PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین asus g551jm و msi ge60

mohsen_z222
16-04-15, 19:35
من قصد خرید لپ تاپ بین 4 تا 4/5 میلیون رو دارم جهت بازی و کارهای روزانه
بعد گشت و گذار زیاد شرط رو ddr5 بودن کارت گرافیک گذاشتم و 3 گزینه پیدا کردم
lenovo y50
asus g551jm
NVIDIA GeForce GTX 860M GDDR5 4GB 16 gig ram 1tr with 24ssd
msi ge60
NVIDIA GeForce GTX 850M GDDR5 2GB 8 gig ram 1tr and 128 gig ssd
با توجه به اینکه کامپیوتر من قرار نیست در طول شبانه روز خاموش بشه lenovo که از جنس عالی ساخته نشده رو کنار گذاشتم
و بین این دو مورد موندم چون هر کدوم معایب دیگری رو پوشش میدن
اول asus

گرافیکش gtx860 بهتر از msi هستش طراحی خیلی بهتری داره در بازار اسم و رسم بهتری داره - مقدار رم ملاک انتخاب من نیست مانیتوره ips داره ولی من زیاد تاکید روی مانیتور ندارم
اما msi دو مورد مزایا داره اولی هارد اونه که از 2 هارد مجزا استفاده میکنه و فضای ssd اینقدر هست که بشه ویندوز با تمام برنامه ها رو داخل اون نصب کرد و از سرعت فوق العاده اون لذت برد
ولی در asus این قابلیت وجود نداره
مورد دوم قیمت اون هست بخاطره گرافیک کمتر و مانیتور ارزونتر و رم کمتر ، رو قیمت 4 میلیون میشه خرید ولی asus حدود 4500

حالا من باتوجه به استفاده ای که دارم کدوم یکی رو انتخاب کنم در حالی که با 4 میلیون هزینه فشار کمتری متحمل میشم و اینکه با 500 تومن بیشتر لپ تاپ بهتری نصیبم میشه یا نه
گزینه برتر برای انتخاب بین این دو طول عمر این دو لپتاب میباشد
ممنون از راهنمایی هاتون

M3RS4D 50062
17-04-15, 06:36
بهترین انتخاب اینه که دسکتاپ تهیه کنید (اگر حمل و نفل براتون مهم نیست)

tanshat
17-04-15, 14:21
من هم پيشنهاد ميكنم دسكتاپ تهيه كنيد چون در شرايط سخت افزار مشابه مدل دسكتاپ خيلي خيلي قويتره از لپ تاپ
اين تجربه من بعد از خريد يك لپ تاپ گران قيمت بود

mohsen_z222
17-04-15, 18:18
با تشکر از دوستان ولی داخل دو گزینه من دسکتاپ نبود
:11()::11():
با توجه به اینکه قصد مهاجرت به کشور دیگه رو دارم برام امکان پذیر نیست که دسکتاپ تهیه کنم چون باید بزارمش برای بازماندگان و برم
حالا شما کدوم یک رو انتخاب میکنید
میشه یه سایت که بنچمارک هر دو لپ تاپ رو قرار داده بهم معرفی کنید تا کاراییشون رو مقایسه کنم
آخه هر سایتی وارد میشی فقط یکی از این دو تا هست

M3RS4D 50062
17-04-15, 20:08
نظرم روی مدل ایسوس هست.

mohsen_z222
17-04-15, 22:08
اگه ممکنه با ذکر دلیل یکی رو انتخاب کنید و مطمئن باشید که من به گفته های شما ایرادی نخواهم گرفت
تک تک نظرات شما برای من مهم و در تصمیم من تاثیر گذار است
ممنون:give_rose:

M3RS4D 50062
18-04-15, 10:16
اگه ممکنه با ذکر دلیل یکی رو انتخاب کنید و مطمئن باشید که من به گفته های شما ایرادی نخواهم گرفت
تک تک نظرات شما برای من مهم و در تصمیم من تاثیر گذار است
ممنون:give_rose:

خوب لنوو رو که خودتون رد کردین و واقعا برای کاربری شما مناسب نیست(بهتر از لنوو همون ایسوس و msi هست که خودتون گفتین)

در مورد اینکه دوتا جای هارد داره, این یه مزیت هست ولی مشکل هم حساب نمیشه, شما میتونی به جای هارد asus یه هارد هیبریدی ببندی یا یه ssd جایگزین کنی یا حتی به هارد دست نزنی و از hddcaddy استتفاده کنین .
hddcaddy.ir

اون یکی هم خودتون اشاره کردین دبگه

مورد دوم قیمت اون هست بخاطره گرافیک کمتر و مانیتور ارزونتر و رم کمتر ، رو قیمت 4 میلیون میشه خرید ولی asus حدود 4500

mohsen_z222
18-04-15, 17:43
درسته دوست عزیز ولی قرار نیست من مبلغی بیشتر از 4500 پرداخت کنم
hddcaddy هم جالبه ولی (( به نظر من )) یه لپ تاپ 4 میلیونی رو این شکلی دست کاری کنی زیاد جالب به نظر نمیاد

منظور من اینکه بین این دو یکی رو انتخاب کنید شما مشکل اسوس رو حل کردید ولی قیمتش زیاد شد msi هم کانفیگ بهتر داره مثلن 16 گیگ ولی محدودیت ها دست و بال ما رو بسته ترجیح به 8 گیگ بودنشه

حالا از دوستان یه مورد رو میخام اگه تموم قطعات این دو لپتاپ یکی بود مثلن هر دو با گرافیک 850 و هارد 1 ترا ساده و رم 8 بود قیمتشم مساوی بود کدوم رو انتخاب میکردید البته با دلیل

M3RS4D 50062
18-04-15, 17:49
درسته دوست عزیز ولی قرار نیست من مبلغی بیشتر از 4500 پرداخت کنم
hddcaddy هم جالبه ولی (( به نظر من )) یه لپ تاپ 4 میلیونی رو این شکلی دست کاری کنی زیاد جالب به نظر نمیاد

منظور من اینکه بین این دو یکی رو انتخاب کنید شما مشکل اسوس رو حل کردید ولی قیمتش زیاد شد msi هم کانفیگ بهتر داره مثلن 16 گیگ ولی محدودیت ها دست و بال ما رو بسته ترجیح به 8 گیگ بودنشه

حالا از دوستان یه مورد رو میخام اگه تموم قطعات این دو لپتاپ یکی بود مثلن هر دو با گرافیک 850 و هارد 1 ترا ساده و رم 8 بود قیمتشم مساوی بود کدوم رو انتخاب میکردید البته با دلیل

شما اینم در نظر داشته باش که ایسوس یه برند شناخته شده هست و داره پول برندش رو هم میگیره مثل اپل سونی سامسونگ . . .

mohsen_z222
18-04-15, 21:25
من امروز یه کانفیگ دیگه از g551jm تو بازار پیدا کردم با قیمت 3600 گفت سفارش کانادا و آمریکا هستش در سایت asus و سایت های کانادا چک کردم درست بود
هارد 750 ساده- رم 8 - گرافیک 860 دو گیگ - بدون کیف و موس - گارانتی شرکت فروشنده
الان قیمتش با msi برابر شد کانفیگشم با msi تقریبا یکی شد تنها تفاوت در هارد ssd هست که 300 تومن میشه و با این حساب msi - حدود 100 هزار تومن گرونتره

بگذریم حالا کدوم رو انتخاب می کنید

اصل و اساس این انتخاب رو چه حساب و کتابی میتونه باشه
به ظاهر توجه کنیم یا به برند
به تبلیغات asus یا به جوایز msi

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aryaiee
19-04-15, 14:14
دوست من لنوو کلا حذف کنید.msi بهتر است.در زمینه صفحه نمایش و کاربرد مولتی مدیا هم ایسوز.