PDA

مشاهده نسخه کامل : دایرکت ایکس 12 و استفاده از AMD و NVIDIA در کنار هم؟؟؟!

AMD>NVIDIA
05-04-15, 16:33
سلام خسته نباشید
من دیشب یه مطلب خوندم در مورد یکی از ویژگی های داریک ایکس 12 که میتونی از دو برند کارت گرافیک همزمان با هم به صورت CROSS SLI استفاده کنی و از قدرت پردازشی جفتشون استفاده کنی و از فیچر های یک کودوم به صورت اصلی بهره ببری
میخواستم ببینم صحت داره و چگونه است:love:

AMD>INTEL
05-04-15, 16:34
منبع خبر ؟

AMD>NVIDIA
05-04-15, 16:41
منبع خبر ؟

Report claims DirectX 12 will enable AMD and Nvidia GPUs to work side-by-side | ExtremeTech (Only the registered members can see the link)

Exclusive: DirectX 12 Will Allow Multi-GPU Between GeForce And Radeon (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
05-04-15, 16:45
بله . چنین چیزی هست ولی اینکه چه مقدار واقعیت و بازدهی داشته باشه باید منتظر بود و دید .
DX12 Enables Cross-SLI Between AMD and Nvidia GPUs (Only the registered members can see the link)

Stream
05-04-15, 19:02
من به اون صورت امیدی ندارم به عنوان یک آپشن واقعی ارائه بشه.

AMD>NVIDIA
05-04-15, 21:40
من به اون صورت امیدی ندارم به عنوان یک آپشن واقعی ارائه بشه.

اگه واقعا کار کنه و پرفورمنس خوبی بده خیلی فیچر عالیی میشه البته فکر کنم نیاز مند هسته های جدید هر دو شرکت با معماری جدید که این فیچر رو ساپورت کنه نیاز داشته باشیم

AMD>INTEL
05-04-15, 21:53
اگه واقعا کار کنه و پرفورمنس خوبی بده خیلی فیچر عالیی میشه البته فکر کنم نیاز مند هسته های جدید هر دو شرکت با معماری جدید که این فیچر رو ساپورت کنه نیاز داشته باشیم
یکسر این قضیه ریشه توی درایورهای این دو شرکت دارد که باید بهینه سازی های لازم برای این کار انجام بشه . و نیاز به همکاری نزدیک دو شرکت دارد . بعید میدونم این دو شرکت تمایل زیادی به بازی در زمین هم داشته باشند .

M3RS4D 50062
05-04-15, 22:05
منم فکر نمیکنم یه همچین چیزی صورت بگیره
صورت گرفتن این مورد یعنی به اشتراک گذاشتن تکنولوژی های بخش گرافیک کمپانی های Intel - Nvidia - AMD

که فکر نمیکنم براشون چیزی جزء ضرر و سود بسیار زیاد و رویایی برای کاربران باشه.(انویدیا از 500 مگابایت توی کارت 970 نگذشت ,بعد بیاد کارتش رو با AMD یکی کنه؟ )

Stream
05-04-15, 23:00

از نظر فنی مسئله کار سختی نیست مهم تمایل هست، و از نظر استراتژی این کار به ضرر هر دو اونهاست. این "امکان" همین الان در سیستم های پردازشی وجود داره (شما در یک سیستم برای محاسبات OpenCL می تونید محصولات دو شرکت استفاده کنید)، ولی این قابلیت هیچ وقت کاربردی نشد چون دو شرکت تمایلی به حمایت و بهینه سازی از اون در درایورها نشون ندادند.

lionsmok
06-04-15, 01:16
از نظر فنی مسئله کار سختی نیست مهم تمایل هست، و از نظر استراتژی این کار به ضرر هر دو اونهاست. این "امکان" همین الان در سیستم های پردازشی وجود داره (شما در یک سیستم برای محاسبات OpenCL می تونید محصولات دو شرکت استفاده کنید)، ولی این قابلیت هیچ وقت کاربردی نشد چون دو شرکت تمایلی به حمایت و بهینه سازی از اون در درایورها نشون ندادند.

منظور شما غیر فعال کردن یک کارت هست یا اینکه هر دو کارت AMD و NVIDIA همزمان با هم پردازش OPEN CL رو انجام میدن؟