PDA

مشاهده نسخه کامل : [مادربرد گیگابایت] اورکلاک با easytune

tezan
02-04-15, 07:32
با سلام ، نحوه ی اورکلاک مادریردهای سری 9 گیگابایت با استفاده از نرم افزار easy tune به چه صورته ؟

AMD>INTEL
02-04-15, 09:42
برای اورکلاک شما باید با مفاهیم کلی سخت افزار آشنا باشید . همچنین مشخصات دقیق قطعات رو ذکر کنید تا بتونم راهنمایی دقیقی به شما داشته باشم . اورکلاک در سوکت 1150 به دوشکل انجام میشه . بالا بردن ضریب در پردازنده های k و یا بالا بردن bus speed . برنامه easy tune6 برنامه گیگابایت برای اورکلاک میباشد . پس برای شروع مشخصات سیستم رو ذکر کنید .

M3RS4D 50062
02-04-15, 09:44
با سلام ، نحوه ی اورکلاک مادریردهای سری 9 گیگابایت با استفاده از نرم افزار easy tune به چه صورته ؟

-- GIGABYTE -- Dynamic Energy Saver Advanced - Ultra Durable 2 Motherboards (Only the registered members can see the link)
Gigabyte Overclocking with Easytune6 (Only the registered members can see the link)

دوست عزیز این موارد رو بخون ولی من توی چست و چوهایی که انجام میدادم توی فروم های خارجی میدیدم که اورکلاک کردن رو از بایوس رو ترجیح میدادن و بهتر میدونستن.:great:

AMD>INTEL
02-04-15, 10:21
تو برنامه easytune گیگابایت یک قابلیت هست به نام quick boost که بصورت اتوماتیک cpu شما را اورکلاک میکند . البته پیشنهاد میکنم در مورد اورکلات سوکت 1150 مطالعه کنید تا بتونید در بایوس هم اورکلاک کنید .
12886
تغییر باس bclk
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
تغییر ضریب در پرندازهای سری k
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
اعمال ولتاژ
اورکلاک اتوماتیک quick boost
این راهنمای کلی اورکلاک گیگابایت در سری هاسول و آشنایی با پارامترها
Only the registered members can see the link

tezan
03-04-15, 08:01
من نرم افزار Easy tune رو توی App center دارم که کلی تنظیمات ریز داره ، یه بار Cpu رو بالا بردم که سیستم دیگه بالا نیومد :1. (35):
در ضمن نرم افزار Easy tune من فقط دو حالت فعال داره که توی عکس زیر میبینید ! شاید بخاطر اینه که هنوز حالت های مختلف اورکلاک رو واسش تعریف نکردم آره ؟

MB : Z97X-GAMING 5 Bios Version F5
CPU : i7 4770
VGA : GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING
MEMORY : CORSAIR 8GB 2133 VENGEANCE 2x4
POWER : 750 COOLER MASTER
SSD : 60 GB KINGSTONE
HDD : WD BLACK 2TB

AMD>INTEL
03-04-15, 12:00
من نرم افزار Easy tune رو توی App center دارم که کلی تنظیمات ریز داره ، یه بار Cpu رو بالا بردم که سیستم دیگه بالا نیومد :1. (35):
در ضمن نرم افزار Easy tune من فقط دو حالت فعال داره که توی عکس زیر میبینید ! شاید بخاطر اینه که هنوز حالت های مختلف اورکلاک رو واسش تعریف نکردم آره ؟

MB : Z97X-GAMING 5 Bios Version F5
CPU : i7 4770
VGA : GIGABYTE GTX 970 G1 GAMING
MEMORY : CORSAIR 8GB 2133 VENGEANCE 2x4
POWER : 750 COOLER MASTER
SSD : 60 GB KINGSTONE
HDD : WD BLACK 2TB

چه پارامترهایی رو تغییر دادید ؟

tezan
02-05-15, 15:18
گزینه های advanced cpu رو بالا بردم
من کلا یه راهنمایی جامع در مورد کار با این نرم افزار میخوام

AMD>INTEL
02-05-15, 15:38

با پردازنده 4770 فقط میتونید کمی bclk را بالا ببرید ولی اگر پردازندتون سری k بود میشد . ضریب را بالا ببرید برای اورکلاک نیاز به رعایت یکسری پارامترها هست . این که باید شات از حرارت فعلی سیستم بگذارید و یکسری اپشن تو بایوس غیر فعال بشه .

alksdj
02-05-15, 19:33
با سلام خدمت شما دوست عزیز و استاد امید گل
دوست عزیز برای اورکلاک باید یکسری پارامتر ها رو در نظر داشته باشید تا بتونید یک اورکلاک خوب داشته باشید
1- داشتن مهارت کافی
2- داشتین یک کولینگ خوب برای cpu
3- داشتین یک پاور خوب
در مورد اور کلاک هم اگر بتونید مدل مادربورد و پاور و کولر cpu رو بفرمایید چی هست بهتر میشه راهنمایی کرد و یک شات هم از دمای cpu

farjam1990
03-05-15, 16:34

سلام دوست عزیزم

این فعلا دید کلی به نرم افزار هستش که نوشتم براتون:

در واقع EasyTune برای اورکلاک و یا انجام تنظیمات توسط کاربران مبتدی و هم کاربران حرفه ای در محیط ویندوز طراحی شده تا شخص برای انجام تنظیمات، از ورود به بایوس مادربرد خود بی نیاز باشد که بدین منظور این امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد:

· توانایی تنظیم و ست کردن فرکانسها و ولتاژهای مختلفِ سیستم
· دارا بودن امکاناتی برای زیر نظر گرفتن و چک کردن ولتاژها و فرکانسهای مربوط به سیستم بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهای جانبی و اضافی

بخش های مختلف EasyTune :

Smart Quick Boost :
این بخش سطوح مختلفی از فرکانس را با توجه به نوع پردازنده مرکزی در نظر گرفته که کاربر میتواند از میان آنها فرکانس مورد نظر خود رو انتخاب نموده و به سادگی فرکانس پردازنده مرکزی و متعاقب آن عملکرد کلی سیستم افزایش خواهد یافت.
همچنین گفتنیست که این فرکانسهای قابل انتخاب (که با اسامی Light , Medium و Extreme تقسیم بندی شده اند) توسط مهندسان گیگابایت کاملا تست شده اند تا کاربران از لذت اورکلاک اتوماتیک و پایدار بهره مند شوند

Advanced CPU OC :
این قسمت برای کاربران با تجربه تر_ که آشنایی خوبی با متغیرهای سیستم خود دارند_ در EasyTune گنجانده شده است و بصورت کاملا دستی به کاربران اجازه تغییر فرکانس ها و ولتاژهای مربوط به سیستم را می دهد

Advanced DDR OC :
این قسمت نیز برای اورکلاک یا ست کردن فرکانس حافظه سیستم بصورت XMP یا دستی در نرم افزار موجود است

3D Power :
بخش 3D power تنظیماتی در زمینه چگونگی ولتاژ ها و همچنین بهینه سازی فازها _ با تغییر میزان protection ها و فرکانس PWM _ را فراهم میکند

این رو هم بگم که بخش های مختلف و بیشتری در این نرم افزار هست که با توجه به مختلف بودن مادربوردها تعداد اون بخش ها هم متفاوته و من فقط عمومی هاش رو گفتم :دی

بطور کلی برای اشخاصی که تجربه چندانی در اورکلاک ندارند کار با Smart Quick Boost توصیه می شود تا تمامی ولتاژها و تنظیمات بصورت از پیش تست شده توسط گیگابایت اعمال شوند

آموزشش رو بطور کامل هم در همین هفته احتمالا" می نویسم:love:

پاسخ این سوالتون هم "
در ضمن نرم افزار Easy tune من فقط دو حالت فعال داره که توی عکس زیر میبینید ! شاید بخاطر اینه که هنوز حالت های مختلف اورکلاک رو واسش تعریف نکردم آره ؟"

همونطور که دوست عزیزم آقا بهادر (AMD>Intel) فرمودن امکان افزایش مولتی پلیر پردازنده وجود نداره و اورکلاک تنها از طریق افزایش BCLK قابل انجام هستش و دلیل خاموش بودن گزینه های لایت ،مدیوم و اکستریم هم اینه که اون گزینه ها از طریق افزایش مولتی پلیر اورکلاک رو اعمال میکنند که با پردازنده شما امکانش وجود نداره

AMD>INTEL
03-05-15, 16:43
سلام دوست عزیزم

این فعلا دید کلی به نرم افزار هستش که نوشتم براتون:

در واقع EasyTune برای اورکلاک و یا انجام تنظیمات توسط کاربران مبتدی و هم کاربران حرفه ای در محیط ویندوز طراحی شده تا شخص برای انجام تنظیمات، از ورود به بایوس مادربرد خود بی نیاز باشد که بدین منظور این امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد:

· توانایی تنظیم و ست کردن فرکانسها و ولتاژهای مختلفِ سیستم
· دارا بودن امکاناتی برای زیر نظر گرفتن و چک کردن ولتاژها و فرکانسهای مربوط به سیستم بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهای جانبی و اضافی

بخش های مختلف EasyTune :

Smart Quick Boost :
این بخش سطوح مختلفی از فرکانس را با توجه به نوع پردازنده مرکزی در نظر گرفته که کاربر میتواند از میان آنها فرکانس مورد نظر خود رو انتخاب نموده و به سادگی فرکانس پردازنده مرکزی و متعاقب آن عملکرد کلی سیستم افزایش خواهد یافت.
همچنین گفتنیست که این فرکانسهای قابل انتخاب (که با اسامی Light , Medium و Extreme تقسیم بندی شده اند) توسط مهندسان گیگابایت کاملا تست شده اند تا کاربران از لذت اورکلاک اتوماتیک و پایدار بهره مند شوند

Advanced CPU OC :
این قسمت برای کاربران با تجربه تر_ که آشنایی خوبی با متغیرهای سیستم خود دارند_ در EasyTune گنجانده شده است و بصورت کاملا دستی به کاربران اجازه تغییر فرکانس ها و ولتاژهای مربوط به سیستم را می دهد

Advanced DDR OC :
این قسمت نیز برای اورکلاک یا ست کردن فرکانس حافظه سیستم بصورت XMP یا دستی در نرم افزار موجود است

3D Power :
بخش 3D power تنظیماتی در زمینه چگونگی ولتاژ ها و همچنین بهینه سازی فازها _ با تغییر میزان protection ها و فرکانس PWM _ را فراهم میکند

این رو هم بگم که بخش های مختلف و بیشتری در این نرم افزار هست که با توجه به مختلف بودن مادربوردها تعداد اون بخش ها هم متفاوته و من فقط عمومی هاش رو گفتم :دی

بطور کلی برای اشخاصی که تجربه چندانی در اورکلاک ندارند کار با Smart Quick Boost توصیه می شود تا تمامی ولتاژها و تنظیمات بصورت از پیش تست شده توسط گیگابایت اعمال شوند

آموزشش رو بطور کامل هم در همین هفته احتمالا" می نویسم:love:

با تشکر از فرجام عزیز برای ارائه راهنمایی مناسب .
البته این مورد رو در نظر داشته باشید که شما باید با پارامتر های اورکلاک مثل vcore و .... آشنایی نسبی داشته باشید .قبل از اورکلاک با easytune اپشین هایی مثل eist غیر فعال باشه .