PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای استفاده همزمان از دو گرافیک

ahmadkhalaj
22-04-15, 22:57
سلام دوستان
اطلاعات تخصصی در مورد sli کردن دو کارت گرافیک نداشتم.به همین منظور تصمیم دارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم و زمینه ای هم برای استفاده دیگران فراهم نمایم.

مادربرد من asus p7p55d delux
سی پی یو i7 870
گرافیک asus gtx650 ti boost 2gb 192bit
رم 4 عدد 2 گیگابایت در مجموع 8 گیگ ocz bass2000
هارد ssd

مشخصات کلی سیستم به شرح فوق میباشد.
من دو عدد از کارتهای گرافیک فوق را به صورت sli در آوردم.البته مادربرد 3 اسلات رم داره که من کارتها را روی اسلت اول و دوم قرار دادم.
در بایوس مادربرد تنظیمات خاصی برای sli وجود نداشت.لذا بعد از نصب به صورت سخت افزاری و سپس نصب درایور کارت گرافیک در منوی تنظیمات گرافیک تیک گزینه sli را زدم.

سئوالاتی که برام پیش آمده به شرح ذیل میباشد.
اولا میخواستم ببینم اتصال کارت گرافیک را روی مادربرد درست انجام دادم یا خیر.منظورم اسلتهای محل استقرار است؟
دوم اینکه کارت اول در هنگام لود بسیار بیشتر از کارت دوم حرارت دارد.علت این موضوع چیست؟
آیا در هنگام اجرای بازی باید در تنظیمات بازی هم کاری انجام داد یا خیر؟
همانطور که گفتم کارت اول در هنگام لود بیشتر از کارت دوم حرارت دارد.در تنظیمات گرافیک متوجه شدم عملیات physx به عده کارت گرافیک دوم گذاشته شده است.آیا این مورد منطقی است؟
آیا برای تقسیم عملیات پردازش بین دو کارت کاربر باید تنظیمات خاصی انجام دهد یا اینکه تنظیمات به صورت اتوماتیک انجام میشود؟
من قبلا با یک کارت گرافیک بازی Call of Duty Advanced Warfare را انجام میدادم.سپس همین بازی را با دو کارت گرافیک ادامه دادم لذا تغییرات فاحشی در گرافیک بازی مشاهده نکردم.البته تنظیمات را بالا بردم اما تغییرات بسیار اندک بود.در شورتیکه من در اینترنت خوانده بودم که این مدل از کارت گرافیک یکی از مدلهای بسیار خوب است که اگر به صورت sli استفاده شود بسیار قدرتمند خواهد شد.
پیشاپیش از نظرات شما تشکر میکنم.

مجدادا سلام
دوستان چنانچه در زمینه sli اطلاعات مفید دیگری داشتند ممنون میشم در این تاپیک مطرح کنند.
ضمنا اگر چنانچه در این زمینه اطلاعات کاربردی و یا سایت و مقاله هم در نظر دارند ممنون میشم لینکش را اینجا قرار دهند.

AMD>INTEL
22-04-15, 23:12
یک شات از gpu-z بگیرید . همینطور چند عکس از داخل کیس

ahmadkhalaj
22-04-15, 23:34
علی ایحال این یک شات از gpu-z

Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
22-04-15, 23:41
علی ایحال این یک شات از gpu-z

Only the registered members can see the link

برادر من sli شما فعال هست و برو حالشو ببر . :11():

ahmadkhalaj
22-04-15, 23:50
ممنونم عزیز
میخواستم بدونم راندمان در حالت sli چقدر با حالت تک کارتی تفاوات دارد.
مثلا من قبلا با یک کارت بازی call of duty را انجام میدادم و حالا با دو کارت بیشتر در چه قسمتهایی تغییرات مشهود است.
ضمنا یک سئوال دیگر هم داشتم و اینکه آیا پل یا رابط اتصال دو کارت گرافیک تنوع کیفیتی داره یا خسر؟واینکه آیا جنس خوبش میتونه تاثیری در کیفیت داشته باشه و اگر جواب مثبت است برای دو کارت گرافیک فوق چه مدل رابطی را توصیه میکنید؟
یک سئوال دیگر هم اینکه در هنگام فعالیت کارت گرافیک اول بیشتر از کارت دوم گرم میکند به طوریکه این ذهنیت پیش میاد که کارت اول در حالت 100درصد فعالیت است اما کارت دوم 50 درصد فعالیت دارد.این مورد در تمام حالتها حتی در حالت گیم و لود کامل هم وجود دارد.میخواستم بدونم این مسئله طبیعی است یا مشکلی وجود دارد؟

AMD>INTEL
23-04-15, 00:17
ممنونم عزیز
میخواستم بدونم راندمان در حالت sli چقدر با حالت تک کارتی تفاوات دارد.
مثلا من قبلا با یک کارت بازی call of duty را انجام میدادم و حالا با دو کارت بیشتر در چه قسمتهایی تغییرات مشهود است.
ضمنا یک سئوال دیگر هم داشتم و اینکه آیا پل یا رابط اتصال دو کارت گرافیک تنوع کیفیتی داره یا خسر؟واینکه آیا جنس خوبش میتونه تاثیری در کیفیت داشته باشه و اگر جواب مثبت است برای دو کارت گرافیک فوق چه مدل رابطی را توصیه میکنید؟
یک سئوال دیگر هم اینکه در هنگام فعالیت کارت گرافیک اول بیشتر از کارت دوم گرم میکند به طوریکه این ذهنیت پیش میاد که کارت اول در حالت 100درصد فعالیت است اما کارت دوم 50 درصد فعالیت دارد.این مورد در تمام حالتها حتی در حالت گیم و لود کامل هم وجود دارد.میخواستم بدونم این مسئله طبیعی است یا مشکلی وجود دارد؟

بله یکسری بریدج ها گشتند تاثیر بهتری دارند . تو sli حدود 30 درصد افزایش کارایی دارید .

ahmadkhalaj
23-04-15, 23:18
سلام دوستان
میخواستم بدونم چرا هنگام استفاده از دو کارت گرافیک کارت اول بیشتر از کارت دوم حرارت دارد؟
ضمنا پردازش هنگام بازی توسط دو کارت گرافیک چگونه تقسیم میشود و آیا امکان تغییرات وجود دارد یا خیر؟

Stream
23-04-15, 23:35
سلام دوستان
میخواستم بدونم چرا هنگام استفاده از دو کارت گرافیک کارت اول بیشتر از کارت دوم حرارت دارد؟
ضمنا پردازش هنگام بازی توسط دو کارت گرافیک چگونه تقسیم میشود و آیا امکان تغییرات وجود دارد یا خیر؟

چون کارهای بیشتری انجام میده + معمولا هوای بدتری هم بهش می رسه در اکثر کیس ها. الان اکثر بازیها در SLI بر اساس Alternate frame rendering کار می کنند یعنی هر کارت گرافیک یک فریم رو رندر می کنه (یکی در میان). البته تکنولوژی Split frame rendering هم هست (که مدت هاست رسما پشتیبانی نمیشه و بازیها براش بهینه نمیشن) که هر فریم رو نصف می کنه و نصف رو یک کارت رندر می کنه و نصف دیگه رو کارت دیگه.