PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن نشدن کیس

علی حسنی
12-04-15, 09:41
با سلام
یه کامپیوتر آوردن پیشم که روشن نمیشه (بعد از اسباب کشی دیگه روشن نشده)

یعنی وقتی روشن میکنیم اصلا تصویر نمیده و فن ها هیچکدوم روشن نمیشن و صدایی هم نداره .البته مین بورد برق داره و led مربوطه روشنه یعنی فکر نکنم از پاور و کابلها باشه .

وقتی بررسی کردم دیدم یکی از IC ها که راستش نمیدونم چیه به شدت داغه به طوری که حتی نمیشه به اون دست زد(شماره آی سی : FW82801DB INTEL) آیا این آی سی قابل تعویضه و اینکه اصلا مشکل از چیه که به اون آسیب زده ؟

life24
12-04-15, 10:49
با سلام
یه کامپیوتر آوردن پیشم که روشن نمیشه (بعد از اسباب کشی دیگه روشن نشده)

یعنی وقتی روشن میکنیم اصلا تصویر نمیده و فن ها هیچکدوم روشن نمیشن و صدایی هم نداره .البته مین بورد برق داره و led مربوطه روشنه یعنی فکر نکنم از پاور و کابلها باشه .

وقتی بررسی کردم دیدم یکی از IC ها که راستش نمیدونم چیه به شدت داغه به طوری که حتی نمیشه به اون دست زد(شماره آی سی : FW82801DB INTEL) آیا این آی سی قابل تعویضه و اینکه اصلا مشکل از چیه که به اون آسیب زده ؟

سلام
این که صرفا مین led رو روشن میکنه ، نمیشه گفت پاور سالم است.
بوق سلامت زده میشه؟
ترجیحا رم ها را دربیارید و روشن کنید

tanshat
12-04-15, 10:50
مشکل از پاوره-اینکه led روشن میشه دلیل سالم بودن پاور نیست

علی حسنی
12-04-15, 11:14
پاور و رمها تست شدند سالم هستند ، گرافیک جدا هم نداره ، با پاور دیگه هم تست شد ، همون اول که برق رو وصل می کنم دمای IC به شدت بالا میره . .به نظرتون مشکل غیر از مین از کجا می تونه باشه ؟

life24
12-04-15, 11:27
پاور و رمها تست شدند سالم هستند ، گرافیک جدا هم نداره ، با پاور دیگه هم تست شد ، همون اول که برق رو وصل می کنم دمای IC به شدت بالا میره . .به نظرتون مشکل غیر از مین از کجا می تونه باشه ؟

مادربورد را بیارید بیرون کیس و تست کنید Open air
بدون هیچ قطعه ی اضافی
اگر نشد تنها گزینه مادربورد میباشد.

AMD>INTEL
12-04-15, 12:12
باید با یک پاور سالم تست بشه .

علی حسنی
12-04-15, 13:59
با تشکر از همه دوستان

اشکال از مادربرد بود .با تعویض مین درست شد که البته 40 تومن بابت خرید اون هزینه شد !

mmce
14-04-15, 11:04
با تشکر از همه دوستان

اشکال از مادربرد بود .با تعویض مین درست شد که البته 40 تومن بابت خرید اون هزینه شد !
سلام.مشکل مادربرد,رااگر درحیطه ی تخصص هست بیان کنید.بااسباب کشی اگر مادربردضربه خورده باشه,قاءدتن بایدهاردهم بامشکل مواجهه شود.قانع کردن تعمیرکار,دشواره[emoji6]

علی حسنی
16-04-15, 21:19
سلام.مشکل مادربرد,رااگر درحیطه ی تخصص هست بیان کنید.بااسباب کشی اگر مادربردضربه خورده باشه,قاءدتن بایدهاردهم بامشکل مواجهه شود.قانع کردن تعمیرکار,دشواره[emoji6]

من درست منظورتون رو نفهمیدم .
ولی خوب آی سی که بالا گفتم سوخته و خریدن اون و تعویضش اصلا به صرفه نبود که بخوام عوضش کنم .