظر گرفت،بر این اساس من GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU رو پیشنهاد میکنم، حتی می تونید مدل 550 وات رو هم تهیه کنید که 50 تون ارزونتره اما خب با آینده نگری،همون 650 بهتره

این پردازنده حرارت زیادی تولید نمیکنه و اگه استفاده شدید نکنید میشه گفت همون خنک کننده استوک کافی هست اما مطمئناً استفاده از کولر حرفه ای خیلی بهتره.
از اونجایی که این پردازنده رو نمیشه اورکلاک کرد، بسیاری از خنک کننده ها جوابگو هستن اما شاید در آینده پردازنده رو ارتقا دادین و یا حتی برای سیستم های بعد، من کولر Thermalright HR-02 Macho رو خیلی مناسب میدونم اما قیمتش کمی بالاست (150تومن)، می تونید کولر های ارزونتری از دیپ کول تهیه کنید-70 تا 80 تومن

این خنک کننده ها با کیس x-plus eagle به مشکلی بر نمی خورند که ؟

AMD>INTEL
22-05-15, 12:53
DeepCool IceBlade 200M
با قیمت 70 تومن مورد مناسبیه .

nima_hl
22-05-15, 13:38
منظورتون اینه که اگر پاور 700 برای مثال بگیرم به ضررم تموم میشه ؟! ولی فک کنم 330 یکم پایین باشا ... نیست ؟!

- - - Updated - - -

این خنک کننده ها با کیس x-plus eagle به مشکلی بر نمی خورند که ؟

اگر پاور 700 واتی تهیه کنید احتمالا 3 تا 4 سال دیگه سیستمتون به مشکل میخوره

اگر 330 تهیه کنید احتمالا سیستمتون بیشتر از 10 سال براتون به راحتی کار میکنه

حالا مسئله اینه که بنظر شما این سیستم باید چند سال براتون کار کنه ؟

اگر 3-4 سال برای استفاده از سیستمتون براتون کافیه هر پاوری دلتون میخواد استفاده کنید

در زمانهای نچندان دور یک گرافیک با قدرت gtx 750 ti به تنهائی مصرف بالای 500 وات داشت

الان این مصرف به چیزی حدود 70-80 وات رسیده سایر قطعات سیستم شما هم ماکزیمم 100 وات نیاز داشته باشه

جمع مصرف این سیستم به 200 وات نمیرسه حالا 50 % هم برای افت قطعات، پیک مصرف و ....... بگذاریم به 300 وات نمیرسیم

Mohammad999
22-05-15, 17:21
اگر پاور 700 واتی تهیه کنید احتمالا 3 تا 4 سال دیگه سیستمتون به مشکل میخوره

اگر 330 تهیه کنید احتمالا سیستمتون بیشتر از 10 سال براتون به راحتی کار میکنه

حالا مسئله اینه که بنظر شما این سیستم باید چند سال براتون کار کنه ؟

اگر 3-4 سال برای استفاده از سیستمتون براتون کافیه هر پاوری دلتون میخواد استفاده کنید

در زمانهای نچندان دور یک گرافیک با قدرت gtx 750 ti به تنهائی مصرف بالای 500 وات داشت

الان این مصرف به چیزی حدود 70-80 وات رسیده سایر قطعات سیستم شما هم ماکزیمم 100 وات نیاز داشته باشه

جمع مصرف این سیستم به 200 وات نمیرسه حالا 50 % هم برای افت قطعات، پیک مصرف و ....... بگذاریم به 300 وات نمیرسیم

GREEN GP450A-UK 80Plus Gold PSU
این پاور رو بگیرم خوبه ؟!
منظورم اینه کم کم 10 سال برام باشه

یک گزینه ی دیگه هم هست : Antec BP400PX Power Supply Unit

AMD>INTEL
22-05-15, 17:24
به نظر من حداقل GREEN 550-UK تهیه کنید . دارای طراحی جدید و حداکثر بهینه وری و دارای استاندارد 80 PLUS GOLD میباشد .
Only the registered members can see the link

nima_hl
22-05-15, 18:22
GREEN GP450A-UK 80Plus Gold PSU
این پاور رو بگیرم خوبه ؟!
منظورم اینه کم کم 10 سال برام باشه

یک گزینه ی دیگه هم هست : Antec BP400PX Power Supply Unit

نظرم روی ماکزیمم 330 است ولی قطعه باید به دل شما بشینه :wink:

اگر پاور قویتر گرفتید یه سری مصرف کننده مثل فن به کیستون اضافه کنید تا مصرف بیکاری بالاتر بره

Mohammad999
22-05-15, 18:34
نظرم روی ماکزیمم 330 است ولی قطعه باید به دل شما بشینه :wink:

اگر پاور قویتر گرفتید یه سری مصرف کننده مثل فن به کیستون اضافه کنید تا مصرف بیکاری بالاتر بره

من خودم در نظرم بود یک خنک کننده برای هارد و دو تا دیگه 120mm بگیرم
اما بچه ها گفتم کیس x-luse eagle به اندازه کافی فن داره !
حالا اگر بگیرم به ضررمه ؟؟ یعنی مشکل پیدا میشه یا پول خرج کردن الکیه ؟

nima_hl
22-05-15, 19:51
من خودم در نظرم بود یک خنک کننده برای هارد و دو تا دیگه 120mm بگیرم
اما بچه ها گفتم کیس x-luse eagle به اندازه کافی فن داره !
حالا اگر بگیرم به ضررمه ؟؟ یعنی مشکل پیدا میشه یا پول خرج کردن الکیه ؟

محمد جان

لینک دادم، توضیح دادم، نظرم را گفتم حال دیگه خود دانید

وقتی از یک پاور کمتر از 20 درصد توان بکشید علاوه بر اینکه بازده پاور به شدت کم میشه ریپل برق هم به شدت بالا میره

در پاورهای جدید این افت شیب تا 10 % هم تا حد قابل قبولی کم شده ولی زیر 10% ریپل تا حدود 500 تا 700 میلی ولت ( طبق تستهای شخصیم ) بالا میره

به عبارتی وقتی شما یه پاور مثلا 500 واتی روی سیستمتونه ( با قطعاتی که فرمودید ) و با سیستمتون کاری انجام نمیدید مثل اینه که یه پاور آشغال 30-40 تومنی تهیه کردید

حالا بسته به شانستون ، کیفیت قطعاتتون و مدت زمانی که سیستم در حالت بیکاری میمونه، ممکنه در یک بازه زمانی 3 تا 10 ساله قطعاتتون بسوزه

برای جلوگیری از این اتفاق باید پاور ضعیف استفاده کنید

مسلما تعداد فن زیاد باعث این میشه که داخل کیستون به سرعت پر از خاک بشه و این امر باعث بالاتر رفتن دما در طول زمان بشه

پس اگر از من میشنوید برای این قطعات همون پاور 330 را تهیه کنید اگر هم دوست ندارید هر کاری که دوست دارید انجام بدید