PDA

مشاهده نسخه کامل : بد سکتور داشتن هارد آکبند...

amirpcp30
26-03-15, 13:29
سلام دوستان
من دیروز یک عدد هارد وسترن گرین 3 ترابایت گرفتم اومدم خونه اول یک پارتیشن 128 مگ داشت پاک کردم و اونطوری که میخواستم پارتیشن بندی کردم و بعد هم فرمت به صورت کامل (تیک سریع رو برداشتم که هارد هم چک شه)
همین که متصل کردم هارد رو به سیستم با hdtune یک نگاهی به تب haealth انداختم مشکلی نبود و بعد از پارتیشن بندی و فرمت دیدم 66 تا بدسکتور پیدا کرده
فقط این هم اضافه کنم که حین فرمت چهارمین پارتیشن داشتم با لپ تاپ کار میکردم که کاملا فریز شد مجبور شدم لپ تاپ رو با گرفتن کلید پاورش خاموش کنم و دوباره همون پارتیشن رو فرمت کردم حالا نمیدونم به همین دلیل بوده یا نه و ایا میشه دید که این بد سکتور ها از کدوم قسمت از هارد هستند؟
یک سوال دیگه که داشتم میخواستم بپرسم فرمت برای رفع بدسکتور بهتره که تک پارتیشن باشه و کل هارد فرمت شه به صورت کامل و بعد پارتیشن بندی شه یا تفاوتی نمیکنه که پارتیشن ها ساخته شه بعد تک تک فرمت کامل شه؟ (برای اینکه دودفعه انجام ندم)
ابن هم شات از بعد فرمت هارد:

Only the registered members can see the link

با سپاس

AMD>INTEL
26-03-15, 13:34
شات با برنامه hd senitel قسمت overview

amirpcp30
26-03-15, 13:48
خدمت شما
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
26-03-15, 13:52
باید صبر کنید گارانتی ها باز بشه ببرید گارانتی . این هارد ضربه خورده به احتمال زیاد .

amirpcp30
26-03-15, 14:01
گارانتی سازگار هستش داخل سایت خودش زده که ضربه شامل گارانتی نمیشه
به نظرتون این مورد رو قبول میکنند؟
این هارد برای اطلاعات مشکلی به وجود میاره؟
با سپاس

AMD>INTEL
26-03-15, 14:04
گارانتی سازگار هستش داخل سایت خودش زده که ضربه شامل گارانتی نمیشه
به نظرتون این مورد رو قبول میکنند؟
این هارد برای اطلاعات مشکلی به وجود میاره؟
با سپاس

ضربه در صورتی خارج از گارانتی میشه که علائم فیزیکی روی هارد باشه . اگر روی هارد اثری از ضربه نباشه قبول میکنند .
با این وضعیت این هارد قابل استفاده نیست .

amirpcp30
26-03-15, 14:08
ممنون از توجهتون
هارد رو تعمیر میکنند یا تعویض؟ بنده کرمان هستم اگه تعویض کنند احتمال داره که همینجا بتونم با فروشنده صحبت کنم یک هارد دیگه بگیرم(همین دیروز هارد رو خریدم) در غیر اینصورت میترسم که هارد رو بفرستم بره و برگرده بدتر شه
با سپاس

AMD>INTEL
26-03-15, 14:12
ممنون از توجهتون
هارد رو تعمیر میکنند یا تعویض؟ بنده کرمان هستم اگه تعویض کنند احتمال داره که همینجا بتونم با فروشنده صحبت کنم یک هارد دیگه بگیرم(همین دیروز هارد رو خریدم) در غیر اینصورت میترسم که هارد رو بفرستم بره و برگرده بدتر شه
با سپاس

هارد مهلت تست نداره . اگر بتونید با فروشنده توافق کنید خیلی خوب هست . در صورت عدم توافق باید هارد رو بفرستید گارانتی . البته باید تو بسته بندی دقت کنی .

amirpcp30
26-03-15, 14:23
خیلی ممنون دوست عزیز

یک سوال دیگه که داشتم میخواستم بپرسم فرمت برای رفع بدسکتور بهتره که تک پارتیشن باشه و کل هارد فرمت شه به صورت کامل و بعد پارتیشن بندی شه یا تفاوتی نمیکنه که پارتیشن ها ساخته شه بعد تک تک فرمت کامل شه؟ (برای اینکه دودفعه انجام ندم)
و ایا این درسته گه شرکت ها خودشون low level format میکنند؟ خب پس اینطور باشه بهتر نیست low level format شه هارد بعد پارتیشن بندی با فرمت شدن سریع؟
بازم ممنون
با سپاس

AMD>INTEL
26-03-15, 15:25
خیلی ممنون دوست عزیز

و ایا این درسته گه شرکت ها خودشون low level format میکنند؟ خب پس اینطور باشه بهتر نیست low level format شه هارد بعد پارتیشن بندی با فرمت شدن سریع؟
بازم ممنون
با سپاس

این تعداد بدسکتور احتمالا با low level برطرف نمیشه . البته میتونید تست کنید ولی 70% قابل تصحیح نیست این تعداد بدسکتور

amirpcp30
28-03-15, 13:17
سلام ممنون دوست عزیز،هارد رو بردم که فروشنده بفرسته گفتم بپرسم ببینم تاثیری داره فرستادنش ، گفت که اگه نرم افزاری باشه حلش میکنند و اگه سخت افزاری باشه هارد رو تعویض میکنند و خودش هم میخواست یک تست بکنه که گفتم خودم میبرم یک تست میکنم حالا تا زمانی که گارانتی ها باز شن ، اومدم low level format هم کردم 217 بد سکتور تبدیل به 222 بد سکتور شده ، بخش تعمیراتشون گفت با smart fdisk فرمت میکنیم ، این برنامه الگوریتمش تفاوتی میکنه یا دیگه نیاز به فرمت نیست؟
با سپاس

AMD>INTEL
28-03-15, 13:20
سلام ممنون دوست عزیز،هارد رو بردم که فروشنده بفرسته گفتم بپرسم ببینم تاثیری داره فرستادنش ، گفت که اگه نرم افزاری باشه حلش میکنند و اگه سخت افزاری باشه هارد رو تعویض میکنند و خودش هم میخواست یک تست بکنه که گفتم خودم میبرم یک تست میکنم حالا تا زمانی که گارانتی ها باز شن ، اومدم low level format هم کردم 217 بد سکتور تبدیل به 222 بد سکتور شده ، بخش تعمیراتشون گفت با smart fdisk فرمت میکنیم ، این برنامه الگوریتمش تفاوتی میکنه یا دیگه نیاز به فرمت نیست؟
با سپاس

عرض کردم این تعداد بدسکتور برای هارد خیلی زیاد هست . هارد شما احتمالا تعویض مشه .