PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای r9 280x

alone32-1
06-05-15, 19:00
سلام دوستان
ی سوال کوچولو داشتم
دمای یه گرافیک به صورت عادی و همچنین هنگام استرس باید چقدر باشه؟؟
(استرس با برنامهAIDA64 Extreme)

و اینکه اگه برای کاهش دما فن های گرافیکم رو رو 100درصد بزارم مشکلی براش پیش میاد؟؟
میخام باش رندر بگیرم به مدت طولانی نمیخام براش مشکلی پیش بیاد!!
vga: xfx r9 280x

AMD>INTEL
06-05-15, 19:04
سلام دوستان
ی سوال کوچولو داشتم
دمای یه گرافیک به صورت عادی و همچنین هنگام استرس باید چقدر باشه؟؟
(استرس با برنامهAIDA64 Extreme)

و اینکه اگه برای کاهش دما فن های گرافیکم رو رو 100درصد بزارم مشکلی براش پیش میاد؟؟
میخام باش رندر بگیرم به مدت طولانی نمیخام براش مشکلی پیش بیاد!!
vga: xfx r9 280x

xfx های کلا خنک کنندشون کمی ضعیفتر از برندهای دیگه هست . ولی در کل روی 100 بگذارید مشکلی نیست . ولی بستگی به تهویه و گردش هوای داخل کیس هم دارد .

alone32-1
07-05-15, 16:29
xfx های کلا خنک کنندشون کمی ضعیفتر از برندهای دیگه هست . ولی در کل روی 100 بگذارید مشکلی نیست . ولی بستگی به تهویه و گردش هوای داخل کیس هم دارد .

خب حالا به صورت کلی باید دماش رو چند باشه وقتی ک زیاد بش فشار نیاد؟؟
و اینکه هر کارت گرافیکی دمای خاص خودش رو داره یا به صورت کلی همشون نباید از یه دمایی بالا برند؟؟
و موقع اورکلاک کارت گرافیک با چ وسیله ای دماش رو پایین میارند؟؟

AMD>INTEL
07-05-15, 17:44
خب حالا به صورت کلی باید دماش رو چند باشه وقتی ک زیاد بش فشار نیاد؟؟
و اینکه هر کارت گرافیکی دمای خاص خودش رو داره یا به صورت کلی همشون نباید از یه دمایی بالا برند؟؟
و موقع اورکلاک کارت گرافیک با چ وسیله ای دماش رو پایین میارند؟؟

بالاتر از 90 رو توصیه نمیکنم . زیر 90 باید نگه دارید .اورکلاک روش های مختلف داره در اکستریم با نیتروژن ولی شما میتونید از واتر کولینگ استفاده کنید .

ultimate313
18-07-15, 17:01
سلام....r9 280x toxic دارم دماش تو بازی درو فن 50 درصد مییاد 80 :| وقتی هم میزارم رو 100 مییاد 73تا70 ...چرا انقد داغ میکنه مشکلی پیش نمییاد براش؟؟؟تهویه کیسم هم بهترین حالت رو داره...اونقد داغ میشه که نمیشه دس روش گذاشت :1. (2):

AMD>INTEL
18-07-15, 17:05
سلام....r9 280x toxic دارم دماش تو بازی درو فن 50 درصد مییاد 80 :| وقتی هم میزارم رو 100 مییاد 73تا70 ...چرا انقد داغ میکنه مشکلی پیش نمییاد براش؟؟؟تهویه کیسم هم بهترین حالت رو داره...اونقد داغ میشه که نمیشه دس روش گذاشت :1. (2):

دما برای این کارت زیاد بالا نیست . یعنی برای این برند بالا نیست . میشه دما رو با گذاشتن یک فن که به پشت کارت بزنه کمتر هم کرد .

ultimate313
18-07-15, 17:12
چه مدل فنی کجاش دقیقا باید گذاشت؟؟؟

AMD>INTEL
18-07-15, 17:16
چه مدل فنی کجاش دقیقا باید گذاشت؟؟؟

باید یک عکس واضح از کیستون بگذارید تا راهنمایی کنم . به احتمال زیاد گردش هوای کیس شما مشکل دارد .

ultimate313
18-07-15, 17:26
ن گردش هواش عالیه هر جاش بگی فن گذاشتم حتی جای dvd هم دوتا فن گذاشتم باز دوتا فن بزرگم هم پشت کیس هس.. در هم نداره فن ها رو هم جوری گذاشتم ک هوای داخل رو بفرستن بیرون

- - - Updated - - -

فقظ دوتا فن پشتی هوا رو از بیرون میدن داخل

AMD>INTEL
18-07-15, 17:36
ن گردش هواش عالیه هر جاش بگی فن گذاشتم حتی جای dvd هم دوتا فن گذاشتم باز دوتا فن بزرگم هم پشت کیس هس.. در هم نداره فن ها رو هم جوری گذاشتم ک هوای داخل رو بفرستن بیرون

- - - Updated - - -

فقظ دوتا فن پشتی هوا رو از بیرون میدن داخل

تعداد فن دلیل بر درستی گردش هوا نیست . فنهای پشتی هم باید تو حالت تخلیه هوای داغ باشند . نه باد زدن

ultimate313
18-07-15, 17:46
مرسی حالا تست میکنم بینم چی میشه ..منظور من هم از دوتا فن بزرگ پشتی با بغل کیس بودم کنار مادربورد....فن پشت کیس یه دونه متوسط هس ک اگ گردش هوا رو از داخل بده بیرون با فن خنک کننده cpu بادش درگیر میشه 5 تا فن جلو کیس کار تخلیه هوا رو انجام میدن فقط یه توضیح بدین فن اضافه کجا کارته بزارم؟؟؟...ورودی هوا کیس من فقط یه دونه فن متوسط هس.عجب فن تو فنی شد:lol:

AMD>INTEL
18-07-15, 18:16
خیلی واضح توضیح میدم . روش اصولی رو بقیه اش با خودتون هست .
فن های جلوی کیس و روی درها باید باد رو به داخل بزنند و فنهای پشت کیس روی حالت تخلیه .
باید یک فن رو طوری تنظیم کنید که به پشت کارت باد بزنه که دمای کارت رو کاهش بده .