PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای اور کلاک کردن cpu amd a10 7850

marjaneh66
17-05-15, 02:14
سلام
من قصد اور کلاک کردن cpu amd a107850 رو دارم طبق بررسی هایی که کردم این apu تا 4.5 گیگاهرتز هم اورکلاک میشه
من چند تا حالت امتحان کردم جواب داد مشکل نداشت اما روی یه حالت تصویر سیستم شطرنجی به هم ریخته شد می خواستم ببینم آیا این مشکل با خریدن یه خنک کننده قوی حل میشه یا پردازنده یا مادیبرد جوابگو این اور کلاک نیست
حالت های تست
cpu 3.7 gpu 960 = ok
cpu 4 - gpu 960 = ok
cpu 3.7 gpu 1028 = ok
cpu 3.7 gpu 1070 = error
cpu 3.7 gpu 1200 = error
تو تنظیمات بایوس در حالت manual میشه فرکانس gpu رو تا 1600هم اور کرد ولی من ترسیدم یه فن کولر قوی بخرم بازم به مشکل بخورم اخه تجربه سوختن مادیبرد cpu رو دارم می خواستم ببینم این پردازنده مادیبرد با هم قابل اور هست یا نه
مدل مادیبرد asus a88x plus

AMD>INTEL
17-05-15, 02:21
دمای فعلی سیستم با hwmonitor و یک شات از cpu-z از قسمتهای cpu-memory-spd

alksdj
17-05-15, 11:41
دوست عزیز همانطور که آقا امید گفتن دمای CPU رو لطف کنید ممنون میشم

marjaneh66
17-05-15, 14:01
ممنون یه سوال دیگه دارم اقا امید بااین شرایط فعلی ولتاژپردازنده سیستم آیادرست هست یا نه بعد تاچه میزان میتونم اور کلاک کنم اگه امکان داره ولتاژ مورد نیاز برای اور کردن رو بگید ممنون Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
17-05-15, 14:29
دمای CPU خیلی بالاست شما نیاز به کولینگ مناسب دارید . مثل HR2 MACHO
با این دما به هیچ عنوان اقدام به اورکلاک نکنید که به مشکل میخورید .

marjaneh66
19-05-15, 21:46
سلام
اقا امید این خنک کننده که گفتید یه مشکل داره اینم اینکه مانع قرار دادن رم ها میشه به نظر شما اگه کولر هایی که شبیه رادیوتور هست بگیرم بهتره یا اخنک کننده های معولی اگه رادیاتور بگیرم برای پر کردن مایع رادیاتور به مشکل بر نمی خورم این رادیتور برای اور کلاک مناسبه با توجه به مشخصاتش تو عکس ایا برای پردازنده های جدید ای ام دی که قرار بیاد جوابگو هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
19-05-15, 21:55
کولر های واتر کولینگ مدار بسته . قابل شارژ نیستند . ولی در مورد اورکلاک مشکلی ندارند .
در مورد کولری که معرفی کردم . اگر دو تا رم دارید . رم ها رو روی اسلات 2 و 4 بگذارید بدون مشکل نصب میشه .

alksdj
20-05-15, 00:45
دوست عزیز پیشنهاد من ایر کولینگ هست . واتر کولینگ خوب هست ولی اگر مدار باز باشه خیلی خودشو نشون میشه ولی این مدار بسته ها نسبت به قیمت کارایی خیلی خوبی ندارن