PDA

مشاهده نسخه کامل : ۹۰ ساله شدم، اما باور نمی‌کنم

maysamsina
24-04-15, 11:26
Only the registered members can see the linkچهارم اردیبهشت‌ماه تولد امین‌الله رشیدی است که در زمینه‌ی آواز ایرانی و آهنگسازی سابقه‌ی زیادی دارد.
«من امروز 90 ساله شدم، اما باور نمی‌کنم. احساس من یک جور دیگر است. به شما توصیه می‌کنم، همیشه خود را یک کودک فرض کنید. قلب کودک صاف و بی‌شیله پیله است.»

چهارم اردیبهشت‌ماه تولد امین‌الله رشیدی است که در زمینه‌ی آواز ایرانی و آهنگسازی سابقه‌ی زیادی دارد.

این هنرمند به‌مناسبت زادروزش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اگر آدم همیشه خودش را کودک فرض کند، صفحه‌ی قلبش سپید می‌ماند. این گونه آدم افکار بد را به قلبش راه نمی‌دهد.

او درباره‌ی آرزویش در 90 سالگی گفت: آرزوی من صلح و زندگی خوب برای همه‌ی مردم ایران و مردم دنیا است؛ اما یک آرزوی شخصی هم دارم که آن انتشار کتابم است. بیش از 8 سال است که این اثر مجوز انتشار نمی‌گیرد. دولت «تدبیر و امید» خوب است، اما عواملی جلوی انتشار کتابم را می‌گیرند.

رشیدی همچنین بیان کرد: موسیقی ما آشفته‌ شده و به قول فرهاد فخرالدینی، خلاقیت از بین رفته است. از دهه‌های 30 و 40 تنها کسی که باقی مانده و دستش پر است، من هستم. 50 آهنگ ساخته‌شده با شعر بهترین شاعران معاصر را دارم. بیایند این آثار را از من بگیرند و جوان‌ها از آن استفاده کنند. هنرمند می‌خواهد پیش از آن‌که از این دنیا کوچ کند، آثارش عرضه شود، اما متأسفانه انگار هنر با مسائل دیگری آلوده شده است.

امین‌الله رشیدی متولد سال 1304 است. او در مدت فعالیتش در رادیو ایران حدود 120 آهنگ ساخت و اغلب ساخته‌هایش توسط ارکسترهای شماره ۱ و ۲ رادیو ایران اجرا شدند.

اخبار فرهنگی - ایسنا

منبع :
Only the registered members can see the link