PDA

مشاهده نسخه کامل : بدسکتور هارد

Nomix
10-04-15, 15:56
به نام خدا

سلام به همه دوستان

این هارد قابل درست شدن هست یا خیر ؟

روز اول فروردین سیستم ناگهان هنگ کرد و بالا نیومد و اصلا هارد هم نمی شناخت که بعد یک ساعت کلنجار رفتن با هارد و تعویض کابل و
ریست کردن بالاخره بالا اومد که اصلا اوضاع خوبی نداشت با HDD Regenerator بدسکتور گیری کردم حدود 180 تا بد سکتور پیدا و ترمیم کرد و همچنین 50 تا delays پیدا کرد
تا دیروز داشت بدون مشکل کار میکرد که ناگهان مجدد سیستم هنگ کردم مثل همون موقع شد خلاصه دیروز خواستم مجدد بد سکتوری گیری کنم تو 100 میگ اول 50 تا delays
پیدا کرد ولی از اونجای که زمان زیادی می برد و من وقت نداشتم بی خیال شدم مجدد امروز خواست بدسکتور گیری کنم دیدیم تو 100 میگ اول 5 تا delays داد که باز هم به دلیل
کمبود وقت نیاز داشتن به سیستم بی خیال شدم و الان بالا اومد و فعلا بدون مشکل داره کار میکنه ولی هر لحظه خطر در کمینه

خلاصه گفتم از شما دوستان و اساتید بپرسیم ببینیم چکار کنیم آیا درست شدنی هست یا خیر ؟

سپاس

Only the registered members can see the link

M3RS4D 50062
10-04-15, 16:31
هارد باید تعویض شه. هر لحظه ممکنه سکته بزنه و فایل ها و دیتاها تون بپره. اگه میتونید هارد به هارد کنید.

Nomix
10-04-15, 16:40
حتما همین کارو انجام میدم و اطلاعات هارد به هارد میکنم .
الان هم هی هنگ میکنه سرعت افتض شده .
این الان مشکلش سخت افزاری ؟

M3RS4D 50062
10-04-15, 17:14
حتما همین کارو انجام میدم و اطلاعات هارد به هارد میکنم .
الان هم هی هنگ میکنه سرعت افتض شده .
این الان مشکلش سخت افزاری ؟

هارد از کی اینطوری شده؟؟؟ بی علت اینطوری شده یا ضربه خورده؟؟؟

M3RS4D 50062
10-04-15, 17:57
سخت افزاری هست (البته احتمال میدم سخت افزاری باشه, 80%)

AMD>INTEL
10-04-15, 18:55
این هارد وضعیت جالبی نداره .

SajjadKhati
10-04-15, 19:53
برو مثلا از 500 مگ به بعد اسکن کن

AMD>INTEL
10-04-15, 20:20
این هارد رو ببرید پیش آقای نصرتی تستش کند ممکنه بتونه براتون حلش کنه .
alialcapone نام کاربرییش

M3RS4D 50062
10-04-15, 20:42
alialcapone (Only the registered members can see the link)

توی این تاپیک هم ,مشکلتون رو مطرح کنید.

**** تاپیک حل مشکلات هارد دیسک**** (Only the registered members can see the link)

Nomix
10-04-15, 20:43
هارد از کی اینطوری شده؟؟؟ بی علت اینطوری شده یا ضربه خورده؟؟؟

از اول فروردین یهو اینجور شد کاری نکردم داشتم کار میکردم که هنگ کرد و داستان پیش اومد .

M3RS4D 50062
10-04-15, 20:45
از اول فروردین یهو اینجور شد کاری نکردم داشتم کار میکردم که هنگ کرد و داستان پیش اومد .

این قسمت رو نگفتین.
تو کیس بوده (یعنی طوری که ضربه نخورده باشه) یا اینکه در حالتی بوده که امکان ضربه خوردن یا حتی موردی که در حال کار کردن بوده ,ضربه یا تکون شدید بخوره ,بوده؟؟؟

Nomix
10-04-15, 20:45
این هارد رو ببرید پیش آقای نصرتی تستش کند ممکنه بتونه براتون حلش کنه .
alialcapone نام کاربرییش

متاسفانه در حال حاضر فرصت و امکانش ندارم .

M3RS4D 50062
10-04-15, 20:46
ببنید میتونید با این رفعش کنید.
HDD Regenerator - Dmitriy Primochenko Online (Only the registered members can see the link)

Nomix
10-04-15, 20:47
این قسمت رو نگفتین.
تو کیس بوده (یعنی طوری که ضربه نخورده باشه) یا اینکه در حالتی بوده که امکان ضربه خوردن یا حتی موردی که در حال کار کردن بوده ,ضربه یا تکون شدید بخوره ,بوده؟؟؟

تو کیس بوده و ضربه ای هم نخورده .

داشتم طراحی میکردم تو حال خودم بودم

AMD>INTEL
10-04-15, 20:49
متاسفانه در حال حاضر فرصت و امکانش ندارم .

Data Lifeguard Diagnostic for Windows
با این تحت ویندوز یکبار zerofill کنید .
فقط باید با ابزار مناسب دانلودش کنید متاسفانه اینتل-وسترن-سیگیت ایپی ایران رو بستند
WD Support / Downloads / SATA & SAS / WD VelociRaptor (Only the registered members can see the link)

Nomix
10-04-15, 20:51
ببنید میتونید با این رفعش کنید.
HDD Regenerator - Dmitriy Primochenko Online (Only the registered members can see the link)

همون طور که قبلا گفتم یا این یک بار انجام دادم تعدادی پیدا کرد ولی فایده ی خاصی نداشت

Nomix
10-04-15, 20:57
Data Lifeguard Diagnostic for Windows
با این تحت ویندوز یکبار zerofill کنید .
فقط باید با ابزار مناسب دانلودش کنید متاسفانه اینتل-وسترن-سیگیت ایپی ایران رو بستند
WD Support / Downloads / SATA & SAS / WD VelociRaptor (Only the registered members can see the link)

اطلاعات هارد پاک نمیکنه چون من هنوز بک آپ نگرفتم
مشکلی ایجاد نمیکنه

AMD>INTEL
10-04-15, 21:06
اطلاعات هارد پاک نمیکنه چون من هنوز بک آپ نگرفتم
مشکلی ایجاد نمیکنه

اطلاعات پاک میشه . بکاپ بگیرید و بعد این کار رو انجام بدید .

Nomix
10-04-15, 21:16
اطلاعات پاک میشه . بکاپ بگیرید و بعد این کار رو انجام بدید .

چقد وحشتناک نزدیک بود نپرسیده بزنم .
پس میشه برای فردا چون در حال حاظر هارد خالی ندارم.

AMD>INTEL
10-04-15, 21:29
چقد وحشتناک نزدیک بود نپرسیده بزنم .
پس میشه برای فردا چون در حال حاظر هارد خالی ندارم.

بکاپ بگیرید و بگذارید بصورت فول انجام بده . بعد دوباره بگذارید با برنامه regnator بعد از zero fill بدسکتورها رو ریکاور کنه . همیشه یادتون باشه . برای استفاده از regenator هارد نباید اطلاعاتی داشته باشه برای نتیجه بهتر

Nomix
15-04-15, 13:34
بکاپ بگیرید و بگذارید بصورت فول انجام بده . بعد دوباره بگذارید با برنامه regnator بعد از zero fill بدسکتورها رو ریکاور کنه . همیشه یادتون باشه . برای استفاده از regenator هارد نباید اطلاعاتی داشته باشه برای نتیجه بهتر

ببخشید دیر پاسخ دادم یه کارای پیش اومد فرصت نشد .

انجام دادم ولی فایده نداشت هر بار که بد سکتور گیری میکنم تعداد و ارقام بالا پایین میشه ولی تموم نمیشه
خواستم مجدد روش سیستم عامل نصب کنیم نشد موقع کپی فایل ها، زمان طولانی روی یک عدد هنگ میکرد و یا ارور میداد .
خلاصه اینکه رفتیم یک هارد دیگه خریدیم .

AMD>INTEL
15-04-15, 13:37
ببخشید دیر پاسخ دادم یه کارای پیش اومد فرصت نشد .

انجام دادم ولی فایده نداشت هر بار که بد سکتور گیری میکنم تعداد و ارقام بالا پایین میشه ولی تموم نمیشه
خواستم مجدد روش سیستم عامل نصب کنیم نشد موقع کپی فایل ها، زمان طولانی روی یک عدد هنگ میکرد و یا ارور میداد .
خلاصه اینکه رفتیم یک هارد دیگه خریدیم .

این هارد رو بفرستید تعمیر . به احتمالزیاد آقای نصرتی میتونه براتون این هارد رو درست کند به هر حال تعداد بدسکتورها زیاد هست .

Nomix
15-04-15, 13:59
این هارد رو بفرستید تعمیر . به احتمالزیاد آقای نصرتی میتونه براتون این هارد رو درست کند به هر حال تعداد بدسکتورها زیاد هست .

فعلا تعمیرش زیاد برام مهم نیست .
تصمیم دارم زمان های که فرصت دارم با انواع نرم افزارها تستش کنم اگر جواب نداد کالبدشکافیش کنم یا درست میشه یا در بدترن حالت اطلاعاتمون نسبت به هارد افزایش پیدا میکنه . :wink:

javadshahvand
15-04-15, 18:04
فعلا تعمیرش زیاد برام مهم نیست .
تصمیم دارم زمان های که فرصت دارم با انواع نرم افزارها تستش کنم اگر جواب نداد کالبدشکافیش کنم یا درست میشه یا در بدترن حالت اطلاعاتمون نسبت به هارد افزایش پیدا میکنه . :wink:

اگر بخواهی بدسکتور رو درست کنی باید با دستگاه انجام بدی البته قبلش فریمور رو باید آپدیت کنی