PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپتاپ برای برنامه نویسی و گرافیک

hamed_eminem
22-04-15, 12:57
با سلام
کار بنده برنامه نویسی موبایل و کارهای گرافیکی مثل کار با فتوشاپ و شاید درآینده بازی سازی (البته بازی سازی در سطح کارای ساده 2بعدی)
بودجه بنده 2.800 الی 3 میلیون تومان میباشد.

بنده خودم این 3 مدل لپ تاپ را انتخاب کردم
ASUS K550JK - A
Lenovo IdeaPad Z5070 - B
Lenovo IdeaPad Z510 - B

هر 3 این مدل پاسخگوی کار بنده هستند اما به نظر شما بهترین بین این 3 مدل کدام است؟

لینک مقایسه (Only the registered members can see the link)

همچنین اگر لپ تاپ دیگری در این بازه قیمت میشناسید خواهشا معرفی کنید.

با تشکر و احترام

AMD>INTEL
22-04-15, 13:44
ASUS N550JK

AMD>INTEL
22-04-15, 14:08
این مدل هم عالیه
Lenovo ThinkPad E540 - F
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 29.6 × 250 × 377 میلی‌متر - وزن: 2.44 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400RPM
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768 - با روکش مات
امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

JiMmY.j
22-04-15, 14:17
با سلام
کار بنده برنامه نویسی موبایل و کارهای گرافیکی مثل کار با فتوشاپ و شاید درآینده بازی سازی (البته بازی سازی در سطح کارای ساده 2بعدی)
بودجه بنده 2.800 الی 3 میلیون تومان میباشد.

بنده خودم این 3 مدل لپ تاپ را انتخاب کردم
ASUS K550JK - A
Lenovo IdeaPad Z5070 - B
Lenovo IdeaPad Z510 - B

هر 3 این مدل پاسخگوی کار بنده هستند اما به نظر شما بهترین بین این 3 مدل کدام است؟

لینک مقایسه (Only the registered members can see the link)

همچنین اگر لپ تاپ دیگری در این بازه قیمت میشناسید خواهشا معرفی کنید.

با تشکر و احترام

گزینه 1 هم مدل جدیدی هست و بین این 3 تا از همه بهتره.

M3RS4D 50062
22-04-15, 15:55
Only the registered members can see the link

Notebooks & Ultrabooks | K550JK | ASUS Canada (Only the registered members can see the link)

نظر بنده هم روی مدل ایسوس انتخابی خودتون هست.

hamed_eminem
22-04-15, 17:09
با تشکر از همگی

همینطور میخواستم بدونم آیا نیاز هست برای لپ تاپ کول پد خریداری کرد یا زیاد تاثیر بسزایی نداره؟

ممنون

JiMmY.j
22-04-15, 17:12
با تشکر از همگی

همینطور میخواستم بدونم آیا نیاز هست برای لپ تاپ کول پد خریداری کرد یا زیاد تاثیر بسزایی نداره؟

ممنون

شما که لپ تاپ رو برای کارهای سنگین لازم دارید حتماً از کول پد استفاده کنید. طول عمر دستگاهتون بیشتر میشه.

AMD>INTEL
22-04-15, 17:16
با تشکر از همگی

ممنون

فقط متفرقه نگیرید دیپ کول بگیرید یا انرمکس

hamed_eminem
22-04-15, 21:13
باز هم ممنون از راهنمایی هایی که کردید.

برای آخرین مشاوره از شما اساتید:
میتونید یک کول پد خوب معرفی کنید چون بنده از کول پد اصلا اطلاعاتی ندارم
بنده در کنار برنامه نویسی و گرافیک ممکن است با لپتاپ بعضی مواقع بازی های سنگین انجام دهم پس و از لپتاپ زیاد کار بکشم
اگر مدلی خوب برای بنده می شناسید خواهشا معرفی کنید تا بنده خریداری کنم.
خواهشا زیر 100 هزار تومان باشد

این لینک هم برای انتخاب بهتر تقدیم شما (Only the registered members can see the link/Category-Electronic-Devices/Category-Laptop/Category-Laptop-Accessories/Category-Stand-Cooling-Pad/)

عذرخواهی میکنم سوالاتم زیاد شد
از همگی کمال تشکر را دارم

AMD>INTEL
22-04-15, 21:16
DeepCool M3

mmce
25-04-15, 23:29
دررابطه باکول پد,بنظرم اداپتور جداگانه درنظربگیرتاعمرباطری وشارژرت اندکی بیشترباشه!!پورت usbهم سلامت فیزیکی و سخت افزاریش یالمتر و بهتر ماندگارترهست..تجربه شخصی هست,عرض کردم

hamed_eminem
02-05-15, 21:15
سلام دوباره
بنده این لپتاپ را که شما هم تایید کرده بودید را میخواهم بگیرم
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

من میخوام ویندوز 8 دانلود کنم تا بر روی این لپ تاپ نصب کنم
میخواستم بدونم این لپ تاپ 64 بیتی یا 32 بیتی؟

کلا میشه از اینجا تشخیص داد یا اینکه باید لپتاپ حتما باشه و از داخل لپ تاپ فهمید؟

تشکر فراوان

AMD>INTEL
02-05-15, 21:19
سلام دوباره
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

کلا میشه از اینجا تشخیص داد یا اینکه باید لپتاپ حتما باشه و از داخل لپ تاپ فهمید؟

تشکر فراوان

8.1 64 بیتی دانلود و نصب کنید .

M3RS4D 50062
02-05-15, 21:36
سلام دوباره

تشکر فراوان

اگه لپ تاپ بیشتر از 4 گیگ رم داشته باشه باید از 64 بیت استفاده کرد چون 32 بیت بیشتر از 4 گیگ رم رو ساپورت نمیکنه.
البته الان هم اگه سیستمی 2 گیگ رم داشته باشه توصیم اینه که از ویندوز 64 بیت استفاده کنه.

ویندوز 8 در دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی ارائه می شود ، شما بایستی بتوانید از این میان نسخه مورد نیاز خودتان را تعیین کنید. اینطور نیست که هر نسخه ای که موجود بود را بر روی سیستم نصب کنید و تصور کنید که نیاز شما برطرف شده است . ممکن است بسیاری از سخت افزارهای و نرم افزارها نتوانند با نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی این سیستم عامل خود را وفق دهند ، بنابراین عملکرد شما دچار مشکل خواهد شد. تفاوت هایی در بین نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز 8 وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید :

پردازنده های 64 بیتی می توانند در هر سیکل زمانی داده های بیشتری را پردازش کنند ، از این رو نرم افزارهای شما نیز بر روی این پرازنده ها با سرعت بیشتر اجرا و کار می کند. طبیعی است که شما صرفا با نصب ویندوز 64 بیتی نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید و قطعا سخت افزار پردازنده شما نیز بایستی دارای ساختار 64 بیتی باشد.
سیستم عامل 64 بیتی می تواند نسبت به سیستم عامل 32 بیتی از حافظه RAM بیشتری استفاده کند و در واقع دسترسی بیشتری به منابع موجود بر روی سخت افزار سیستم داشته باشد. برای سیستم عامل های 32 بیتی سقف استفاده از حافظه RAM سیستم به اندازه 4 گیگابایت تعیین شده است که شامل حافظه ی موجود بر روی کارت گرافیک شما نیز می شود. بنابراین شما هر چقدر هم بر روی سیستم خود RAM اضافه کنید اما سیستم عامل شما 32 بیتی باشد در نهایت فقط 4 گیگابایت آن قابل استفاده است که در بیشتر مواقع به دلیل محدویت های سیستم عامل 32 بیتی صرفا 3 و نیم گیگابایت آن به شما نمایش داده می شود.
با استفاده از پرازنده های 64 بیتی سیستم عامل شما قادر خواهد بود تا از امکانات امنیتی بیشتری که در ویندوز تعبیه شده است استفاده کند که از جمله آنها می توان به KPP یا Kernel Patch Protection ، Kernel Mode Driver Signing و DEP یا Data Execution Prevention اشاره کرد.
نکته بسیار مهم در این قسمت این است که نرم افزار مجازی سازی Hyper-V ای که بر روی سیستم عامل ویندوز 8 بصورت پیشفرض وجود دارد تنها قادر است با پردازنده های 64 بیتی کار کند و شما این نرم افزار را نمی توانید در هیچ ساختار 32 بیتی اجرا و نصب کنید ، توجه کنید که Hyper-V برای اینکه بتواند به درستی کار کند بایستی از پردازنده ای استفاده کند که قابلیت SLAT یا Second Level Address Translation را پشتیبانی کند ، این قابلیت باعث می شود که بار کاری در بین ماشین های مجازی و فیزیکی و آدرس دهی های آنها کاهش پیدا کند.
یک سیستم عامل نسخه 64 بیتی صرفا بر روی سخت افزاری می تواند نصب شود که دارای معماری 64 بیتی باشد اما یک سیستم عامل 32 بیتی می تواند بر روی سخت افزارهای 64 بیتی نصب و راه ندازی شود و معماری 64 بیتی را پشتیبانی می کند ، نکته در اینجاست که شما نباید از پورشه برای مسافرکشی استفاده کنید ! دقیقا یعنی اینکه زمانیکه سخت افزار شما 64 بیتی است ، سیستم عاملی را در آن نصب کنید که بتواند به بهترین شکل از منابع آن استفاده کند.
نسخه 64 بیتی ویندوز 8 از نرم افزارهای قدیمی 16 بیتی که در گذشته های دور استفاده می شدند پشتیبانی نمی کند . برای اجرای این نرم افزارها یا بایستی از سیستم عامل های 32 بیتی استفاده کنید یا اینکه بر روی یک ساختار مجازی سازی در ویندوز یک سیستم عامل 32 بیتی نصب کنید و داخل آن این نرم افزار را نصب کنید .
برای نصب ویندوز 8 نسخه 64 بیتی شما به حداقل 2 گیگابایت RAM و 20 گیگابایت فضای هارد دیسک دارید و این در حالی است که برای نصب نسخه 32 بیتی از این محصول کافیست 1 گیگابایت RAM و 16 گیگابایت فضای هارد دیسک را در اختیار داشته باشید.
هیچ نرم افزار 46 بیتی نمی تواند بر روی سیستم عامل 32 بیتی کار کند اما بر عکس این مورد می تواند انجام شود.به همین دلیل است که بسیاری از Plugin هایی که برای ویندوز وجود داشتند در ویندوز 8 مجددا برنامه نویسی شدند زیرا ساختار متفاوتی داشتند.ITPro باشید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.

منبع : (Only the registered members can see the link)انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

hamed_eminem
04-05-15, 17:38
با سلام
من لپ تاپ ایسوس را خریداری کردم
حالا میخوام ویندوز نصب کنم چون ویندوز dos روش نصب هست

ولی تا سیستم را روشن میکنم یعد 2 ثانیه وارد محیط dos میشه ... کلیدهای F را هم میزنم نمیتونم وارد محیط bios بشم
چطور میتونم وارد محیط بایوس بشم یا فایل اجرا ویندوز را بالا بیارم

AMD>INTEL
04-05-15, 17:41
با سلام
من لپ تاپ ایسوس را خریداری کردم
حالا میخوام ویندوز نصب کنم چون ویندوز dos روش نصب هست

ولی تا سیستم را روشن میکنم یعد 2 ثانیه وارد محیط dos میشه ... کلیدهای F را هم میزنم نمیتونم وارد محیط bios بشم
چطور میتونم وارد محیط بایوس بشم یا فایل اجرا ویندوز را بالا بیارم

مدل دقیق لپتاپ رو بنویسید تو منوال همراهش هم کلید وارد شدن به بایوس رو نوشته است .معمولا f2 هست

hamed_eminem
04-05-15, 17:49
ASUS K550JK - A - لپ تاپ ایسوس K550JK (Only the registered members can see the link)

دفترچه را هم دیدم چیزی پیدا نکردم

- - - Updated - - -

همون F2 بود
دستت درد نکنه

AMD>INTEL
04-05-15, 17:49
ASUS K550JK - A - لپ تاپ ایسوس K550JK (Only the registered members can see the link)

دفترچه را هم دیدم چیزی پیدا نکردم

کلید f2 رو تست کنید در ضمن . یک تاپیک در قسمت مشکلات بزنید .