PDA

مشاهده نسخه کامل : فرمت کردن هارد

amirpcp30
05-04-15, 16:32
سلام دوستان
من یک عدد هارد دارم که بعد چند سال اطلاعاتش رو جا به جا کنم و فرمتش کنم تا اگه مشکلی داره مشخص شه و یا بدسکتوری داره رفع شه
حالا میخواستم بپرسم چه مدل بهتر هستش
پارتیشن هامو بسازم و فرمت کامل کنم
تک پارتیشن کنم و فرمت کامل کنم بعد پارتیشن ها رو بسازم با فرمت سریع
low level format کنم بعد پارتیشن بندی کنم و فرمت سریع
دوستان راهنمایی کنند که کدومش بهتره و چرا ممنون میشم
راستی یک هارد 2.5 اینچ هم دارم که چندین بار ضربه خورده و باز هم خواهد خورد سالانه فرمتش میکنم اون هم میخواستم بپرسم کدوم مورد باشه بهتره
با سپاس

AMD>INTEL
05-04-15, 16:33
low level format بصورت quick بعد پارتشین بندی با آکرونیس و بقیه ماجرا

alialcapone
05-04-15, 18:58
سلام و عرض ادب
جسارتا اقا امید فکر میکنم 2 تا 3 بار با برنامه low level format این کار رو انجام بده بیشتر و بهتر جواب بگیره
جسارت مارو ببخشید
ارادتمند شما

AMD>INTEL
05-04-15, 19:08
سلام و عرض ادب
جسارتا اقا امید فکر میکنم 2 تا 3 بار با برنامه low level format این کار رو انجام بده بیشتر و بهتر جواب بگیره
جسارت مارو ببخشید
ارادتمند شما

درود علی جان
خیلی هم عالی.
امیدوارم حضور مستمر داشته باشید و کمک کنید به کاربران در حل مشکلات هارد دیسک .

alialcapone
05-04-15, 19:15
حتما
ولی به کمک استادی مثل شما نیاز هستش

amirpcp30
07-04-15, 10:57
low level format بصورت quick بعد پارتشین بندی با آکرونیس و بقیه ماجرا
سلام
به صورت که سریع که باشه فقط پارتیشن ها پاک میشه و کل هارد تست نمیشه ، اینکه گفتین پارتیشن بندی با اکرونیس پارتیشن ها سریع فرمت شن یا کامل
با سپاس

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب
جسارت مارو ببخشید
ارادتمند شما
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز
به صورت سریع یا کامل منظورتون بوده؟
با سپاس

alialcapone
08-04-15, 13:41
کامل منظور هستش

iSteve
08-04-15, 14:26
سلام دوستان
من یک عدد هارد دارم که بعد چند سال اطلاعاتش رو جا به جا کنم و فرمتش کنم تا اگه مشکلی داره مشخص شه و یا بدسکتوری داره رفع شه
حالا میخواستم بپرسم چه مدل بهتر هستش
پارتیشن هامو بسازم و فرمت کامل کنم
تک پارتیشن کنم و فرمت کامل کنم بعد پارتیشن ها رو بسازم با فرمت سریع
low level format کنم بعد پارتیشن بندی کنم و فرمت سریع
دوستان راهنمایی کنند که کدومش بهتره و چرا ممنون میشم
راستی یک هارد 2.5 اینچ هم دارم که چندین بار ضربه خورده و باز هم خواهد خورد سالانه فرمتش میکنم اون هم میخواستم بپرسم کدوم مورد باشه بهتره
با سپاس
سلام دوست عزیزم،
با جابه جا کردن اطلاعات و فرمت کردن اگه مشکلی داشته باشه تمامش مشخص نمیشه و اگه بدسکتوری داشته باشه رفع نمیشه.
برای اینکه ببینید هارد مشکل داره یا نه میتونید با استفاده از نرم افزار HD Tune تست سلامت بگیرید. اگه هارد شما بدسکتور نرم افزاری داشته باشه با استفاده از ابزارهای ویندوز و نرم افزارهای متفرقه تا حدود زیادی قابل رفع هست اما بدسکتورهای سخت افزاری قابل تعمیر نیست.

اگه اصرار بر فرمت هارد دارید، میتونید Quick Format کنید تا راحت تر اینکار انجام بشه.
اگه میخواین به طور کلی فرمت کنید و از نو هارد رو قالب بندی کنید، دیسک ویندوز XP رو بذارید و بوتش کنید، سپس در جایی که باید یک درایو رو برای نصب انتخاب کنید، تمام پارتیشن ها رو حذف کنید یا اصطلاحا F-Disk کنید. سپس دوباره پارتیشن های دلخواه رو بسازید، درایو C رو برای نصب ویندوز انتخاب کرده و در صفحه ی بعد که از شما میخواد نوع فرمت رو انتخاب کنید، گزینه ی Format the partition using the NTFS file system رو بزنید تا از نو هارد قالب بندی بشه. پس از اینکه هارد قالب بندی شد و خط فرمت پر شد و خواست ویندوز رو نصب کنه، سیستمو ریست کنید تا از ادامه ی روند نصب ویندوز xp جلوگیری کرده باشید.
:11():

amirpcp30
08-04-15, 20:12
کامل منظور هستش
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز
نظر شما هم همین هستش که فرمت کامل سطح پایین شه و بعد پارتیشن بندی با فرمت سریع؟

سلام دوست عزیزم،
با جابه جا کردن اطلاعات و فرمت کردن اگه مشکلی داشته باشه تمامش مشخص نمیشه و اگه بدسکتوری داشته باشه رفع نمیشه.
برای اینکه ببینید هارد مشکل داره یا نه میتونید با استفاده از نرم افزار HD Tune تست سلامت بگیرید. اگه هارد شما بدسکتور نرم افزاری داشته باشه با استفاده از ابزارهای ویندوز و نرم افزارهای متفرقه تا حدود زیادی قابل رفع هست اما بدسکتورهای سخت افزاری قابل تعمیر نیست.

اگه اصرار بر فرمت هارد دارید، میتونید Quick Format کنید تا راحت تر اینکار انجام بشه.
اگه میخواین به طور کلی فرمت کنید و از نو هارد رو قالب بندی کنید، دیسک ویندوز XP رو بذارید و بوتش کنید، سپس در جایی که باید یک درایو رو برای نصب انتخاب کنید، تمام پارتیشن ها رو حذف کنید یا اصطلاحا F-Disk کنید. سپس دوباره پارتیشن های دلخواه رو بسازید، درایو C رو برای نصب ویندوز انتخاب کرده و در صفحه ی بعد که از شما میخواد نوع فرمت رو انتخاب کنید، گزینه ی Format the partition using the NTFS file system رو بزنید تا از نو هارد قالب بندی بشه. پس از اینکه هارد قالب بندی شد و خط فرمت پر شد و خواست ویندوز رو نصب کنه، سیستمو ریست کنید تا از ادامه ی روند نصب ویندوز xp جلوگیری کرده باشید.
ممنون دوست عزیز
درسته که بدسکتور قابل تعمیر نیست اما فرمت باعث میشه که تا دیگه سکتور هایی که خراب هستند رو دیگه روی اونها چیزی رایت نکنه
با سپاس

alialcapone
09-04-15, 19:19
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز
نظر شما هم همین هستش که فرمت کامل سطح پایین شه و بعد پارتیشن بندی با فرمت سریع؟

ممنون دوست عزیز
درسته که بدسکتور قابل تعمیر نیست اما فرمت باعث میشه که تا دیگه سکتور هایی که خراب هستند رو دیگه روی اونها چیزی رایت نکنه
با سپاس

بله
حتی میتونید بعد از هر بار فرمت کردن یک رید و رایت تست با HD tune بگیرید که متوچه گذشت هارد بشوید
بدسکتور نوع های مختلفی داره که فقط نرم افزار اون رو نشون میده
من شنبه یک عکس از نوع مختلف سکتور براتون قرار میدم
بد سکتور هم قابل درست شدن هستش در صورتی که به علت وجود مغناطیسی های مختلف درون سکتور به وجود میاد که با چند بار فرمت سطح پایین اون رو تخلیه کنید و بد سکتور رو از بین ببرید

amirpcp30
12-04-15, 19:48
بله
حتی میتونید بعد از هر بار فرمت کردن یک رید و رایت تست با HD tune بگیرید که متوچه گذشت هارد بشوید
بدسکتور نوع های مختلفی داره که فقط نرم افزار اون رو نشون میده
من شنبه یک عکس از نوع مختلف سکتور براتون قرار میدم
بد سکتور هم قابل درست شدن هستش در صورتی که به علت وجود مغناطیسی های مختلف درون سکتور به وجود میاد که با چند بار فرمت سطح پایین اون رو تخلیه کنید و بد سکتور رو از بین ببرید
سلام
ممنون دوست عزیز
gpt بودن هارد بهتره یا mbr ؟ البته از مزیت های gpt میدونم برای primary و ساپورت بیشتر از 2 ترابایت ولی میخواستم ببینم فرق دیگه ای هم در کارکرد داره؟ یکجایی خوندم نوشته بود ssd رو mbr بزنید دلیلش رو نفهمیدم
با سپاس

M3RS4D 50062
12-04-15, 19:50
سلام
ممنون دوست عزیز
gpt بودن هارد بهتره یا mbr ؟ البته از مزیت های gpt میدونم برای primary و ساپورت بیشتر از 2 ترابایت ولی میخواستم ببینم فرق دیگه ای هم در کارکرد داره؟ یکجایی خوندم نوشته بود ssd رو mbr بزنید دلیلش رو نفهمیدم
با سپاس
mbr رو من بیشتر ترجیح میدم.
هنوز به حدی نرسیدیم که بخوایم پارتیشن های بیشتر از 2 ترابایت داشته باشم:great::wink: