PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد دیسک اکسترنال من شناسایی نمی شود

terminator44
22-03-15, 03:27
سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه
من یه هارد اکسترنال سامسونگ 500 گیگابایتی دارم (از اون سری قدیمی ها). تا چند روز پیش درست بود، اما یک ساعت پیش که وصلش کردم به لپتاپ، ویندوز اونو شناسایی نکرد!! یعنی چراغش روشن میشه و موتورش هم داره کار میکنه، ولی ویندوز شناساییش نمیکنه. با یه لپتاپ دیگه هم امتحان کردم، همینطوری بود. توی Disk Managment هم نشونش نمیده!

مشکل از کجاست؟ چی کار باید بکنم؟؟

AMD>INTEL
22-03-15, 12:35
سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه
من یه هارد اکسترنال سامسونگ 500 گیگابایتی دارم (از اون سری قدیمی ها). تا چند روز پیش درست بود، اما یک ساعت پیش که وصلش کردم به لپتاپ، ویندوز اونو شناسایی نکرد!! یعنی چراغش روشن میشه و موتورش هم داره کار میکنه، ولی ویندوز شناساییش نمیکنه. با یه لپتاپ دیگه هم امتحان کردم، همینطوری بود. توی Disk Managment هم نشونش نمیده!

مشکل از کجاست؟ چی کار باید بکنم؟؟

با کابل usb دیگه تست کنید هارد رو ببینید با کابل دیگه کار میکنه یا نه .

terminator44
26-03-15, 01:09
با کابل usb دیگه تست کنید هارد رو ببینید با کابل دیگه کار میکنه یا نه .دوست عزیز با یه کابل دیگه هم تست کردم، وضعیت همونطور بود. چراغ روشن میشه، موتور چند ثانیه روشنه و بعد خاموش میشه و چراغ همینطور چشمک زن روشن میمونه و ویندوز هم هارد رو شناسایی نمی کنه!!! مشکلش چی میتونه باشه؟؟؟ میتونم اطلاعاتم رو بازیابی کنم؟؟؟؟

AMD>INTEL
26-03-15, 01:12
دوست عزیز با یه کابل دیگه هم تست کردم، وضعیت همونطور بود. چراغ روشن میشه، موتور چند ثانیه روشنه و بعد خاموش میشه و چراغ همینطور چشمک زن روشن میمونه و ویندوز هم هارد رو شناسایی نمی کنه!!! مشکلش چی میتونه باشه؟؟؟ میتونم اطلاعاتم رو بازیابی کنم؟؟؟؟

مدل دقیق هاردتون رو بنویسید.

terminator44
26-03-15, 01:18
مدل دقیق هاردتون رو بنویسید.

مدل دقیق رو نمیدونم، هارد من دیگه تولید نمیشه و به همین دلیل اطلاعاتش توی سایت سامسونگ هم موجود نیست. من از پشت هارد یه عکس میذارم براتون :

12843

Samsung G2 Portable 500GB
P/N:HX-MU050DC/GD

SEC-HX-MU050DC(B)

Sent from my iPhone using Tapatalk

AMD>INTEL
26-03-15, 01:24
تنها راه ریکاوری در صورتی که ایراد از مبدل usb باشه . باز کردن باکس هارد و متصل کردن هارد از طریق پورت ساتا به pc هست .

terminator44
26-03-15, 01:49
تنها راه ریکاوری در صورتی که ایراد از مبدل usb باشه . باز کردن باکس هارد و متصل کردن هارد از طریق پورت ساتا به pc هست .

مرسی از راهنماییتون
اگه head مشکل داشته باشه چطور؟ یا یه قسمتی داخل هارد؟

AMD>INTEL
26-03-15, 01:52
مرسی از راهنماییتون
اگه head مشکل داشته باشه چطور؟ یا یه قسمتی داخل هارد؟

اون باید جراحی بشه . بالای 300 هزینش هست .

terminator44
26-03-15, 01:54
اون باید جراحی بشه . بالای 300 هزینش هست .

اطلاعاتش خیلی مهمه برام. اگه بتونن جراحی و ریکاوری کنن، بیشتر از ۵۰۰ هزینش میشه؟!!

AMD>INTEL
26-03-15, 02:05
اطلاعاتش خیلی مهمه برام. اگه بتونن جراحی و ریکاوری کنن، بیشتر از ۵۰۰ هزینش میشه؟!!

شما اون مورد که گفتم اول تست کن . برای جراحی هم باید یک هارد سالم مثل خودت تهیه کنی . حدود 300 هم هزینه جراحی هست

M3RS4D 50062
26-03-15, 15:10
البته وقتی که با ساتا به سیستم دارین وصل میکنید باید کابل برق رو (که 4تا سیم داره) سیم 12 ولت رو قطع کنید.