PDA

مشاهده نسخه کامل : چرا سیستمم به زور با دکمه ی کیس روشن میشه؟

SajjadKhati
18-04-15, 15:20
همین دیگه
باید مثلا چند ثانیه داشته باشم دکمه و گاها چند مرتبه باید چند ثانیه داشته باشم تا روشن شه اما وقتی روشن شه ، دیگه مشکلی نیست
دو ماه اخیر این قضیه شدت گرفت
بخاطر چیه؟
اگه بخاطر سیم پاور کیس باشه که مثلا اتصالی داشته باشه ، خوب باید بی هوا خاموش هم بشه اما وقتی روشن شد ، دیگه مشکلی نیست
راستی این هم بگم سیستم رو وقتی روی هایبرنت (خاموش و یا استند بای نه) بزارم ، بعد با کلیک روی موس ، سیستم روشن میشه با اونکه توی تنظیمات بایوس ، این ویژگی روشن شدن از طریق موس ، غیر فعال هه
شاید مشکلی که قبلا هم گفته بودم که تو بایوس نمیشه سیستم رو کاری کرد که اتوماتیک خودش روشن بشه هم دخیل باشه تو این قضیه
کلا قضیه ی روشن شدن سیستمم مشکل داره ، بخاطر چیه و باید چی کار کنم به نظرتون؟
ممنون

AMD>INTEL
18-04-15, 15:50
میکرو سوئیچ کلید روشن خاموش کیس رو تست کن . احتمالا اتصال رو برقرار نمیکنه . در مرحله بعدی ممکنه از پاورت باشه .

SajjadKhati
18-04-15, 16:56
ممنون گلپسر
میکرو سوئیچ چیه؟
کیسم از این قدیمی ها هه
پاور هم سالمه

AMD>INTEL
18-04-15, 17:01
ممنون گلپسر
میکرو سوئیچ چیه؟
کیسم از این قدیمی ها هه
پاور هم سالمه

کلید روشن خاموش کیس . سیستم رو با اتصال psw on مادربرد روشن کن اگر روشن شد . کلید کیست خرابه . باید بازش کنی و یک کلید جدید تهیه کنی .
پاور باید ولتاژ 5 ولت استندبایش چک بشه .

Mahdi_ys
18-04-15, 19:54
کلید روشن خاموش کیس . سیستم رو با اتصال psw on مادربرد روشن کن اگر روشن شد . کلید کیست خرابه . باید بازش کنی و یک کلید جدید تهیه کنی .
پاور باید ولتاژ 5 ولت استندبایش چک بشه .
اتصال psw on مادربرد چیه؟

AMD>INTEL
18-04-15, 19:58
اتصال psw on مادربرد چیه؟

کابل کلید روشن و خاموش کیس رو به کجای مادربرد وصل میکنید !! همون هست .

Mahdi_ys
18-04-15, 20:00
کابل کلید روشن و خاموش کیس رو به کجای مادربرد وصل میکنید !! همون هست .
میدونم کجا هست... میخوام بدونم چجوری بدون اتصال کابل pw on کیس، سیستم رو روشن کنم؟

AMD>INTEL
18-04-15, 20:04
میدونم کجا هست... میخوام بدونم چجوری بدون اتصال کابل pw on کیس، سیستم رو روشن کنم؟

یک لحظه اتصال دو پایه اش مادربرد روشن میشه .

Mahdi_ys
18-04-15, 20:06
یک لحظه اتصال دو پایه اش مادربرد روشن میشه .
ایول... ترفند خوبی برای تست کلید کیس هست...

mmce
18-04-15, 20:09
سلام.لپ تاپhpمدل 4321sبراتعمیر اوردن,رولوگوی hpهنگ میکنه!'!!جالبه کل مادربرد ورم وسی پی رو تست کردم!کسی ب این مشکل برخوردکرده!؟استادان عزیز راهنمایی لطفأ'!ببخشید اینجا پرسیدم

AMD>INTEL
18-04-15, 20:14
سلام.لپ تاپhpمدل 4321sبراتعمیر اوردن,رولوگوی hpهنگ میکنه!'!!جالبه کل مادربرد ورم وسی پی رو تست کردم!کسی ب این مشکل برخوردکرده!؟استادان عزیز راهنمایی لطفأ'!ببخشید اینجا پرسیدم

یک تاپیک ایجاد کنید در قسمت مشکلات لپتاپ و اکیدا در تاپیک شخص دیگری اقدام به سوال نکنید .
با تشکر

SajjadKhati
18-04-15, 22:02
ممنون گلپسر اما من بازم متوجه نشدم چجوری باید اون کلید رو تست کرد :Love-ssa~! (1):
راستی اینم بگم گاها سیستم رو وقتی از ویندوز خاموش میکنم ، فقط مانیتور خاموش میشه و پاور صداش میاد (تا اینکه با دست 10 ثانیه کلید پاور کیس رو داشته باشم یا پاور رو قطع کنم)

AMD>INTEL
18-04-15, 22:03
از این واضحتر متاسفانه نمیتونم توضیح بدم .

AMD>INTEL
18-04-15, 22:11
در مورد روشن موندن بعد از turn off تو بایوس قسمت power mangment
erp فعال هست یا disable ?

SajjadKhati
19-04-15, 10:05
در مورد روشن موندن بعد از turn off تو بایوس قسمت power mangment
erp فعال هست یا disable ?

disable هه
اونو توضیح نمیدی؟ والا متوجه نشدم
سیم شو آخه چجوری میشه چک کرد تنها؟
مستقیم نمیشه به پاور وصل کرد که
پاور رو میشه تنها تست کرد اما ...

AMD>INTEL
19-04-15, 10:41
disable هه
اونو توضیح نمیدی؟ والا متوجه نشدم
سیم شو آخه چجوری میشه چک کرد تنها؟
مستقیم نمیشه به پاور وصل کرد که
پاور رو میشه تنها تست کرد اما ...
کابلی که از کیس به مادربرد وصل میشه به کجا وصل میشه ؟ به fpanel مادربرد قسمت power sw
اون رو جدا کنید و با یک پیچ گوشتی اون دو جامپر رو به هم وصل کن اگر روشن شد یعنی سوئیچ کیست خرابه .

SajjadKhati
19-04-15, 12:56
کابلی که از کیس به مادربرد وصل میشه به کجا وصل میشه ؟ به fpanel مادربرد قسمت power sw
اون رو جدا کنید و با یک پیچ گوشتی اون دو جامپر رو به هم وصل کن اگر روشن شد یعنی سوئیچ کیست خرابه .

آها حالا متوجه شدم .
ممنون
مگه جای دیگه ای غیر از همون سوئیچ ها ، جای نصب کابل پاور کیس هم وجود داره که به جای دیگه ای وصل کنم که گفتی به fpanel وصل هست یا نه؟
ممنون گلپسر

AMD>INTEL
19-04-15, 13:00
آها حالا متوجه شدم .
ممنون
مگه جای دیگه ای غیر از همون سوئیچ ها ، جای نصب کابل پاور کیس هم وجود داره که به جای دیگه ای وصل کنم که گفتی به fpanel وصل هست یا نه؟
ممنون گلپسر

چی میگی برادر جان
به انگلیسی بگم متوجه میشی . سیم PSW ON رو در میاری . به جاش با پیچ گوشیتی یک لحظه اتصال میدی . اتم نمیخوای بشکافی

SajjadKhati
19-04-15, 13:34
چی میگی برادر جان
به انگلیسی بگم متوجه میشی . سیم PSW ON رو در میاری . به جاش با پیچ گوشیتی یک لحظه اتصال میدی . اتم نمیخوای بشکافی

فهمیدم میگم اینو که گفتی گلپسر
هیچ چی
ولی یه سئوال
اگه کابل کیس مشکل و اتصالی داشته باشه ، پس باید اتصالش هم وقتی که کامپیوتر روشنه ، قطع بشه گاهی که باعث بشه کامپیوتر خاموش شه
چرا خاموش نمیشه؟

AMD>INTEL
19-04-15, 13:38
فهمیدم میگم اینو که گفتی گلپسر
هیچ چی
ولی یه سئوال
اگه کابل کیس مشکل و اتصالی داشته باشه ، پس باید اتصالش هم وقتی که کامپیوتر روشنه ، قطع بشه گاهی که باعث بشه کامپیوتر خاموش شه
چرا خاموش نمیشه؟
به جای تحلیل تست کنید . عملکرد میکروسوئیچ رو میدونی ؟ حرف از اتصال و قطعی سیم نزدم . گفتم میکرو سوئیچ درست عمل نمیکنه

SajjadKhati
16-08-17, 19:31
به جای تحلیل تست کنید . عملکرد میکروسوئیچ رو میدونی ؟ حرف از اتصال و قطعی سیم نزدم . گفتم میکرو سوئیچ درست عمل نمیکنه

من امروز دارم سر میزنم به تاپیک های قدیمی ، مشکلایی که داشتم رو جواب شو بگم شاید به درد خورد بعدا
بازم ممنون استاد امید ، این بخاطر کیس قدیمی بود . کیس رو عوض کردم ، هم توی روشن شدن و هم خاموش شدن (که بعد از خاموش شدن ، پاور روشن میموند) ، درست شد
:11():

AMD>INTEL
16-08-17, 19:33
من امروز دارم سر میزنم به تاپیک های قدیمی ، مشکلایی که داشتم رو جواب شو بگم شاید به درد خورد بعدا
بازم ممنون استاد امید ، این بخاطر کیس قدیمی بود . کیس رو عوض کردم ، هم توی روشن شدن و هم خاموش شدن (که بعد از خاموش شدن ، پاور روشن میموند) ، درست شد
:11():

همون حرفم درست بوده سجاد جان . میکرو سویچ روشن و خاموش کیس مشکل داشته است . تاپیک قفل میشه .