PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک کارت گرافیک سوت میکشه!!

alone32-1
08-05-15, 18:51
سلام دوستان
وقتی وارد بازی sniper 2 میشم کارت گرافیکم یه صوت ممتد کوچیک میکشه!!(جالب اینجاست موقع شروع بازی اونموقع که صفحه سیاه میاد تا بازی شروع بشه صوتش قطع میشه بعد با اومدن تصویر دوباره شروع میشه)موقع بازی هم اوایلش خود فرد رو نشون نمیده تا بعد از چند دقیقه!!
تو جاهای دیگه هم صوت نمیکشه تازه وقتی تو بازی هستم و از بازی برای چند لحظه خارج میشم هم صوتش قطع میشه(منظورم همون گرفتن کلید alt+tab هستش)
دماش موقع بازی بین 55تا65هستش!!
مشکل کجاست؟؟؟
vga:xfx r9 280x

AMD>INTEL
08-05-15, 18:59
به احتمال زیاد Coil whine هست .در بعضی از گرافیک ها وجود دارد . باید مراجعه کنید به گارانتی . قبلش با یک پاور دیگه هم تست بگیرید .

alone32-1
08-05-15, 19:24
میشه یه کمی درمورد این coil whine توضیح بدید!!

AMD>INTEL
08-05-15, 19:40
میشه یه کمی درمورد این coil whine توضیح بدید!!

همین صدایی که میشنوید coil whine هست . به خاطر خرابی یا عدم کارکرد درست یکی از قطعات الکترونیکی روی کارت گرافیک شماست .

alone32-1
08-05-15, 19:53
همین صدایی که میشنوید coil whine هست . به خاطر خرابی یا عدم کارکرد درست یکی از قطعات الکترونیکی روی کارت گرافیک شماست .

خب دوست عزیز اگ خرابی یکی از قطعات بودش ک وقتی کارت گرافیک رو روی استرس میذاشتم هم همچین صدایی میکرد ن؟؟

AMD>INTEL
08-05-15, 19:58
خب دوست عزیز اگ خرابی یکی از قطعات بودش ک وقتی کارت گرافیک رو روی استرس میذاشتم هم همچین صدایی میکرد ن؟؟

ربطی به استرس تست نداره . این صدا از یک قطعه ایجاد میشه . میتونه دائمی باشه میتونه راندم باشه .

alone32-1
08-05-15, 20:13
ربطی به استرس تست نداره . این صدا از یک قطعه ایجاد میشه . میتونه دائمی باشه میتونه راندم باشه .

منظورتون از قطعه چیه؟؟
منظورتون قطعات روی گرافیکه یعتی همون خازن و .......روی گرافیک یا قطعه های دیگه ای مثل سی پی و اینا؟
حالا چیکار کنم!
کارتم گارانتی نداره باید برا تعمیر ببرمش؟؟؟

- - - Updated - - -

منظورتون از قطعه چیه؟؟
منظورتون قطعات روی گرافیکه یعتی همون خازن و .......روی گرافیک یا قطعه های دیگه ای مثل سی پی و اینا؟
حالا چیکار کنم!

AMD>INTEL
08-05-15, 20:23
منظورتون از قطعه چیه؟؟
حالا چیکار کنم!

- - - Updated - - -

منظورتون از قطعه چیه؟؟
حالا چیکار کنم!

شما با یک پاور دیگه تست کن . این قطعه هست که در زیر عکسش رو گذاشتم .به خاطر ایجاد یک فرکانس فرکانس رزونانس خاص هست . تو خیلی از برندها دیده شده msi-evga و ...
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
08-05-15, 20:36
شما با یک پاور دیگه تست کن . این قطعه هست که در زیر عکسش رو گذاشتم .به خاطر ایجاد یک فرکانس فرکانس رزونانس خاص هست . تو خیلی از برندها دیده شده msi-evga و ...
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

یک توضیح هم بدم . اگر شرکتها سازنده مادربرد و کارت گرافیک از coil های شرکت های معتبر استفاده کنند احتمال این اختلال خیلی کمتر میشه .
مثلا وقتی شرکتی مثل گیگابایت به این موارد توجه میکنه و از چوک های Cooper Industries استفاده میکنه . احتمال اینکه coil whine ایجاد بشه تقریبا به صفر میرسه .

alone32-1
08-05-15, 20:50
یک توضیح هم بدم . اگر شرکتها سازنده مادربرد و کارت گرافیک از coil های شرکت های معتبر استفاده کنند احتمال این اختلال خیلی کمتر میشه .
مثلا وقتی شرکتی مثل گیگابایت به این موارد توجه میکنه و از چوک های Cooper Industries استفاده میکنه . احتمال اینکه coil whine ایجاد بشه تقریبا به صفر میرسه .

مرسی از راهنماییتون
من فردا با یه پاور دیگه تست میکنم نتیجه رو بهتون میگم
فقط اگ بازم با پاور دیگه همچین مشکلی داشت یعنی همون coil whine هست دیگه؟؟
اونوقت میتونه اسیب جدی به کارت بزنه؟
و اینکه برا درست کردنش باید چیکار کنم؟؟

AMD>INTEL
08-05-15, 20:54
مرسی از راهنماییتون
من فردا با یه پاور دیگه تست میکنم نتیجه رو بهتون میگم
فقط اگ بازم با پاور دیگه همچین مشکلی داشت یعنی همون coil whine هست دیگه؟؟
اونوقت میتونه اسیب جدی به کارت بزنه؟
و اینکه برا درست کردنش باید چیکار کنم؟؟

اسیب نمیزنه . دست نزنید بهتر هست .

alone32-1
08-05-15, 20:59
اسیب نمیزنه . دست نزنید بهتر هست .

ن منظورم این بود میشه تعمیرش کرد یان؟؟اگ میشه چقدر هزینشه؟؟
برا رندر گیری مشکلی جز صدا ایجاد میکنه؟؟
و اینکه ایا این مشکل کارایی کارت رو پایین میاره؟

AMD>INTEL
08-05-15, 21:01
کلا پیشنهاد میکنم کارت رو بفروشید . کلا xfx هم برد های جالبی نداره هم خنک کننده هاش خیلی به مشکل میخورند .

- - - Updated - - -

ن منظورم این بود میشه تعمیرش کرد یان؟؟اگ میشه چقدر هزینشه؟؟
برا رندر گیری مشکلی جز صدا ایجاد میکنه؟؟
و اینکه ایا این مشکل کارایی کارت رو پایین میاره؟

تعمیر پیشنهاد نمیکنم چون برد باید حرارت ببینه تا این قطعات جدا بشه . ممکنه آسیب بیبینه
کارایی رو خیر تاثیری نداره . ولی پست قبل گفتم سعی کنید کارت رو بفروشید .

king_of_shadows
09-05-15, 11:25
سلام دوست عزیز اون چیزی که شما میگی مشکل داره و باید بره گارانتی بقیه چیز دیگه ای میگند
سوت کشیدن کارت گرافیک - بحث در مورد کارت گرافیک ( VGA ) - تالار گفتگو لیون کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
09-05-15, 13:52
سلام دوست عزیز اون چیزی که شما میگی مشکل داره و باید بره گارانتی بقیه چیز دیگه ای میگند
سوت کشیدن کارت گرافیک - بحث در مورد کارت گرافیک ( VGA ) - تالار گفتگو لیون کامپیوتر (Only the registered members can see the link)

دوست گرامی لینک انجمن های دیگه رو اکیدا نگذارید .